Тава со свинско месо и вино

Тава со свинско месо и вино

Мои рецепти | на 8.2012

Подготовка 1. Месото се става во тава за печење, се додават вода, вино, црн бибер, оригано, сол, вегета и кари. Се покрива со фолија и се печи час и половина . 2. Додека месото е во рерна во тавче ги...

Канелони со мелено месо

Канелони со мелено месо

Мои рецепти | на 8.2012

Подготовка Во тава најпрво се пржи меленото месо. Кога месото ќе обели се додава исечканиот кромид. Во друга тава се става доматното пире, водата, чилито и ориганото. Сето тоа се става на оган и се меша...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност