Фијаско од минус 60 на македонските кошаркарки во Италија

Фијаско од „минус 60“ на македонските кошаркарки во Италија

Канал 5 | пред 3 месеци

Италијанките доминираа на теренот уште од почетокот на натпреварот, а фијаското го најави фактот дека на Македонија и беа потребни осум минути да ги постигне првите поени, по серијата од 21:0 на домаќинот....

Македонија со пораз од 60 поени разлика се враќа од Италија

Македонија со пораз од 60 поени разлика се враќа од Италија

МКД | пред 3 месеци

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија претрпе уште еден висок пораз, „Црвено-жолтите" загубија на гостувањето во Италија со 93-33 Февруарските натпревари од квалификациите за Евробаскетот не...

Фијаско на македонските кошаркарки во Италија изгубија со 60 гола разлика

Фијаско на македонските кошаркарки во Италија, изгубија со 60 гола разлика

+Инфо | пред 3 месеци

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија претрпе тежок пораз од 93:33 на гостувањето против Италија во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година. Италијанките доминираа на...

Фијаско од минус 60 на македонските кошаркарки во Италија

Фијаско од „минус 60“ на македонските кошаркарки во Италија

Независен | пред 3 месеци

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија претрпе тежок пораз од 93:33 на гостувањето против Италија во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година. Италијанките доминираа на...

Италија убедлива четврти пораз за женската кошаркарска репрезентација

Италија убедлива, четврти пораз за женската кошаркарска репрезентација

Дерби | пред 3 месеци

Женската кошаркарска репрезентација забележа уште еден висок пораз во квалификациите за ЕП 2019, а вечерва доминација против избраничките на селекторот Марјан Лазовски имаше селекцијата на Италија. Италијанките,...

Црн рекорд во бламажата со Италија Кошаркарките имаа повеќе загубени топки од  постигнати поени

Црн рекорд во бламажата со Италија: Кошаркарките имаа повеќе загубени топки од - постигнати поени!

Спорт 1 | пред 3 месеци

Уште една мизерна партија на женската кошаркарска репрезентација на Македонија и тоа на вечерашното гостување кај Италија (33-93) во меч од 4. коло од квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2019...

Кошаркарките смрзнаа во Италија на 60

Кошаркарките смрзнаа во Италија на -60

Вечер Прес | пред 3 месеци

Македонската женска кошаркарска репрезентација претрпе уште еден убедлив пораз во квалификациите за Европско првенство 2019 година, откако на гостински терен загубија од Италија со 93:33. Избраничките...

Фијаско на македонските кошаркарки во Италија загубија со 60 коша разлика

Фијаско на македонските кошаркарки во Италија, загубија со 60 коша разлика

Република | пред 3 месеци

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија претрпе тежок пораз од 93-33 на гостувањето против Италија во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година. Италијанките доминираа на...

Кошаркарките дадоа само 33 поени и доживеаја нов потоп кај Италија

Кошаркарките дадоа само 33 поени и доживеаја нов потоп кај Италија

Гол | пред 3 месеци

Надиграни и поразени како никогаш досега. Така може да се опише изданието на кошаркарките на Македонија на гостувањето кај Италија , каде девојките во „црвено-жолта“ опрема загубија со огромни 60 разлика...

Македонските кошаркарки подготвени за реваншот со Италија

Македонските кошаркарки подготвени за реваншот со Италија

Спорт М | пред 3 месеци

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија од 18 часот и 30 минути и гостува на Италија. Избраничките на селекторот Марјан Лазовски утринава одржаа еден полесен тренинг во салата Пала Равица и подготвени...

Македонија стана пример како во една четвртина се постигнуваат само три поени

Македонија стана пример како во една четвртина се постигнуваат само три поени

Вечер | пред 3 месеци

По Хрватска, дојде уште еден убедлив пораз за нашата најдобра женска репрезентација во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година. Италија во Скопје покажа едно лице, а се чини за реваншот...

Македонија стана пример како во една четвртина се постигнуваат само три поени

Македонија стана пример како во една четвртина се постигнуваат само три поени

Sportmedia | пред 3 месеци

Женската репрезентација го забележа четврттиот пораз во евроквалификациите, на гостувањето кај Италија беше совладана со убедливи 93:33. По Хрватска, дојде уште еден убедлив пораз за нашата најдобра женска...

Каква срамота Кошаркарките осум минути не го видоа кошот

Каква срамота: Кошаркарките осум минути не го видоа кошот

Sportmedia | пред 3 месеци

На нашата најдобра женска репрезентација и беа потребни осум минути за да ги постигне првите поени на гостувањето кај Италија. Ако се суди според почетокот на мечот, македонската женска репрезентација...

Какава брука Кошаркарките осум минути не го видоа кошот

Какава брука: Кошаркарките осум минути не го видоа кошот

Sportmedia | пред 3 месеци

На нашата најдобра женска репрезентација и беа потребни осум минути за да ги постигне првите поени на гостувањето кај Италија. Ако се суди според почетокот на мечот, македонската женска репрезентација...

Женската кошаркарска репрезентација и гостува на Италија

Женската кошаркарска репрезентација и гостува на Италија

Алфа | пред 3 месеци

Нашата женска кошаркарска репрезентација против селекцијата на Италија ќе го одигра четвртиот натпревар во квалификациите за пласман на Европското првенство. Избраничките на селекторот Марјан Лазовски...

Македонските кошаркарки подготвени за реваншот со Италија

Македонските кошаркарки подготвени за реваншот со Италија

Рипост | пред 3 месеци

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија од 18 часот и 30 минути и гостува на Италија. Избраничките на селекторот Марјан Лазовски утринава одржаа еден полесен тренинг во салата Пала Равица и подготвени...

Кошаркарките стигнаа во Италија на четвртиот дуел од евро квалификациите

Кошаркарките стигнаа во Италија на четвртиот дуел од евро-квалификациите

Гол | пред 3 месеци

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија пристигна во Италија , каде утре попладне ќе го одигра четвртиот натпревар од квалификациите за Европското првенство во 2019 година. Селекторот Марјан...

Македонските кошаркарки отпатуваа за Италија

Македонските кошаркарки отпатуваа за Италија

Сител | пред 3 месеци

Женската кошаркарска репрезентација на Македонија, утринава отпатува за Италија каде утре ќе го одигра четвртио меч во квалификациите за Европското првенство 2019. Избраничките на селекторот Марјан Лазовски...

Сениорките се одјавија заминуваат за Италија

Сениорките се одјавија, заминуваат за Италија

Sportmedia | пред 3 месеци

Нашата најдобра женска репрезентација денеска заминува за Италија, каде утре во Павија ќе го одиграат реванш натпреварот со соодветната селекција во рамките на квалификациите за пласман на Европското првенство...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност