Лино Червар останува селектор на Хрватска

Лино Червар останува селектор на Хрватска

Канал 5 | пред 3 месеци

Управниот одбор на Хрватската ракометна федерација го прифати неговиот извештај за ЕП и донесе одлука тој и натаму да ја извршува функцијата. Претходно Червар најави дека најверојатно ќе се повлече од...

Лино Червар останува селектор на Хрватска

Лино Червар останува селектор на Хрватска

Спорт М | пред 3 месеци

Лино Червар останува селектор на хрватската ракометна репрезентација и покрај слабите резултати на Европското првенство. Управниот одбор на Хрватската ракометна федерација го прифати неговиот извештај...

Лино Червар останува селектор на Хрватска

Лино Червар останува селектор на Хрватска

+Инфо | пред 3 месеци

Лино Червар останува селектор на хрватската ракометна репрезентација и покрај слабите резултати на Европското првенство. Управниот одбор на Хрватската ракометна федерација го прифати неговиот извештај...

Червар останува селектор на Хрватска

Червар останува селектор на Хрватска

Македонски Спорт | пред 3 месеци

Стратегот останува на клупата на „каубоите“ до отповикување Лино Червар ќе остане селектор на хрватската машка репрезентација и во иднина, откако Управниот одбор на Хрватскиот ракометен сојуз донел одлука...

Червар останува селектор на Хрватска

Червар останува селектор на Хрватска

Top Sport | пред 3 месеци

Лино Червар ќе остане селектор на ракометната репрезентација на Хрватска. Како што објавија хрватските медиуми Управниот одбор на ракометниот сојуз на Хрватска го прифатил извештајот на Червар за Европското...

Лино Червар останува селектор на Хрватска

Лино Червар останува селектор на Хрватска!

МКД | пред 3 месеци

Управниот одбор на Хрватска ракометна федерација го прифати извештајот на Лино Червар и одлучи тој и понатаму да остане селектор на репрезентацијата. Лино Червар останува селектор на Хрватска, објавува...

Пресврт  Лино Червар останува селектор на Хрватска

Пресврт: Лино Червар останува селектор на Хрватска

Спортски | пред 3 месеци

Трофејниот хрватски стратег Лино Червар иако најави повлекување од хрватската репрезентација после ЕП, сепак ќе остане на клупата на „коцкестите“. На денешната седница на управниот одбор на Ракометната...

Голем пресврт  Хрватската федерација донесе неочекувана одлука за Червар

Голем пресврт: Хрватската федерација донесе неочекувана одлука за Червар!

Дерби | пред 3 месеци

Лино Червар по самиот крај на Европското првенство јасно стави до знаење дека сака да се повлече од функцијата селектор на хрватската ракометна репрезентација, одлука која интересно денеска беше разгледанта...

Червар останува селектор на Хрватска   се чини дефинитивно заминува од Металург

Червар останува селектор на Хрватска – се чини дефинитивно заминува од Металург

Спорт Клуб | пред 3 месеци

Ништо од најавите дека Лино Червар ќе се пензионира или пак врати во Металург. Искусниот стратег сепак ќе остане на клупата на репрезентацијат ана Хрватска, јавуваат тамошните медиуми. Откако истече мандато...

Лино Червар останува селектор на Хрватска

Лино Червар останува селектор на Хрватска

Вечер Прес | пред 3 месеци

Управниот одбор на Хрватската ракометна федерација донесе конечна одлука, Лино Червар да остане на местото селектор и по неуспехот на Европскто првенство во нивната земја, каде “коцкестите” го осовија...

Червар останува селектор на хрватската репрезентација

Червар останува селектор на хрватската репрезентација

Спорт365 | пред 3 месеци

Како што пренесуваат хрватските медиуми, Лино Червар останува селектор на „коцкастите“. Минатиот месец тренерот на Металург со хрватската репрезентација не успеа на домашен терен на Европското првенство...

Ниту заминување  ниту пензија   Лино Червар останува селектор на хрватската репрезентација

Ниту заминување, ниту пензија - Лино Червар останува селектор на хрватската репрезентација

Гол | пред 3 месеци

На денешната седница на управниот одбор на Ракометната федерација на Хрватска , одлучено е Лино Червар да остане селектор на репрезентацијата и да ја води на Светското првенство во Германија и Данска ....

Лино Червар после добиената доверба  Подготвен сум да ја водам Хрватска и во следните акции

Лино Червар после добиената доверба: Подготвен сум да ја водам Хрватска и во следните акции

24 Ракомет | пред 3 месеци

Селекторот на Хрватска, Лино Червар денеска ја доби довербата од страна на членовите на Управниот одбор на Ракометната федерација на Хрватска и останува на позицијата и покрај тоа што не беа реализирани...

Голем пресврт  Хрватската федерација донесе неочекувана одлука за Червар

Голем пресврт: Хрватската федерација донесе неочекувана одлука за Червар!

Пост | пред 3 месеци

Лино Червар по самиот крај на Европското првенство јасно стави до знаење дека сака да се повлече од функцијата селектор на хрватската ракометна репрезентација, одлука која интересно денеска беше разгледанта...

Хрватска и без медал го сака  Лино Червар останува селектор

Хрватска и без медал го сака: Лино Червар останува селектор

Sportmedia | пред 3 месеци

Управниот одбор на хрватската ракометна федерација го прифати извештајот на Лино Червар и донесе одлука да ја продолжи соработката со искусниот стратег. Лино Червар останува селектор на Хрватска. Управниот...

Хрватска не прави промени  Лино Червар останува селектор

Хрватска не прави промени: Лино Червар останува селектор

24 Ракомет | пред 3 месеци

Репрезентацијата на Хрватска ќе биде водена од страна на Лино Червар и во баражот за СП во 2019 година во Данска и во Германија така што нема да има никакви промени на кормилото на националниот тим кој...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност