Звезда успеа да остане непоразена против ЦСКА

Звезда успеа да остане непоразена против ЦСКА

Top Sport | пред 3 месеци

Црвена Звезда и ЦСКА Москва го одиграа првиот меч од европските купови во 2018 година, откако на „Рајко Митиќ“ одиграа 0:0 против силната ЦСКА Москва и ќе се обидат да изненадат во Русија следната недела....

Ова е неверојатно  Каква одбрана е ова

Ова е неверојатно: Каква одбрана е ова?!

Спортски | пред 3 месеци

Уште една идеална шанда за Црвена Звезда и повторно Игор Акинфејев. Искусниот голман на ЦСКА повторно, овојпат со неверојатна интервенција, го спречи Дамијан Ле Талек да ги донесе црвено-белите во водство....

Звезда и ЦСКА без голови во Белград   парадата на Акинфеев е момент на мечот

Звезда и ЦСКА без голови во Белград – парадата на Акинфеев е момент на мечот

Спорт Клуб | пред 3 месеци

Екипите на Црвена Звезда и ЦСКА Москва вечерва одиграа натпревар без голови на стадионот во Белград, во рамките на 1/16 финалето од Лига Европа. Белградската екипа имаше неколку навистина зрели шанси и...

Без голови на  Маракана   Црвена Звезда може да жали

Без голови на „Маракана“: Црвена Звезда може да жали

Спортски | пред 3 месеци

Иако немаше погодоци, натпреварот во Белград беше содржаен и интересен, но очигледно двете страни беа многу претпазливи пред реваншот. ЦСКА можеше да дојде до гол уште во 10-та минута, но Борјан го запре...

Акинфеев ја спаси ЦСКА во Белград  Звезда не можеше да го матира рускиот голман

Акинфеев ја спаси ЦСКА во Белград: Звезда не можеше да го матира рускиот голман

Спорт 1 | пред 3 месеци

Црвена Звезда и ЦСКА Москва одиграа реми без голови на „Маракана“ во првиот натпревар од шеснаестинафиналето во Лигата на Европа. Белграѓани имаа две убави шанси за гол преку Радоњиќ и Ле Талек, но Игор...

ВО ЖИВО  Црвена Звезда   ЦСКА Москва

ВО ЖИВО: Црвена Звезда – ЦСКА Москва

Спортски | пред 3 месеци

Денес започнува нокаут фазата во најмасовното европско натпреварување Лига Европа, а првиот натпревар се игра во Белград каде Црвена Звезда ја пречекува ЦСКА Москва. Натпреварот помеѓу Црвена Звезда –...

Акинфеев ја одбрани ЦСКА во Белград

Акинфеев ја одбрани ЦСКА во Белград

Sportmedia | пред 3 месеци

Ниту 26 години чекање, ниту противник со големо европско реноме не ги импресионираа фудбалерите на Црвена Ѕвезда. Во првиот меч од 1/16 финалето од УЕФА Европа Купот, Црвена Ѕвезда - ЦСКА )0:0) Но „црвено-белите"...

Црвена Звезда и ЦСКА со непопуларно реми си закажаа нов дуел во Москва

Црвена Звезда и ЦСКА со непопуларно реми си закажаа нов дуел во Москва

Гол | пред 3 месеци

Во првиот натпревар од нокаут фазата на Лига Европа, фудбалерите на Црвена Звезда на домашен терен пред полни трибини ја ремизираа со почетните 0-0 против руската ЦСКА Москва . Почетокот на натпреварот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност