ФИФА ја отфрли жалбата на Нејмар против Барселона

ФИФА ја отфрли жалбата на Нејмар против Барселона

+Инфо | пред 3 месеци

ФИФА ја отфрли жалбата на Нејмар против Барселона, објави радио „Кадена СЕР“. Бразилецот сакаше да добие надомест од 40 милиони евра од каталонскиот клуб, бидејќи тој не го добил бонусот што бил запишан...

ФИФА ја отфрли жалбата на Нејмар против Барселона

ФИФА ја отфрли жалбата на Нејмар против Барселона

Канал 5 | пред 3 месеци

Бразилецот сакаше да добие надомест од 40 милиони евра од каталонскиот клуб, бидејќи тој не го добил бонусот што бил запишан во договорот меѓу двете страни по неговото обновување, пред да премине во ПСЖ...

ФИФА застана на страната на Барса  Нејмар ја загуби првата битка

ФИФА застана на страната на Барса, Нејмар ја загуби првата битка

МКД | пред 3 месеци

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека ФИФА донела одлука по жалбата на Нејмар кој од Барса бара исплата на 40 милиони евра, светската куќа на фудбалот нема да превземе никаква санкција врз „Каталонците"...

ФИФА ја одби тужбата на Нејмар  па сега Барса жестоко ќе му го возврати ударот

ФИФА ја одби тужбата на Нејмар, па сега Барса жестоко ќе му го возврати ударот

Спорт Клуб | пред 3 месеци

Бразилскиот фудбалер Нејмар минатото лето одлучи да ја напушти Барселона и за неверојатни 222 милиони евра прејде во ПСЖ. Меѓутоа, сагата околу Бразилецот и Барселона се уште трае откако Нејмар го тужеше...

ФИФА ја одби тужбата на Нејмар   сега Барселона сака  удри по џебот  Бразилецот

ФИФА ја одби тужбата на Нејмар – сега Барселона сака „удри по џебот“ Бразилецот

Спортски | пред 3 месеци

Минатото лето светот го проследи најскапиот трансфер во историјата, Нејмар за сума од 222 милиони евра ја замени Барселона со Пари Сен Жермен. Но, истиот овој трансфер подоцна прерасна во вистинска сапуница...

Барселона 1 Нејмар 0

Барселона 1 Нејмар 0

24 фудбал | пред 3 месеци

Недоразбирањата помеѓу Барселона и Нејмар добија ново поглавје, медиумите од Шпанија пишуваат дека ФИФА застанала на страната на „Каталонците“, светската куќа на фудбалот го одбила барањето на Бразилецот...

ФИФА ја одби тужбата на Нејмар  Барселона го возвраќа ударот

ФИФА ја одби тужбата на Нејмар, Барселона го возвраќа ударот!

Спорт 1 | пред 3 месеци

Бразилскиот фудбалер Нејмар минатото лето одлучи да се пресели од Барселона во ПСЖ за неверојатни 222 милиони. Меѓутоа, сагата околу Бразилецот и Каталонците продолжува понатаму. Пред неколку недели Нејмар...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност