Голем Скандал Корупција во Антикорупциска

Голем Скандал: Корупција во Антикорупциска

Вести24 | пред 3 месеци

На членовите на Антикорупциската комисија им се исплаќале патни трошоци затоа што доаѓале на седници, а некои не доаѓале ниту на работа. Ревизијата направена од Управата за јавни приходи (УЈП) за регуларноста...

Антикорупционер изнајмил стан за 100 евра а земал 350  се трошеле пари и на ручеци и вечери

Антикорупционер изнајмил стан за 100 евра, а земал 350 - се трошеле пари и на ручеци и вечери

Прес 24 | пред 3 месеци

Откако ревизорскиот извештај на УЈП покажа дека во 2016. година на членови на Антикорупциската комисија им се исплаќале патни трошоци со неверодостојни патни налози, дека некои членови не доаѓале на работа,...

Антикорупционерите со лажни налози добивале повеќе пари за патни трошоци

Антикорупционерите со лажни налози добивале повеќе пари за патни трошоци

Флеш | пред 3 месеци

И антикорупционерите трошеле за патување од внатрешноста со лажни патни налози. Ова го открила внатрешната ревизија која ја извршила УЈП а до која дојде порталот сакам да кажам. Според резултатите од ревизијата...

АНТИКОРУПЦИОНЕР ИЗНАЈМИЛ СТАН ЗА 100 ЕВРА А ЗЕМАЛ 350 ЕВРА

АНТИКОРУПЦИОНЕР ИЗНАЈМИЛ СТАН ЗА 100 ЕВРА, А ЗЕМАЛ 350 ЕВРА

Сакам Да Кажам | пред 3 месеци

Антикорупциската комисија не кажува дали се преземени мерки по утврдените нерегуларности во работењето констатирани по ревизијата на Управата за јавни приходи, ниту дали ќе се преземат соодветни мерки...

Кој да ги санкционира антикорупционерите

Кој да ги санкционира антикорупционерите?

Канал 5 | пред 3 месеци

На оваа тема  во вестите Александар Видиновски разговараше со адвокатот Ѕвонко Давидовиќ. Давање пари за неверодостојни патни налози, ненаменско трошење средства од буџетот со сериозни недостатоци во исплатата...

Антикорупционерите со лажни патни налози се опариле

Антикорупционерите со лажни патни налози се опариле

Вечер | пред 3 месеци

Со лажни патни налози, антикорупционерите си делеле патни дрошоци. Ревизијата за ДКСК која ја направи УЈП , согласно претходно склучен договор покажува дека некои од членовите на Комисијата и воопшто не...

Злоупотреба на буџетски средства  aнтикорупционерите си земале пари за патни трошоци со лажни налози

Злоупотреба на буџетски средства - aнтикорупционерите си земале пари за патни трошоци со лажни налози

Прес 24 | пред 3 месеци

Антикорупционерите си делеле патни трошоци со лажни патни налози, во ист ден земале пари за присуство на седница во комисјата, но и за патување во странство. Внатрешниот ревизорски извештај за 2016 година...

ВИРУСОТ ОД ДИК СЕ ШИРИ КОРУПЦИЈА И ВО АНТИКОРУПЦИСКА  земале патни трошоци со неверодостојни патни налози

ВИРУСОТ ОД ДИК СЕ ШИРИ: КОРУПЦИЈА И ВО АНТИКОРУПЦИСКА – земале патни трошоци со неверодостојни патни налози!

Вечер Прес | пред 3 месеци

Членовите на антикорупциска комисија си земале патни трошоци иако не доаѓале на седници, а исплатата се вршела врз основа на неверодостојни патни налози. Некои воопшто не доаѓале на работа туку доаѓале...

СКАНДАЛ Корупција во Антикорупциска

СКАНДАЛ: Корупција во Антикорупциска

Скопје24 | пред 3 месеци

На членовите на Антикорупциската комисија им се исплаќале патни трошоци затоа што доаѓале на седници, а некои не доаѓале ниту на работа. Ревизијата направена од Управата за јавни приходи (УЈП) за регуларноста...

Злоупотреба на буџетски средства  антикорупционерите со лажни налози наплаќале патни трошоци

Злоупотреба на буџетски средства - антикорупционерите со лажни налози наплаќале патни трошоци

Сител | пред 3 месеци

Embedded video for Злоупотреба на буџетски средства - антикорупционерите со лажни налози наплаќале патни трошоци Антикорупционерите си делеле патни трошоци со лажни патни налози, во ист ден земале пари...

Антикорупционерите си земале пари за патни трошоци со лажни налози

Антикорупционерите си земале пари за патни трошоци со лажни налози

Таратур | пред 3 месеци

На членовите на Антикорупциската комисија им се исплаќале патни трошоци затоа што доаѓале на седници, а исплата се вршела врз основа на неверодостојни патни налози, објави порталот СДК.мк. Внатрешната...

Антикорупционери фатени во корупција

Антикорупционери фатени во корупција

Канал 5 | пред 3 месеци

Ова го пронашла внатрешната ревизијата направена од Управата за Јавни приходи за работењето на комисијата во 2016тата година, со која  што практично се открива корупција во комисијата која треба да се...

Антикорупционерите си земале пари за патни трошоци со лажни налози

Антикорупционерите си земале пари за патни трошоци со лажни налози

Економски | пред 3 месеци

На членовите на Антикорупциската комисија им се исплаќале патни трошоци затоа што доаѓале на седници, а исплата се вршела врз основа на неверодостојни патни налози, објави порталот СДК.мк. Внатрешната...

Во Антикорупциска земале пари за патни трошоци со лажни налози

Во Антикорупциска земале пари за патни трошоци со лажни налози

Прес 24 | пред 3 месеци

На членовите на Антикорупциската комисија им се исплаќале патни трошоци затоа што доаѓале на седници, а исплата се вршела врз основа на неверодостојни патни налози.  Некои доаѓале на работа само за седниците,...

Антикорупционерите си земале пари за патни трошоци со лажни налози

Антикорупционерите си земале пари за патни трошоци со лажни налози

Република | пред 3 месеци

На членовите на Антикорупциската комисија им се исплаќале патни трошоци затоа што доаѓале на седници, а исплата се вршела врз основа на неверодостојни патни налози, објави порталот СДК.мк. Внатрешната...

АНТИКОРУПЦИОНЕРИТЕ ОБВИНЕТИ ЗА КОРУПЦИЈА Антикорупционерите си земале пари за патни трошоци со лажни налози

АНТИКОРУПЦИОНЕРИТЕ ОБВИНЕТИ ЗА КОРУПЦИЈА: Антикорупционерите си земале пари за патни трошоци со лажни налози

Infomax | пред 3 месеци

На членовите на Антикорупциската комисија им се исплаќале патни трошоци затоа што доаѓале на седници, а исплата се вршела врз основа на неверодостојни патни налози, објави порталот СДК.мк. Внатрешната...

Врие од корупција во Антикорупциска

Врие од корупција во Антикорупциска

Инфо Центар | пред 3 месеци

Некои од членовите воопшто не доаѓале на работа туку доаѓале само кога имало комисиски седници, иако тие се вработени лица на кои им се исплаќа бруто плата и секој ден треба да доаѓаат на работното место....

Во Антикорупциска земале плата а не доаѓале на работа им се исплаќале патни трошоци со лажни налози

Во Антикорупциска земале плата, а не доаѓале на работа, им се исплаќале патни трошоци со лажни налози

Слободен печат | пред 3 месеци

На членовите на Антикорупциската комисија им се исплаќале патни трошоци затоа што доаѓале на седници, а исплата се вршела врз основа на неверодостојни патни налози. Некои од членовите воопшто не доаѓале...

Во Антикорупциска земале пари за патни трошоци со лажни налози

Во Антикорупциска земале пари за патни трошоци со лажни налози

Пост | пред 3 месеци

На членовите на Антикорупциската комисија им се исплаќале патни трошоци затоа што доаѓале на седници, а исплата се вршела врз основа на неверодостојни патни налози.  Некои доаѓале на работа само за седниците,...

ВО АНТИКОРУПЦИСКА СИ ЗЕМАЛЕ ПАРИ ЗА ПАТНИ ТРОШОЦИ СО ЛАЖНИ НАЛОЗИ А НЕКОИ НЕ ОДЕЛЕ НИ НА РАБОТА

ВО АНТИКОРУПЦИСКА СИ ЗЕМАЛЕ ПАРИ ЗА ПАТНИ ТРОШОЦИ СО ЛАЖНИ НАЛОЗИ, А НЕКОИ НЕ ОДЕЛЕ НИ НА РАБОТА

Сакам Да Кажам | пред 3 месеци

На членовите на Антикорупциската комисија им се исплаќале патни трошоци затоа што доаѓале на седници, а исплата се вршела врз основа на неверодостојни патни налози. Некои од членовите воопшто не доаѓале...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност