Премиерот Заев во посета на Тиквешијата Остануваме партнер на лозарите и за поголема откупна цена

Премиерот Заев во посета на Тиквешијата: Остануваме партнер на лозарите и за поголема откупна цена

Бриф | пред 3 месеци

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за земјоделие, Љупчо Николовски и советничката за земјоделие, Ленче Николовска и други, денеска во Кавадарци присуствуваше...

Владата најави повисоки субвенции  лозарите се жалат на цените

Владата најави повисоки субвенции - лозарите се жалат на цените

Прес 24 | пред 3 месеци

Државата ќе ги зголеми субвенциите за  лозарите  кои имаат  помеѓу 1 и 10 хеткари лозови насади, дополнителна помош  од 12 илјади денари ќе добијат и они кои ќе ги обноват сортите, изјави денеска министерот...

Свети Трифун одбележан во Тиквешијата

Свети Трифун одбележан во Тиквешијата

Канал 5 | пред 3 месеци

Подобри временски услови,  поголема грижа од државата и навремено исплаќање на предаденото грозје очекуваат лозарите од Тиквешкиот регион кои денеска го одбележуваат заштитникот Св Трифун. Се пожалија...

 Свети Трифун  ден на лозарите

„Свети Трифун“ – ден на лозарите

24 вести | пред 3 месеци

Новата лозарска сезона започна со старите проблеми, неисплатените пари за предаденото грозје. Лозарите од Тикевишијата денеска симболично ги закроија лозјата, оти дождливото време не им дозволи да влезат...

Иванов и Јанчев закроија лози во Кавадарци

Иванов и Јанчев закроија лози во Кавадарци

Фактор | пред 3 месеци

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, денеска го  посети Кавадарци, каде што, по повод одбележувањето на православниот празник„Свети Трифун“, присуствуваше на традиционалната прослава и симболичното...

Претседателот Иванов на одбележување на празникот Св Трифун во Кавадарци

Претседателот Иванов на одбележување на празникот Св. Трифун во Кавадарци...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Претседателот Иванов на одбележување на празникот Св. Трифун во Кавадарци Претседателот Ѓорге Иванов по повод одбележувањето на православниот празник „Свети Трифун“ денеска присуствуваше на традиционалното...

Иванов на одбележување на празникот Св Трифун во Кавадарци

Иванов на одбележување на празникот Св. Трифун во Кавадарци

A1on | пред 3 месеци

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод одбележувањето на православниот празник „Свети Трифун“ присуствуваше на традиционалното закројување на винова лоза во Кавадарци. На градскиот...

Премиерот Заев во посета на Тиквешијата Остануваме партнер на лозарите и за поголема откупна цена

Премиерот Заев во посета на Тиквешијата: Остануваме партнер на лозарите и за поголема откупна цена

Канал 5 | пред 3 месеци

Според соопштението од Владата , премиерот Заев во Кавадарци, заедно со Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, со градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, и со претставници на дипломатскиот...

Николовски Повеќе мерки за подобрување на состојбите во земјоделството

Николовски: Повеќе мерки за подобрување на состојбите во земјоделството

A1on | пред 3 месеци

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска во Неготино ги соопшти новите мерки и политики на Владата за земјоделците. Притоа, информираше била донесена нова Национална...

Свети Трифун одбележан во Тиквешијата

Свети Трифун одбележан во Тиквешијата

Канал 5 | пред 3 месеци

Се пожалија на ниски откупни цени,  а се поголеми давачки за производство. Според надлежните завршена е исплатата на субвенции за предадено грозје . Најавија стимулативни мерки за развој на лозарството....

Претседателот Иванов на одбележување на празникот Св Трифун во Кавадарци

Претседателот Иванов на одбележување на празникот Св. Трифун во Кавадарци

Макфакс | пред 3 месеци

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод одбележувањето на православниот празник „Свети Трифун“ присуствуваше на традиционалното закројување на винова лоза во Кавадарци. На градскиот...

Заев Ги охрабрувам земјоделците да сметаат на партнерството во Владата

Заев: Ги охрабрувам земјоделците да сметаат на партнерството во Владата

A1on | пред 3 месеци

Ги охрабрувам земјоделците да сметаат на партнерството во Владата, рече премиерот Зоран Заев во Неготино, по средбата со градоначалникот Тони Делков и лозари и граѓани, честитајќи го денешниот верски празник...

Свети Трифун Владата најавува зголемени субвенции лозарите се жалат на ниските цени

Свети Трифун: Владата најавува зголемени субвенции, лозарите се жалат на ниските цени

Сител | пред 3 месеци

Embedded video for Свети Трифун: Владата најавува зголемени субвенции, лозарите се жалат на ниските цени Државата ќе ги зголеми субвенциите за  лозарите  кои имаат  помеѓу 1 и 10 хеткари лозови насади,...

Закроена виновата лоза надеж за плодна година и добро вино

Закроена виновата лоза- надеж за плодна година и добро вино

МТВ 1 | пред 3 месеци

Македонските лозари го прославија празникот Свети Трифун. Ден кога се закројуваат лозите и се пие вино. Празникот на лозарите е празник на верба во плоден род и добро вино. Традиционално и годинава претседателот...

Претседателот Иванов на одбележување на празникот Св Трифун во Кавадарци

Претседателот Иванов на одбележување на празникот Св. Трифун во Кавадарци

Канал 5 | пред 3 месеци

На градскиот плоштад, претседателот Иванов со градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев и митрополитот повардарски Агатангел симболично ги закроија виновите лози и упатија желби за родна година. Македонскиот...

Претседателот Иванов на одбележување на празникот Св Трифун во Кавадарци

Претседателот Иванов на одбележување на празникот Св. Трифун во Кавадарци

Точка | пред 3 месеци

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод одбележувањето на православниот празник Свети Трифун присуствуваше на традиционалното закројување на виновата лоза во Кавадарци. На градскиот...

Заев Ги охрабрувам земјоделците да сметаат на партнерството во Владата

Заев: Ги охрабрувам земјоделците да сметаат на партнерството во Владата

Локално | пред 3 месеци

Ги охрабрувам земјоделците да сметаат на партнерството во Владата, рече премиерот Зоран Заев во Неготино, по средбата со градоначалникот Тони Делков и лозари и граѓани, честитајќи го денешниот верски празник...

ФОТО Заев и Иванов си наздравија во Кавадарци Сите се согласивме дека нашите вина се најубави

ФОТО Заев и Иванов си наздравија во Кавадарци: Сите се согласивме дека нашите вина се најубави

Фокус | пред 3 месеци

Денес по повод празникот Свети Трифун, премиерот Зоран Заев заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски беа гости во Неготино, на свечената манифестација, каде се...

Николовски Повеќе мерки за подобрување на состојбите во земјоделството

Николовски: Повеќе мерки за подобрување на состојбите во земјоделството

Локално | пред 3 месеци

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска во Неготино ги соопшти новите мерки и политики на Владата за земјоделците. Притоа, информираше била донесена нова Национална...

Традиционално закројување на лозјата на Тиквеш

Традиционално закројување на лозјата на „Тиквеш“

Макфакс | пред 3 месеци

Со сите традиционални обичаи, во присуство на голем број партнери, соработници, членови на управниот одбор и менаџментот, како и вработени и пријатели на винарската визба „Тиквеш“ од Македонија и од регионот, денеска,...

Премиерот Заев на закројување на лозјата во Лепово Ги охрабрувам земјоделците да сметаат на партнерството во Владата

Премиерот Заев на закројување на лозјата во Лепово: Ги охрабрувам земјоделците да сметаат на партнерството во Владата

Независен | пред 3 месеци

„Ги охрабрувам земјоделците да сметаат на партнерството во Владата, рече премиерот Зоран Заев во Неготино, по средбата со градоначалникот Тони Делков и лозари и граѓани, честитајќи го денешниот верски...

Претседателот Иванов на одбележување на празникот Св Трифун во Кавадарци

Претседателот Иванов на одбележување на празникот Св. Трифун во Кавадарци

Курир | пред 3 месеци

Претседателот Ѓорге Иванов по повод одбележувањето на православниот празник „Свети Трифун“ денеска присуствуваше на традиционалното закројување на винова лоза во Кавадарци. На градскиот плоштад, претседателот...

Николовски Повеќе мерки за подобрување на состојбите во земјоделството

Николовски: Повеќе мерки за подобрување на состојбите во земјоделството

Вечер Прес | пред 3 месеци

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска во Неготино ги соопшти новите мерки и политики на Владата за земјоделците. Притоа, информираше била донесена нова Национална...

Претседателот Иванов на одбележување на празникот Свети Трифун во Кавадарци

Претседателот Иванов на одбележување на празникот Свети Трифун во Кавадарци

Прес 24 | пред 3 месеци

Претседателот Ѓорге Иванов по повод одбележувањето на православниот празник „Свети Трифун“ денеска присуствуваше на традиционалното закројување на винова лоза во Кавадарци. На градскиот плоштад, претседателот...

Николовски во Неготино презентира мерки за подобрување на состојбите во земјоделството

Николовски во Неготино презентира мерки за подобрување на состојбите во земјоделството

+Инфо | пред 3 месеци

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска во Неготино ги соопшти новите мерки и политики на Владата за земјоделците. Притоа, информираше била донесена нова Национална...

Премиерот Заев во посета на Тиквешијата

Премиерот Заев во посета на Тиквешијата

A1on | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев денеска е во посета на Тиквешијата која го празнува верскиот празник свети Трифун – заштитникот на лозарите и винарите. Придружуван од министерот за земјоделство Љупчо Николовски,...

Николовски Повеќе мерки за подобрување на состојбите во земјоделството

Николовски: Повеќе мерки за подобрување на состојбите во земјоделството

Прес 24 | пред 3 месеци

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска во Неготино ги соопшти новите мерки и политики на Владата за земјоделците. Притоа, информираше била донесена нова Национална...

Традиционално закројување на лозјата на Тиквеш

Традиционално закројување на лозјата на „Тиквеш“

Точка | пред 3 месеци

Со сите традиционални обичаи, во присуство на голем број партнери, соработници, членови на управниот одбор и менаџментот, како и вработени и пријатели на винарската визба „Тиквеш“ од Македонија и од регионот,...

Николовски Повеќе мерки за подобрување на состојбите во земјоделството

Николовски: Повеќе мерки за подобрување на состојбите во земјоделството

Слободен печат | пред 3 месеци

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска во Неготино ги соопшти новите мерки и политики на Владата за земјоделците. Притоа, информираше била донесена нова Национална...

Заев очекува среќни лозари и зголемено производство

Заев очекува среќни лозари и зголемено производство

Вечер Прес | пред 3 месеци

Поголем бериќет, премиерот Зоран Заев им посака на лозарите на традиционалната манифестација на закројување на лозјата на винарската визба “Тиквеш” во Лепово кај Неготино со која се одбележа почетокот...

Заев Ги охрабрувам земјоделците да сметаат на партнерството во Владата

Заев: Ги охрабрувам земјоделците да сметаат на партнерството во Владата

Прес 24 | пред 3 месеци

Ги охрабрувам земјоделците да сметаат на партнерството во Владата, рече премиерот Зоран Заев во Неготино, по средбата со градоначалникот Тони Делков и лозари и граѓани, честитајќи го денешниот верски празник...

Во чест на Свети Трифун се закројаа лозјата на Тиквеш

Во чест на Свети Трифун се закројаа лозјата на „Тиквеш“

+Инфо | пред 3 месеци

Со сите традиционални обичаи, во присуство на голем број партнери, соработници, членови на управниот одбор и менаџментот, како и вработени и пријатели на винарската визба „Тиквеш“ од Македонија и од регионот,...

Заев им нуди партнерски однос на земјоделците

Заев им нуди партнерски однос на земјоделците

+Инфо | пред 3 месеци

Ги охрабрувам земјоделците да сметаат на партнерството во Владата, рече премиерот Зоран Заев во Неготино, по средбата со градоначалникот Тони Делков и лозари и граѓани, честитајќи го денешниот верски празник...

Заев нуди партнерски од земјоделците

Заев нуди партнерски од земјоделците

+Инфо | пред 3 месеци

Ги охрабрувам земјоделците да сметаат на партнерството во Владата, рече премиерот Зоран Заев во Неготино, по средбата со градоначалникот Тони Делков и лозари и граѓани, честитајќи го денешниот верски празник...

Заев Ги охрабрувам земјоделците да сметаат на партнерството во Владата

Заев: Ги охрабрувам земјоделците да сметаат на партнерството во Владата

Слободен печат | пред 3 месеци

Ги охрабрувам земјоделците да сметаат на партнерството во Владата, рече премиерот Зоран Заев во Неготино, по средбата со градоначалникот Тони Делков и лозари и граѓани, честитајќи го денешниот верски празник...

Претседателот Иванов на одбележување на празникот Св Трифун во Кавадарци

Претседателот Иванов на одбележување на празникот Св. Трифун во Кавадарци

Сител | пред 3 месеци

Претседателот Ѓорге Иванов по повод одбележувањето на православниот празник „Свети Трифун“ денеска присуствуваше на традиционалното закројување на винова лоза во Кавадарци. На градскиот плоштад, претседателот...

Лозарите го празнуваат Св Трифун вљубените Св Валентин

Лозарите го празнуваат Св. Трифун, вљубените Св. Валентин

24 вести | пред 3 месеци

Со закројување на лозите почна празнувањето  на  Свети  Трифун, заштитник на градинарите и на лозарите. Момчето што на 17-годишна возраст со божја помош ја излекува царската ќерка Гордана којашто не можеше...

Традиционално закројување на лозјата на Тиквеш во чест на празникот Св Трифун

Традиционално закројување на лозјата на „Тиквеш“ во чест на празникот Св. Трифун

Иновативност | пред 3 месеци

Со сите традиционални обичаи, во присуство на голем број партнери, соработници, членови на управниот одбор и менаџментот, како и вработени и пријатели на винарската визба „Тиквеш“ од Македонија и од регионот,...

Премиерот Заев во посета на Тиквешијата

Премиерот Заев во посета на Тиквешијата

Канал 5 | пред 3 месеци

Придружуван од министерот за земјоделство Љупчо Николовски, Заев на градскиот плоштад во Кавадарци се сретна со кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев со кого наздрави со вино на еден од штандовите со...

Заев Иванов и Јанчев заедно им го честитаа  св Трифун на лозарите во Тиквешијата

Заев, Иванов и Јанчев заедно им го честитаа ,,св. Трифун“ на лозарите во Тиквешијата

Ако | пред 3 месеци

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за земјоделство, Љупчо Николовски и советничката за земјоделство, Ленче Николовска и други, денеска во Кавадарци...

Премиерот Заев во посета на Тиквешијата по повод празникот Свети Трифун

Премиерот Заев во посета на Тиквешијата по повод празникот Свети Трифун

Прес 24 | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев денеска е во посета на Тиквешијата која го празнува верскиот празник свети Трифун -  заштитникот на лозарите и винарите. Придружуван од министерот за земјоделство Љупчо Николовски,...

Премиерот Заев во посета на Тиквешијата

Премиерот Заев во посета на Тиквешијата

Слободен печат | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев денеска е во посета на Тиквешијата која го празнува верскиот празник свети Трифун –  заштитникот на лозарите и винарите. Придружуван од министерот за земјоделство Љупчо Николовски,...

Заев наздрави со Јанчев

Заев наздрави со Јанчев

+Инфо | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев денеска е во посета на Тиквешијата која го празнува верскиот празник свети Трифун - заштитникот на лозарите и винарите. Придружуван од министерот за земјоделство Љупчо Николовски,...

Претседателот Иванов на одбележување на празникот Св Трифун во Кавадарци

Претседателот Иванов на одбележување на празникот Св. Трифун во Кавадарци

Пост | пред 3 месеци

Претседателот Ѓорге Иванов по повод одбележувањето на православниот празник „Свети Трифун“ денеска присуствуваше на традиционалното закројување на винова лоза во Кавадарци. На градскиот плоштад, претседателот...

Претседателот Иванов на одбележување на празникот Св Трифун во Кавадарци

Претседателот Иванов на одбележување на празникот Св. Трифун во Кавадарци

Вечер | пред 3 месеци

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод одбележувањето на православниот празник „Свети Трифун“ присуствуваше на традиционалното закројување на винова лоза во Кавадарци. На градскиот...

Денеска е Свети Трифун лозарите традиционално ги закројуваат лозјата

Денеска е Свети Трифун, лозарите традиционално ги закројуваат лозјата

МТВ 1 | пред 3 месеци

Претседателот Ѓорге Иванов, премиерот Зоран Заев и министерот за земјоделство, шумарство и водостопснатво Љупчо Николовски денеска ќе присуствуваат на традиционалното закројување на лозјата во Кавадарци...

Заев на традиционално закројување на лозјата во Тиквешкиот крај

Заев на традиционално закројување на лозјата во Тиквешкиот крај

Макфакс | пред 3 месеци

Претседателот на Владата на РМ, Зоран Заев, придружуван од министерот за земјоделстсво, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски и советничката за земјоделски политики, Ленче Николовска, ќе присуствува...

Николовски Повеќе мерки за подобрување на состојбите во земјоделството

Николовски: Повеќе мерки за подобрување на состојбите во земјоделството

Пост | пред 3 месеци

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска во Неготино ги соопшти новите мерки и политики на Владата за земјоделците. Притоа, информираше била донесена нова Национална...

Заев Ги охрабрувам земјоделците да сметаат на партнерството во Владата

Заев: Ги охрабрувам земјоделците да сметаат на партнерството во Владата

Пост | пред 3 месеци

Ги охрабрувам земјоделците да сметаат на партнерството во Владата, рече премиерот Зоран Заев во Неготино, по средбата со градоначалникот Тони Делков и лозари и граѓани, честитајќи го денешниот верски празник...

Во чест на Св Трифун се закојаа лозјата на Тиквеш

Во чест на Св. Трифун се закојаа лозјата на „Тиквеш“

еМАГАЗИН | пред 3 месеци

Со сите традиционални обичаи, во присуство на голем број партнери, соработници, членови на управниот одбор и менаџментот, како и вработени и пријатели на винарската визба „Тиквеш“ од Македонија и од регионот,...

Традиционално закројување на лозовите насади

Традиционално закројување на лозовите насади

A1on | пред 3 месеци

Лозарите денеска традиционално на денот на Свети Трифун, кој се смета за нивни заштитник, ќе ги закројат лозовите насади. Винарската визба „Тиквеш“ организира закројување на лозјата на локацијата „Лепово“...

Заев и Николовски на закројување на лозја во Тиквешијата

Заев и Николовски на закројување на лозја во Тиквешијата

Канал 5 | пред 3 месеци

Планирано е премиерот Заев да оствари средби со земјоделците од овој крај и да се сретне со градоначалниците на Кавадарци и Неготино. Традиционално, лозарите на денот на Свети Трифун, кој се смета за нивни...

Традиционално закројување на лозјата на Тиквеш

Традиционално закројување на лозјата на „Тиквеш“

Вечер | пред 3 месеци

Со сите традиционални обичаи, во присуство на голем број партнери, соработници, членови на управниот одбор и менаџментот, како и вработени и пријатели на винарската визба „Тиквеш“ од Македонија и од регионот, денеска,...

Традиционално закројување на лозовите насади на Свети Трифун

Традиционално закројување на лозовите насади на Свети Трифун...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Традиционално закројување на лозовите насади на Свети Трифун Лозарите денеска традиционално, на денот на Свети Трифун, кој се смета за нивни заштитник, ќе ги закројат лозовите насади. Премиерот Зоран Заев...

Традиционално закројување на лозовите насади

Традиционално закројување на лозовите насади

Идивиди | пред 3 месеци

Лозарите денеска традиционално на денот на Свети Трифун, кој се смета за нивни заштитник, ќе ги закројат лозовите насади. Винарската визба „Тиквеш“ организира закројување на лозјата на локацијата „Лепово“...

Заев на традиционално закројување на лозјата во Тиквешкиот крај

Заев на традиционално закројување на лозјата во Тиквешкиот крај

Точка | пред 3 месеци

Претседателот на Владата на РМ, Зоран Заев, придружуван од министерот за земјоделстсво, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски и советничката за земјоделски политики, Ленче Николовска, ќе присуствува...

Закројување на лозја во Тиквешијата

Закројување на лозја во Тиквешијата

Курир | пред 3 месеци

Претседателот Ѓорге Иванов, премиерот Зоран Заев и министерот за земјоделство, шумарство и водостопснатво Љупчо Николовски денеска ќе присуствуваат на традиционалното закројување на лозјата во Кавадарци...

ЗАЕВ СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАВАДАРЦИ НАЗДРАВИ СО ВИНО Посета на Тиквешијата која го празнува верскиот празник свети Трифун  заштитникот на лозарите и винарите

ЗАЕВ СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАВАДАРЦИ НАЗДРАВИ СО ВИНО: Посета на Тиквешијата која го празнува верскиот празник свети Трифун –  заштитникот на лозарите и винарите

Infomax | пред 3 месеци

Зоран Заев денеска е во посета на Тиквешијата која го празнува верскиот празник свети Трифун –  заштитникот на лозарите и винарите. Придружуван од министерот за земјоделство Љупчо Николовски, Заев на градскиот...

Заев и Николовски на закројување на лозја во Тиквешијата

Заев и Николовски на закројување на лозја во Тиквешијата

Слободен печат | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев и министерот за земјоделство, шумарство и водостопснатво Љупчо Николовски денеска ќе присуствуваат на традиционалното закројување на лозјата во Кавадарци и Неготино. Планирано е премиерот...

Претседателот Иванов денеска на закројување на лозја во Тиквешијата

Претседателот Иванов денеска на закројување на лозја во Тиквешијата

Прес 24 | пред 3 месеци

Претседателот Ѓорге Иванов, премиерот Зоран Заев и министерот за земјоделство, шумарство и водостопснатво Љупчо Николовски денеска ќе присуствуваат на традиционалното закројување на лозјата во Кавадарци...

Традиционално закројување на лозовите насади

Традиционално закројување на лозовите насади

24 вести | пред 3 месеци

Лозарите денеска традиционално на денот на Свети Трифун, кој се смета за нивни заштитник, ќе ги закројат лозовите насади. Свети Трифун се смета за заштитник на лозјата и овошките. На овој ден лозарите...

Заев на закројување на лозјето во Тиквешијата  средба со земјоделци и градоначалниците

Заев на закројување на лозјето во Тиквешијата - средба со земјоделци и градоначалниците

Прес 24 | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска ќе присуствуваат на традиционалното закројување на лозјата во Кавадарци и Неготино. Планирано е премиерот...

Заев и Николовски на закројување на лозја во Тиквешијата

Заев и Николовски на закројување на лозја во Тиквешијата

Вечер Прес | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев и министерот за земјоделство, шумарство и водостопснатво Љупчо Николовски денеска ќе присуствуваат на традиционалното закројување на лозјата во Кавадарци и Неготино. Планирано е премиерот...

Заев во посета на Тиквешијата

Заев во посета на Тиквешијата

Сител | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев денеска е во посета на Тиквешијата која го празнува верскиот празник свети Трифун -  заштитникот на лозарите и винарите. Придружуван од министерот за земјоделство Љупчо Николовски,...

Традиционално закројување на лозовите насади

Традиционално закројување на лозовите насади

Канал 5 | пред 3 месеци

Винарската визба „Тиквеш“ организира закројување на лозјата на локацијата „Лепово“ каде покрај менаџерскиот тим на винаријата се очекува да присуствуваат и владини преставници. Закројување на лозјата се...

Традиционално закројување на виновите лози за Свети Трифун

Традиционално закројување на виновите лози за Свети Трифун

Прес 24 | пред 3 месеци

Лозарите денеска традиционално на денот на Свети Трифун, кој се смета за нивни заштитник, ќе ги закројат лозовите насади. Винарската визба „Тиквеш“ организира закројување на лозјата на локацијата „Лепово“...

Заев ќе крои лозја Кавадарци и Неготино

Заев ќе крои лозја Кавадарци и Неготино

Рипост | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев и министерот за земјоделство, шумарство и водостопснатво Љупчо Николовски ќе присуствуваат на традиционалното закројување на лозјата во Кавадарци и Неготино. Планирано е премиерот...

Заев и Николовски на закројување на лозја во Тиквешијата

Заев и Николовски на закројување на лозја во Тиквешијата

Сител | пред 3 месеци

Премиерот Зоран Заев и министерот за земјоделство, шумарство и водостопснатво Љупчо Николовски денеска ќе присуствуваат на традиционалното закројување на лозјата во Кавадарци и Неготино. Планирано е премиерот...

Денеска е Свети Трифун На овој ден се закројуваат лозовите насади

Денеска е Свети Трифун: На овој ден се закројуваат лозовите насади

Сител | пред 3 месеци

Лозарите денеска традиционално на денот на Свети Трифун, кој се смета за нивни заштитник, ќе ги закројат лозовите насади. Винарската визба „Тиквеш“ организира закројување на лозјата на локацијата „Лепово“...

Иванов и Заев заедно во настан

Иванов и Заев заедно во настан

Пост | пред 3 месеци

Претседателот Ѓорге Иванов, премиерот Зоран Заев и министерот за земјоделство, шумарство и водостопснатво Љупчо Николовски денеска ќе присуствуваат на традиционалното закројување на лозјата во Кавадарци...

МАКЕДОНСКА ТРАДИЦИЈА Закројување на лозовите насади

МАКЕДОНСКА ТРАДИЦИЈА: Закројување на лозовите насади

Рипост | пред 3 месеци

Лозарите традиционално на денот на Свети Трифун, кој се смета за нивни заштитник, ќе ги закројат лозовите насади. Винарската визба „Тиквеш“ организира закројување на лозјата на локацијата „Лепово“ каде...

Заев на традиционално закројување на лозјата во Тиквешкиот крај

Заев на традиционално закројување на лозјата во Тиквешкиот крај

Вечер | пред 3 месеци

Претседателот на Владата на РМ, Зоран Заев, придружуван од министерот за земјоделстсво, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски и советничката за земјоделски политики, Ленче Николовска, ќе присуствува...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност