ЗОИ 2018  Сноуборд спектакл за злато од Американците

ЗОИ 2018: Сноуборд спектакл за злато од Американците

Кајгана | пред 3 месеци

Американката Клои Ким која има само 17 години денеска стана најмладата олимписка победничка во една сноуборд дисциплина. Пред четири години многу сакала да учествува на Олимписките игри, но била одбиена...

ЗОИ 2018  Сноуборд спектакл за злато од Американците

ЗОИ 2018: Сноуборд спектакл за злато од Американците

Република | пред 3 месеци

Американката Клои Ким која има само 17 години денеска стана најмладата олимписка победничка во една сноуборд дисциплина. Пред четири години многу сакала да учествува на Олимписките игри, но била одбиена...

ГЛАДНА СУМ  НАПИША 17 ГОДИШНАТА КИМ НА ТВИТЕР  ПА ОСВОИ ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО СНОУБОРДИНГ

ГЛАДНА СУМ, НАПИША 17-ГОДИШНАТА КИМ НА ТВИТЕР, ПА ОСВОИ ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО СНОУБОРДИНГ

Сакам Да Кажам | пред 3 месеци

Ѕвезда е родена на планините Тебек, откако 17-годишната американска сноубордерка Клои Ким освои златен олимписки медал во дисциплината халфпајп, признавајќи дека била гладна во тој момент. „Посакувам да...

Врвен настап и ново олимписко злато во халфпајн за Клои Ким

Врвен настап и ново олимписко злато во халфпајн за Клои Ким

Гол | пред 3 месеци

Американските олимпијци доминираат во сноуборд дисциплините на Олимписките игри во Пјонгчанг. Трето финале и трето златото за спортистите од оваа земја. Нова олимписка шампионка во дисциплината халфпајп...

ЗОИ Пјонгчанг  Клои Ким и го донесе третото злато на САД

ЗОИ Пјонгчанг: Клои Ким и го донесе третото злато на САД

Top Sport | пред 3 месеци

Американските спортисти ја продолжија својата доминација во сноуборд на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Три натпреварувања досега се одржаа во сноуборд на ЗОИ и на сите три победија спортистите од...

ЗОИ 2018  Доминација на тинејџерката Клои во халфпајп

ЗОИ 2018: Доминација на тинејџерката Клои во халфпајп

Канал 5 | пред 3 месеци

- Знаев дека нема да бидам задоволна да си одам дома без злато. Дадов се од себе да го завршам настапот со резултат кој ме искачи на тронот. Иако имав голем психолошки притисок успеав  и ми се оствари...

ЗОИ 2018  Доминација на тинејџерката Клои во халфпајп

ЗОИ 2018: Доминација на тинејџерката Клои во халфпајп

Идивиди | пред 3 месеци

Американска сноубордистка Ким Клои на убедлив начин го освои златниот медал во дисциплината халфпајп со резултат 98.25 во финалето. - Знаев дека нема да бидам задоволна да си одам дома без злато. Дадов...

Младата сноубордистка Клои убедливо најдобра во халфпајп

Младата сноубордистка Клои убедливо најдобра во халфпајп

Рипост | пред 3 месеци

Американска сноубордистка Ким Клои на убедлив начин го освои златниот медал во дисциплината халфпајп со резултат 98.25 во финалето. – Знаев дека нема да бидам задоволна да си одам дома без злато. Дадов...

ЗОИ 2018  Нов американски триумф во сноуборд

ЗОИ 2018: Нов американски триумф во сноуборд

Сител | пред 3 месеци

Спортистите од САД освоија уште едно злато на Игрите во Пјонгчанг во сноуборд. На стартот на четвртиот натпреварувачки ден во дисциплината халфпајп кај жените најуспешна беше 17-годишната Члое Ким, која...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност