Весна Бејби Петрушевска со стенд ап комедија во  Џубокс

Весна Бејби Петрушевска со стенд ап комедија во `Џубокс`

Макфакс | на 10.2012

Единствената жена меѓу македонските стенд ап комичари подготви кабаре со сочни муабети, музички парчиња, возбудлива женска перспектива и хумор без лицемерие и цензура. Секогаш актуелниот и провокативен...

Весна Бејби продолжува со стенд ап настапите во Џубокс

Весна Бејби продолжува со стенд-ап настапите во Џубокс

Cooltura | на 10.2012

Денеска ( среда, 24 октомври, 2012 ) во 22:00 неповторливата Весна Петрушевска ќе ја отвори новата stand up comedy сезона во ноќниот клуб Џубокс. Единствената жена меѓу македонските стенд ап комичари подготви...

Стенд ап комедија со Весна Петрушевска во Џубокс

Стенд ап комедија со Весна Петрушевска во Џубокс

Комуникација | на 10.2012

Стендап-кабаре на Весна

Дневник | на 10.2012

Познатата актерка и водителка Весна Петрушевска утре во 22 часот ќе настапи во ноќниот клуб „Џубокс“. Настанот се најавува како стандап-кабаре со сочни муабети, музички парчиња, женска перспектива и хумор...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност