Печени или варени костени

Печени или варени костени?

MiGusto | на 10.2012

Скоро и да не постои некој што може да му одолее на мирисот на печени костени кој се шири по улиците, а тоа е обичај кој започнал дури во 16-тиот век, и се задржал низ вековите дури до денес. Костенот...

Зошто да јадете костени

Зошто да јадете костени?

iLike | на 10.2012

Несомнено е дека ретко кој може да одолее на мирисот на печени костени. Овие есенски плодови се богати со витамин Ц, а содржат малку масти, па поради тоа се препорачува нивно секојдневно консумирање. Во...

Зошто е добро да јадете костени

Зошто е добро да јадете костени?

Хит Портал | на 10.2012

Препознатливиот есенски мирис на костените веќе почна да се шири по градските улици. Но, овој плод на есента крие многу тајни корисни за нашето здравје. Важните својства на костенот и зошто тој е добар...

5 причини зошто да јадете костени

5 причини зошто да јадете костени

Интересно | на 10.2012

Есенскиот плод чиј мирис веќе некое време се шири по улиците, во себе крие неколку тајни. Ви претставуваме неколку причини зошто овој вреден плод би требало да го внесете во вашето секојдневно мени......

Есенски плодови значајни за вашето здравје

Есенски плодови значајни за вашето здравје

Хајд Парк | на 10.2012

Покрај бојата на природата која не освојува секоја есен, не смееме да го заборавиме и шаренилото со кое воодушевуваат есенските плодови. Јаболките, крушките, мандарините и костените се природен извор на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност