Јагањац стрелец на голот на колото во СЕХА лигата

Јагањац стрелец на голот на колото во СЕХА-лигата

Гол | пред 3 месеци

Ракометарот на Металург , Халил Јагањац победи во анкетата за најдобар гол во СЕХА-лигата, во рамки на 13. коло од регионалното натпреварување. Во дуелот против Војводина и победата на тимот од Автокоманда,...

Халил Јагањац стрелец на еден од петте најубави голови во 13  коло на СЕХА лигата

Халил Јагањац стрелец на еден од петте најубави голови во 13. коло на СЕХА-лигата

РК Металург | пред 3 месеци

Бекот на Металург Халил Јагањац е стрелец на еден од петте најубави голови во 13. коло на СЕХА-лигата. Покрај Халил Јагањац, во изборот се и остварувањата на Јања Војводиќ (Вардар), Марин Сипиќ (Нексе),...

Не се може без Вардар и Металург

Не се може без Вардар и Металург

24 Ракомет | пред 3 месеци

Изборите за најдобар гол и најдобра одбрана во СЕХА лигата никако не можат да минат без претставник од македонските тимови Вардар и Металург. За најдобра одбрана на 13 коло во конкуренција беа Мартин Томовски...

Милиќ и Томовски во Топ 5 одбрани на колото во СЕХА лигата

Милиќ и Томовски во Топ 5 одбрани на колото во СЕХА лигата!

Спорт365 | пред 3 месеци

СЕХА Газпром ракометната лига ги објави најдобрите пет одбрани на колото… Помеѓу нив се наоѓаат двајцата голмани на македонските ракометни клубови Вардар и Металург. Во изборот покрај Мартин Томовски (Металург)...

Томовски и Милиќ со одбрани на колото во СЕХА

Томовски и Милиќ со одбрани на колото во СЕХА

Гол | пред 3 месеци

Голманите на Металург и Вардар, Мартин Томовски и Страхиња Милиќ со своите одбрани се најдоа меѓу десеттте најдобри одбрани на 13. коло на СЕХА лигата. Младиот Томовски со одбранет пенал во победата над Војводина...

Томовски и Милиќ меѓу номинираните за најдобра одбрана во СЕХА

Томовски и Милиќ меѓу номинираните за најдобра одбрана во СЕХА

Спорт 1 | пред 3 месеци

Во изборот на петте најдобри одбрани во СЕХА-лигата за 13.коло се најдоа и голманите на Металург и Вардар, Мартин Томовски и Страхиња Милиќ. Томовски одбрани пенал во дуелот со Војводина и се најде во...

Томовски во топ 5 одбрани на 13  коло на СЕХА лигата

Томовски во топ 5 одбрани на 13. коло на СЕХА-лигата

РК Металург | пред 3 месеци

Голманот на Металург Мартин Томовски има една од петте најдобри одбрани во 13. коло на СЕХА-лигата. Покрај Мартин Томовски, во изборот се и остварувањата на Аријан Јовиќ (ППД Загреб), Страхиња Милиќ (Вардар),...

 Пантерот  е повторно во акција

„Пантерот“ е повторно во акција

24 Ракомет | пред 3 месеци

Иако можеби сите очекуваа дебакл и пораз на пресметката против српскиот шампион Војводина во рамките на СЕХА Лигата, ракометарите на Металург покажаа дека не треба предвреме да бидат отпишувани и покрај...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност