Променливо облачно време наместа пороен дожд

Променливо облачно време, наместа пороен дожд

A1on | на 9.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува засилен северен и северозападен ветар. Температурата ќе се движи од 22...

Временска прогноза  Променливо облачно време со сончеви периоди и температура до 33 степен

Временска прогноза - Променливо облачно време со сончеви периоди и температура до 33 степен

Инпрес | на 9.2012

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд , грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се искачи до 33 степен, во Скопје до 31. степен. (Крај)

Времето денеска променливо можен е и дожд

Времето денеска променливо, можен е и дожд

Р.С. Европа | на 9.2012

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд , грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 22 до 32 степена. Во Скопје ќе биде променливо...

 Денеска врнежливо од утре повторно сонце

Денеска врнежливо, од утре повторно сонце

Охрид News | на 9.2012

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе ќе биде нестабилно со пороен дожд , грмежи и засилен ветер, информираат од УХМР Македонија. Спорд најавите на метеоролозите утре...

Утре малку сонце малку дожд и грмежи

Утре малку сонце, малку дожд и грмежи

+Инфо | на 9.2012

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд , грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 22 до 32 Целзиусови степени. Во Скопје времето...

За утре се предвидуваат и грмежи и поројни дождови

За утре се предвидуваат и грмежи и поројни дождови

Либертас | на 9.2012

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд , грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 22 до 32 Целзиусови степени. Во Скопје ќе биде...

Од утре врнежи

Од утре врнежи

Maxim | на 9.2012

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската темпертура ќе се движи од седум до 17, а дневната од 25 до...

Утре очекувајте дожд и грмежи

Утре очекувајте дожд и грмежи

Прес 24 | на 9.2012

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската темпертура ќе се движи од седум до 17, а дневната од 25 до...

Сончево и топло попладне со услови за дожд и грмежи

Сончево и топло, попладне со услови за дожд и грмежи

Бркај работа | на 9.2012

Времето ќе биде сончево и топло, попладне во северозападниот дел со услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 26 до 34 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево, со...

Не очекува топол и сончев ден

Не очекува топол и сончев ден

Maxim | на 9.2012

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во северозападниот дел со услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурите во Македонија ќе се движат од 26 до 34 степени. И во Скопје...

 Дожд ќе не разлади попладне

Дожд ќе не разлади попладне

е-Репортер | на 9.2012

Претежно сончево и топло време, а попладне нестабилно со можност за локални врнежи од дожд во западните и северозападните предели, најавуваат за денеска метеоролозите. Утринските температури се движат...

И денеска ќе уживаме топол и сончев ден

И денеска ќе уживаме топол и сончев ден

Прес 24 | на 9.2012

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во северозападниот дел со услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурите во Македонија ќе се движат од 26 до 34 степени. И во Скопје...

Сончево и топло време попладне дожд и грмежи

Сончево и топло време, попладне дожд и грмежи

Точка | на 9.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, а попладне во северозападниот дел ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 26 до 34 степени....

Претпладне сончево и топло попладне врнежи од дожд

Претпладне сончево и топло, попладне врнежи од дожд

Либертас | на 9.2012

Во Македонија времето денеска ќе биде претежно сончево и топло, а попладне нестабилно со можност за локални врнежи од дожд во западните и северозападните предели. Ќе дува слаб јужен и југоисточен ветар....

Летото не попушта денеска повторно до 34 степени

Летото не попушта, денеска повторно до 34 степени

+Инфо | на 9.2012

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во северозападниот дел со услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата од 26 до 34 степени. Во Скопје сончево, со темепратура...

Време Сончево и топло попладне услови за дожд во дел од државата

Време: Сончево и топло, попладне услови за дожд во дел од државата

A1on | на 9.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло. Попладне ќе биде нестабилно, со можност за локални врнежи од дожд во западните и северозападните предели. Температурата ќе се движи од 26...

Топло време со температура до 34 степени

Топло време со температура до 34 степени

Денешен | на 9.2012

Времето ќе биде сончево и топло, попладне во северозападниот дел со услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 26 до 34 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево, со...

Сончево и топло време попладне услови за дожд во дел од државата

Сончево и топло време, попладне услови за дожд во дел од државата

Канал 77 | на 9.2012

Времето во Македонија во среда ќе биде сончево и топло, попладне во северозападниот дел со услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи.  Температурата ќе се движи од 26 до 34 степени.  Во Скопје...

Топло време и температура до 34 степени

Топло време и температура до 34 степени

Комуникација | на 9.2012

Времето денес се очекува да биде сончево и топло, попладне во северозападниот дел со услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи.Температурата од 26 до 34 степени.

Сончево и топло време попладне дожд и грмежи

Сончево и топло време, попладне дожд и грмежи

Нетпрес | на 9.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, а попладне во северозападниот дел ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 26 до 34 степени. Во...

Сончево и топло попладне со услови за дожд и грмежи

Сончево и топло, попладне со услови за дожд и грмежи

Курир | на 9.2012

Времето ќе биде сончево и топло, попладне во северозападниот дел со услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 26 до 34 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево, со...

Временска прогноза  Претпладне сончево и топло попладне услови за дожд

Временска прогноза - Претпладне сончево и топло, попладне услови за дожд

Инпрес | на 9.2012

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во северозападниот дел со услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. УВ индексот ќе биде 7. Максималната температура ќе се искачи до 34 степен,...

Временска прогноза  Сончево и топло време

Временска прогноза - Сончево и топло време

Р.С. Европа | на 9.2012

Времето денеска ќе биде сончево и топло, а попладне во северозападниот дел ќе има услови за краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 26 до 34 степени. Во Скопје, сончево време со температура до 33 степени.

Времето ќе биде сончево попладне со умерена локална облачност

Времето ќе биде сончево, попладне со умерена локална облачност

Капитал | на 9.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево, попладне со умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 30 до 35 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени.

И денеска топло температура до 35 степени

И денеска топло, температура до 35 степени

Комуникација | на 9.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево, попладне со умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 30 до 35 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.

Сончево време со умерена локална облачност во попладневните часови

Сончево време со умерена локална облачност во попладневните часови

Курир | на 9.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево, попладне со умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 30 до 35 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.

Време Сончево и топло максимална дневна температура до 35 от степен

Време: Сончево и топло, максимална дневна температура до 35-от степен

A1on | на 9.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со слаб југоисточен ветар. Утринските температури ќе се движат од 9 до 18 степени, а максималната дневна ќе го достигне 35-от степен. Во Скопје и околината...

Сончево време со умерена локална облачност

Сончево време со умерена локална облачност

Денешен | на 9.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево, попладне со умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 30 до 35 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.

Сончево со умерена облачност

Сончево со умерена облачност

еВести | на 9.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево, попладне со умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 30 до 35 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.

 Утре топло од следната недела заладување  10 дневна временска прогноза

Утре топло од следната недела заладување - 10 дневна временска прогноза

Maxim | на 9.2012

Во текот на утрешниот ден се очекуваат температури од 35 степени

Денеска сончево со умерена облачност

Денеска сончево со умерена облачност

Maxim | на 9.2012

Температурата ќе се движи од 30 до 35 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.  [9:24:09 AM] petrovska vesna:

Сончево температури до 35 степени

Сончево, температури до 35 степени

Либертас | на 9.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево, попладне со умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 30 до 35 Целзиусови степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 Целзиусови степени....

Временска прогноза

Р.С. Европа | на 9.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево, попладне со умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 30 до 35 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.

Топло до 35 степени попладне облачно

Топло до 35 степени, попладне облачно

+Инфо | на 9.2012

Времето во Македонија ќе биде с ончево, попладне со умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 30 до 35 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.

Сончево време попладне умерено облачно

Сончево време, попладне умерено облачно

Канал 77 | на 9.2012

Времето во Македонија во вторник ќе биде сончево, попладне со умерена локална облачност.  Температурата ќе се движи од 30 до 35 степени.  Во Скопје температура до 34 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност