Официјални состави Реал Мадрид  ПСЖ

Официјални состави: Реал Мадрид - ПСЖ

24 фудбал | пред 3 месеци

Зинедин Зидан и Унаи Емери ги одбраа фудбалерите за денешниот натпревар од Лигата на шампионите. Реал Мадрид и ПСЖ ја почнуваат големата осминафинална пресметка во Лигата на шампионите. Зидан се одлучи...

Официјални состави Реал Мадрид без Бејл ќе ги напаѓа ѕвездите од Париз

Официјални состави: Реал Мадрид без Бејл ќе ги напаѓа ѕвездите од Париз!

Спорт 1 | пред 3 месеци

Герет Бејл не е во првиот состав на вечерашнниот натпревар помеѓу Реал Мадрид и ПСЖ во рамки на првиот осминафинален натпревар во Лигата на Шампиони, кој ќе се игра во Мадрид. Не очекува голем спектакл...

Реал Мадрид против Пари Сен Жермен вечерва во 20 45 часот

Реал Мадрид против Пари Сен Жермен вечерва во 20.45 часот

SkopjeID | пред 3 месеци

Реал Мадрид го пречекува Пари Сен Жермен вечерва (20.45 часот) на „Сантијаго Бернабеу“ во можеби најинтересниот од сите осминафинални натпревари во Лигата на шампионите. На актуелниот европски првак му...

 Марка  Бејл и Бензема играат за својата иднина во Мадрид

„Марка“: Бејл и Бензема играат за својата иднина во Мадрид

Локално | пред 3 месеци

Герет Бејл и Карим Бензема играат за својата иднина во Реал Мадрид против ПСЖ, пишува весникот „Марка“. Двајцата, заедно со Кристијано Роналдо, се очекува да го предводат нападот на „белите“ против францускиот...

Реал го губи трпението Дуелот со ПСЖ клучен за две ѕвезди

Реал го губи трпението: Дуелот со ПСЖ клучен за две ѕвезди

Спортски | пред 3 месеци

Шпанските медиуми пренесуваат дека Герет Бејл и Карим Бензема би можеле да го напуштат Реал Мадрид на лето, а како пресуден момент го наведуваат двомечот со ПСЖ во Лигата на шампиони. Раководството на...

Реал Мадрид пред сериозен испит против ПСЖ Роналдо упати порака до своите фанови

Реал Мадрид пред сериозен испит против ПСЖ: Роналдо упати порака до своите фанови

Точка | пред 3 месеци

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е свесен дека откако неговиот клуб ги загуби шансите за освојување на титулите во Ла Лига и во Купот, сега главниот притисок се префрли на Лигата на шампиони каде...

Во Реал М не чувствуваат дополнителен притисок

Во Реал (М) не чувствуваат дополнителен притисок

Вечер Прес | пред 3 месеци

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан кажа дека целата концентрација му е насочена на вечерашната пресметка со ПСЖ во Лигата на шампионите и дека не размислува за други работи. „Кралскиот клуб“ ги загуби...

Реал Мадрид пред сериозен испит против ПСЖ Роналдо упати порака до своите фанови

Реал Мадрид пред сериозен испит против ПСЖ: Роналдо упати порака до своите фанови

Дерби | пред 3 месеци

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е свесен дека откако неговиот клуб ги загуби шансите за освојување на титулите во Ла Лига и во Купот, сега главниот притисок се префрли на Лигата на шампиони каде...

Фановите го избраа стартниот тим за вечерва  Зидан ги игнорира

Фановите го избраа стартниот тим за вечерва – Зидан ги игнорира

Таратур | пред 3 месеци

Околу 50.000 навивачи на Реал Мадрид гласаа во анкетата на „Марка“ за тоа кој е нивниот идеален почетен состав на Реал во денешниот меч протов ПСЖ. Сами 13,5% сметаат дека Карим Бензема треба да биде во...

Фановите го избраа стартниот тим за вечерва  Зидан ги игнорира

Фановите го избраа стартниот тим за вечерва – Зидан ги игнорира

Спортски | пред 3 месеци

Околу 50.000 навивачи на Реал Мадрид гласаа во анкетата на „Марка“ за тоа кој е нивниот идеален почетен состав на Реал во денешниот меч протов ПСЖ. Сами 13,5% сметаат дека Карим Бензема треба да биде во...

Унаи Ова е идеален момент за меч со Реал

Унаи: Ова е идеален момент за меч со Реал

Локално | пред 3 месеци

Тренерот на Париз Сен Жермен, Унаи Емери зборуваше пред посетата на Реал Мадрид во 1/8-финалето од Лигата на шампионите: „Ова е идеалниот момент за овој натпревар, бидејќи сакаме да продолжиме да растеме...

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

Идивиди | пред 3 месеци

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан кажа дека целата концентрација му е насочена на вечерашната пресметка со ПСЖ во Лигата на шампионите и дека не размислува за други работи. „Кралскиот клуб“ ги загуби...

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

Канал 5 | пред 3 месеци

„Кралскиот клуб“ ги загуби речиси сите шанси да освои трофеј во Шпанија, па им преостанува сезоната да ја спасат преку Лигата на шампионите, а тамошните медиуми шпекулираат дека ова е последна прилика...

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

+Инфо | пред 3 месеци

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан кажа дека целата концентрација му е насочена на вечерашната пресметка со ПСЖ во Лигата на шампионите и дека не размислува за други работи. „Кралскиот клуб“ ги загуби...

НАЈАВА и АНАЛИЗА Цел свет го чека дуелот Реал Мадрид  ПСЖ

НАЈАВА и АНАЛИЗА: Цел свет го чека дуелот Реал Мадрид – ПСЖ

Спортски | пред 3 месеци

Во дербито на денот во вторник ќе следиме дуел на титаните, дуел на милионите. Во Мадрид ќе играат Реал Мадрид – ПСЖ во еден од најпривлечните натпревари од 1/8 финалето на Лигата на Шампиони. Тешко е...

Цел свет го чека дуелот Реал Мадрид  ПСЖ

Цел свет го чека дуелот Реал Мадрид – ПСЖ

Република | пред 3 месеци

Во дербито на денот во вторник ќе следиме дуел на титаните, дуел на милионите. Во Мадрид ќе играат Реал Мадрид – ПСЖ во еден од најпривлечните натпревари од 1/8 финалето на Лигата на Шампиони. Тешко е...

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

Зидан не чувствува дополнителен притисок пред дуелот со ПСЖ

ТВ 21 | пред 3 месеци

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан кажа дека целата концентрација му е насочена на вечерашната пресметка со ПСЖ во Лигата на шампионите и дека не размислува за други работи. „Кралскиот клуб“ ги загуби...

Зидан Нема притисок а иднината не ме интересира

Зидан: Нема притисок, а иднината не ме интересира!

Спортски | пред 3 месеци

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан пред утрешниот меч против ПСЖ во ЛШ изјави дека не размислува за иднината. Зидан истакна дека неговиот тим одлично се припремил за овој меч и дека не постои посебен...

Зидан пред мечот со ПСЖ Не ми е гајле за мојата иднина

Зидан пред мечот со ПСЖ: Не ми е гајле за мојата иднина

Алсат-М | пред 3 месеци

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан покажа самодоверба пред првиот дуел со Париз Сен Жермен во осминафиналето од Лигата на шампионите, која ќе се одигра утре на „Бернабеу“. – Немам што да докажувам...

Зидан пред мечот со ПСЖ Не ми е гајле за мојата иднина

Зидан пред мечот со ПСЖ: Не ми е гајле за мојата иднина

Канал 5 | пред 3 месеци

- Немам што да докажувам против ПСЖ. Да, јас сум од Марсеј, постои историско ривалство со ПСЖ, но мислам за Мадрид - ПСЖ, рече тренерот на „белите“ на денешната прес-конференција. - Задоволен сум што имаме...

Зидан пред мечот со ПСЖ Не ми е гајле за мојата иднина

Зидан пред мечот со ПСЖ: Не ми е гајле за мојата иднина

+Инфо | пред 3 месеци

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан покажа самодоверба пред првиот дуел со Париз Сен Жермен во осминафиналето од Лигата на шампионите, која ќе се одигра утре на „Бернабеу“. - Немам што да докажувам...

Зидан Баш ми е гајле за мојата иднина

Зидан: Баш ми е гајле за мојата иднина

Локално | пред 3 месеци

Зинедин Зидан не е загрижен за неговата иднина во Реал Мадрид. Францускиот специјалист зборуваше пред медиумите ден пред првиот дуел на европскиот клупски шампион во Лигата на шампионите против француски...

Марсело Не сме Барса да изгубиме 0 4 од ПСЖ

Марсело: Не сме Барса да изгубиме 0:4 од ПСЖ

Локално | пред 3 месеци

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Марсело, изјави дека играчите на Париз Сен Жермен веќе заборавиле за елиминацијата од Барселона во Лигата на шампионите минатата сезона. Парижаните водеа со 4:0 по првиот меч...

Може ли Реал Мадрид да го елиминира ПСЖ

Може ли Реал Мадрид да го елиминира ПСЖ?

Спортски | пред 3 месеци

Се добива впечаток дека фудбалерите на Реал бегаат од улогата фаворит, иако се свесни дека ова е последна прилика за спас на сезоната. Реал Мадрид ја брани титулата шампион на Европа, освои три од последните...

Роналдо на спектаклот на денот на вљубените ќе брка голем јубилеј

Роналдо на спектаклот на денот на вљубените ќе „брка“ голем јубилеј

Спортски | пред 3 месеци

Кристиано Роналдо во утрешниот натпревар во Лиганта на шампионите против Пари Сен Жермен ќе брка нов голем јубилеј во дресот на „кралевите“. Имено, Кристиано Роналдо до овој момент во дресот на Реал Мадрид...

Роналдо на еден гол од стотката во дресот на Реал Мадрид во ЛШ

Роналдо на еден гол од „стотката“ во дресот на Реал Мадрид во ЛШ

Гол | пред 3 месеци

Најдобриот голгетер во екипата на Реал Мадрид , Кристијано Роналдо се наоѓа на само еден гол од јубилејни 100 во белиот дрес во Лигата на шампионите (ЛШ). Португалецот има вкупно 114 зад своето име, но...

Зидан Не е само Нејмар ПСЖ има уште неколку фантастични фудбалери

Зидан: Не е само Нејмар, ПСЖ има уште неколку фантастични фудбалери

Точка | пред 3 месеци

Најелитното европско клубско натпреварување после речиси два месеци пауза, конечно се враќа. Љубителите на најважната споредна работа на светот ќе можат утре да уживаат во судирот помеѓу актуелниот европски...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност