Јаневски Имавме шанса да го решиме дербито во наша корист

Јаневски: Имавме шанса да го решиме дербито во наша корист

Канал 5 | пред 3 месеци

Јаневски упати пофални зборови и на адреса на домаќините кои и покрај тешките услови успеаа да го организираат натпреварот. - Морам да ги пофалам домаќините за добрата организација, во вакви услови за...

Шкендија и Вардар ремизираа

Шкендија и Вардар ремизираа

24 вести | пред 3 месеци

Есенскиот лидер Шкендија и актуелниот првак Вардар одиграа нерешено во дербито на 19. коло што се одигра во Тетово. Вардар поведе со голот на Бобан Грнчаров во 78. минута, но само по седум минути Бесарт...

Шкендија и Вардар со реми во Тетово Илијоски со супер деби за Шкупи

Шкендија и Вардар со реми во Тетово, Илијоски со супер-деби за Шкупи

Top Sport | пред 3 месеци

Шкендија и Вардар го отворија пролетниот дел во Првата лига, одигрувајќи нерешено 1:1 во Тетово, со што лидерите останаа на осум поени предност пред актуелниот шампион. Мечот започна со 20 минути задоцнување...

Шкендија и Вардар ремизираа

Шкендија и Вардар ремизираа

Канал 5 | пред 3 месеци

Вардар поведе со голот на Бобан Грнчаров во 78. минута, но само по седум минути Бесарт Ибраими погоди од работ на шеснаесетникот и донесе израмнување за домаќините. Натпреварот и покрај тензиите, пред...

Дербито на водечките без победник

Дербито на водечките без победник...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Дербито на водечките без победник Есенскиот лидер Шкендија и актуелниот првак Вардар одиграа нерешено во дербито на 19. коло што се одигра во Тетово. Вардар поведе со голот на Бобан Грнчаров во 78-та минута,...

Јаневски Имавме шанса да го решиме дербито во наша корист

Јаневски: Имавме шанса да го решиме дербито во наша корист

Спорт М | пред 3 месеци

Тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски, по натпреварот против Шкендија во Тетово им честиташе на своите фудбалери за играта и рече дека жали што не успеале да задржат предноста по првиот гол и да заминат...

Шкендија и Вардар ремизираа

Шкендија и Вардар ремизираа

Алсат-М | пред 3 месеци

Есенскиот лидер Шкендија и актуелниот првак Вардар одиграа нерешено во дербито на 19. коло што се одигра во Тетово. Вардар поведе со голот на Бобан Грнчаров во 78. минута, но само по седум минути Бесарт...

Вардар не успеа да ја намали предноста на Шкендија реми во Тетово

Вардар не успеа да ја намали предноста на Шкендија, реми во Тетово

МКД | пред 3 месеци

Големото дерби помеѓу Шкендија и Вардар заврши нерешено, Тетовци ја задржаа предноста од осум бода на табелата пред актуелниот шампион. И двете екипи ги посакуваа трите бода, Шкендија за да дојде чекор...

Шкендија и Вардар ремизираа

Шкендија и Вардар ремизираа

Независен | пред 3 месеци

Есенскиот лидер Шкендија и актуелниот првак Вардар одиграа нерешено во дербито на 19. коло што се одигра во Тетово. Вардар поведе со голот на Бобан Грнчаров во 78. минута, но само по седум минути Бесарт...

Без победник во дербито  Ибраими му одговори на Грнчаров

Без победник во дербито – Ибраими му одговори на Грнчаров

Спортски | пред 3 месеци

Вардар и Шкендија одиграа одлично дерби во Тетово кое заврши без победник со резултат 1:1. Резултат повеќе и одговара на Шкендија која ја задржи разликата на табелата од 8 бода на стартот на пролетниот...

Без победник во дербито  Ибраими му одговори на Грнчаров

Без победник во дербито – Ибраими му одговори на Грнчаров

Таратур | пред 3 месеци

Вардар и Шкендија одиграа одлично дерби во Тетово кое заврши без победник со резултат 1:1. Резултат повеќе и одговара на Шкендија која ја задржи разликата на табелата од 8 бода на стартот на пролетниот...

Шкендија и Вардар ремизираа

Шкендија и Вардар ремизираа

Спорт М | пред 3 месеци

Есенскиот лидер Шкендија и актуелниот првак Вардар одиграа нерешено во дербито на 19. коло што се одигра во Тетово. Вардар поведе со голот на Бобан Грнчаров во 78. минута, но само по седум минути Бесарт...

Вардар имаше победа во финишот  но Ибраими не дозволи Комитите да заминат со триумф

Вардар имаше победа во финишот – но Ибраими не дозволи „Комитите“ да заминат со триумф

Спорт Клуб | пред 3 месеци

Како што му претстои на еден дерби првенствен натпревар помеѓу Шкендија и Вардар, бодовите беа поделени, но на теренот гледавме одличен фудбал. Како Шкендија која е лидер на табелата, така и Вардар, и...

Османи Не смееме да ја пропуштиме оваа разлика од осум бода

Османи: Не смееме да ја пропуштиме оваа разлика од осум бода!

Спорт 1 | пред 3 месеци

Есенскиот лидер Шкендија ремизираше со првакот Вардар денеска на дербито во Тетово (1-1) по што ја задржа предноста од осум бодови на табелата, а тренерот на тетовските црвено-црни Ќатип Османи изјави...

Вардар не успеа да дојде до целиот плен од Тетово големото дерби заврши нерешено

Вардар не успеа да дојде до целиот плен од Тетово, големото дерби заврши нерешено

24 фудбал | пред 3 месеци

Вардар и Шкендија одиграа одличен дерби натпревар исполнет со офанзивен фудбал и многу шанси кој заврши нерешено 1-1. И двете екипи ги посакуваа трите бода, Шкендија за да дојде чекор поблиску до титулата,...

Шкендија се спаси Вардар пропушти шанса да се врати во игра за титулата

Шкендија се спаси, Вардар пропушти шанса да се врати во игра за титулата

Спорт 1 | пред 3 месеци

Разликата на табелата во трката за шампионската круна остана на осум бода помеѓу есенскиот лидер Шкендија и актуелниот првак Вардар и по денешното дерби за круната во Тетово, кое заврши без победник, но...

Илијоски им се истури на пандевци

Илијоски им се истури на „пандевци“

Спорт 1 | пред 3 месеци

Најдобриот напаѓач во македонското првенство, Баже Илијоски на најдобар начин ја започна епизодата во чаирскиот прволигаш Шкупи, па денеска на отворањето на пролетниот дел во Првата лига постигна хет-трик...

Гачевски Па што ако Шкендија има 8 бода предност долга е оваа пролет не го отпишувајте Вардар

Гачевски: Па што ако Шкендија има 8 бода предност, долга е оваа пролет, не го отпишувајте Вардар

Sportmedia | пред 3 месеци

Дерби дуелот меѓу Шкендија и Вардар заврши без победник 1:1, Грнчаров во 75. минута погоди за 0:1, но Ибраими во 85. минута го спаси лидерот. Дерби дуелот меѓу Шкендија и Вардар заврши без победник 1:1,...

Дерби со реми Шкендија го одби Вардар хет трик на Илијоски на Чаир

Дерби со реми: Шкендија го одби Вардар, хет-трик на Илијоски на Чаир

Нова ТВ | пред 3 месеци

Фото: fkvardar.mk Шкендија го одби нападот на Вардар за бодовно приближување и загризување на нејзината лидерска позиција на табелата во домашното фудбалско првенство. „Црвено-црното“ дерби на „Еколог...

Шкендија  Вардар решавачки дерби меч за титулата

Шкендија - Вардар решавачки дерби-меч за титулата?...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Шкендија - Вардар решавачки дерби-меч за титулата? Лидерот Шкендија против бранителот на титулата Вардар во Тетово и пелагониската пресметка Победа - Пелистер во Прилеп се двата најинтересни денешни дуела...

1МФЛ Вардар испушти победа Шкендија до бод во финишот

1МФЛ: Вардар испушти победа, Шкендија до бод во финишот!

Спорт365 | пред 3 месеци

Актуелниот бранител на титулата во Првата македонска фудбалска лига (1МФЛ) Вардар не успеа да слави во дербито во Тетово… Иако избраниците на тренерот Чедомир Јаневски водеа се до 85. минута кога Шкендија...

Дербито во Тетово без победник

Дербито во Тетово без победник

Сител | пред 3 месеци

Дербито од пролетната сезона во домашното фудбалско првенство одиграно во Тетово донесе допадлив фудбал и нерешен резултат од 1-1 на крајот кој повеќе и одговара на Шкендија која ја задржа предноста пред...

Шкендија и Вардар ги поделија бодовите во дерби за сечиј вкус

Шкендија и Вардар ги поделија бодовите во дерби за сечиј вкус

Гол | пред 3 месеци

Најквалитетните екипи во мак-фудбалот, Шкендија и Вардар одиграа супервозбудливо дерби во Тетово. Многу шанси, а само два гола во мрежата на голманите (1-1), понудија актерите на теренот. Погодија Грнчаров...

Ќе гори под Шара Играат Шкендија и Вардар

Ќе „гори“ под Шара: Играат Шкендија и Вардар

Македонски Спорт | пред 3 месеци

Лидерот го дочекува шампионот со +8 бодови предност, со евентуален триумф Шкендија веројатно ќе си ја обезбеди титулата уште на стартот од пролетниот дел И да сакавме не можевме да одбереме погламурозно...

Прволигашки фудбал Шкендија и Вардар ќе доцнат се чисти снег на стадионот во Тетово

Прволигашки фудбал: Шкендија и Вардар ќе доцнат, се чисти снег на стадионот во Тетово

Независен | пред 3 месеци

Шкендија и Вардар ќе влезат нешто подоцна во пролетниот дел од домашниот фудбалски шампионат за разлика од останатите прволигашки екипи. Причина е снежната покривка на стадионот во Тетово што се чисти...

Шкендија може да жали  Ибраими даде гол но и прокоцка зицер за победа

Шкендија може да жали - Ибраими даде гол, но и прокоцка зицер за победа!

Гол | пред 3 месеци

Бесарт Ибраими ја спаси Шкендија против Вардар (1-1) и го остави тимот од Тетово со една рака на титулата во Првата лига, но вреди да се напомене дека бодовната разлика можеше да биде многу поголема, ако...

Јаневски Да останевме поприсебни по голот ќе победевме

Јаневски: Да останевме поприсебни по голот, ќе победевме!

Гол | пред 3 месеци

Чедомир Јаневски, стратегот на Вардар , по ремито против Шкендија (1-1) им честита на своите фудбалери за машката игра и големата пожртвуваност на тешкиот терен во Тетово. Вардарци водеа, но на крајот...

Шампионот Вардар не победи во Тетово Шкендија останува фаворит за титула во ПМФЛ

Шампионот Вардар не победи во Тетово, Шкендија останува фаворит за титула во ПМФЛ!

Гол | пред 3 месеци

Македонскиот првак Вардар не успеа да ја совлада Шкендија во Тетово (1-1), во супервозбудливо дерби со шанси на обете страни и направи чекор назад во битката за одбрана на титулата. Шкендија е лидер во...

Од Вардар зависи дали ќе гледаме возбудлива пролет во Првата лига

Од Вардар зависи дали ќе гледаме возбудлива пролет во Првата лига

Спорт 1 | пред 3 месеци

По неверојатно активниот зимски преоден рок во кој најголемиот дел од македонските прволигаши изнакупија за беспари еден куп нови фудбалери, денеска од 14 часот почнува пролетната полусезона во која уште...

Јаневски Имавме се во свои раце

Јаневски: Имавме се во свои раце

Sportmedia | пред 3 месеци

Чедомир Јаневски првпат го предводеше Вардар против Шкендија во Тетово и остана непоразен, иако како што вели шампионот можеше и да победи. По голот на Грнчаров, скопјани имаа чист зицер за предност од...

Вардар не успеа да дојде до целиот плен од Тетово големото дерби заврши нерешено

Вардар не успеа да дојде до целиот плен од Тетово, големото дерби заврши нерешено

Пост | пред 3 месеци

Вардар и Шкендија одиграа одличен дерби натпревар исполнет со офанзивен фудбал и многу шанси кој заврши нерешено 1-1. И двете екипи ги посакуваа трите бода, Шкендија за да дојде чекор поблиску до титулата,...

Ставрев откажал зашто не го пуштале од работа

Ставрев откажал зашто не го пуштале од работа!?

Спорт 1 | пред 3 месеци

Македонскиот интернационален судија Александар Ставрев и покрај тоа што го знаел терминот за одигрување на првото пролетно коло во Првата лига, уште од завршувањето на есенскиот дел, сепак завчера доцна...

Дојде време и за реми  По девет меча Шкендија и Вардар одиграа нерешено

Дојде време и за реми - По девет меча Шкендија и Вардар одиграа нерешено

Sportmedia | пред 3 месеци

Шкендија и Вардар одиграа нерешено, 1:1 во дербито на 19. коло, прво пролетно во домашната лига, а ремито е прво по девет меѓусебни дуели во кои имаше победник Шкендија и Вардар одиграа нерешено во дербито...

Кратко траеше радоста на Вардар Ибраими спаси бод

Кратко траеше радоста на Вардар: Ибраими спаси бод

Sportmedia | пред 3 месеци

Само седум минути траеше радоста на Вардар по голот на капитенот, Бобан Грнчаров. Бесарт Ибраими во 85. минута од 13-14 метри го совлада голманот на шампионот, Филип Гачевски. Дуелот во Тетово на крајот заврши без победник 1-1.

Грнчаров ја тресе Шкендија

Грнчаров ја тресе Шкендија

Sportmedia | пред 3 месеци

Капитенот на Вардар, Тони Грнчаров во 85. минута беше на вистинско место во вистинско време, по изведениот корнер ја смести топката во мрежата на Шкендија за водство од 0-1 на големото дерби кое се игра во Тетово.

Фудбал Прва лига Снегот го одложи почетокот меѓу Шкендија и Вардар

Фудбал, Прва лига: Снегот го одложи почетокот меѓу Шкендија и Вардар

Нова ТВ | пред 3 месеци

Фото: facebook.com/fcshkendija/ Снегот на „Еколог арена“ во Тетово го помести почетокот на дербито меѓу Шкендија и Вардар во воведното пролетното коло во фудбалското првенство на Македонија. Белата наметка...

Шкупи и напиша петка на Академија Пандев

Шкупи и напиша „петка“ на Академија Пандев

Sportmedia | пред 3 месеци

Реновираниот и засилен тим на Шкупи одлично ја почна пролетната сезона во домашното првенство и со 5:2 ја декласираше Академија Пандев, а во останатите два меча што завршија немаше победник. Дербито на...

Дербито во Тетово ќе доцни дваесеттина минути

Дербито во Тетово ќе доцни дваесеттина минути

Sportmedia | пред 3 месеци

Големото дерби меѓу Шкендија и Вардар ќе доцни дваесеттина минути, според последните информации од Тетово, а причината е позната, снегот кој интензивно паѓаше вчера Големото дерби меѓу Шкендија и Вардар...

Почнува црвено црната трилогија  Шкендија против Вардар за конечен расплет или возбудлив заплет

Почнува „црвено-црната“ трилогија - Шкендија против Вардар за конечен расплет, или возбудлив заплет

Sportmedia | пред 3 месеци

Шкендија и Вардар ќе играат ново дерби во македонскиот фудбал, и тоа веднаш на стартот на пролетниот дел од шампионатот, а денеска во Тетово почнува првиот дел од „црвено-црната“ трилогија во кус период...

Утре стартува пролетната фудбалска сезона

Утре стартува пролетната фудбалска сезона

Сител | пред 3 месеци

Денеска заврши зимската пауза за фудбалерите од домашното првенство. Утре  се игра првото пролетно коло кое носи дерби во Тетово.  Меч во кој Шкендија го решава првенството или Вардар ќе се врати на шампионските...

Oсмани Спремни сме за новата сезона

Oсмани: Спремни сме за новата сезона

Алсат-М | пред 3 месеци

Шкендија од Тетово пролетната сезона ќе ја почне од првата позиција со осум бода предност од Вардар, кој пак ќе се обиде да ја одбрани ланската титула. Токму двата ривала го почнуваат ова коло со дерби...

Османи Лошо е што отвораме со Вардар но Шкендија сака победа и титула

Османи: Лошо е што отвораме со Вардар, но Шкендија сака победа и титула!

Гол | пред 3 месеци

Пролетниот дел од Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) ќе биде отворен со големото дерби меѓу Шкендија и Вардар. Големите ривали ќе се судрат под Шара, а Ќатип Османи, статегот на тетовчани размислува...

Шкендија со Муслиу без Вакили против Вардар

Шкендија со Муслиу без Вакили против Вардар

Sportmedia | пред 3 месеци

„Ова е големо дерби во нашето првенство, но Шкендија нема да има некакив посебен притисок. Имаме добра предност од 8 бодови и верувам дека со победа ќе бидеме многу блиску до титула“, изјави Ќатип Османи....

Хасани Сега сме фаворити против Вардар со победа ќе бидеме блиску до титулата

Хасани: Сега сме фаворити против Вардар, со победа ќе бидеме блиску до титулата

Sportmedia | пред 3 месеци

Ферхан Хасани вели дека по неколку сезони, конечно Шкендија ја има пол-позицијата во однос на големиот ривал Вардар и сега „црвено-црните“ од Тетово се фаворити, пред утрешното дерби со шампионот Ферхан...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност