Странците во Турција ќе плаќаат казни на граничните премини

Странците во Турција ќе плаќаат казни на граничните премини

Р.С. Европа | пред 3 месеци

Странците казнети за непочитување на сообраќајните правила во Турција, ќе плаќаат административни казни на граничните премини при излез од земјата, одлука која е објавена во турскиот Службен весник. Дирекцијата...

Странците во Турција ќе плаќаат казни на граничните премини

Странците во Турција ќе плаќаат казни на граничните премини

Сител | пред 3 месеци

Странците казнети за непочитување на сообраќајните правила во Турција, ќе плаќаат административни казни на граничните премини при излез од земјата. Новата одлука е објавена во турскиот Службен весник,...

Внимавајте  Странците во Турција ќе плаќаат казни на граничните премини

Внимавајте: Странците во Турција ќе плаќаат казни на граничните премини

Република | пред 3 месеци

Странците казнети за непочитување на сообраќајните правила во Турција, ќе плаќаат административни казни на граничните премини при излез од земјата. Новата одлука е објавена во турскиот Службен весник,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност