Утре стартува пролетната фудбалска сезона

Утре стартува пролетната фудбалска сезона

Сител | пред 3 месеци

Денеска заврши зимската пауза за фудбалерите од домашното првенство. Утре  се игра првото пролетно коло кое носи дерби во Тетово.  Меч во кој Шкендија го решава првенството или Вардар ќе се врати на шампионските...

Ренова ќе се обиде да ја врати старата форма на пролет

Ренова ќе се обиде да ја врати старата форма на пролет

Алсат-М | пред 3 месеци

Екипата на Ренова која на есен не успеа да ги постигне посакуваните резултати, на пролет ќе се обиде да ја врати старата форма и да се пласира меѓу првите пет екипи. Тие оваа недела ќе играат против незгодниот...

Oсмани  Спремни сме за новата сезона

Oсмани: Спремни сме за новата сезона

Алсат-М | пред 3 месеци

Шкендија од Тетово пролетната сезона ќе ја почне од првата позиција со осум бода предност од Вардар, кој пак ќе се обиде да ја одбрани ланската титула. Токму двата ривала го почнуваат ова коло со дерби...

СВР Тетово апелира за коректно навивање пред дербито Шкендија   Вардар

СВР Тетово апелира за коректно навивање пред дербито Шкендија - Вардар...

Нова Македонија | пред 3 месеци

СВР Тетово апелира за коректно навивање пред дербито Шкендија - Вардар Пред утрешниот фудбалски натпревар помеѓу прволигашите Шкендија од Тетово и Вардар од Скопје, тетовската полиција со апел до навивачките...

Тетово завеано од снег  дербито за титула неизвесно

Тетово завеано од снег, дербито за титула неизвесно

Спорт 1 | пред 3 месеци

Големото дерби за шампионската титула помеѓу есенскиот лидер Шкендија и македонскиот првак Вардар на стартот на полетниот дел од сезоната може и да не се одигра, откако денеска во Тетово заврна снег, па...

И Кратово е критичен

И Кратово е критичен

Sportmedia | пред 3 месеци

Во Тетово снег, во Кратово дожд...Доколку временските услови не се променат нема да биде чудно доколку дел од утрешните мечевите во рамките на стартот на пролетниот дел од сезоната во ПМФЛ бидат одложени....

Османи  Лошо е што отвораме со Вардар  но Шкендија сака победа и титула

Османи: Лошо е што отвораме со Вардар, но Шкендија сака победа и титула!

Гол | пред 3 месеци

Пролетниот дел од Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) ќе биде отворен со големото дерби меѓу Шкендија и Вардар. Големите ривали ќе се судрат под Шара, а Ќатип Османи, статегот на тетовчани размислува...

Тетовскиот снег не би требало да го одложи дербито во ПМФЛ

Тетовскиот снег не би требало да го одложи дербито во ПМФЛ!

Гол | пред 3 месеци

Во градот под Шара константно паѓа снег, но тоа не би требало да биде проблем за одигрување на дербито меѓу Шкендија и Вардар , со кое ќе се отвори пролетната сезона во Првата македонска фудбалска лига...

Тетово како Пјонгчанг  Снег го затрупа стадионот  ФОТОГАЛЕРИЈА

Тетово како Пјонгчанг: Снег го затрупа стадионот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Sportmedia | пред 3 месеци

ФОТО: ПЕТР СТОЈАНОВСКИ Во Тетово има вистински зимски услови. На помалку од 24 часа до почеток на утрешното дерби меѓу Шкендија и Вардар, стадионот во Тетово е прекриен со снег. Според планот, големото...

Шкендија со Муслиу без Вакили против Вардар

Шкендија со Муслиу без Вакили против Вардар

Sportmedia | пред 3 месеци

„Ова е големо дерби во нашето првенство, но Шкендија нема да има некакив посебен притисок. Имаме добра предност од 8 бодови и верувам дека со победа ќе бидеме многу блиску до титула“, изјави Ќатип Османи....

Хасани  Сега сме фаворити против Вардар  со победа ќе бидеме блиску до титулата

Хасани: Сега сме фаворити против Вардар, со победа ќе бидеме блиску до титулата

Sportmedia | пред 3 месеци

Ферхан Хасани вели дека по неколку сезони, конечно Шкендија ја има пол-позицијата во однос на големиот ривал Вардар и сега „црвено-црните“ од Тетово се фаворити, пред утрешното дерби со шампионот Ферхан...

Вардар без Брдаровски и Велковски против Шкендија

Вардар без Брдаровски и Велковски против Шкендија

Sportmedia | пред 3 месеци

Владица Брдаровски и Дарко Велковски нема да играат за шампионот Вардар против Шкендија, утре во Тетово во големото дерби против лидерот Шкендија Владица Брдаровски и Дарко Велковски нема да играат за...

Александар Ставрев ќе суди на првенственото дерби меѓу Шкендија и Вардар

Александар Ставрев ќе суди на првенственото дерби меѓу Шкендија и Вардар

Гол | пред 3 месеци

Александар Ставрев, кого ФФМ го прогласи за најдобар судија за 2017 година во нашата земја, е делегиран за главен судија на првото големо дерби во пролетниот дел од фудбалскиот шампионат на Македонија...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност