ЗОИ 2018  Хокеарите на Словенија ги изненадија САД во Пјонгчанг

ЗОИ 2018: Хокеарите на Словенија ги изненадија САД во Пјонгчанг

24 вести | пред 3 месеци

Хокеарската репрезентација на Словенија направи изненадување на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, откако по продолжение ги совладаа САД со 3:2 во првото коло од Групата Б. Иако Американците по две...

Сензации на хокеарскиот турнир  Словенија ги победи САД  Словачка подобра од Русија

Сензации на хокеарскиот турнир: Словенија ги победи САД, Словачка подобра од Русија

Гол | пред 3 месеци

Звучи нестварно, но Словенија ги победи САД на натпревар во хокеј на мраз на Олимписките игри. Словенците извојуваа победа од 3-2 за шок за американскиот тим, кој првпат по 20 години не го сочинуваат хокеари...

Шокантен почеток на хокеарскиот турнир во Пјонгчанг

Шокантен почеток на хокеарскиот турнир во Пјонгчанг!

Спорт 1 | пред 3 месеци

Една од најатрактивните дисциплини на Зимските Олимписки игри, машкиот хокеј почна денеска...и тоа како. САД против Словенија, а репрезентацијата на Русија (иако под знамето на ИОК) играше со Словачка...

Хокеарите на Словенија ги изненадија САД во Пјонгчанг

Хокеарите на Словенија ги изненадија САД во Пјонгчанг

Канал 5 | пред 3 месеци

Иако Американците по две третини имаа предност од два гола, сепак Словенија успеа да се врати во игра и да се избори за продолжение. Во дополнителниот период Словенците постигнаа погодок и забележаа изненадувачка...

Хокеарите на Словенија ги изненадија САД во Пјонгчанг

Хокеарите на Словенија ги изненадија САД во Пјонгчанг

+Инфо | пред 3 месеци

Хокеарската репрезентација на Словенија направи изненадување на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг, откако по продолжение ги совладаа САД со 3:2 во првото коло од Групата Б. Иако Американците по две...

Чудо во Пјонгчанг  Олимпискиот турнир во хокеј почна со две огромни изненадувања

Чудо во Пјонгчанг: Олимпискиот турнир во хокеј почна со две огромни изненадувања!

Спорт 1 | пред 3 месеци

Турнир во хокеј на мраз во машка конкуренција на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг почнаа со две огромни изненадувања, односно со порази на двете најголеми велесили – САД и Русија. Американците загубија...

ЗОИ  Словенците ги  стопија  Американците  Словаците ги шокираа Русите

ЗОИ: Словенците ги „стопија“ Американците, Словаците ги шокираа Русите!

Top Sport | пред 3 месеци

На стартот на првиот олимписки хокеарски турнир без НХЛ играчи од Нагано 1998 година се случи и првиот голем шок, Словенија со 3:2 успеа да ги совлада фаворизираните Американци за шокантен триумф. Американците...

Русија и САД со порази го почнаа хокеј турнирот на Олимписките игри

Русија и САД со порази го почнаа хокеј турнирот на Олимписките игри

МКД | пред 3 месеци

Неиграњето на НХЛ играчите си го прави своето, па обично силните селекции на Русија и САД со изненадувачки порази го почнаа настапот на Олимписките игри. Русија со 3-2 загуби од Словачка, со истиот резултат...

Во Пјонгчанг започна машкиот турнир во хокеј без најдобрите  причината е едноставна   ПАРИ

Во Пјонгчанг започна машкиот турнир во хокеј без најдобрите, причината е едноставна – ПАРИ

МКД | пред 3 месеци

Денеска на програмата на Зимските Олимписки игри се првите натпревари од машкиот турнир во хокеј, во Пјонгчанг сепак ќе ги нема најдобрите откако НХЛ издаде забрана За прв пат по Олимпијадата во Лилехамер...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност