Заев За поздравување одлуките за оставки на членови на Aнтикорупциска

Заев: За поздравување одлуките за оставки на членови на Aнтикорупциска...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Заев: За поздравување одлуките за оставки на членови на Aнтикорупциска Премиерот Зоран Заев денеска ја поздрави одлуката на дел членовите од Државна комисија за спречување на корупција (ДКСК) да поднесат...

Заев За поздравување одлуките за оставки на членови на Aнтикорупциска

Заев: За поздравување одлуките за оставки на членови на Aнтикорупциска

A1on | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев денеска ја поздрави одлуката на дел членовите од Државна комисија за спречување на корупција (ДКСК) да поднесат оставки. – Можеме да ги ослободиме институциите доколку бидеме транспарентни,...

Заев За поздравување одлуките за оставки на членови на Aнтикорупциска

Заев: За поздравување одлуките за оставки на членови на Aнтикорупциска

Канал 5 | пред 3 месеци

- Можеме да ги ослободиме институциите доколку бидеме транспарентни, отчетни и доколку преземеме одговорност, макар и етичка. Убеден сум дека на Македонија и треба сериозна Антикорупциска комисија, која...

Заев ја поздрави одлуката за оставка на членовите на Антикорупциска

Заев ја поздрави одлуката за оставка на членовите на Антикорупциска

Прес 24 | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев денеска ја поздрави одлуката на дел членовите од Државна комисија за спречување на корупција (ДКСК) да поднесат оставки. - Можеме да ги ослободиме институциите доколку бидеме транспарентни,...

Заев ги поздрави оставките на антикорупционерите

Заев ги поздрави оставките на антикорупционерите

+Инфо | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев денеска ја поздрави одлуката на дел членовите од Државна комисија за спречување на корупција (ДКСК) да поднесат оставки. – Можеме да ги ослободиме институциите доколку бидеме транспарентни,...

Заев За поздравување одлуките за оставки на членови на Aнтикорупциска

Заев: За поздравување одлуките за оставки на членови на Aнтикорупциска

Независен | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев денеска ја поздрави одлуката на дел членовите од Државна комисија за спречување на корупција (ДКСК) да поднесат оставки. - Можеме да ги ослободиме институциите доколку бидеме транспарентни,...

Заев За поздравување одлуките за оставки на членови на Aнтикорупциска

Заев: За поздравување одлуките за оставки на членови на Aнтикорупциска

Локално | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев денеска ја поздрави одлуката на дел членовите од Државна комисија за спречување на корупција (ДКСК) да поднесат оставки. – Можеме да ги ослободиме институциите доколку бидеме транспарентни,...

По низата скандали оставка на првиот антикорупционер Тантуровски

По низата скандали оставка на првиот антикорупционер Тантуровски

Канал 5 | пред 3 месеци

И покрај тоа што првиот антикорупционер изминативе денови отфрлаше одговорност, сепак тој во собранието веќе ја депонираше оставката, а за причините напиша дека биле од семејна и здравствена природа. Ова...

Миленков повлече нога  Тантуровски си ја депонирше оставката  се чекаат оставките и од другите антикорупционери

Миленков „повлече нога“, Тантуровски си ја депонирше оставката - се чекаат оставките и од другите антикорупционери

Вечер | пред 3 месеци

По  Миленков и претседателот на Антикорупциска комисија си поднесе оставка. Иако Игор Тантуровски вчера веле дека нема намера да се повлече, денеска оставката си ја депонирал оставката. Претседателот на...

Претседателот на Антикорупциска поднесе оставка

Претседателот на Антикорупциска поднесе оставка

Р.С. Европа | пред 3 месеци

Претседателот на Државната комисија за спречување на корупција, Игор Тантуровски поднесе оставка од функцијата. Оставката Тантуровски ја доставил до Собранието. Вчера оставка од ДКСК поднесе и нејзиниот...

Преседателот на Антикорупциска си поднесе оставка

Преседателот на Антикорупциска си поднесе оставка

Локално | пред 3 месеци

Претседателот на Државната комисија за спречување на корупција Игор Тантуровски поднесе оставка, потврдија за МИА од Антикорупциска. Тој изутрината ја доставил оставката до Собранието. Оставка вчера поднесе...

По Миленков и Тантуровски си даде оставка

По Миленков и Тантуровски си даде оставка

Бриф | пред 3 месеци

Претседателот на антикорупциската комисија Игор Тантуровски даде оставка од својата функција. Тој денеска ја депонираше својата оставка во Собранието, а нема навестувања дали неговиот чекор ќе го следат...

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АНТИКОРУПЦИСКА ТАНТУРОВСКИ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АНТИКОРУПЦИСКА ТАНТУРОВСКИ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Сакам Да Кажам | пред 3 месеци

Претседателот на Антикорупциската комисија Игор Тантуровски денеска си поднесе оставка. Од Собранието велат дека утрово Тантуровски ја доставил својата неотповиклива оставка, а до утре оставки најавиле...

Претседателот на Антикорупциска  Тантуровски поднесе оставка

Претседателот на Антикорупциска , Тантуровски  поднесе оставка

Вечер Прес | пред 3 месеци

Претседателот на Антикорупциската комисија, Игор Тантуровски, поднел оставка од својата фунцкија, од здравствени и семејни причини, објави ТВ21. Тантуровски ја поднел оставката до Собранието и тој е втор...

Потклекна на јавниот притисок Тантуровски си поднесе оставка од Антикорупциска

Потклекна на јавниот притисок: Тантуровски си поднесе оставка од Антикорупциска

Таратур | пред 3 месеци

Претседателот на Комисијата за борба против корупција, Игор Тантуровски, веројатно потклекна на притисокот од јавноста и си поднесе оставка на таа функција. И покрај тоа што изминативе денови тврдеше дека...

Претседателот на Антикорупциската комисија поднесе оставка

Претседателот на Антикорупциската комисија поднесе оставка

Кајгана | пред 3 месеци

Претеседателот на Антикорупциската комисија, Игор Тантуровски, утрово до Собранието поднесе оставка. Ова е втора оставка во период од два дена откако вчера и членот и експретседател на Антикорупциската...

Првиот антикорупционер си поднесе оставка

Првиот антикорупционер си поднесе оставка...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Првиот антикорупционер си поднесе оставка Претседателот на Државната комисија за спречување на корупција Игор Тантуровски поднесе оставка, потврдија од Антикорупциска. Тој изутрината ја доставил оставката...

Претседателот на Антикорупциската комисија Тантуровски си поднесе оставка

Претседателот на Антикорупциската комисија, Тантуровски си поднесе оставка

МКД | пред 3 месеци

Претседателот на Антикорупциската комисија, Игор Тантуровски, поднел оставка од својата фунцкија, од здравствени и семејни причини, објави ТВ21. Тантуровски ја поднел оставката до Собранието и тој е втор...

Претседателот на Антикорупциската комисија поднесе оставка

Претседателот на Антикорупциската комисија поднесе оставка

Макфакс | пред 3 месеци

Претеседателот на Антикорупциската комисија, Игор Тантуровски, утрово до Собранието поднесе оставка. Ова е втора оставка во период од два дена, откако вчера и членот и експретседател на антикорупциската...

Преседателот на Антикорупциска си поднесе оставка

Преседателот на Антикорупциска си поднесе оставка

A1on | пред 3 месеци

Претседателот на Државната комисија за спречување на корупција Игор Тантуровски поднесе оставка, потврдија за МИА од Антикорупциска. Тој изутрината ја доставил оставката до Собранието. Оставка вчера поднесе...

Преседателот на Антикорупциска си поднесе оставка

Преседателот на Антикорупциска си поднесе оставка

Телма | пред 3 месеци

Преседателот на Антикорупциска си поднесе оставка Претседателот на Државната комисија за спречување на корупција Игор Тантуровски поднесе оставка. Тој изутрината ја доставил оставката до Собранието. Оставка...

Оставка поднесе и претседателот на Антикорупциска

Оставка поднесе и претседателот на Антикорупциска

Нетпрес | пред 3 месеци

Претседателот на Државната комисија за спречување корупција, Игор Тантуровски  поднел оставка. Како што навел во оставката, Тантуровски од функцијата се повлекува поради здравствени и семејни причини....

Првиот антикорупционер Тантуровски поднесе оставка

Првиот антикорупционер, Тантуровски поднесе оставка

МТВ 1 | пред 3 месеци

Претседателот на Државната комисија за спречување на корупција, Игор Тантуровски поднесе оставка. Изутрината ја доставил оставката до Собранието. Оставка вчера поднесе и членот на Комисијата и нејзин поранешен...

Претседателот на Антикорупциска си поднесе оставка

Претседателот на Антикорупциска си поднесе оставка

Курир | пред 3 месеци

Претседателот на Државната комисија за спречување на корупција Игор Тантуровски поднесе оставка, потврдија за МИА од Антикорупциска. Тој изутрината ја доставил оставката до Собранието. Оставка вчера поднесе...

Првиот антикорупционер Тантуровски поднесе оставка

Првиот антикорупционер, Тантуровски поднесе оставка

10 без 10 | пред 3 месеци

Претседателот на Државната комисија за спречување на корупција, Игор Тантуровски поднесе оставка. Изутрината ја доставил оставката до Собранието. Оставка вчера поднесе и членот на Комисијата и нејзин поранешен...

Преседателот на Антикорупциска си поднесе оставка

Преседателот на Антикорупциска си поднесе оставка

Канал 5 | пред 3 месеци

Тој изутрината ја доставил оставката до Собранието. Оставка вчера поднесе и членот на Комисијата и нејзин поранешен претседател Горан Миленков, кој беше првиот што се повлече од функцијата, откако пред...

Тантуровски по силниот притисок си поднесе оставка

Тантуровски по силниот притисок си поднесе оставка

Фактор | пред 3 месеци

Државната комисија за спречување на корупција остана без првиот антикорупционер кој по силниот притиск на медиумите, како и по повиците на власта, конечно реши да си поднесе оставка. Според информации...

Преседателот на Антикорупциска си даде оставка

Преседателот на Антикорупциска си даде оставка

Прес 24 | пред 3 месеци

Претседателот на Државната комисија за спречување на корупција Игор Тантуровски поднесе оставка, потврдија за МИА од Антикорупциска. Тој изутрината ја доставил оставката до Собранието. Оставка вчера поднесе...

Претседателот на Антикорупциската комисија поднесе оставка

Претседателот на Антикорупциската комисија поднесе оставка

Точка | пред 3 месеци

Претеседателот на Антикорупциската комисија, Игор Тантуровски, утрово до Собранието поднесе оставка. Ова е втора оставка во период од два дена, откако вчера и членот и експретседател на антикорупциската...

Преседателот на Антикорупциска си поднесе оставка

Преседателот на Антикорупциска си поднесе оставка

Алсат-М | пред 3 месеци

Претседателот на Државната комисија за спречување на корупција Игор Тантуровски поднесе оставка, потврдија за МИА од Антикорупциска. Тој изутрината ја доставил оставката до Собранието. Оставка вчера поднесе...

Тантуровски сепак се предомисли и поднесе оставка

Тантуровски сепак се предомисли и поднесе оставка

Слободен печат | пред 3 месеци

Претседателот на Антикорупциска поднел оставка, потврдил тој за ТВ 24. Оставката ја доставил до Собранието. Вчера оставка поднесе и членот на комисијата, Горан Миленков. Оставките следуваат неколку дена...

Претседателот на Антикорупциска Игор Тантуровски поднесе оставка

Претседателот на Антикорупциска Игор Тантуровски поднесе оставка

+Инфо | пред 3 месеци

Претседателот на Државната комисија за спречување на корупција Игор Тантуровски поднесе оставка, потврдија за МИА од Антикорупциска. Тој изутрината ја доставил оставката до Собранието. Оставка вчера поднесе...

Претседателот на Антикорупциската комисија поднесе оставка

Претседателот на Антикорупциската комисија поднесе оставка

Вечер | пред 3 месеци

Претеседателот на Антикорупциската комисија, Игор Тантуровски, утрово до Собранието поднесе оставка. Ова е втора оставка во период од два дена, откако вчера и членот и експретседател на антикорупциската...

Тантуровски не го издржа притисокот и поднесе оставка

Тантуровски не го издржа притисокот и поднесе оставка

Фокус | пред 3 месеци

Претседателот на Антикорупциска, Игор Тантуровски не го издржа притисокот од јавноста. И покрај тоа што изминативе денови тврдеше дека не чувствува одговорност, според информации од Комисијата тој си поднел...

Првиот антикорупционер си поднесе оставка

Првиот антикорупционер си поднесе оставка

Независен | пред 3 месеци

Претседателот на Антикорупциска, Игор Тантуровски си поднесе оставка, а информацијата ја потврдил за Телевизија 24 . Тантуровски утрово ја достави оставката до Собранието. Првата оставка вчера ја поднесе...

Претседателот на Антикорупциската комисија поднесе оставка

Претседателот на Антикорупциската комисија поднесе оставка

Sky | пред 3 месеци

Претеседателот на Антикорупциската комисија, Игор Тантуровски, утрово до Собранието поднесе оставка. Ова е втора оставка во период од два дена откако вчера и членот и експретседател на Антикорупциската...

Претседателот на Антикорупциска поднесе оставка

Претседателот на Антикорупциска поднесе оставка

24 вести | пред 3 месеци

Претседателот на Антикорупциска, Игор Тантуровски си поднесе оставка, потврди лично тој за Телевизија 24. Тантуровски утрово ја достави оставката до Собранието. Првата оставка вчера ја поднесе членот на...

Претседателот на антикорупционерите поднесе оставка

Претседателот на антикорупционерите поднесе оставка

Нова ТВ | пред 3 месеци

Претседателот на антикорупциската комисија Игор Тантуровски пред малку ја депонираше својата оставка во Собранието, потврдија за НОВА извори од комисијата. Нема информација дали неговиот чекор ќе го следат...

Преседателот на Антикорупциска си поднесе оставка

Преседателот на Антикорупциска си поднесе оставка

Сител | пред 3 месеци

Претседателот на Државната комисија за спречување на корупција Игор Тантуровски поднесе оставка, потврдија за МИА од Антикорупциска. Тој изутрината ја доставил оставката до Собранието. Оставка вчера поднесе...

Претседателот на Антикорупциска поднесе оставка

Република | пред 3 месеци

Претседателот на Антикорупциска, Игор Тантуровски си поднесе оставка, потврди лично тој за Телевизија 24. Тантуровски утрово ја достави оставката до Собранието. Првата оставка вчера ја поднесе членот на...

 Документ  Тантуровски поднесе оставка се најавуваат и други

(Документ): Тантуровски поднесе оставка, се најавуваат и други

ТВ 21 | пред 3 месеци

Претседателот на антикорупциската комисија, Игор Тантуровски, официјално поднесе оставка од својата фунцкија, дознава ТВ21 од извори во ДКСК. ТВ21 успеа да дојде до документот во кој Тантуровски вели дека...

Преседателот на Антикорупциска си поднесе оставка

Преседателот на Антикорупциска си поднесе оставка

Пост | пред 3 месеци

Претседателот на Државната комисија за спречување на корупција Игор Тантуровски поднесе оставка, потврдија за МИА од Антикорупциска. Тој изутрината ја доставил оставката до Собранието. Оставка вчера поднесе...

ПАДНА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АНТИКОРУПЦИСКА По заменикот оставка си даде и претседателот на Антикорупциска комисија

ПАДНА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АНТИКОРУПЦИСКА: По заменикот, оставка си даде и претседателот на Антикорупциска комисија

Infomax | пред 3 месеци

Претседателот на Антикорупциска, Игор Тантуровски си поднесе оставка, потврди лично тој за Телевизија 24. Тантуровски утрово ја достави оставката до Собранието. Првата оставка вчера ја поднесе членот на...

Претседателот на Антикорупциската комисија Игор Тантуровски си поднесе оставка

Претседателот на Антикорупциската комисија Игор Тантуровски си поднесе оставка

еМАГАЗИН | пред 3 месеци

Претседателот на Државната комисија за спречување на корупција Игор Тантуровски поднесе оставка. Тој изутрината ја доставил оставката до Собранието. Оставка вчера поднесе и членот на Комисијата и нејзин...

ЕКСКЛУЗИВНО Тантуровски поднесе оставка се најавуваат и други

ЕКСКЛУЗИВНО: Тантуровски поднесе оставка, се најавуваат и други

ТВ 21 | пред 3 месеци

Претседателот на антикорупциската комисија, Игор Тантуровски, официјално поднесе оставка од својата фунцкија, дознава ТВ21 од извори во ДКСК. ТВ21 успеа да дојде до документот во кој Тантуровски вели дека...

ПО МИЛЕНКОВ ВО СОБРАНИЕТО СЕ НАЈАВЕНИ НЕОТПОВИКЛИВИ ОСТАВКИ НА ЦЕЛА АНТИКОРУПЦИСКА

ПО МИЛЕНКОВ, ВО СОБРАНИЕТО СЕ НАЈАВЕНИ НЕОТПОВИКЛИВИ ОСТАВКИ НА ЦЕЛА АНТИКОРУПЦИСКА

Сакам Да Кажам | пред 3 месеци

Покрај Горан Миленков, првиот член на Антикорупциската комисија кој си даде оставка денеска, неотповикливи оставки најавени се и од претседателот на комисијата Игор Тантуровски и другите членови и тие...

Сите членови на Антикоруциска утре си поднесуваат оставки

Сите членови на Антикоруциска утре си поднесуваат оставки?

Локално | пред 3 месеци

Покрај Горан Миленков, првиот член на Антикорупциската комисија кој вчера си даде оставка  за денеска, неотповикливи оставки најавени се и од претседателот на комисијата Игор Тантуровски и другите членови...

Сите членови на Антикоруциска утре си поднесуваат оставки

Сите членови на Антикоруциска утре си поднесуваат оставки?

Република | пред 3 месеци

Покрај Горан Миленков, првиот член на Антикорупциската комисија кој си даде оставка денеска, неотповикливи оставки најавени се и од претседателот на комисијата Игор Тантуровски и другите членови и тие...

Сите членови на Антикоруциска утре си поднесуваат оставки

Сите членови на Антикоруциска утре си поднесуваат оставки?

Фокус | пред 3 месеци

Покрај Горан Миленков, првиот член на Антикорупциската комисија кој си даде оставка денеска, неотповикливи оставки најавени се и од претседателот на комисијата Игор Тантуровски и другите членови и тие...

Падна првата оставка во Антикорупциска комисија

Падна првата оставка во Антикорупциска комисија

Инфо Центар | пред 3 месеци

Миленков ја потврди информацијата за Телевизија 24, но не сакаше дополнително да коментира ништо. Засега не се познати причините за неговата оставка и дали ќе следуваат нови. Оставката следува по скандалот...

АНТИКОРУПЦИОНЕРОТ ГОРАН МИЛЕНКОВ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ЗДРАВСТВЕНИ ПРИЧИНИ

АНТИКОРУПЦИОНЕРОТ ГОРАН МИЛЕНКОВ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ЗДРАВСТВЕНИ ПРИЧИНИ

Сакам Да Кажам | пред 3 месеци

Антикорупционерот Горан Миленков денеска си поднесе оставка од функцијата член на Државната комисија за спречување на корупција. Миленков за САКАМДАКАЖАМ.МК изјави дека оставката ја поднел поради здравствени...

Најавени неотповикливи оставки на цела Антикорупциска комисија

Најавени неотповикливи оставки на цела Антикорупциска комисија

Вечер | пред 3 месеци

Покрај Горан Миленков, првиот член на Антикорупциската комисија кој си даде оставка денеска, неотповикливи оставки најавени се и од претседателот на комисијата Игор Тантуровски и другите членови и тие...

Падна првата оставка во Антикорупциска  Горан Миленков се повлекол поради здравствени причини

Падна првата оставка во Антикорупциска - Горан Миленков се повлекол поради здравствени причини

Сител | пред 3 месеци

Embedded video for Падна првата оставка во Антикорупциска - Горан Миленков се повлекол поради здравствени причини Горан Миленков поднесе оставка од функцијата во Државната комисија за спречување на корупција....

ПО МИЛЕНКОВ ВО СОБРАНИЕТО СЕ НАЈАВЕНИ НЕОТПОВИКЛИВИ ОСТАВКИ НА ЦЕЛА АНТИКОРУПЦИСКА

ПО МИЛЕНКОВ, ВО СОБРАНИЕТО СЕ НАЈАВЕНИ НЕОТПОВИКЛИВИ ОСТАВКИ НА ЦЕЛА АНТИКОРУПЦИСКА

Сакам Да Кажам | пред 3 месеци

Покрај Горан Миленков, првиот член на Антикорупциската комисија кој си даде оставка денеска, неотповикливи оставки најавени се и од претседателот на комисијата Игор Тантуровски и другите членови и тие...

Членот на антикорупциска Горан Миленков поднесе оставка

Членот на антикорупциска, Горан Миленков поднесе оставка

Алфа | пред 3 месеци

Антикорупционерот Горан Миленков денеска си поднесе оставка од функцијата член на државната комисија за спречување на корупција. Антикорупционерот Горан Миленков денеска си поднесе оставка од функцијата...

Оставки во антикорупциската комисија

Оставки во антикорупциската комисија

24 вести | пред 3 месеци

Падна првата оставка во Антикорупциска. Горан Миленков е првиот член кој се повлече од функцијата. Миленков само накусо ја потврди информацијата за ТВ24, но не сакаше дополнително да ги коментира причините...

Горан Миленков си поднесе оставка од Антикорупциска

Горан Миленков си поднесе оставка од Антикорупциска

Идивиди | пред 3 месеци

Поранешниот претседател на Државната комисија за спречување на корупција Горан Миленков поднесе оставка, потврдија за МИА од Антикорупциска. Неговата оставка е доставена до Собранието на Република Македонија....

По Миленков и првиот антикорупционер Тантуровски подготвува оставка

По Миленков и првиот антикорупционер Тантуровски подготвува оставка

Телма | пред 3 месеци

По Миленков и првиот антикорупционер Тантуровски подготвува оставка Поранешниот претседател на Антикорупциска Горан Миленков не е повеќе член на комисијата. Денеска до Собранието ја поднесе својата неотповиклива...

Миленков поднесе оставка од Антикорупциска

Миленков поднесе оставка од Антикорупциска

Р.С. Европа | пред 3 месеци

Членот на Државната комисија за спречување на корупција Горан Миленков поднесе оставка од функцијата. Оставката на Миленков, кој е и поранешен претседател на ДКСК е доставена до Собранието на Македонија....

Експретседателот на ДКСК Миленков поднесе оставка поради здравствени причини

Експретседателот на ДКСК Миленков поднесе оставка поради здравствени причини

ТВ 21 | пред 3 месеци

Горан Миленков е првиот антикорупционер кој се одлучи да поднесе оставка од функцијата. По скандалот кој ја стресе Државната комисија за спречување корупција, Миленков утрово ја депонирал својата неотповиклива...

Горан Миленков си поднесе оставка од Антикорупциска

Горан Миленков си поднесе оставка од Антикорупциска

A1on | пред 3 месеци

Поранешниот претседател на Државната комисија за спречување на корупција Горан Миленков поднесе оставка, потврдија за МИА од Антикорупциска. Неговата оставка е доставена до Собранието на Република Македонија....

По скандалот прва оставка во Антикорупциската комисија  се повлекува Горан Миленков

По скандалот, прва оставка во Антикорупциската комисија – се повлекува Горан Миленков

Точка | пред 3 месеци

Поранешниот претседател на Антикорупциската комисија, Горан Миленков, поднесе оставка од Државната комисија за спречување корупција. Ова е прва оставка на член од Комисијата за спречување корупција од...

По скандалот прва оставка во Антикорупциската комисија  се повлекува Горан Миленков

По скандалот, прва оставка во Антикорупциската комисија – се повлекува Горан Миленков

Макфакс | пред 3 месеци

Поранешниот претседател на Антикорупциската комисија, Горан Миленков поднесе оставка од Државната комисија за спречување на корупција. Ова е прва оставка на член од Комисијата за спречување на корупција...

Антикорупционерот Горан Миленков си поднесе оставка

Антикорупционерот Горан Миленков си поднесе оставка

Нетпрес | пред 3 месеци

Поранешниот претседател на Државната комисија за спречување на корупција Горан Миленков поднесе оставка, објави МИА. Неговата оставка е доставена до Собранието на Република Македонија. Миленков оставката...

Горан Миленков од Антикорупциска поднесе оставка

Горан Миленков од Антикорупциска поднесе оставка

МКД | пред 3 месеци

Поранешниот претседател на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) Горан Миленков поднесе оставка, потврдија за МИА од Антикорупциска. Неговата оставка е доставена до Собранието на Република...

Миленков е првиот анткорупционер кој поднесе оставка

Миленков е првиот анткорупционер кој поднесе оставка

+Инфо | пред 3 месеци

Поранешниот претседател на Државната комисија за спречување на корупција Горан Миленков поднесе оставка. Неговата оставка е доставена до Собранието. Миленков оставката ја поднесува нецела недела по објавениот...

По скандалот прва оставка во Антикорупциската комисија Се повлекува Горан Миленков

По скандалот, прва оставка во Антикорупциската комисија: Се повлекува Горан Миленков

Кајгана | пред 3 месеци

Поранешниот претседател на Антикорупциската комисија, Горан Миленков, поднесе оставка од Државната комисија за спречување на корупција. Ова е прва оставка на член од Комисијата за спречување на корупција...

Поранешниот претседател на ДКСК Миленков поднесе оставка

Поранешниот претседател на ДКСК, Миленков поднесе оставка

МТВ 1 | пред 3 месеци

Поранешниот претседател на Државната комисија за спречување на корупција, Горан Миленков поднесе оставка. Доставена е до Собранието. Чекорот на Миленков следува неколку дена по објавениот ревизорски извештај...

Горан Миленков си поднесе оставка од Антикорупциска

Горан Миленков си поднесе оставка од Антикорупциска

Бриф | пред 3 месеци

Поранешниот претседател на Државната комисија за спречување на корупција Горан Миленков поднесе оставка, потврдија за МИА од Антикорупциска. Неговата оставка е доставена до Собранието на Република Македонија....

Антикорупционерот што го штитеше Груевски поднесе оставка

Антикорупционерот што го штитеше Груевски поднесе оставка...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Антикорупционерот што го штитеше Груевски поднесе оставка Антикорупционерот Горан Миленков денеска поднесе оставка од функцијата член на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК), наводно поради...

Миленков си поднесе оставка од Антикорупциска

Миленков си поднесе оставка од Антикорупциска

Алсат-М | пред 3 месеци

Поранешниот претседател на Државната комисија за спречување на корупција Горан Миленков поднесе оставка, потврдија за МИА од Антикорупциска. Неговата оставка е доставена до Собранието на Република Македонија....

Поранешниот претседател на Антикорупциска поднесе оставка

Поранешниот претседател на Антикорупциска поднесе оставка

Канал 5 | пред 3 месеци

Оставката Миленков ја поднесува по објавениот ревизорски извештај на УЈП за работата на антикорупционерите, во кој беа наведени сомневања за исплата на фиктивни патни налози и трошења на буџетски пари....

Горан Миленков си поднесе оставка од Антикорупциска

Горан Миленков си поднесе оставка од Антикорупциска

Курир | пред 3 месеци

Поранешниот претседател на Државната комисија за спречување на корупција Горан Миленков поднесе оставка, потврдија за МИА од Антикорупциска. Неговата оставка е доставена до Собранието на Република Македонија....

Горан Миленков си поднесе оставка од Антикорупциска

Горан Миленков си поднесе оставка од Антикорупциска

Вечер Прес | пред 3 месеци

Поранешниот претседател на Државната комисија за спречување на корупција Горан Миленков поднесе оставка, потврдија за МИА од Антикорупциска. Неговата оставка е доставена до Собранието на Република Македонија....

Горан Миленков си поднесе оставка од Антикорупциска

Горан Миленков си поднесе оставка од Антикорупциска

Локално | пред 3 месеци

Поранешниот претседател на Државната комисија за спречување на корупција Горан Миленков поднесе оставка, потврдија за МИА од Антикорупциска. Неговата оставка е доставена до Собранието на Република Македонија....

Падна првата оставка во Антикорупциска комисија

Падна првата оставка во Антикорупциска комисија

Фактор | пред 3 месеци

Падна првата оставка во Државната комисија за спречување на корупцијата, дознава Телевизија 24. Членот на Комсијата и поранешен претседател, Горан Миленков си поднесе оставка. Миленков ја потврди информацијата...

АНТИКОРУПЦИОНЕРОТ ГОРАН МИЛЕНКОВ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ЗДРАВСТВЕНИ ПРИЧИНИ

АНТИКОРУПЦИОНЕРОТ ГОРАН МИЛЕНКОВ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ЗДРАВСТВЕНИ ПРИЧИНИ

Сакам Да Кажам | пред 3 месеци

Антикорупционерот Горан Миленков денеска си поднесе оставка од функцијата член на Државната комисија за спречување на корупција. Миленков за САКАМДАКАЖАМ.МК изјави дека оставката ја поднел поради здравствени...

Падна првата оставка во Антикорупциска комисија

Падна првата оставка во Антикорупциска комисија

Независен | пред 3 месеци

Поранешниот претседател на Антикорупциската комисија Горан Миленков поднел оставка од Државната комисија за спречување на корупцијата. Неговата оставка веќе стигнала во собраниската архива и останува парламентот...

Падна првата оставка во Антикорупциска

Падна првата оставка во Антикорупциска

Вечер | пред 3 месеци

Членот на Државната комисија за спречување на корупцијата и поранешен претседател, Горан Миленков си поднесе оставка, објави „Телевизија 24". Миленков ја потврдил информацијата за телевизијата, но не сакал...

Падна првата оставка во Антикорупциска

Падна првата оставка во Антикорупциска

Прес 24 | пред 3 месеци

Падна првата оставка во Државната комисија за спречување на корупцијата, дознава Телевизија 24. Членот на Комсијата и поранешен претседател, Горан Миленков си поднесе оставка, но не ги објасни причините...

Падна првата оставка во Антикорупциска

Падна првата оставка во Антикорупциска

MK News | пред 3 месеци

Падна првата оставка во Државната комисија за спречување на корупцијата. Членот на Комсијата и поранешен претседател, Горан Миленков си поднесе оставка, но не ги објасни причините за телевизијата. Ова...

Поранешниот претседател на Антикорупциска поднесе оставка

Поранешниот претседател на Антикорупциска поднесе оставка

Слободен печат | пред 3 месеци

Горан Миленков, поранешен претседател на Антикорупциската комисија, поднел оставка од ДКСК, но не ги коментирал причините за ваквата одлука. Оставката Миленков ја поднесува неполна недела по објавениот...

Ексклузивно Падна првата оставка во Антикорупциска комисија

Ексклузивно: Падна првата оставка во Антикорупциска комисија

24 вести | пред 3 месеци

Падна првата оставка во Државната комисија за спречување на корупцијата, дознава Телевизија 24. Членот на Комсијата и поранешен претседател, Горан Миленков си поднесе оставка. Миленков ја потврди информацијата...

Ексклузивно Падна првата оставка во Антикорупциска комисија

Ексклузивно: Падна првата оставка во Антикорупциска комисија

Лидер | пред 3 месеци

Падна првата оставка во Државната комисија за спречување на корупцијата, дознава Телевизија 24 . Членот на Комсијата и поранешен претседател, Горан Миленков си поднесе оставка. Миленков ја потврди информацијата...

Падна првата оставка во Антикорупциска

Падна првата оставка во Антикорупциска

Сител | пред 3 месеци

Падна првата оставка во Државната комисија за спречување на корупцијата. Членот на Комсијата и поранешен претседател, Горан Миленков си поднесе оставка, но не ги објасни причините за телевизијата. Ова...

Падна уште една оставка на функционер

Падна уште една оставка на функционер

Sky | пред 3 месеци

Поранешниот претседател на Антикорупциската комисија, Горан Миленков, поднесе оставка од Државната комисија за спречување корупција. Ова е прва оставка на член од Комисијата за спречување корупција од...

Падна првата оставка во Антикорупциска екс  претседателот Горан Миленков се повлекол од функцијата

Падна првата оставка во Антикорупциска, екс – претседателот Горан Миленков се повлекол од функцијата

Република | пред 3 месеци

Членот на Државната комисија за спречување на корупцијата и поранешен претседател, Горан Миленков си поднесе оставка, објави „Телевизија 24“. Миленков ја потврдил информацијата, но не сакал дополнително...

Падна првата оставка во Антикорупциска

Падна првата оставка во Антикорупциска

Скопје24 | пред 3 месеци

Членот на Државната комисија за спречување на корупцијата и поранешен претседател, Горан Миленков си поднесе оставка, објави „Телевизија 24″. Миленков ја потврдил информацијата за телевизијата, но не сакал...

Поранешниот претседател на антикорупциска поднесе оставка

Поранешниот претседател на антикорупциска поднесе оставка

Нова ТВ | пред 3 месеци

Поранешниот претседател на Антикорупциската комисија Горан Миленков пред малку поднел оставка од Државната комисија за спречување на корупцијата. Во краток разговор за НОВА, Миленков ја потврди неговата...

Миленков си поднесе оставка од Антикорупциска

Миленков си поднесе оставка од Антикорупциска

Пост | пред 3 месеци

5 март 2018 / 14:53 Поранешниот претседател на Државната комисија за спречување на корупција Горан Миленков поднесе оставка, потврдија за МИА од Антикорупциска. Неговата оставка е доставена до Собранието...

Горан Миленков од Антикорупциска поднесе оставка

Горан Миленков од Антикорупциска поднесе оставка

ТВ 21 | пред 3 месеци

Горан Миленков е првиот антикорупционер кој се одлучи да поднесе оставка од функцијата. По скандалот кој ја стресе Државната комисија за спречување корупција, Миленков утрово ја депонирал својата неотповиклива...

Горан Миленков член на Антикорупциска си поднесе оставка

Горан Миленков, член на Антикорупциска си поднесе оставка

еМАГАЗИН | пред 3 месеци

Членот на Државната комисија за спречување на корупцијата и поранешен претседател, Горан Миленков си поднесе оставка, објави „Телевизија 24“. Миленков ја потврдил информацијата за телевизијата, но не сакал...

ПАДНА ПРВИОТ АНТИКОРУПЦИОНЕР Екс претседателот Миленков си дал оставка од функцијата

ПАДНА ПРВИОТ АНТИКОРУПЦИОНЕР: Екс-претседателот Миленков си дал оставка од функцијата

Infomax | пред 3 месеци

Членот на Државната комисија за спречување на корупцијата и поранешен претседател, Горан Миленков си поднесе оставка, објави „Телевизија 24“. Миленков ја потврдил информацијата, но не сакал дополнително...

Горан Миленков поднесе оставка од Антикорупциска комисија

Горан Миленков поднесе оставка од Антикорупциска комисија

Ако | пред 3 месеци

Падна првата оставка во Државната комисија за спречување на корупцијата, дознава Телевизија 24. Членот на Комсијата и поранешен претседател, Горан Миленков си поднесе оставка. Миленков ја потврди информацијата...

Антикорупционерите може да ги смени само судска одлука

Антикорупционерите може да ги смени само судска одлука

Независен | пред 3 месеци

Собранието не може да ги разреши членовите на Државната комисија за спречување корупција бидејќи не постои законска основа за такво нешто. Ова го тврдат поранешните антикорупционери по иницијативата на...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност