Гатузо заработува 60 пати помалку од Алегри

Гатузо заработува 60-пати помалку од Алегри!

За забава | пред 3 месеци

Италијанските медиуми во изминативе неколку дена на големо пренесуваат дека Милан му подготвува нов договор на Џенаро Гатузо, сето тоа како награда за добро сработената работа откакко го презема тимот....

Парадоксите на Серија А Гатузо е тренер на седумкратниот европски првак а има најмала плата во целата лига

Парадоксите на Серија А: Гатузо е тренер на седумкратниот европски првак, а има најмала плата во целата лига!

Спорт Клуб | пред 3 месеци

Според трофеите е во топ три, но според моменталната ситуација во клубот далеку од врвот на Серија А. Милан имаше и значително подобри денови од овие кои моментално ги проживува, а во прилог на тоа и еден...

Седум цигли за Алегри  ситнеж за Гатузо

Седум „цигли" за Алегри, „ситнеж" за Гатузо!

Sportmedia | пред 3 месеци

Неверојатна е разликата во платите кај најдобрите тренери во Серија А, макар и да е само привремено... Во овој момент Џенаро Гатузо е најслабоплатениот тренер во најсилната лига на Италија – Серија А....

Гатузо во Милан добива смешна и убедливо најмала плата во Серија А

Гатузо во Милан добива смешна и убедливо најмала плата во Серија А

Гол | пред 3 месеци

Тренерот на италијанскиот гигант Милан, Џенаро Гатузо е тренер со убедливо најниска плата во италијанската Серија А. Со само 120.000 илјади евра годишно, платата на Гатузо може да се споредувa со платата...

Ненормална работа Алегри има 58 пати поголема плата од Гатусо

Ненормална работа: Алегри има 58 пати поголема плата од Гатусо

Спорт Клуб | пред 3 месеци

Тренерот на Милан, Џенаро Гатусо во моментов е најслабо платен во Серија А. Пред да го смени Винченцо Монтела во ноември, тој, како тренер на јуниорската екипа имаше договор на 120 илјади евра годишно....

Гатузо е убедливо најслабо платен тренер во Серија А Заработува 60 пати помалку од Алегри

Гатузо е убедливо најслабо платен тренер во Серија А: Заработува 60-пати помалку од Алегри!

Точка | пред 3 месеци

Италијанските медиуми во изминативе неколку дена на големо пренесуваат дека Милан му подготвува нов договор на Џенаро Гатузо, сето тоа како награда за добро сработената работа откакко го презема тимот....

Гатузо е убедливо најслабо платен тренер во Серија А Заработува 60 пати помалку од Алегри

Гатузо е убедливо најслабо платен тренер во Серија А: Заработува 60-пати помалку од Алегри!

Дерби | пред 3 месеци

Италијанските медиуми во изминативе неколку дена на големо пренесуваат дека Милан му подготвува нов договор на Џенаро Гатузо, сето тоа како награда за добро сработената работа откакко го презема тимот....

Го оживеа Милан а добива мизерна плата Гатузо убедливо на дното далеку е и тренерот на Верона

Го оживеа Милан, а добива „мизерна“ плата: Гатузо убедливо на дното, далеку е и тренерот на Верона

Спортски | пред 3 месеци

Кога се трофеите во прашање секако „росонерите“ се во топ 3, но според моменталната ситуација тие се далеку од врвот. Милан во минатото имаше многу подобри денови, а за тоа говори и еден податок кој во...

Знаете ли колку плата зема Гатузо во Милан

Знаете ли колку плата зема Гатузо во Милан ?

Сваштарник | пред 3 месеци

Знаете ли колку плата зема Гатузо во Милан ? Масимилијано Алегри добива седум милиони евра годишно во Јувентус. Лучиано Спалети “го олеснува” Интер за четири милиони по сезона. Некогашниот тренер на Милан...

Берлускони со комплименти за Гатузо но и со една забелешка На Рино добро му оди ама

Берлускони со комплименти за Гатузо, но и со една забелешка: На Рино добро му оди, ама

Дерби | пред 3 месеци

Тимот на Милан ја крева формата и веќе осум натпревари во низа (Серија А и Купот) нема пораз, резултатска серија за која најголеми заслуги има Џенаро Гатузо кој успеа да ја врати самодовербата, борбеноста...

Милан се буди клубот би можел да му го продолжи договорот на Гатузо

Милан се буди, клубот би можел да му го продолжи договорот на Гатузо

Кајгана | пред 3 месеци

Милан наводно е подготвен да му го продолжи договорот на Џенаро Гатузо, односно, тој да не биде привремено решение за клупата на „Росонерите“, поради добрите резултати кои почна да ги остварува со клубот....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност