Ѓер прави тим од кој ќе боли глава

Ѓер прави тим од кој ќе боли глава

Точка | пред 3 месеци

Амандин Лејно голманката на ЖРК Вардар, која брани во одлична форма и која е една од најдобрите ракометарките оваа сезона, во интервју за француски „Л’Екип“,потврди дека од наредната сезона ќе биде нов...

Лејно Вардар ми донесе голема радост

Лејно: Вардар ми донесе голема радост

Флеш | пред 3 месеци

Француската голманка во редовите на ЖРК Вардар, Амандин Лејно од вчера и официјално откри дека стави потпис на договор со унгарски Ѓер. Таа ќе си замине од Скопје на крајот од сезоната и ќе игра за европскиот...

Лејно откри нешто за спонзорот на ЖРК Вардар што долго време се шпекулираше

Лејно откри нешто за спонзорот на ЖРК Вардар што долго време се шпекулираше

Точка | пред 3 месеци

Амандин Лејно голманката на ЖРК Вардар, која брани во одлична форма и која е една од најдобрите ракометарките оваа сезона, во интервју за француски „Л’Екип“,потврди дека од наредната сезона ќе биде нов...

Лејно  Го сакам Вардар но немам друг избор освен да си заминам

Лејно : Го сакам Вардар, но немам друг избор освен да си заминам!

Спортски | пред 3 месеци

Француската голманка во редовите на ЖРК Вардар Амандин Лејно од вчера и официјално откри дека стави потпис на договор со унгарски Ѓер Таа ќе си замине од Скопје на крајот од сезоната и ќе игра за европскиот...

Ѓер прави тим од кој ќе боли глава

Ѓер прави тим од кој ќе боли глава

Дерби | пред 3 месеци

Амандин Лејно голманката на ЖРК Вардар, која брани во одлична форма и која е една од најдобрите ракометарките оваа сезона, во интервју за француски „Л’Екип“,потврди дека од наредната сезона ќе биде нов...

Амандин Лејно потпиша за Ѓер

Амандин Лејно потпиша за Ѓер

Вечер Прес | пред 3 месеци

Француската интернационалка од редовите на македонскиот ракометен шампион Вардар, Амандин Лејно, потпиша за евроскиот шампион Ѓер каде што ќе се пресели на почетокот на следната сезона. Ова доаѓа откако...

Лејно откри нешто за спонзорот на ЖРК Вардар што долго време се шпекулираше

Лејно откри нешто за спонзорот на ЖРК Вардар што долго време се шпекулираше

Дерби | пред 3 месеци

Амандин Лејно голманката на ЖРК Вардар, која брани во одлична форма и која е една од најдобрите ракометарките оваа сезона, во интервју за француски „Л’Екип“,потврди дека од наредната сезона ќе биде нов...

Самсоненко го жртвувал ЖРК за да продолжи со РК и ФК Вардар

Самсоненко го жртвувал ЖРК, за да продолжи со РК и ФК Вардар!

Спорт 1 | пред 3 месеци

Амандин Лејно е првата ракометарка на Вардар која официјализираше трансфер, откако раководството на ЖРК Вардар соопшти дека од следната сезона ќе продолжи со многу поскромен буџет. Французинката вчера...

Лејно се отвори за Лекип и откри што им било кажано од управата на Вардар

Лејно се отвори за „Лекип“ и откри што им било кажано од управата на Вардар

Спорт Клуб | пред 3 месеци

Актуелната светска шампионка со Франција и голманката на Вардар, Амандин Лејно во текот на вчерашниот ден потпиша за Ѓер каде што ќе се пресели на почетокот на идната сезона. Ова доаѓа откако управата...

Лејно Вардар ми донесе голема радост тажна сум што ќе заврши вака

Лејно: Вардар ми донесе голема радост, тажна сум што ќе заврши вака

Гол | пред 3 месеци

Француската голманка во редовите на ЖРК Вардар , Амандин Лејно од вчера и официјално откри дека стави потпис на договор со унгарски Ѓер . Таа ќе си замине од Скопје на крајот од сезоната и ќе игра за европскиот...

ЖРК Вардар жртвуван за да може Самсоненко да продолжи со РК и ФК Вардар

ЖРК Вардар жртвуван за да може Самсоненко да продолжи со РК и ФК Вардар!

Сваштарник | пред 3 месеци

ЖРК Вардар жртвуван за да може Самсоненко да продолжи со РК и ФК Вардар! Амандин Лејно е една од првите ракометарки која го официализираше трансферот, откако Самсоненко и раководството им соопштиле дека...

Лејно Немавме избор моравме да се снаоѓаме навистина е чудно

Лејно: Немавме избор, моравме да се снаоѓаме, навистина е чудно...

Sportmedia | пред 3 месеци

Амандин Лејно и официјално во следните две сезони ќе го носи дресот на унгарскиот тим на Ѓер. Французинката за „Л'Екип“ го потврди она што веќе е познато, ЖРК Вардар од следната сезона ќе биде само еден...

Лејно Немам друг избор освен да си заминам

Лејно: Немам друг избор, освен да си заминам!

24 Ракомет | пред 3 месеци

Француската репрезентативка Амандин Лејно на крајот на сезоната ќе си замине од Вардар и ќе се пресели во европскиот шампион Ѓер. Таа потпиша едногодишен договор, со можност да биде продолжен за уште,...

Лејно по потврдата дека заминува во Ѓер Жал ми е што приказната заврши на ваков начин

Лејно по потврдата дека заминува во Ѓер: Жал ми е што приказната заврши на ваков начин

Дерби | пред 3 месеци

Амандин Лејно ја игра последната сезона во дресот на македонскиот првак Вардар, а нејзина следна дестинација ќе биде Ѓер. Французинката од следната сезона ќе застане на голот на во моментов актуелниот...

Ѕвездите на ЖРК  Вардар  на заминување

Ѕвездите на ЖРК ,,Вардар,, на заминување

Флеш | пред 3 месеци

Вардарки и натаму се најактуелни на пазарот во Европа. По веста дека ЖРК Вардар ги „распушта“ своите ѕвезеди, во таборот на македонскиот шампион е доста раздвижено. Додека дел веќе ставија потпис на договорите...

Ѓер веќе се пофали со Лејно

Ѓер веќе се пофали со Лејно

Top Sport | пред 3 месеци

Унгарскиот тим Ѓер има големи амбиции во европскиот ракомет, потврдувајќи го со потписот на голманката на Вардар, Французинката Амандин Лејно. Лејно, како и повеќето ракометарки на европскиот вице-шампион...

Лејно го напушта Вардар и се сели во Ѓер

Лејно го напушта Вардар и се сели во Ѓер!

МКД | пред 3 месеци

Амандин Лејно си заминува од „Црвено-црните" дами по крајот на сезоната, Французинката кариерата ќе ја продолжи во редовите на Ѓер Пристигна потврда за она што се најавуваше со недели, Амандин Лејно потпиша...

Продолжува егзодусот Лејно го напушта Вардар и се сели во Ѓер

Продолжува егзодусот: Лејно го напушта Вардар и се сели во Ѓер

Спорт Клуб | пред 3 месеци

Француската репрезентативка и голман на ЖРК Вардар, Амандин Лејно од идната сезона ќе биде член на актуелниот европски првак Ѓер. Клубот потврди дека таа потпишала договор на две сезони (1+1) и ќе биде...

Амандин Лејн и официјално во Ѓер Среќна сум што доаѓам во најдобриот клуб во историјата

Амандин Лејн и официјално во Ѓер: Среќна сум што доаѓам во најдобриот клуб во историјата

Спортски | пред 3 месеци

Како и што се најавуваше веќе подолго време голманката на Вардар, Амандин Лејно потпиша за унгарски Ѓер. Лејно со унгарскиот клуб се договори за договор на една година со опција истиот да биде продолжен...

Ѓер прв го користи распадот на Вардар Лејно заминува во Унгарија

Ѓер прв го користи распадот на Вардар: Лејно заминува во Унгарија!

Спорт 1 | пред 3 месеци

Актуелната голманка на Вардар, Амандин Лејно од следната сезона ќе го брани голот на екипата на Ѓер. Французинката потпишала едногодишен договор со унгарскиот гигант со можност соработката да биде продолжена...

Кликовац на пат кон Романија

Кликовац на пат кон Романија

Sportmedia | пред 3 месеци

И Андреа Кликовац влегува во друштвото на ракометарките на ЖРК Вардар кои следната сезона би можеле да ги гледаме во дресот на романска екипа. Вардарки и натаму се најактуелни на пазарот во Европа. По...

ОФИЦИЈАЛНО Амандин Лејно си заминува од Вардар и се сели во Ѓер

ОФИЦИЈАЛНО: Амандин Лејно си заминува од Вардар и се сели во Ѓер

Гол | пред 3 месеци

Амандин Лејно, голманката на ЖРК Вардар , ќе ја напушти Македонија на крајот од сезоната за да застане на голот на актуелниот европски првак Ѓер . Договорот на 31-годишната Французинка завршува во јуни...

Лејно две години во Ѓер Среќна сум што потпишав за овој тим

Лејно две години во Ѓер: Среќна сум што потпишав за овој тим

Sportmedia | пред 3 месеци

„Овој клуб има големо значење за мене бидејќи има голема ракометна историја. Секоја ракометрка би сакала да има вакви соиграчи. Среќна сум што ќе бидам дел од Ѓер“, изјави на промоцијата Амандин Лејно....

ОФИЦИЈАЛНО Лејно ќе го брани голот на Ѓер

ОФИЦИЈАЛНО: Лејно ќе го брани голот на Ѓер

24 Ракомет | пред 3 месеци

Она што подолго време се најавуваше, но беше во рамките на шпекулациите, денеска доби официјализација. Француската репрезентативка од редовите на Вардар, Амандин Лејно потпиша за европскиот првак Ѓер и...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност