Лавини над реканскиот крај

Лавини над реканскиот крај

Р.С. Европа | пред 3 месеци

Проблемот со лавините на патниот правец Маврово – Дебар е актуелен секоја зима и засега нема долгорочно решение. Обилните вржени предизвикуваа и прекин на струјата во овој крај, што е дополнителен проблем....

Одрон има на пат во Западна Македонија

Одрон има на пат во Западна Македонија

Фактор | пред 3 месеци

Oдрон на патот има во Западна Македонија. На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопштија од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Сообраќајот...

Поради одрон на патот Тетово Попова Шапка сообраќајот се одвива по една лента

Поради одрон на патот Тетово-Попова Шапка сообраќајот се одвива по една лента

A1on | пред 3 месеци

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Оттаму додаваат дека сообраќајот на државните патишта...

Одрон на патот Тетово Попова Шапка Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

Одрон на патот Тетово-Попова Шапка: Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

Макфакс | пред 3 месеци

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Оттаму додаваат дека сообраќајот на државните патишта...

Сообраќајот на патот Тетово Шапка се одвива по една лента

Сообраќајот на патот Тетово-Шапка се одвива по една лента

Фокус | пред 3 месеци

Сообраќајот на патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Од АМСМ велат дека сообраќајот на државните...

Остатоци од кашест снег на патиштата на повисоките места

Остатоци од кашест снег на патиштата на повисоките места

A1on | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека на повисоките места има остатоци од кашест снег по интервенција на дежурните служби, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија...

АМСМ Внимавајте на остатоците од кашест снег по коловозите

АМСМ: Внимавајте на остатоците од кашест снег по коловозите

Макфакс | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на дежурните служби, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија...

Сообраќајот на патот Тетово Попова Шапка се одвива по една лента

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка се одвива по една лента...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се...

Сообраќајот на патот Тетово Попова Шапка по една лента

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

Алсат-М | пред 3 месеци

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци...

ВЛАЖНИ КОЛОВОЗИ Ова се патните правци каде треба да се внимава

ВЛАЖНИ КОЛОВОЗИ: Ова се патните правци каде треба да се внимава

Фактор | пред 3 месеци

Сообраќајот во земјава се одвива по влажни коловози. На повисоките места има остатоци од кашест снег по интервенција на дежурните служби, соопштија од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Се препорачува...

Одрон на патот Тетово Попова Шапка Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

Одрон на патот Тетово-Попова Шапка: Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

Точка | пред 3 месеци

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Оттаму додаваат дека сообраќајот на државните патишта...

Возачи возете внимателно по овие патишта  сообраќајот се одвива по една лента

Возачи возете внимателно по овие патишта - сообраќајот се одвива по една лента

Прес 24 | пред 3 месеци

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци...

Голем одрон на патот Сообраќајот на патот Тетово Попова Шапка по една лента

Голем одрон на патот: Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

Курир | пред 3 месеци

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци...

Сообраќајот на патот Тетово Попова Шапка по една лента

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

24 вести | пред 3 месеци

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци...

Камион се излизга кај Буково  сообраќајот отежнат

Камион се излизга кај Буково - сообраќајот отежнат

Прес 24 | пред 3 месеци

Камион се излизга попладнево кај планинаскиот превој Буково. Поради ова сообраќајот на овој пат се одвива по една лента. Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На повисоките...

Поради одрон на патот Тетово Попова Шапка сообраќајот се одвива по една лента

Поради одрон на патот Тетово-Попова Шапка сообраќајот се одвива по една лента

Република | пред 3 месеци

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Оттаму додаваат дека сообраќајот на државните патишта...

Од Тетово до Шапка се вози по една лента одрон на патот

Од Тетово до Шапка се вози по една лента, одрон на патот

Exclusive | пред 3 месеци

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци...

Сообраќајот на патот Тетово  Попова Шапка по една лента

Сообраќајот на патот Тетово – Попова Шапка по една лента

ТВ 21 | пред 3 месеци

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци...

ГОЛЕМ ОДРОН НА ПАТОТ Сообраќајот на патот Тетово Попова Шапка по една лента

ГОЛЕМ ОДРОН НА ПАТОТ: Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

Infomax | пред 3 месеци

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци...

Лавината кај Бигорски пробиена патот повторно отворен за сообраќај

Лавината кај Бигорски пробиена, патот повторно отворен за сообраќај

Макфакс | пред 3 месеци

Екипи на ,,Македонија пат“, засилени со механизација на други институции и фирми од регионот на Дебар, Жупа и Маврово -Ростуше , напладне ја пробија лавината на патниот правец Маврово – Дебар , која утрото...

Патот Дебар Маврово деблокиран струја и натаму нема

Патот Дебар- Маврово деблокиран, струја и натаму нема

Р.С. Европа | пред 3 месеци

Екипи на „Македонија пат“ засилени со механизација на други институции и фирми од регионот на Дебар, Жупа и Маврово- Ростуше, напладне ја пробија лавината на патниот правец Маврово- Дебар, која изутрината...

Одрон на патот Тетово Попова Шапка Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

Одрон на патот Тетово-Попова Шапка: Сообраќајот се одвива по една коловозна лента

Вечер | пред 3 месеци

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот сообраќајот се одвива по една лента, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Оттаму додаваат дека сообраќајот на државните патишта...

Лавината кај Бигорски пробиена патот повторно отворен за сообраќај

Лавината кај Бигорски пробиена, патот повторно отворен за сообраќај

Денар | пред 3 месеци

Екипи на ,,Македонија пат“, засилени со механизација на други институции и фирми од регионот на Дебар, Жупа и Маврово -Ростуше , напладне ја пробија лавината на патниот правец Маврово – Дебар , која утрото...

Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

A1on | пред 3 месеци

Од АМСМ информираат дека е укината забраната за движење товарни возила на планинскиот превој Стража, на Попова Шапка, на патот Ресен – Охрид преку превојот Буково и на граничниот премин „Ќафасан“. Сообраќајот...

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово  Дебар

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово - Дебар...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово - Дебар Сообраќајот на патниот правец Маврово - Дебар од 12 часот се одвива нормално, соопшти ЈП Македонијапат. Забраната беше воведена утринава од шест часот,...

АМСМ Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

АМСМ: Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

Макфакс | пред 3 месеци

Од АМСМ информираат дека е укината забраната за движење товарни возила на планинскиот превој Стража, на Попова Шапка, на патот Ресен – Охрид преку превојот Буково и на граничниот премин „Ќафасан“. Сообраќајот...

АМСМ Внимавајте на остатоците од кашест снег по коловозите

АМСМ: Внимавајте на остатоците од кашест снег по коловозите

Вечер | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на дежурните служби, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија...

АМСМ Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

АМСМ: Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

Денар | пред 3 месеци

Од АМСМ информираат дека е укината забраната за движење товарни возила на планинскиот превој Стража, на Попова Шапка, на патот Ресен-Охрид преку превојот Буково и на граничниот премин Ќафасан. Сообраќајот...

Лавината кај Бигорски пробиена патот повторно отворен за сообраќај

Лавината кај Бигорски пробиена, патот повторно отворен за сообраќај

Точка | пред 3 месеци

Екипи на „Македонија пат“, засилени со механизација на други институции и фирми од регионот на Дебар, Жупа и Маврово-Ростуше, напладне ја пробија лавината на патниот правец Маврово – Дебар, која утрото...

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово  Дебар

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово - Дебар

Канал 5 | пред 3 месеци

Забраната беше воведена утринава од шест часот, поради нова лавина во близина на Бигорскиот манастир што го блокираше патот.

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово  Дебар

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово – Дебар

Локално | пред 3 месеци

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар од 12 часот се одвива нормално, соопшти ЈП Македонијапат. Забраната беше воведена утринава од шест часот, поради нова лавина во близина на Бигорскиот манастир што го блокираше патот.

Нормализиран сообраќајот на Шапка Ќафасан и на Стража

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за сообраќај...

Нормализиран сообраќајот на патиштата Кочани  Македонска Каменица и Крива Паланка  Куманово

Нормализиран сообраќајот на патиштата Кочани - Македонска Каменица и Крива Паланка - Куманово

Сител | пред 3 месеци

Патниот правец Кочани-Македонска Каменица од денеска во 14:45 часот е нормализиран за сообраќај, откако е расчистен одронот што од саботата го прекина сообраќањето во двата правци, соопшти Диспечерскиот...

Прооден патот Маврово Дебар сообраќајот се одвива наизменично

Прооден патот Маврово-Дебар, сообраќајот се одвива наизменично

Алфа | пред 3 месеци

Механизираните екипи кои од изутрината работеа на расчистување, успеаа да отстранат дел од наносот од лавината на коловозот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Механизираните екипи кои од изутрината...

Нова лавина кај Бигорски патот повторно блокиран

Нова лавина кај Бигорски, патот повторно блокиран

Алсат-М | пред 3 месеци

Поради нова лавина во близина на Манастирот „Свети Јован Бигорски“, патниот правец Маврово- Дебар повторно е затворен за сообраќај. По лавината која се урна на патот синоќа околу 18 часот, новата се случи...

АМСМ Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

АМСМ: Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

Точка | пред 3 месеци

Од АМСМ информираат дека е укината забраната за движење товарни возила на планинскиот превој Стража, на Попова Шапка, на патот Ресен – Охрид преку превојот Буково и на граничниот премин „Ќафасан“. Сообраќајот...

Пробиен патот Маврово  Дебар

Пробиен патот Маврово – Дебар

GostivarPress.mk | пред 3 месеци

Сообраќајот на регионалниот пат Маврово-Дебар, близу Бигорскиот манастир повторно е отворен за сообраќај. Како што информиравме , утрово паднала нова поголема лавина од снег и дрвја, во близина на Бигорскиот...

Пробиен патот Маврово  Дебар

Пробиен патот Маврово – Дебар

GostivarPress.mk | пред 3 месеци

Сообраќајот на регионалниот пат Маврово-Дебар, близу Бигорскиот манастир повторно е отворен за сообраќај. Како што информиравме , утрово паднала нова поголема лавина од снег и дрвја, во близина на Бигорскиот...

Нормализиран сообраќајот на Шапка Ќафасан и на Стража

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража

+Инфо | пред 3 месеци

Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за сообраќај на овие три релации е укината од 12:00 часот. Сообраќајот...

Нормализиран сообраќајот на Шапка Ќафасан и на Стража

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража

24 вести | пред 3 месеци

Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за  сообраќај на овие три релации е укината од 12:00 часот. Сообраќајот...

Лавина и прекин на струјата на патот Маврово Дебар

Лавина и прекин на струјата на патот Маврово-Дебар

Радар | пред 3 месеци

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија....

Лавина поголема од синоќешната

Лавина, поголема од синоќешната

Вести24 | пред 3 месеци

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија....

Нова лавина кај Бигорски  патот Маврово Дебар повторно блокиран

Нова лавина кај „Бигорски“, патот Маврово-Дебар повторно блокиран

Макфакс | пред 3 месеци

Утринава, околу 5 часот, се урна нова лавина на патот Дебар- Маврово, во близина на манастирот „Свети Јован Бигорски“. Сообраќајот е во прекин во двата правци, изјави за „Макфакс“ раководителот на пунктот...

Лавина на патот Маврово Дебар

Лавина на патот Маврово-Дебар

365 | пред 3 месеци

11 Споделувања Share Tweet Поради снежна лавина кај манастирот Бигорски патниот правец Маврово- Дебар целосно е во прекин од 6 часот, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Оттаму информираат...

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Канал 5 | пред 3 месеци

Според информациите на СВР Тетово, утрово околу шест часот, повторно дошло до срушување на лавина во близина на бензинската станица кај Бигорскиот манастир на стотина метри од местото каде синоќа паднаа...

Укината забраната за камиони на Буково

Укината забраната за камиони на Буково

Алфа | пред 3 месеци

На патот Ресен-Охрид преку превојот Буково изутрина во 9:25 часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Макеоднија (АМСМ). На патот Ресен-Охрид преку превојот...

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Алфа | пред 3 месеци

Со новата лавината што утрово во шест часот повторно го блокира сообраќајот на патот Маврово - Дебар паднат е материјал од над три илјади кубни метри. Со новата лавината што утрово во шест часот повторно...

Нормализиран сообраќајот кај Пресека

Нормализиран сообраќајот кај Пресека

Денар | пред 3 месеци

Од 09.00 часот утринава престана забраната за движење на камиони кај Пресека, информираат од Автомотосојузот на Македонија. Претходно, во седум часот престана забраната на Ѓавато. Во моментов забрана за...

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово  Дебар

Нормализиран сообраќајот на патот Маврово - Дебар

Сител | пред 3 месеци

Сообраќајот на патниот правец Маврово - Дебар од 12 часот се одвива нормално, соопшти ЈП Македонијапат. Забраната беше воведена утринава од шест часот, поради нова лавина во близина на Бигорскиот манастир што го блокираше патот.

Нормализиран сообраќајот кај Пресека

Нормализиран сообраќајот кај Пресека

Макфакс | пред 3 месеци

Од 09.00 часот утринава престана забраната за движење на камиони кај Пресека, информираат од Автомотосојузот на Македонија. Претходно, во седум часот престана забраната на Ѓавато. Во моментов забрана за...

Нормализиран сообраќајот на Шапка Ќафасан и на Стража

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража

Сител | пред 3 месеци

Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за  сообраќај на овие три релации е укината од 12:00 часот. Сообраќајот...

Прекин и забрана за движење на дел од патиштата

Прекин и забрана за движење на дел од патиштата

Макфакс | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово – Дебар, поради снежната...

Патот Маврово Дебар повторно блокиран нова лавина кај Бигорски

Патот Маврово-Дебар повторно блокиран, нова лавина кај „Бигорски“

Денар | пред 3 месеци

Утринава, околу 5 часот, се урна нова лавина на патот Дебар- Маврово, во близина на манастирот „Свети Јован Бигорски“. Сообраќајот е во прекин во двата правци, изјави за „Макфакс“ раководителот на пунктот...

Нормализиран сообраќајот кај Пресека

Нормализиран сообраќајот кај Пресека

Точка | пред 3 месеци

Од 09.00 часот утринава престана забраната за движење на камиони кај Пресека, информираат од Автомотосојузот на Македонија. Претходно, во седум часот престана забраната на Ѓавато. Во моментов забрана за...

Укината забраната за камиони на Буково

Укината забраната за камиони на Буково

Канал 5 | пред 3 месеци

Претходно, во девет часот престана да важи забраната за камиони на Пресека, а од седум часот на ѓаваото. Во сила се забраните за сообраќаат на камиони на патните правци Струга – граничен премин Ќафасан,...

Снежна лавина кај манастирот Бигорски патот Маврово Дебар целосно во прекин

Снежна лавина кај манастирот Бигорски, патот Маврово- Дебар целосно во прекин

МКД | пред 3 месеци

Собраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На повисоките места има остатоци од кашаст снег, по интервенција на дежурните служби. Снег врне во Крива Паланка, Страцин, Попова Шапка, Павлешници...

Снежна лавина кај манастирот Бигорски патот Маврово Дебар целосно во прекин

Снежна лавина кај манастирот Бигорски, патот Маврово- Дебар целосно во прекин

Инфо Центар | пред 3 месеци

Градоначалникот на општина Маврово-Ростуше, Медат Куртовски, изјави дека се информирани сите институции за состојбата на теренот со блокираниот пат. Транспортните претпријатија што вршат превоз на патници...

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај...

Нова лавина кај Бигорски патот повторно блокиран

Нова лавина кај Бигорски, патот повторно блокиран

Р.С. Европа | пред 3 месеци

Поради нова лавина во близина на Манастирот „Свети Јован Бигорски“, патниот правец Маврово- Дебар повторно е затворен за сообраќај. По лавината која се урна на патот синоќа околу 18 часот, новата се случи...

Нова лавина кај Бигорски патот Маврово Дебар повторно блокиран

Нова лавина кај Бигорски, патот Маврово-Дебар повторно блокиран

Локално | пред 3 месеци

Утринава, околу 5 часот, се урна нова лавина на патот Дебар-Маврово во близина на манастирот „Свети Јован Бигорски“. Сообраќајот е во прекин во двата правца, велат од  ЈП „Македонијапат“ во Дебар. Во текот...

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

МТВ 1 | пред 3 месеци

Западните делови од земјава беа зафатени од снежни врнежи. Најмногу снег падна во Mаврово, се формира снежна покривка од 71 сантиметар, половина метар има во Лазарополе, Крушево и Tетово. На планинскиот...

Укината забраната за камиони на Пресека

Укината забраната за камиони на Пресека

Канал 5 | пред 3 месеци

Претходно, во седум часот престана забраната на Ѓавато, а се уште не може да сообраќаат камиони на патните правци Струга – граничен премин Ќафасан, крак Маврово – Дебар, крак Стража – село Колари и обратно,...

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Слободен печат | пред 3 месеци

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија....

Нормализиран сообраќајот на Шапка Ќафасан и на Стража

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража

MK News | пред 3 месеци

Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за сообраќај на овие три релации е укината од 12:00 часот. Сообраќајот...

Прекин и забрана за движење на дел од патиштата

Прекин и забрана за движење на дел од патиштата

Кајгана | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово – Дебар, поради снежната...

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен...

Монасите од Бигорски први на помош во расчистување на лавината

Монасите од Бигорски први на помош во расчистување на лавината...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Монасите од Бигорски први на помош во расчистување на лавината Во расчистувањето на снежната лавина на патниот правец Маврово-Дебар синоќа први се вклучија монасите од Бигорската обител. Според градоначалникот...

Отежнато одвивање на сообраќајот  прекини на дел од патните правци

Отежнато одвивање на сообраќајот, прекини на дел од патните правци

Нетпрес | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово – Дебар, поради снежната...

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

Алсат-М | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово – Дебар, поради снежната...

Укината забраната за камиони на Буково еве каде трае се уште

Укината забраната за камиони на Буково- еве каде трае се уште

Курир | пред 3 месеци

На патот Ресен-Охрид преку превојот Буково изутрина во 9:25 часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Макеоднија (АМСМ). Претходно, во девет часот престана...

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Фокус | пред 3 месеци

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија....

Забрана за сообраќај на дел од патиштата

Забрана за сообраќај на дел од патиштата

Нетпрес | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово – Дебар, поради снежната...

Нормализиран сообраќајот на патот Ресен Охрид

Нормализиран сообраќајот на патот Ресен -Охрид

+Инфо | пред 3 месеци

Од 9.25 часот утрово престанува забраната за движење на товарните возила на патниот правец Ресен-Охрид преку превојот Буково имформираат од Автомотосојузот на Македонија. Во девет часот престана да важи...

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

+Инфо | пред 3 месеци

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија....

СОСТОЈБА НА ПАТИШТА Возачи внимателно кај овие патни правци

СОСТОЈБА НА ПАТИШТА: Возачи внимателно кај овие патни правци

Фактор | пред 3 месеци

Ширум државата се вози по речиси влажни коловози, сообраќајот е отежнат и во прекин се повеќе патни правци. Од Авто мото сојузот на Македонија ги предупредуваат возачите да бидат внимателни и со прилагодена...

Лавина се сруши кај Бигорски манастир  сообраќајот е блокиран

Лавина се сруши кај Бигорски манастир - сообраќајот е блокиран

Независен | пред 3 месеци

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија....

Нормализиран сообраќајот на Шапка Ќафасан и на Стража

Нормализиран сообраќајот на Шапка, Ќафасан и на Стража

Нова ТВ | пред 3 месеци

Нормализиран е сообраќајот на Попова Шапка, на граничниот премин Ќафасан и на Стража. Како што информираат од ЈП Македонијапат, забраната за  сообраќај на овие три релации е укината од 12:00 часот. Сообраќајот...

Монасите од Бигорски први на помош во расчистување на лавината

Монасите од Бигорски први на помош во расчистување на лавината

Слободен печат | пред 3 месеци

Во расчистувањето на снежната лавини на патниот правец Маврово-Дебар, синоќа први се вклучија монасите од Бигорската обител. Според градоначалникот на општина Маврово и Ростуше, Медат Куртовски, благодарение...

Нова лавина поголема од синоќешната го блокира сообраќајот кај Бигорскиот манастир

Нова лавина, поголема од синоќешната го блокира сообраќајот кај Бигорскиот манастир

Прес 24 | пред 3 месеци

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија....

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Курир | пред 3 месеци

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија....

Прекин и забрана за движење на дел од патиштата

Прекин и забрана за движење на дел од патиштата

Точка | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово – Дебар, поради снежната...

Укината забраната за камиони на Пресека

Укината забраната за камиони на Пресека

Курир | пред 3 месеци

На планинскиот превој Пресека изутрина во девет часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила. Претходно, во седум часот престана забраната на Ѓавато, а се уште не може да сообраќаат камиони...

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

24 вести | пред 3 месеци

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија....

Нова лавина кај Бигорски  патот повторно блокиран

Нова лавина кај Бигорски – патот повторно блокиран

GostivarPress.mk | пред 3 месеци

Сообраќајот на регионалниот пат Маврово-Дебар, близу Бигорскиот манастир повторно е во целосен прекин. Како што информира полицијата, утрово паднала нова поголема лавина од снег и дрвја, во близина на...

Нова лавина на кај Бигорски  патот повторно блокиран

Нова лавина на кај Бигорски – патот повторно блокиран

GostivarPress.mk | пред 3 месеци

Сообраќајот на регионалниот пат Маврово-Дебар, близу Бигорскиот манастир повторно е во целосен прекин. Како што информира полицијата, утрово паднала нова поголема лавина од снег и дрвја, во близина на...

Укината забраната за камиони на Пресека

Укината забраната за камиони на Пресека

+Инфо | пред 3 месеци

На планинскиот превој Пресека изутрина во девет часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила. Претходно, во седум часот престана забраната на Ѓавато, а се уште не може да сообраќаат камиони...

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

Канал 5 | пред 3 месеци

Забрани за тешки товарни возила има на патните правци Струга – граничен премин Ќафасан, крак Маврово – Дебар, крак Стража – село Колари и обратно, како и на планинските премини Пресека, Буково и Ѓавато....

Прекин и забрана за движење на дел од патиштата

Прекин и забрана за движење на дел од патиштата

Актуелно24 | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово – Дебар, поради снежната...

Прекини и забрани за сообраќај на дел од патиштата отсечен патот Маврово  Дебар поради снежна лавина

Прекини и забрани за сообраќај на дел од патиштата, отсечен патот Маврово – Дебар поради снежна лавина

Курир | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово – Дебар, поради снежната...

Сообраќајот отежнат прекини на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини на дел од патиштата

Р.С. Европа | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово - Дебар, поради снежната...

На дел од патиштата прекин и забрана за движење

На дел од патиштата прекин и забрана за движење

Денар | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово – Дебар, поради снежната...

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

Локално | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово – Дебар, поради снежната...

И утрово сообраќајот отежнат прекини и забрана на следниве патни правци

И утрово сообраќајот отежнат, прекини и забрана на следниве патни правци

Прес 24 | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово - Дебар, поради снежната...

Сообраќајот отежнат прекини на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини на дел од патиштата

Локално | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово – Дебар, поради снежната...

Снежна лавина го прекина сообраќајот на патот Маврово Дебар

Снежна лавина го прекина сообраќајот на патот Маврово-Дебар

Фокус | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово – Дебар, поради снежната...

Монасите од Бигорски први на помош во расчистување на лавината

Канал 5 | пред 3 месеци

Според градоначалникот на општина Маврово и Ростуше, Медат Куртовски, благодарение на нивната ангажираност се успеало да се оспособи простор за да може да се минува. - Во координација со Полициската станица...

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

Скопје Инфо | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово - Дебар, поради снежната...

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

+Инфо | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово - Дебар, поради снежната...

Лавина на патот маврово Дебар  Монасите од Бигорски први помагаа

Лавина на патот маврово-Дебар - Монасите од Бигорски први помагаа

Прес 24 | пред 3 месеци

Во расчистувањето на снежната лавини на патниот правец Маврово-Дебар, синоќа први се вклучија монасите од Бигорската обител. Според градоначалникот на општина Маврово и Ростуше, Медат Куртовски, благодарение...

Лавината кај Бигорски пробиена патот повторно отворен за сообраќај

Лавината кај Бигорски пробиена, патот повторно отворен за сообраќај

Вечер | пред 3 месеци

Екипи на ,,Македонија пат“, засилени со механизација на други институции и фирми од регионот на Дебар, Жупа и Маврово -Ростуше , напладне ја пробија лавината на патниот правец Маврово – Дебар , која утрото...

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Сител | пред 3 месеци

Со новата лавината што утрово во шест часот повторно го блокира сообраќајот на патот Маврово - Дебар паднат е материјал од над три илјади кубни метри. Се работи интензивно и очекуваме да ослободиме барем...

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

Република | пред 3 месеци

Западните делови од земјава беа зафатени од снежни врнежи. Најмногу снег падна во Mаврово, се формира снежна покривка од 71 сантиметар, половина метар има во Лазарополе, Крушево и Tетово. На планинскиот...

Нова лавина кај Бигорскиот манастир сообраќајот блокиран

Нова лавина кај Бигорскиот манастир-сообраќајот блокиран

Нова ТВ | пред 3 месеци

Со новата лавината што утрово во шест часот повторно го блокира сообраќајот на патот Маврово – Дебар паднат е материјал од над три илјади кубни метри. Се работи интензивно и очекуваме да ослободиме барем...

Снежна лавина кај манастирот Бигорски патот Маврово Дебар целосно во прекин

Снежна лавина кај манастирот Бигорски, патот Маврово- Дебар целосно во прекин

MK News | пред 3 месеци

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија....

АМСМ Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

АМСМ: Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

Вечер | пред 3 месеци

Од АМСМ информираат дека е укината забраната за движење товарни возила на планинскиот превој Стража, на Попова Шапка, на патот Ресен – Охрид преку превојот Буково и на граничниот премин „Ќафасан“. Сообраќајот...

Лавина на патот Маврово Дебар  Монасите од Бигорски први помагаа

Лавина на патот Маврово-Дебар – Монасите од Бигорски први помагаа

MK News | пред 3 месеци

Во расчистувањето на снежната лавини на патниот правец Маврово-Дебар, синоќа први се вклучија монасите од Бигорската обител. Според градоначалникот на општина Маврово и Ростуше, Медат Куртовски, благодарение...

Лавина поголема од вчерашната  утрово повторно блокиран сообраќајот на патот Маврови Анови Дебар

Лавина, поголема од вчерашната - утрово повторно блокиран сообраќајот на патот Маврови Анови- Дебар

Сител | пред 3 месеци

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија....

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Нова лавина кај Бигорскиот манастир го блокира сообраќајот

Република | пред 3 месеци

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија....

Внимателно на превојот Буково завеани комбиња и камиони  Македонија пат на терен

Внимателно на превојот „Буково“ завеани комбиња и камиони, „Македонија пат“ на терен

News 24 | пред 3 месеци

Внимателно на планинскиот превој „Буково“ патот што од Охрид води кон Ресен. На самиот пат на фотографиите се гледа како има завеано комбиња и камиони, кои иако имале синџири на своите тркала тие се во...

Лавина поголема од вчерашната  утрово повторно блокиран сообраќајот патот Маврови Анови Дебар

Лавина, поголема од вчерашната - утрово повторно блокиран сообраќајот патот Маврови Анови- Дебар

Сител | пред 3 месеци

Лавина, поголема од синоќешната, утрово повторно го блокира сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Во мавровско-реканскиот крај од вчера има прекин во снабдувањето со електрична енергија....

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот

Локално | пред 3 месеци

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот на повеќе патни правци низ државата. Поради лавина од камења и снег целосно беше во прекин патот Маврово-Дебар, а вечерва според информацијата...

Лавина на патот Маврово Дебар  Монасите од Бигорски први помагаа

Лавина на патот Маврово-Дебар - Монасите од Бигорски први помагаа

Сител | пред 3 месеци

Во расчистувањето на снежната лавини на патниот правец Маврово-Дебар, синоќа први се вклучија монасите од Бигорската обител. Според градоначалникот на општина Маврово и Ростуше, Медат Куртовски, благодарение...

Укината забраната за камиони на Пресека

Укината забраната за камиони на Пресека

Сител | пред 3 месеци

На планинскиот превој Пресека изутрина во девет часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила. Претходно, во седум часот престана забраната на Ѓавато, а се уште не може да сообраќаат камиони...

АМСМ Прекини на дел од патиштата сообраќајот отежнат

АМСМ: Прекини на дел од патиштата, сообраќајот отежнат

Нова ТВ | пред 3 месеци

Од шест часот изутрина повторно во целосен прекин e сообраќајот на патот Маврово – Дебар, поради снежната лавина што падна синоќа околу 18 часот кај Бигорскиот манастир, соопшти Автомотосојузот на Македонија...

Прекини и забрани за сообраќај на дел од патиштата отсечен патот Маврово  Дебар поради снежна лавина

Прекини и забрани за сообраќај на дел од патиштата, отсечен патот Маврово – Дебар поради снежна лавина

ТВ 21 | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово – Дебар, поради снежната...

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

Република | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово – Дебар, поради снежната...

Прекини и забрани за сообраќај на дел од патиштата отсечен патот Маврово  Дебар поради снежна лавина

Прекини и забрани за сообраќај на дел од патиштата, отсечен патот Маврово – Дебар поради снежна лавина

Скопје24 | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово – Дебар, поради снежната...

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

Сител | пред 3 месеци

- На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово - Дебар, поради снежната...

Укината забраната за камиони на Буково

Укината забраната за камиони на Буково

Пост | пред 3 месеци

На патот Ресен-Охрид преку превојот Буково изутрина во 9:25 часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Макеоднија (АМСМ). Претходно, во девет часот престана...

Нова лавина кај Бигорски патот Маврово Дебар повторно блокиран

Нова лавина кај Бигорски, патот Маврово-Дебар повторно блокиран

Вечер | пред 3 месеци

Утринава, околу 5 часот, се урна нова лавина на патот Дебар-Маврово во близина на манастирот „Свети Јован Бигорски“. Сообраќајот е во прекин во двата правца, изјави раководителот на пунктот на ЈП „Македонијапат“...

Сообраќајот отежнат прекини и забрани на дел од патиштата

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

Пост | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово – Дебар, поради снежната...

СНЕЖНА ЛАВИНА КАЈ БИГОРСКИ МАНАСТИР Сообраќајот низ државата се одвива по отежнати услови

СНЕЖНА ЛАВИНА КАЈ БИГОРСКИ МАНАСТИР: Сообраќајот низ државата се одвива по отежнати услови

Рипост | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово – Дебар, поради снежната...

Нормализиран сообраќајот кај Пресека

Нормализиран сообраќајот кај Пресека

Вечер | пред 3 месеци

Од 09.00 часот утринава престана забраната за движење на камиони кај Пресека, информираат од Автомотосојузот на Македонија. Претходно, во седум часот престана забраната на Ѓавато. Во моментов забрана за...

Прекин и забрана за движење на дел од патиштата

Прекин и забрана за движење на дел од патиштата

Вечер | пред 3 месеци

На планинскиот превој Ѓавато изутрина во седум часот е укината забраната за тешки товарни возила. Од шест часот изутрина повторно е во целосен прекин сообраќајот на патот Маврово – Дебар, поради снежната...

Возете внимателно по овие коловози

Возете внимателно по овие коловози

Скопје24 | пред 3 месеци

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: Поради снежна лавина кај манастирот Бигорски патниот правец Маврово- Дебар целосно е во прекин од 06:00 часот. НОРМАЛИЗИРАН СООБРАЌАЈ:...

Отстранет дел од лавината на патот Маврово Дебар

Отстранет дел од лавината на патот Маврово-Дебар

A1on | пред 3 месеци

Во близина на манастирот Свети Јован Бугорски вечерва поради лавина дојде до прекин на сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар. Екипи на ЈП „Македонија пат“ се на терен, а местото каде што се урна...

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот

Независен | пред 3 месеци

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот на повеќе патни правци низ државата. Поради лавина од камења и снег целосно беше во прекин патот Маврово-Дебар, а вечерва според информацијата...

Отстранет дел од лавината на патот Маврово Дебар сообраќајот се одвива по една лента

Отстранет дел од лавината на патот Маврово-Дебар, сообраќајот се одвива по една лента

Макфакс | пред 3 месеци

Во близина на манастирот Свети Јован Бугорски вечерва поради лавина дојде до прекин на сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар. Екипи на ЈП „Македонија пат“ се на терен, а местото каде што се урна...

Снегот предизвика хаос на патиштата низ Македонија отежнат сообраќајот на повеќе патни правци

Снегот предизвика хаос на патиштата низ Македонија, отежнат сообраќајот на повеќе патни правци

A1on | пред 3 месеци

Денешните врнежи од снег го отежнаа сообраќајот на повеќе патни правци во државата. Како што може да се види од фотографиите објавени на социјалните мрежи, но и од извештаите на АМСМ, голем дел од патиштата...

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот

Канал 5 | пред 3 месеци

Поради лавина од камења и снег целосно беше во прекин патот Маврово-Дебар, а вечерва според информацијата од Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот се одвива по една коловозна лента. Забрана за патнички...

Патиштата во Македонија завеани сообраќајот отежнат на повеќе патни правци

Патиштата во Македонија завеани, сообраќајот отежнат на повеќе патни правци

Макфакс | пред 3 месеци

Денешните врнежи од снег го отежнаа сообраќајот на повеќе патни правци во државата. Како што може да се види од фотографиите објавени на социјалните мрежи, но и од извештаите на АМСМ, голем дел од патиштата...

По патот Маврово Дебар во една коловозна лента

По патот Маврово-Дебар во една коловозна лента

+Инфо | пред 3 месеци

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот на повеќе патни правци низ државата. Поради лавина од камења и снег целосно беше во прекин патот Маврово-Дебар, а вечерва според информацијата...

Отстранет дел од лавината на патот Маврово Дебар сообраќајот се одвива по една лента

Отстранет дел од лавината на патот Маврово-Дебар, сообраќајот се одвива по една лента

Точка | пред 3 месеци

Во близина на манастирот Свети Јован Бигорски вечерва поради лавина дојде до прекин на сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар. Екипи на ЈП „Македонија пат“ се на терен, а местото каде што се урна...

Лавина од снег и камења Патишта во Македонија завеани еве каде има забрана за возила

Лавина од снег и камења: Патишта во Македонија завеани- еве каде има забрана за возила

Курир | пред 3 месеци

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот на повеќе патни правци низ државата. Поради лавина од камења и снег целосно беше во прекин патот Маврово-Дебар, а вечерва според информацијата...

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот Забрани за сообраќај лавина и сообраќајна несреќа

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот: Забрани за сообраќај, лавина и сообраќајна несреќа

Прес 24 | пред 3 месеци

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот на повеќе патни правци низ државата. Поради лавина од камења и снег целосно беше во прекин патот Маврово-Дебар, а вечерва според информацијата...

Пуштена една лента на патот Маврово Дебар

Пуштена една лента на патот Маврово-Дебар

GostivarPress.mk | пред 3 месеци

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар, кој беше во прекин поради падната лавина, се одвива по една коловозна лента, откако е расчистен дел од лавината, соопшти Центарот за управување со кризи....

Нема повредени во лавината што го блокираше патот Дебар Маврови Анови

Нема повредени во лавината што го блокираше патот Дебар-Маврови Анови

Нетпрес | пред 3 месеци

Нема повредени и затрупани лица во лавината што попладнето го блокираше регионалниот пат од Дебар до Маврови Анови. Од СВР Тетово информираат дека одронот се случил околу 18 часот во близина на  бензиската...

 ГАЛЕРИЈА Лавина од снег на патот Маврово Дебар сообраќајот целосно во прекин

(ГАЛЕРИЈА) Лавина од снег на патот Маврово-Дебар, сообраќајот целосно во прекин

Локално | пред 3 месеци

Поради лавина на патот, патниот правец Маврово – Дебар целосно е во прекин, извести АМСМ. Истовремено, попладнево за патнички возила воведена е забрана за движење на планинскиот премин Ѓавато. На патниот...

Почнува расчистувањето на лавината што го блокира патот Дебар Маврови Анови

Почнува расчистувањето на лавината што го блокира патот Дебар-Маврови Анови

Канал 5 | пред 3 месеци

Од СВР Тетово информираат дека одронот се случил околу 18 часот во близина на  бензиската станица кај Бигорскиот манастир. На терен се екипи од граничната полиција, „Македонија пат“ и полициски службеници...

Снегот ги блокира патните правци Охрид Ресен и Охрид Кичево

Снегот ги блокира патните правци Охрид-Ресен и Охрид-Кичево

24 вести | пред 3 месеци

Денешниот снег ги парализира патиштата до Охрид. Поради излизгување на два камиони околу триесетина автомобили еден час беа заглавени во снегот кај превојот Буково на патот Охрид-Ресен. Излизгани беа и...

ДЕТАЛИ Нема повредени во лавината што го блокираше патот Дебар Маврови Анови

ДЕТАЛИ: Нема повредени во лавината што го блокираше патот Дебар-Маврови Анови

Курир | пред 3 месеци

Нема повредени и затрупани лица во лавината што попладнето го блокираше регионалниот пат од Дебар до Маврови Анови. Од СВР Тетово информираат дека одронот се случил околу 18 часот во близина на  бензиската...

Нема повредени во лавината што го блокираше патот Дебар Маврови Анови

Нема повредени во лавината што го блокираше патот Дебар-Маврови Анови

Прес 24 | пред 3 месеци

Нема повредени и затрупани лица во лавината што попладнето го блокираше регионалниот пат од Дебар до Маврови Анови. Од СВР Тетово информираат дека одронот се случил околу 18 часот во близина на  бензиската...

Снежна лавина на патот Маврово  Дебар го прекина сообраќајот

Снежна лавина на патот Маврово - Дебар го прекина сообраќајот

МКД | пред 3 месеци

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар е целосно во прекин, поради лавина на патот, информираше АМСМ. Забрана за патнички возила е воведена на планинскиот премин Ѓавато. Забраната за тешки товарни...

Поради лавина на патот затворен патниот правец Маврово Дебар

Поради лавина на патот, затворен патниот правец Маврово-Дебар

A1on | пред 3 месеци

Поради лавина на патот, сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар целосно е во прекин, информира АМСМ. Според најновите информации, забрана за патнички возила е воведена на планинскиот премин Ѓавато....

Лавина го блокира патот Маврово Дебар сообраќајот е во прекин

Лавина го блокира патот Маврово-Дебар, сообраќајот е во прекин

Макфакс | пред 3 месеци

Поради лавина на патот, сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар целосно е во прекин, информира АМСМ. Според најновите информации, забрана за патнички возила е воведена на планинскиот премин Ѓавато....

Нема повредени во лавината што го блокираше патот Дебар Маврови Анови

Нема повредени во лавината што го блокираше патот Дебар-Маврови Анови

+Инфо | пред 3 месеци

Нема повредени и затрупани лица во лавината што попладнето го блокираше регионалниот пат од Дебар до Маврови Анови. Од СВР Тетово информираат дека одронот се случил околу 18 часот во близина на бензиската...

Сообраќајот на патот Дебар Маврово по една лента

Сообраќајот на патот Дебар-Маврово по една лента

Нова ТВ | пред 3 месеци

Сообраќајот на патниот правец  Дебар-Маврово, делница Ростушки Мост-Жировница кој беше во прекин поради падната лавина , се одвива по една коловозна лента. Подрачјето на Река е без електрична енергија....

Поради лавина во целосен прекин патот Маврово Дебар

Поради лавина во целосен прекин патот Маврово-Дебар

Алфа | пред 3 месеци

Поради лавина на патот во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово - Дебар, соопшти вечерва Авто мото сојузот на Македонија. Поради лавина на патот во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово...

Поради лавина во целосен прекин патот Маврово Дебар

Поради лавина во целосен прекин патот Маврово-Дебар...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Поради лавина во целосен прекин патот Маврово-Дебар Поради лавина на патот во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово - Дебар, соопшти вечерва Авто мото сојузот на Македонија. Врнежите од снег предизвикаа...

Лавина го блокира патот Маврово Дебар сообраќајот е во прекин

Лавина го блокира патот Маврово-Дебар, сообраќајот е во прекин

Кајгана | пред 3 месеци

Поради лавина на патот, сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар целосно е во прекин, информира АМСМ. Според најновите информации, забрана за патнички возила е воведена на планинскиот премин Ѓавато....

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот

Сител | пред 3 месеци

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот на повеќе патни правци низ државата. Поради лавина од камења и снег целосно беше во прекин патот Маврово-Дебар, а вечерва според информацијата...

ЛАВИНА МАГЛА ПРЕКИНИ Еве како се одвива сообраќајот низ Македонија

ЛАВИНА, МАГЛА, ПРЕКИНИ: Еве како се одвива сообраќајот низ Македонија

Фактор | пред 3 месеци

Патниот правец Маврово-Дебар целосно е во прекин поради лавина. Како што соопштија од диспечерскиот центар на Македонија пат, поради лавина на патот во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово – Дебар....

Лавина во целост го прекина патот Маврово Дебар

Лавина во целост го прекина патот Маврово-Дебар

Слободен печат | пред 3 месеци

Поради лавина на патот во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово – Дебар, соопшти вечерва Авто мото сојузот на Македонија. Врнежите од снег предизвикаа проблеми во сообраќајот на поголем дел од...

Сообраќајот на патниот правец Дебар Маврово по една коловозна лента Река без струја

Сообраќајот на патниот правец Дебар-Маврово по една коловозна лента, Река без струја

Сител | пред 3 месеци

Сообраќајот на патниот правец  Дебар-Маврово, делница Ростушки Мост-Жировница кој беше во прекин поради падната лавина, се одвива по една коловозна лента. Подрачјето на Река е без електрична енергија....

ЗАПАДНА МАКЕДОНИЈА ОТСЕЧЕНА ОД СНЕГ МВР АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ ТРГА НА ПАТ

ЗАПАДНА МАКЕДОНИЈА ОТСЕЧЕНА ОД СНЕГ, МВР АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ ТРГА НА ПАТ

Сакам Да Кажам | пред 3 месеци

Врнежите од снег во западните делови на земјава, попладнево ги отсекоа од сообраќај дел од патиштата. Забрана за движење на тешки и на патнички возила има кон планинскиот превој Буково.  Како што јавува...

Лавина на патот Маврово Дебар сообраќајот во целосен прекин

Лавина на патот Маврово-Дебар, сообраќајот во целосен прекин

GostivarPress.mk | пред 3 месеци

Попладнево околу 17.45 минути на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, кај бензинската пумпа на Макпетрол паднала поголема лавина, поради што сообраќајот на тој патен правец е во целосен прекин. Според...

Поради лавина во целосен прекин патот Маврово Дебар

Поради лавина во целосен прекин патот Маврово-Дебар

Вечер Прес | пред 3 месеци

Поради лавина на патот во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово – Дебар, соопшти вечерва Авто мото сојузот на Македонија. Врнежите од снег предизвикаа проблеми во сообраќајот на поголем дел од...

Лавина во целост го прекина патот Маврово Дебар

Лавина во целост го прекина патот Маврово-Дебар

+Инфо | пред 3 месеци

Поради лавина на патот во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово - Дебар, соопшти вечерва Авто мото сојузот на Македонија. Врнежите од снег предизвикаа проблеми во сообраќајот на поголем дел од...

Лавина на патот Маврово  Дебар  сообраќајот во целосен прекин

Лавина на патот Маврово – Дебар , сообраќајот во целосен прекин

Канал 5 | пред 3 месеци

Како што информираат од диспечерскиот центар на Македонија пат , поради лавина на патот , во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово – Дебар.

Поради лавина во целосен прекин патот Маврово Дебар

Поради лавина во целосен прекин патот Маврово-Дебар

+Инфо | пред 3 месеци

Поради лавина на патот во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово - Дебар, соопшти вечерва Авто мото сојузот на Македонија. Врнежите од снег предизвикаа проблеми во сообраќајот на поголем дел од...

Забрана за камиони на планинските премини Пресека Буково и Ќафасан

Забрана за камиони на планинските премини Пресека, Буково и Ќафасан

МКД | пред 3 месеци

Поради обилните снежни врнежи на подрачјето, СВР Охрид презема засилени мерки за безбедност и контрола на сообраќајот и спроведува мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини...

Снегот предизвика проблеми на патиштата Поради лавина во целосен прекин патот Маврово Дебар

Снегот предизвика проблеми на патиштата: Поради лавина во целосен прекин патот Маврово-Дебар

Курир | пред 3 месеци

Поради лавина на патот во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово – Дебар, соопшти вечерва Авто мото сојузот на Македонија. Врнежите од снег предизвикаа проблеми во сообраќајот на поголем дел од...

Лавина го блокираше патот Маврово Дебар

Лавина го блокираше патот Маврово-Дебар

Фокус | пред 3 месеци

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар е целосно во прекин, поради лавина на патот, информираше АМСМ. Забрана за патнички возила е воведена на планинскиот премин Ѓавато. Забраната за тешки товарни...

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато Патниот правец Битола–Ресен кај Ѓавато е забранет за движење на тешки товарни возила, информираат од АМСМ. Поради врнежите од снег од попладнево се воведени...

Лавина го блокира патот Маврово Дебар сообраќајот е во прекин

Лавина го блокира патот Маврово-Дебар, сообраќајот е во прекин

Прес 24 | пред 3 месеци

Поради лавина на патот, сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар целосно е во прекин, информира АМСМ. Според најновите информации, забрана за патнички возила е воведена на планинскиот премин Ѓавато....

Забрана за движење на тешки товарни возила и кај Ѓавато

Забрана за движење на тешки товарни возила и кај Ѓавато

A1on | пред 3 месеци

Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато, информира АМСМ. Претходно, поради снежните врнежи беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни...

Забрана за движење на камиони и кај Ѓавато

Забрана за движење на камиони и кај Ѓавато

Макфакс | пред 3 месеци

Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато, информира АМСМ. Претходно, поради снежните врнежи беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни...

ТВ21 на терен Снегот предизвика проблеми на неколку патни правци

ТВ21 на терен: Снегот предизвика проблеми на неколку патни правци

ТВ 21 | пред 3 месеци

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот на повеќе патни правци низ државата. Поради лавина од камења и снег целосно беше во прекин патот Маврово-Дебар, а вечерва според информацијата...

Патиштата во Македонија завеани сообраќајот отежнат на повеќе патни правци

Патиштата во Македонија завеани, сообраќајот отежнат на повеќе патни правци

Република | пред 3 месеци

Денешните врнежи од снег го отежнаа сообраќајот на повеќе патни правци во државата. Како што може да се види од фотографиите објавени на социјалните мрежи, но и од извештаите на АМСМ, голем дел од патиштата...

Обилен снег на дел од патиштата забрана за автомобили преку Буково

Обилен снег на дел од патиштата, забрана за автомобили преку „Буково„

Вечер Прес | пред 3 месеци

Забрана за движење на планинскиот превој „Буково“, покрај за тешки товарни возила, е воведена и за патнички моторни возила. Поради обилните снежни врнежи, МВР апелира на магистралните патишта Охрид-Кичево...

Забрана за сообраќај на некои превои и патни правци поради обилни врнежи од снег

Забрана за сообраќај на некои превои и патни правци поради обилни врнежи од снег

Фактор | пред 3 месеци

Забрана за движење на тешки товарни возила и на автомобили на одредени места во Македонија. На планинските превои Пресека, Буково и кон граничниот премин Ќафасан има забрана за движење на тешки товарни...

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато

Алсат-М | пред 3 месеци

Патниот правец Битола–Ресен кај Ѓавато е забранет за движење на тешки товарни возила, информираат од АМСМ. Поради врнежите од снег од попладнево се воведени забрани за движење на повеќе планински превои...

Забрана за движење кон Пресека Буково и Ќафасан поради обилни врнежи од снег

Забрана за движење кон Пресека, Буково и „Ќафасан“ поради обилни врнежи од снег

Актуелно24 | пред 3 месеци

Поради обилните снежни врнежи, СВР-Охрид воведе мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини Пресека, Буково и кон граничниот премин „Ќафасан“. „Напоменуваме дека забрана...

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато  два камиони и комбе заглавени во снегот

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато- два камиони и комбе заглавени во снегот

Прес 24 | пред 3 месеци

Патниот правец Битола–Ресен кај Ѓавато е забранет за движење на тешки товарни возила, информираат од АМСМ. Поради врнежите од снег од попладнево се воведени забрани за движење на повеќе планински превои...

Забранет сообраќајот на некои превои и патни правци на некои само за камиони

Забранет сообраќајот на некои превои и патни правци, на некои само за камиони

Бриф | пред 3 месеци

Поради обилните снежни врнежи, прогласена е забрана за движење на тешки товарни возила на планинските превои Пресека, Буково и кон граничниот премин Ќафасан. На Буково сообраќајот е забранет и за автомобили....

Лавина го затвори целосно патот Маврово  Дебар

Лавина го затвори целосно патот Маврово - Дебар

Сител | пред 3 месеци

Поради лавина на патот во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово - Дебар, соопшти вечерва Авто мото сојузот на Македонија. Врнежите од снег предизвикаа проблеми во сообраќајот на поголем дел од...

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато

Локално | пред 3 месеци

Од АМСМ информираат дека  патниот правец Битола–Ресен кај преминот Ѓавато е забранет за движење на тешки товарни возила. Попладнево, поради врнежи од снег  се воведени забрани за движење и на повеќе планински...

Забрана за движење на тешки товарни возила кон Пресека и Буково како и кон граничниот премин Ќафасан

Забрана за движење на тешки товарни возила кон Пресека и Буково, како и кон граничниот премин Ќафасан

A1on | пред 3 месеци

Поради обилните снежни врнежи на подрачјето, СВР Охрид презема засилени мерки за безбедност и контрола на сообраќајот и спроведува мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини...

Забрана за движење кон Пресека Буково и Ќафасан поради обилни врнежи од снег

Забрана за движење кон Пресека, Буково и „Ќафасан“ поради обилни врнежи од снег

Макфакс | пред 3 месеци

Поради обилните снежни врнежи, СВР-Охрид воведе мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини Пресека, Буково и кон граничниот премин „Ќафасан“. „Напоменуваме дека забрана...

СООБРАЌАЈОТ ПАРАЛИЗИРАН ВО ПОЛОВИНА МАКЕДОНИЈА Патишта во Македонија завеани еве каде има забрана за возила

СООБРАЌАЈОТ ПАРАЛИЗИРАН ВО ПОЛОВИНА МАКЕДОНИЈА: Патишта во Македонија завеани- еве каде има забрана за возила

Infomax | пред 3 месеци

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот на повеќе патни правци низ државата. Поради лавина од камења и снег целосно беше во прекин патот Маврово-Дебар, а вечерва според информацијата...

Снегот предизвика хаос на патиштата низ Македонија

Снегот предизвика хаос на патиштата низ Македонија

Пост | пред 3 месеци

Денешните врнежи од снег го отежнаа сообраќајот на повеќе патни правци во државата. Како што може да се види од фотографиите објавени на социјалните мрежи, но и од извештаите на АМСМ, голем дел од патиштата...

Обилен снег на дел од патиштата забрана за автомобили преку Буково

Обилен снег на дел од патиштата, забрана за автомобили преку „Буково“...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Обилен снег на дел од патиштата, забрана за автомобили преку „Буково“ Забрана за движење на планинскиот превој „Буково“, покрај за тешки товарни возила, е воведена и за патнички моторни возила. Поради...

Забрана за движење кон Пресека Буково и Ќафасан поради обилни врнежи од снег

Забрана за движење кон Пресека, Буково и „Ќафасан“ поради обилни врнежи од снег

Кајгана | пред 3 месеци

Поради обилните снежни врнежи, СВР-Охрид воведе мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини Пресека, Буково и кон граничниот премин „Ќафасан“. „Напоменуваме дека забрана...

Отстранет дел од лавината на патот Маврово Дебар сообраќајот се одвива по една лента

Отстранет дел од лавината на патот Маврово-Дебар, сообраќајот се одвива по една лента

Вечер | пред 3 месеци

Во близина на манастирот Свети Јован Бугорски вечерва поради лавина дојде до прекин на сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар. Екипи на ЈП „Македонија пат“ се на терен, а местото каде што се урна...

Забрана за движење кон Пресека Буково и Ќафасан поради обилни врнежи од снег

Забрана за движење кон Пресека, Буково и „Ќафасан“ поради обилни врнежи од снег

Локално | пред 3 месеци

Поради обилните снежни врнежи, СВР-Охрид воведе мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини Пресека, Буково и кон граничниот премин „Ќафасан“. „Напоменуваме дека забрана...

МВР  забрана за тешки товарни возила на Пресека  Буково и кон граничниот премин Ќафасан

МВР : забрана за тешки товарни возила на „Пресека“, „Буково“ и кон граничниот премин „Ќафасан“

Канал 5 | пред 3 месеци

Поради обилните снежни врнежи на подрачјето, СВР Охрид презема засилени мерки за безбедност и контрола на сообраќајот и спроведува мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини...

Обилни врнежи од снег во Македонија Воведена забрана за возила на овие патишта

Обилни врнежи од снег во Македонија: Воведена забрана за возила на овие патишта

Прес 24 | пред 3 месеци

Забрана за движење на планинскиот превој „Буково“, покрај за тешки товарни возила, е воведена и за патнички моторни возила. Поради обилните снежни врнежи, МВР апелира на магистралните патишта Охрид-Кичево ...

Забрана за камиони и автобуси на патниот правец Тетво Попова Шапка

Забрана за камиони и автобуси на патниот правец Тетво-Попова Шапка

Макфакс | пред 3 месеци

На патниот правец Тетово – Попова Шапка воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси. Од АМСМ претходно воведоа забрана за тешки товарни возила и кај планинскиот премин Пресека.

Обилен снег на дел од патиштата

Обилен снег на дел од патиштата

МТВ 1 | пред 3 месеци

Целосна забрана за движење на моторни возила на планинскиот превој „Буково“. Полицијата информира дека поради обилните снежни врнежи, донесени се забрани за тешки товарни возила и на „Пресека“ и кон граничниот...

Забрана за движење кон Пресека Буково и Ќафасан поради обилни врнежи од снег

Забрана за движење кон Пресека, Буково и „Ќафасан“ поради обилни врнежи од снег

Точка | пред 3 месеци

Поради обилните снежни врнежи, СВР-Охрид воведе мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини Пресека, Буково и кон граничниот премин „Ќафасан“. „Напоменуваме дека забрана...

Неколку патни правци низ државата затворени за сообраќај

Неколку патни правци низ државата затворени за сообраќај

Кумановски муабети | пред 3 месеци

loading... Поради отстранување на одрони во близина на с.Истибања, сообраќајот на патниот правец Кочани – Македонска Каменица е во прекин во двата правци. Се користи алтернативен пат Кочани – Виница –...

СНЕГОТ ГИ ЗАТРУПА АВТОПАТИШТАТА Врнежите од снег повторно ги изненадија надлежните сообраќајот парализиран низ половина Македонија

СНЕГОТ ГИ ЗАТРУПА АВТОПАТИШТАТА: Врнежите од снег повторно ги изненадија надлежните, сообраќајот парализиран низ половина Македонија

Infomax | пред 3 месеци

Денешните врнежи од снег го отежнаа сообраќајот на повеќе патни правци во државата. Како што може да се види од фотографиите објавени на социјалните мрежи, но и од извештаите на АМСМ, голем дел од патиштата...

 МАКЕДОНИЈА ПАТ КОНЕЧНО ИЗЛЕЗЕ НА ТЕРЕН Нема повредени во лавината кај Бигорски патот ќе се ослободи до полноќ

„МАКЕДОНИЈА ПАТ“ КОНЕЧНО ИЗЛЕЗЕ НА ТЕРЕН: Нема повредени во лавината кај Бигорски, патот ќе се ослободи до полноќ

Infomax | пред 3 месеци

Нема повредени и затрупани лица во лавината што попладнето го блокираше регионалниот пат од Дебар до Маврови Анови. Од СВР Тетово информираат дека одронот се случил околу 18 часот во близина на бензиската...

Лавина го блокира патот Маврово Дебар сообраќајот е во прекин

Лавина го блокира патот Маврово-Дебар, сообраќајот е во прекин

Нова ТВ | пред 3 месеци

Поради лавина на патот, сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар целосно е во прекин, информира АМСМ. Според најновите информации, забрана за патнички возила е воведена на планинскиот премин Ѓавато....

Поради обилни врнежи од снег е воведена забрана за движење кон Пресека Буково и Ќафасан

Поради обилни врнежи од снег е воведена забрана за движење кон Пресека, Буково и Ќафасан

Денар | пред 3 месеци

Поради обилните снежни врнежи, СВР-Охрид воведе мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини Пресека, Буково и кон граничниот премин „Ќафасан“. „Напоменуваме дека забрана...

Лавина на патот Маврово  Дебар  сообраќајот во целосен прекин

Лавина на патот Маврово – Дебар , сообраќајот во целосен прекин

Република | пред 3 месеци

Како што информираат од диспечерскиот центар на Македонија пат , поради лавина на патот , во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово – Дебар. Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија...

Патиштата во Македонија завеани сообраќајот отежнат на повеќе патни правци

Патиштата во Македонија завеани, сообраќајот отежнат на повеќе патни правци

Вечер | пред 3 месеци

Денешните врнежи од снег го отежнаа сообраќајот на повеќе патни правци во државата. Како што може да се види од фотографиите објавени на социјалните мрежи, но и од извештаите на АМСМ, голем дел од патиштата...

Забрана за движење и на автомобили преку Буково поради обилни снежни врнежи

Забрана за движење и на автомобили преку „Буково“ поради обилни снежни врнежи

Курир | пред 3 месеци

Забрана за движење на планинскиот превој „Буково“, покрај за тешки товарни возила, е воведена и за патнички моторни возила. Поради обилните снежни врнежи, МВР апелира на магистралните патишта Охрид-Кичево ...

Лавина од снег на патот Маврово Дебар сообраќајот целосно во прекин на Стража завеани возила  Галерија

Лавина од снег на патот Маврово-Дебар, сообраќајот целосно во прекин, на Стража завеани возила – Галерија

Скопје24 | пред 3 месеци

Поради лавина на патот, патниот правец Маврово – Дебар целосно е во прекин, извести АМСМ. Истовремено, попладнево за патнички возила воведена е забрана за движење на планинскиот премин Ѓавато. На патниот...

МВР Не возете кон Пресека  Буково и кон граничниот премин Ќафасан

МВР: Не возете кон „Пресека“, „Буково“ и кон граничниот премин „Ќафасан“

+Инфо | пред 3 месеци

Поради обилните снежни врнежи, СВР Охрид презема засилени мерки за безбедност и контрола на сообраќајот и спроведува мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини „Пресека“,...

Обилен снег на дел од патиштата забрана за автомобили преку Буково

Обилен снег на дел од патиштата, забрана за автомобили преку „Буково“

Алсат-М | пред 3 месеци

Забрана за движење на планинскиот превој „Буково“, покрај за тешки товарни возила, е воведена и за патнички моторни возила. Поради обилните снежни врнежи, МВР апелира на магистралните патишта Охрид-Кичево ...

Забрана за тешки товарни возила на Пресека

Забрана за тешки товарни возила на Пресека

Макфакс | пред 3 месеци

Денеска, од 13.50 часот на планинскиот премин Пресека воведена е забрана за сообраќај тешки товарни возила, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Оттаму додаваат дека сообраќајот на другите државни...

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

Нетпрес | пред 3 месеци

Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и на патот Струга – На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила. Забраната, како што соопшти...

Забрана за тешки товарни возила кај Пресека

Забрана за тешки товарни возила кај Пресека

Макфакс | пред 3 месеци

На планинскиот премин „Пресека“ воведена е забрана за тешки товарни возила. Од АМСМ информираат дека забраната е воведена во 13.50 часот.

Снежна лавина го затрупа патот во близина на Бигорски манастир

Снежна лавина го затрупа патот во близина на Бигорски манастир

Вечер | пред 3 месеци

Лавина го затрупа патот кон Дебар во близина на Бигорскиот манастир, а возило на „Македонија пат" сеуште нема за да го расчисти снегот и да го обезбеди патниот правец – пренесува порталот „Досие" Според...

Забрана за камиони и автобуси на патниот правец Тетово Попова Шапка

Забрана за камиони и автобуси на патниот правец Тетово-Попова Шапка

Точка | пред 3 месеци

На патниот правец Тетово – Попова Шапка воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси. Од АМСМ претходно воведоа забрана за тешки товарни возила и кај планинскиот премин Пресека.

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато

Сител | пред 3 месеци

Патниот правец Битола–Ресен кај Ѓавато е забранет за движење на тешки товарни возила, информираат од АМСМ. Поради врнежите од снег од попладнево се воведени забрани за движење на повеќе планински превои...

ЛАВИНА КАЈ БИГОРСКИ МАНАСТИР Снежна лавина го затрупа патот во близина на Бигорски манастир

ЛАВИНА КАЈ БИГОРСКИ МАНАСТИР: Снежна лавина го затрупа патот во близина на Бигорски манастир

Infomax | пред 3 месеци

Лавина го затрупа патот кон Дебар во близина на Бигорскиот манастир, а возило на „Македонија пат“ сеуште нема за да го расчисти снегот и да го обезбеди патниот правец – пренесува порталот „Досие“ Според...

Забрана за камиони и автобуси на патниот правец Тетово Попова Шапка

Забрана за камиони и автобуси на патниот правец Тетово-Попова Шапка

Денар | пред 3 месеци

На патниот правец Тетово – Попова Шапка воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси. Од АМСМ претходно воведоа забрана за тешки товарни возила и кај планинскиот премин Пресека.

Обилен снег на дел од патиштата забрана за автомобили преку Буково

Обилен снег на дел од патиштата, забрана за автомобили преку „Буково“

Пост | пред 3 месеци

Забрана за движење на планинскиот превој „Буково“, покрај за тешки товарни возила, е воведена и за патнички моторни возила. Поради обилните снежни врнежи, МВР апелира на магистралните патишта Охрид-Кичево ...

Забрана за тешки товарни возила кај Пресека

Забрана за тешки товарни возила кај Пресека

Точка | пред 3 месеци

На планинскиот премин Пресека воведена е забрана за тешки товарни возила. Од АМСМ информираат дека забраната е воведена во 13.50 часот.

МАЛ СНЕГ ВО ЗИМА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА БЛОКИРАНА Патот Маврово Дебар целосно во прекин

МАЛ СНЕГ ВО ЗИМА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА БЛОКИРАНА: Патот Маврово-Дебар целосно во прекин

Infomax | пред 3 месеци

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар е целосно во прекин, поради лавина на патот, информираше АМСМ. Забрана за патнички возила е воведена на планинскиот премин Ѓавато. Забраната за тешки товарни...

Забрана за тешки товарни возила кај Пресека

Забрана за тешки товарни возила кај Пресека

Денар | пред 3 месеци

На планинскиот премин Пресека воведена е забрана за тешки товарни возила. Од АМСМ информираат дека забраната е воведена во 13.50 часот.

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

Локално | пред 3 месеци

На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила. Забраната, како што соопшти Македонија пат, е воведена 13.50 часот. Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на...

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

Канал 5 | пред 3 месеци

Забраната, како што соопшти Македонија пат, е воведена 13.50 часот. Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и на патот Струга - граничен премин Ќафасан. Претпладне,...

Лавина го блокира патот Маврово Дебар сообраќајот е во прекин

Лавина го блокира патот Маврово-Дебар, сообраќајот е во прекин

Вечер | пред 3 месеци

Поради лавина на патот, сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар целосно е во прекин, информира АМСМ. Според најновите информации, забрана за патнички возила е воведена на планинскиот премин Ѓавато....

Забрана за камиони и на Пресека

Забрана за камиони и на Пресека

+Инфо | пред 3 месеци

На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила, поради врнежи од снег. Забраната, како што соопшти „Македонија пат“, е воведена 13.50 часот. Денеска напладне беше воведена...

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

Курир | пред 3 месеци

На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила. Забраната, како што соопшти Македонија пат, е воведена 13:50 часот. Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на...

Поради обилни врнежи од снег е воведена забрана за движење кон Пресека Буково и Ќафасан

Поради обилни врнежи од снег е воведена забрана за движење кон Пресека, Буково и Ќафасан

Скопје24 | пред 3 месеци

Поради обилните снежни врнежи, СВР-Охрид воведе мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини Пресека, Буково и кон граничниот премин „Ќафасан“. „Напоменуваме дека забрана...

Снег ја блокира Македонија забрана за сите возила на Ѓавато а на Буково Ќафасан Стража Тетово Попова Шапка Маврово Дебар воведена е забрана за тешки товарни возила

Снег ја блокира Македонија, забрана за сите возила на Ѓавато, а на Буково, Ќафасан, Стража, Тетово-Попова Шапка, Маврово-Дебар воведена е забрана за тешки товарни возила

News 24 | пред 3 месеци

ЗАБРАНА ЗА СООБРАЌАЈ: За патнички возила воведена е забрана за движење на планинскиот премин Ѓавато. На патниот правец Тетово – Попова Шапка воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси....

Обилен снег на дел од патиштата забрана за автомобили преку Буково

Обилен снег на дел од патиштата, забрана за автомобили преку „Буково“

Сител | пред 3 месеци

Забрана за движење на планинскиот превој „Буково“, покрај за тешки товарни возила, е воведена и за патнички моторни возила. Поради обилните снежни врнежи, МВР апелира на магистралните патишта Охрид-Кичево ...

Патот Кочани Делчево трет ден затворен за сообраќај поради одрони

Патот Кочани-Делчево трет ден затворен за сообраќај поради одрони

Сител | пред 3 месеци

Embedded video for Патот Кочани-Делчево трет ден затворен за сообраќај поради одрони Поради одрон, патниот правец A3, на релација Кочани – Делчево трет ден е затворен за сообраќај. Последните обилни врнежи...

Обилен снег на дел од патиштата забрана за автомобили преку Буково

Обилен снег на дел од патиштата, забрана за автомобили преку „Буково“

Република | пред 3 месеци

Забрана за движење на планинскиот превој „Буково“, покрај за тешки товарни возила, е воведена и за патнички моторни возила. Поради обилните снежни врнежи, МВР апелира на магистралните патишта Охрид-Кичево...

БЛОКИРАНИ НЕКОЛКУ ПАТНИ ПРАВЦИ Блокирани премините Пресека и Буково како и патот до граничниот премин Ќафасан

БЛОКИРАНИ НЕКОЛКУ ПАТНИ ПРАВЦИ: Блокирани премините „Пресека“ и „Буково“ како и патот до граничниот премин „Ќафасан“

Infomax | пред 3 месеци

Поради обилните снежни врнежи, СВР Охрид презема засилени мерки за безбедност и контрола на сообраќајот и спроведува мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини „Пресека“,...

Обилен снег на дел од патиштата забрана за автомобили преку Буково

Обилен снег на дел од патиштата, забрана за автомобили преку „Буково“

Популарно | пред 3 месеци

Забрана за движење на планинскиот превој „Буково“, покрај за тешки товарни возила, е воведена и за патнички моторни возила. Поради обилните снежни врнежи, МВР апелира на магистралните патишта Охрид-Кичево ...

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово Дебар

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

A1on | пред 3 месеци

На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Македонијапат. Забраната, како што посочуваат, е воведена во 10:15 часот. Поради отстранување на...

Забрана за камиони на патот Струга  Ќафасан

Забрана за камиони на патот Струга - Ќафасан

Канал 5 | пред 3 месеци

Претпладне, во 10:15 часот, беше воведена забрана за камиони и на патот Маврово - Дебар. /МИА

Намалена видливоста поради магла на Стража и Ѓавато

Намалена видливоста поради магла на Стража и Ѓавато

Нетпрес | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а поради појава на магла видливоста е намалена до 100 метри на планинскиот премин Стража и на 30 до 40 метри на планинскиот премин...

Забрана за движење на камиони и кај Ѓавато

Забрана за движење на камиони и кај Ѓавато

Вечер | пред 3 месеци

Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато, информира АМСМ. Претходно, поради снежните врнежи беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни...

Намалена видливоста поради магла на Стража и Ѓавато

Намалена видливоста поради магла на Стража и Ѓавато

Точка | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а поради појава на магла видливоста е намалена до 100 метри на планинскиот премин Стража и на 30 до 40 метри на планинскиот премин...

Забрана за товарни возила на патот Струга Ќафасан

Забрана за товарни возила на патот Струга-Ќафасан

Прес 24 | пред 3 месеци

На патот Струга - граничен премин Ќафасан денеска напладне е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Претпладне, во 10:15 часот, беше воведена...

Сообраќајот по влажни коловози магла на Стража и Ѓавато

Сообраќајот по влажни коловози, магла на Стража и Ѓавато

МТВ 1 | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а поради појава на магла видливоста е намалена до 100 метри на планинскиот премин Стража и на 30 до 40 метри на планинскиот премин...

ВНИМАВАЈТЕ Обилен снег на дел од патиштата

ВНИМАВАЈТЕ: Обилен снег на дел од патиштата

Infomax | пред 3 месеци

Целосна забрана за движење на моторни возила на планинскиот превој „Буково“. Полицијата информира дека поради обилните снежни врнежи, донесени се забрани за тешки товарни возила и на „Пресека“ и кон граничниот...

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

Сител | пред 3 месеци

На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила. Забраната, како што соопшти Македонија пат, е воведена 13.50 часот. Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на...

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово Дебар

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Македонија пат. Забраната, како што посочуваат,...

Забрана за камиони на патот Струга  Ќафасан

Забрана за камиони на патот Струга - Ќафасан

+Инфо | пред 3 месеци

На патот Струга - граничен премин Ќафасан денеска напладне е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Претпладне, во 10:15 часот, беше воведена...

Снег во Македонија Отежнат сообраќајот во неколку градови низ земјава

Снег во Македонија: Отежнат сообраќајот во неколку градови низ земјава

Прес 24 | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а поради појава на магла видливоста е намалена до 100 метри на планинскиот премин Стража и на 30 до 40 метри на планинскиот премин...

Магла на Стража и Ѓавато

Магла на Стража и Ѓавато

Локално | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а поради појава на магла видливоста е намалена до 100 метри на планинскиот премин Стража и на 30 до 40 метри на планинскиот премин...

Обилен снег во голем дел од Македонија МВР апелира да се вози само ако е неопходно

Обилен снег во голем дел од Македонија, МВР апелира да се вози само ако е неопходно

еМАГАЗИН | пред 3 месеци

Забрана за движење на планинскиот превој „Буково“, покрај за тешки товарни возила, е воведена и за патнички моторни возила. Поради обилните снежни врнежи, МВР апелира на магистралните патишта Охрид-Кичево...

Магла на Стража и Ѓавато

Магла на Стража и Ѓавато

+Инфо | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а поради појава на магла видливоста е намалена до 100 метри на планинскиот премин Стража и на 30 до 40 метри на планинскиот премин...

Намалена видливоста поради магла на Стража и Ѓавато

Намалена видливоста поради магла на Стража и Ѓавато

Курир | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а поради појава на магла видливоста е намалена до 100 метри на планинскиот премин Стража и на 30 до 40 метри на планинскиот премин...

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово Дебар

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово- Дебар

МКД | пред 3 месеци

На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Забраната, како што посочуваат е оттаму, е воведена во 10.15 часот.

Одрон на патот Кочани Македонска Каменица Сообраќајот во прекин од саботата

Одрон на патот Кочани-Македонска Каменица: Сообраќајот во прекин од саботата

MK News | пред 3 месеци

Од Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) очекуваат до утре да биде отстранет одронот на патот Кочани – Македонска Каменица во близина на село Истибања и да се нормализира сообраќајот што е во...

Забрана за движење кон Пресека Буково и Ќафасан поради обилни врнежи од снег

Забрана за движење кон Пресека, Буково и „Ќафасан“ поради обилни врнежи од снег

Вечер | пред 3 месеци

Поради обилните снежни врнежи, СВР-Охрид воведе мерки за забрана на движење на тешки товарни возила кон планинските премини Пресека, Буково и кон граничниот премин „Ќафасан“. „Напоменуваме дека забрана...

До утре ќе биде отстранет одронот на патот Кочани  Македонска Каменица

До утре ќе биде отстранет одронот на патот Кочани - Македонска Каменица...

Нова Македонија | пред 3 месеци

До утре ќе биде отстранет одронот на патот Кочани - Македонска Каменица Од Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) очекуваат до утре да биде отстранет одронот на патот Кочани - Македонска Каменица...

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово Дебар

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

МТВ 1 | пред 3 месеци

На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Македонија пат. Забраната, како што посочуваат, е воведена во 10:15 часот.

Патот Кочани  Македонска Каменица во прекин се работи на отстранување на одронот

Патот Кочани - Македонска Каменица во прекин, се работи на отстранување на одронот

Канал 5 | пред 3 месеци

- Вчера е направено дополнително минирање на остатокот од ризичната карпа, во текот на денов треба да се утврди дали ќе биде потребно уште едно минирање по што теренот ќе се расчисти и ќе се оспособи патот,...

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово Дебар

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

Курир | пред 3 месеци

На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Македонија пат. Забраната, како што посочуваат, е воведена во 10:15 часот.

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово  Дебар

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово - Дебар

Алфа | пред 3 месеци

На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Македонијапат. На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки...

Одрон на патот Кочани Македонска Каменица Сообраќајот во прекин од саботата

Одрон на патот Кочани-Македонска Каменица: Сообраќајот во прекин од саботата

Прес 24 | пред 3 месеци

Од Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) очекуваат до утре да биде отстранет одронот на патот Кочани - Македонска Каменица во близина на село Истибања и да се нормализира сообраќајот што е во...

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово Дебар

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

Прес 24 | пред 3 месеци

На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Македонијапат. Забраната, како што посочуваат, е воведена во 10:15 часот.

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово Дебар

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

+Инфо | пред 3 месеци

На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Македонијапат. Забраната, како што посочуваат, е воведена во 10:15 часот.

Забрана за камиони и автобуси на патниот правец Тетво Попова Шапка

Забрана за камиони и автобуси на патниот правец Тетво-Попова Шапка

Вечер | пред 3 месеци

На патниот правец Тетово – Попова Шапка воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси. Од АМСМ претходно воведоа забрана за тешки товарни возила и кај планинскиот премин Пресека. извор: Makfax

Магла кај Македонски Брод Сарамзалино и Демир Капија

Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ)...

Во прекин сообраќајот на Кочани Македонска Каменица поради одрони

Во прекин сообраќајот на Кочани-Македонска Каменица поради одрони

Макфакс | пред 3 месеци

Поради отстранување на одрони во близина на село Истибања, сообраќајот на патниот правец Кочани- Македонска Каменица е во прекин во двата правци. Се користи алтернативен пат Кочани- Виница- Драгобрашта-...

Се отстранува одронот на патот Кочани Македонска Каменица сообраќајот во прекин

Се отстранува одронот на патот Кочани-Македонска Каменица, сообраќајот во прекин

Локално | пред 3 месеци

Од Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) очекуваат до утре да биде отстранет одронот на патот Кочани – Македонска Каменица во близина на село Истибања и да се нормализира сообраќајот што е во...

Се отстранува одронот на патот Кочани Македонска Каменица сообраќајот во прекин

Се отстранува одронот на патот Кочани-Македонска Каменица, сообраќајот во прекин

+Инфо | пред 3 месеци

Од Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) очекуваат до утре да биде отстранет одронот на патот Кочани - Македонска Каменица во близина на село Истибања и да се нормализира сообраќајот што е во...

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

ТВ 21 | пред 3 месеци

На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила. Забраната, како што соопшти Македонија пат, е воведена 13.50 часот. Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на...

Забрана за тешки товарни возила кај Пресека

Забрана за тешки товарни возила кај Пресека

Вечер | пред 3 месеци

На планинскиот премин Пресека воведена е забрана за тешки товарни возила. Од АМСМ информираат дека забраната е воведена во 13.50 часот. извор: Makfax

Забрана за тешки товарни возила на Пресека

Вечер | пред 3 месеци

Денеска, од 13.50 часот на планинскиот премин Пресека воведена е забрана за сообраќај тешки товарни возила, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Оттаму додаваат дека сообраќајот на другите државни...

Магла кај Македонски Брод Сарамзалино и Демир Капија

Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија

Нетпрес | пред 3 месеци

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата....

Магла на Стража и Ѓавато

Магла на Стража и Ѓавато

Сител | пред 3 месеци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а поради појава на магла видливоста е намалена до 100 метри на планинскиот премин Стража и на 30 до 40 метри на планинскиот премин...

Забрана за камиони на патот Струга  Ќафасан

Забрана за камиони на патот Струга - Ќафасан

Сител | пред 3 месеци

На патот Струга - граничен премин Ќафасан денеска напладне е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Претпладне, во 10:15 часот, беше воведена...

Магла кај Македонски Брод Сарамзалино и Демир Капија

Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија

Канал 5 | пред 3 месеци

Во целосен прекин и натаму е сообраќајот на патот Кочани - Македонска Каменица,  откако викендот поради одрон е блокирана целата делница. Се работи на отстранување на одронот, а се користи како алтернативен...

Магла кај Македонски Брод Сарамзалино и Демир Капија

Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија

Точка | пред 3 месеци

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата....

Поради отстранувањe одрони во прекин сообраќајот на патот Кочани Македонска Каменица

Поради отстранувањe одрони во прекин сообраќајот на патот Кочани-Македонска Каменица

Денар | пред 3 месеци

Поради отстранување на одрони во близина на село Истибања, сообраќајот на патниот правец Кочани- Македонска Каменица е во прекин во двата правци. Се користи алтернативен пат Кочани- Виница- Драгобрашта-...

Магла кај Македонски Брод Сарамзалино и Демир Капија

Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија

Фокус | пред 3 месеци

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата....

Магла кај Македонски Брод Сарамзалино и Демир Капија

Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија

+Инфо | пред 3 месеци

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата....

Забрана за камиони на патот Струга  Ќафасан

Забрана за камиони на патот Струга – Ќафасан

Пост | пред 3 месеци

На патот Струга – граничен премин Ќафасан денеска напладне е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Претпладне, во 10:15 часот, беше воведена...

Магла и одрони на патиштата  АМСМ апелира на внимателност

Магла и одрони на патиштата - АМСМ апелира на внимателност

Прес 24 | пред 3 месеци

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата....

Магла кај Македонски Брод Сарамзалино и Демир Капија

Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија

Курир | пред 3 месеци

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата....

Забрана за камиони на патот Струга  Ќафасан

Забрана за камиони на патот Струга – Ќафасан

ТВ 21 | пред 3 месеци

На патот Струга – граничен премин Ќафасан денеска напладне е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Претпладне, во 10:15 часот, беше воведена...

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово Дебар

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

Сител | пред 3 месеци

На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Македонијапат. Забраната, како што посочуваат, е воведена во 10:15 часот.

Патот Кочани  Македонска Каменица во прекин се работи на отстранување на одронот

Патот Кочани – Македонска Каменица во прекин, се работи на отстранување на одронот

Пост | пред 3 месеци

Од Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) очекуваат до утре да биде отстранет одронот на патот Кочани – Македонска Каменица во близина на село Истибања и да се нормализира сообраќајот што е во...

Патот Кочани  Македонска Каменица во прекин се работи на отстранување на одронот

Патот Кочани - Македонска Каменица во прекин, се работи на отстранување на одронот

Сител | пред 3 месеци

Од Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) очекуваат до утре да биде отстранет одронот на патот Кочани - Македонска Каменица во близина на село Истибања и да се нормализира сообраќајот што е во...

Магла кај Македонски Брод Сарамзалино и Демир Капија

Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија

Сител | пред 3 месеци

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата....

Патот Кочани  Македонска Каменица во прекин се работи на отстранување на одронот

Патот Кочани – Македонска Каменица во прекин, се работи на отстранување на одронот

ТВ 21 | пред 3 месеци

Од Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) очекуваат до утре да биде отстранет одронот на патот Кочани – Македонска Каменица во близина на село Истибања и да се нормализира сообраќајот што е во...

ОДРОН НА ПАТ Од Кочани до Каменица не се минува сообраќајот трет ден во прекин

ОДРОН НА ПАТ: Од Кочани до Каменица не се минува, сообраќајот трет ден во прекин

Рипост | пред 3 месеци

Од Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) очекуваат до утре да биде отстранет одронот на патот Кочани – Македонска Каменица во близина на село Истибања и да се нормализира сообраќајот што е во...

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО Магла кај Македонски Брод Сарамзалино и Демир Капија

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија

Рипост | пред 3 месеци

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата....

Магла кај Македонски Брод Сарамзалино и Демир Капија

Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија

еМАГАЗИН | пред 3 месеци

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата....

Во прекин сообраќајот на Кочани Македонска Каменица поради одрони

Во прекин сообраќајот на Кочани-Македонска Каменица поради одрони

Вечер | пред 3 месеци

Поради отстранување на одрони во близина на село Истибања, сообраќајот на патниот правец Кочани- Македонска Каменица е во прекин во двата правци. Се користи алтернативен пат Кочани- Виница- Драгобрашта-...

Состојба на патиштата 13 02 2018

Состојба на патиштата 13.02.2018

Скопје24 | пред 3 месеци

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: ПРЕНАСОЧУВАЊЕ НА СООБРАЌАЈ: Поради отстранување на одрони во близина на с. Истибања сообраќајот на патниот правец Кочани- Македонска Каменица е во прекин, се користи алтернативен пат

Сообраќајот прекинат на два патни правци поради одрони и паднат мост

Сообраќајот прекинат на два патни правци, поради одрони и паднат мост

Република | пред 3 месеци

Поради отстранување одрони во близина на селото Истибања, сообраќајот на патниот правец Кочани- Македонска Каменица е во прекин во двата правци. Сообраќајот на локалниот пат меѓу селата Црнилиште и Стровје...

Целосно блокиран патот Македонска Каменица  Кочани поради одрони галерија

Целосно блокиран патот Македонска Каменица – Кочани поради одрони (галерија)

Република | пред 3 месеци

Одроните целосно го блокираа сообраќајот кој се одвива на релација Македонска Каменица – Кочани. За возачите кои тргнале од Делчево кон Скопје и обратно се препорачува користење на алтернативниот патен...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност