Името ни е душата  името ни е суштината

Името ни е душата, името ни е суштината...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Името ни е душата, името ни е суштината Браќа и сестри, Македонци! Ние, Македонците од Вардар, Егеј,  Пирин, Голо Брдо и Мала Преспа, здружени во организацијата „Обединети Македонци“, на денот кога го...

Ќулавкова  Промената на името на државата  јазикот и народот е културоциден чин

Ќулавкова: Промената на името на државата, јазикот и народот е културоциден чин

News 24 | пред 3 месеци

„Толку се релативизира идентитетот на Македонците од самите Македонци што се создава неверојатен медиумски амбиент кој сугерира дека со нетрпение се чека промената на името на државата Република Македонија...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност