Меѓународен натпревар на млади пијанисти во Гевгелија

МТВ 1 | на 6.2012

Од денеска до 14-ти јуни, хотелот Аполонија е домаќин на вториот меѓународен натпревар на млади пијанисти што го организира професорот Глигор Гелебешев под покровителство на Општина Гевгелија и винаријата...

Меѓународен натпревар на млади пијанисти во Гевгелија

Денешен | на 6.2012

Хотелот Аполонија е домаќин на вториот мегународен натпревар на млади пијанисти што го организира професорот Глигор Гелебешев под покровителство на Општина Гевгелија и винаријата Јостела, кој започнува...

Во Гевгелија меѓународен натпревар на млади пијанисти

Во Гевгелија меѓународен натпревар на млади пијанисти

Курир | на 6.2012

Од денеска до 14-ти јуни, хотелот Аполонија е домаќин на вториот мегународен натпревар на млади пијанисти што го организира професорот Глигор Гелебешев под покровителство на Општина Гевгелија и винаријата...

Се бира најдобар млад пијанист од Македонија  Србија и Бугарија

Се бира најдобар млад пијанист од Македонија, Србија и Бугарија

+Инфо | на 6.2012

Гевгелија е домаќин на вториот Меѓународен натпревар на млади пијанисти што почнува денес, а го организира професорот Глигор Гелебешев, под покровителство на Општина Гевгелија и винаријата „Јостела“. Во...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност