Мејсон принудно во пензија  сударот со глава со Кејхил кобен за неговата кариера

Мејсон принудно во пензија, сударот со глава со Кејхил кобен за неговата кариера

МКД | пред 3 месеци

Фудбалерот од средниот ред на Хал, Рајан Мејсон е принуден да оди во пензија на само 26 години, докторите го советувале да не се враќа на терените по страшната повреда која ја заработи по сударот со глава...

Мејсон со 26 години му кажа збогум на фудбалот  причина е хорор повредата на главата

Мејсон со 26 години му кажа збогум на фудбалот, причина е хорор повредата на главата

24 фудбал | пред 3 месеци

Рајан Мејсон е принуден да замине во пензија, фудбалерот на Хал Сити не сака да ризикува со својот живот и со 26 години му кажа збогум на фудбалот Пред околу 13 месеци, Рајан Мејсон преживеа хорор откако...

Тажен крај  Играчот на Хал  Рајан Мејсон на 26 години ја заврши кариерата

Тажен крај: Играчот на Хал, Рајан Мејсон на 26 години ја заврши кариерата

Кајгана | пред 3 месеци

Фудбалер на Хал Сити ќе мора да ја заврши предвреме професионалната кариера поради тешка повреда со која се здоби пред една година. Играчот на Хал Сити, Рајан Мејсон, принуден е да стави крај на професионалната...

Мејсон ја завршува кариерата на 26 години

Мејсон ја завршува кариерата на 26 години

Идивиди | пред 3 месеци

Фудбалерот на Хал, Рајан Мејсон, е принуден да ја заврши својата кариера на 26-годишна возраст поради фрактура на черепот добиена минатата година на дуелот со Челзи, објави Би-Би-Си. На тој натпревар Мејсон...

Рајан Мејсон ја заврши кариерата

Рајан Мејсон ја заврши кариерата

Top Sport | пред 3 месеци

Играчот на Хал Сити Рајан Мејсон на 26-годишна возраст мора да ја заврши фудбалската кариера поради фрактура на черепот со која се здоби пред една година на натпреварот против Челси, објави Би би си. На...

Ризикот посилен од желбата  Мејсон се откажа од фудбалот

Ризикот посилен од желбата: Мејсон се откажа од фудбалот

Sportmedia | пред 3 месеци

Мејсон кој неодамна стана татко, се одлучил на ваков чекор по совети од невролози и неврохирурзи Играчот од средниот ред на Хал сити, Рајан Мејсон е принуден да се откаже од фудбалот на 26 години по совет...

Фудбалерот кој ја доживеа најтешката повреда во Премиер лигата стави крај на кариерата

Фудбалерот кој ја доживеа најтешката повреда во Премиер лигата стави крај на кариерата

Точка | пред 3 месеци

Рајан Мејсон во јануари минатата година имаше ужасен судир со Кејхил по кој мораше да му биде правена операција на черепот, а цели 12 месеци по направената хируршка интервенција и по безброј совети дадени...

Фудбалерот кој доби страшна повреда од ѕвездата на Челзи ја заврши својата кариера

Фудбалерот кој доби страшна повреда од ѕвездата на Челзи ја заврши својата кариера

Спорт Клуб | пред 3 месеци

Ударот кој Гери Кејхил му го зададе на Рајан Мејсон резултираше со тешки повреди на главата и крај на кариерата за фудбалерот на Хал. Година дена откако во дуелот помеѓу Челзи и Хал стоперот на „Сините“...

Страшниот удар од Кејхил значеше и крај на кариерата за овој фудбалер

Страшниот удар од Кејхил значеше и крај на кариерата за овој фудбалер

Спортски | пред 3 месеци

Една година откако Гери Кејхил му го зададе ударот на дефанзивецот на Хал и му нанесе тешка повреда,  овој фудбалер стави крај на професионалната кариера. Шокантната вест е потврдена во соопштение од Хал...

Фудбалерот кој ја доживеа најтешката повреда во Премиер лигата стави крај на кариерата

Фудбалерот кој ја доживеа најтешката повреда во Премиер лигата стави крај на кариерата

Дерби | пред 3 месеци

Рајан Мејсон во јануари минатата година имаше ужасен судир со Кејхил по кој мораше да му биде правена операција на черепот, а цели 12 месеци по направената хируршка интервенција и по безброј совети дадени...

Мејсон ја завршува кариерата на 26 години

Мејсон ја завршува кариерата на 26 години

Пост | пред 3 месеци

Фудбалерот на Хал, Рајан Мејсон, е принуден да ја заврши својата кариера на 26-годишна возраст поради фрактура на черепот добиена минатата година на дуелот со Челзи, објави Би-Би-Си. На тој натпревар Мејсон...

Страотната повреда против Челзи го натера да се пензионира од фудбалот на 26 години

Страотната повреда против Челзи го натера да се пензионира од фудбалот на 26 години

Гол | пред 3 месеци

Медицинските совети го натераа Рајан Мејсон, играчот за врска на Хал Сити, да стави крај на фудбалската кариера на 26-годишна возраст. Причина за оваа одлука е страотната повреда на черепот, која што ја...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност