Кражба на злато и пари од куќа во Скопје

Кражба на злато и пари од куќа во Скопје

Хајд Парк | на 9.2012

Скопје, 12.09.2012 (Макфакс) – Во вторникот, жител на Скопје, пријавил кражба на злато и евра од неговиот дом, најверојатно извршена ноќта меѓу саботата и неделата, соопшти МВР. Во Полициската станица...

Кражба на злато и пари од куќа во Скопје

Кражба на злато и пари од куќа во Скопје

Кајгана | на 9.2012

Во вторникот, жител на Скопје, пријавил кражба на злато и евра од неговиот дом, најверојатно извршена ноќта меѓу саботата и неделата, соопшти МВР. Во Полициската станица во Драчево, В.Ѓ. (55) од Скопје...

Украдени 5 000 евра од куќа во скопско Драчево

Украдени 5.000 евра од куќа во скопско Драчево

Либертас | на 9.2012

Скопјанецот В.Ѓ.(55) вчера во Полициската станица-Драчево пријавил  дека ноќта меѓу 8 и 9 септември годинава, на улица Румена Хаџипанзова, непознат сторител со употреба на погоден предмет влегол во неговата...

Грабеж во Скопје  однесени 300 000 евра

Грабеж во Скопје, однесени 300,000 евра

Maxim | на 9.2012

Скопјанецот пријавил дека ноќта меѓу 08. и 09. септември, засега непознат сторител провалил и ја опустошил неговата куќа. Крадецот си “заработил“ златен накит, рачен часовник и 1200 евра, збогатувајќи...

Крадец одзел имот вреден 5 000 евра

Крадец одзел имот вреден 5.000 евра

Sky | на 9.2012

Непознат сторител украл пет илјади евра од куќата на 55 годишниот В.Ѓ во скопската населба Драчево. Според полициски извори кражбата е извршена помеѓу осми и деветти овој месец. Крадецот украл поголемо...

Кражба на злато и пари од куќа во Скопје

Кражба на злато и пари од куќа во Скопје

Макфакс | на 9.2012

Во Полициската станица во Драчево, В.Ѓ.(55) од Скопје пријавил дека ноќта помеѓу 8 и 9 септември, на ул. „Румена Хаџипанзова", непознат сторител со употреба на погоден предмет влегол во неговата куќа...

 Скопјанец остана без 300 000 денари

Скопјанец остана без 300.000 денари

Сител | на 9.2012

55 годишен скопјанец остана без своето богатство, откако крадец го “нападнал“ неговиот дом. Скопјанецот пријавил дека ноќта меѓу 08. и 09. септември, засега непознат сторител провалил и ја опустошил неговата...

Украден накит и пари од куќа во Драчево

Украден накит и пари од куќа во Драчево

Точка | на 9.2012

Непознат сторител од куќа во Драчево украл златен накит, рачен часовник, бижутерија како и 1.200 евра, со што се стекнал со протиправна имотна корист од околу 300.000 денари. Тој влегол во куќата...

Тешка кражба во Драчево

Тешка кражба во Драчево

Комуникација | на 9.2012

Пет илјади евра изнесува пленот кој го украл арамија од куќата на 55 годишната В.Ѓ. од скопската населба Драчево. Кражбата се случила ноќта помеѓу 8 и 9 овој месец. Крадецот влегол во неговата куќа украл...

Арамија украл 5 000 евра

Арамија украл 5.000 евра

+Инфо | на 9.2012

Пет илјади евра изнесува пленот кој го украл арамија од куќата на 55-годишната В.Ѓ. од скопската населба Драчево. Кражбата се случила ноќта помеѓу 8 и 9 овој месец. Крадецот влегол во неговата куќа украл...

Скопјанец остана без 300 000 денари   натрапаник му ја опустошил куќата

Скопјанец остана без 300.000 денари - натрапаник му ја опустошил куќата

Прес 24 | на 9.2012

55 годишен скопјанец остана без своето богатство, откако крадец го “нападнал“ неговиот дом. Скопјанецот пријавил дека ноќта меѓу 08. и 09. септември, засега непознат сторител провалил и ја опустошил неговата...

Украден накит и пари од куќа во Драчево

Украден накит и пари од куќа во Драчево

Нетпрес | на 9.2012

Непознат сторител од куќа во Драчево украл златен накит, рачен часовник, бижутерија како и 1.200 евра, со што се стекнал со протиправна имотна корист од околу 300.000 денари. Тој влегол во куќата на улицата...

Ограбена куќа во Драчево  украдени околу 5 000 евра

Ограбена куќа во Драчево, украдени околу 5.000 евра

МКД | на 9.2012

Тешка кражба била извршена пред два дена од куќа во скопско Драчево од каде непознат разбојник успеал да украде златен накит и пари вредни околу 5.000 евра. Кражбата се случила во домот на  В.Ѓ.(55) на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност