Вардар домаќин на Цеље а Металург гостува во Загреб

Вардар домаќин на Цеље, а Металург гостува во Загреб

Сител | пред 3 месеци

Во регионалната ракометна СЕХА лида денеска и утре на програмата се дуелите од 14.коло. Актуелниот шампион во ова натпреварување Вардар, вечерва пред своите симпатизери (20:45 часот) ќе го угости тимот...

Металург му гостува на Загреб во желба за нови бодови во СЕХА

Металург му гостува на Загреб во желба за нови бодови во СЕХА

24 Ракомет | пред 3 месеци

Денеска и утре ќе бидат одиграни средбите од 14. коло во СЕХА-лигата, а македонските тимови натпреварите ги играат вечерва од 19 и од 20:45 часот. Први на терен излагаат металурзите кои се во Загреб и...

Металург му гостува на Загреб Вардар го чека Целје

Металург му гостува на Загреб, Вардар го чека Целје...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Ракометарите на Загреб ги имаат вториот најдобар напад со 379 реализации (29,1 по натпревар) и втората најдобра одбрана со 333 примени гола (25,6 по натпревар) веднаш зад македонскиот првак Вардар Ракометарите...

НЕМА ПАРИ АМА ИМА ЖЕЛБА Металург по изненадување во Загреб

НЕМА ПАРИ АМА ИМА ЖЕЛБА: Металург по изненадување во Загреб

Sportmedia | пред 3 месеци

Ракометарите на Металург по кој знае кој пат покажаа дека се посилни и поголеми од сите проблеми, па така уште еднаш собраа сили и отпатуваа за Загреб, каде попладнево (19 часот) се среќаваат со хрватскиот...

Целје стравува од Вардар Тие се шампиони и моќен колектив со силни играчи на сите позиции

Целје стравува од Вардар: Тие се шампиони и моќен колектив со силни играчи на сите позиции

Гол | пред 3 месеци

Актуелниот шампион во СЕХА лигата, Вардар денес ќе го пречека тимот на Целје Пивоварна Лашко, кого го победи на првиот меч одигран на гости со 28-31. По дуелот со ПСЖ во рамки од Лигата на шампионите (ЛШ),...

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

МТВ 1 | пред 3 месеци

Ракометарите на Вардар вечер го пречекуваат словенечкиот претставник Цеље во дуел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните" имаат обезбедено пласман на Ф4 турнирот, но со евентуална победа ќе биде многу...

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Флеш | пред 3 месеци

Ракометарите на Вардар вечер го пречекуваат словенечкиот претставник Цеље во дуел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните” имаат обезбедено пласман на Ф4 турнирот, но со евентуална победа ќе биде многу...

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Пост | пред 3 месеци

Ракометарите на Вардар вечер го пречекуваат словенечкиот претставник Цеље во дуел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните” имаат обезбедено пласман на Ф4 турнирот, но со евентуална победа ќе биде многу...

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Канал 5 | пред 3 месеци

„Црвено-црните" имаат обезбедено пласман на Ф4 турнирот, но со евентуална победа ќе биде многу близу до освојување на првото место. -Целје е добра екипа со млади играчи, и играчи кои исто така имаат искуство....

Сухолезник Да се задржи Вардар под 30 гола

Сухолезник: Да се задржи Вардар под 30 гола

Sportmedia | пред 3 месеци

Барселона викендов во Лигата на шампионите ја прекина победничката серија на европскиот првак Вардар, а вечерва (20:45 часот) Целје е екипата која ќе се обиде да го стори истото на регионалната сцена....

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Вардар против Цеље за потврда на првото место во СЕХА

Алсат-М | пред 3 месеци

Ракометарите на Вардар вечер го пречекуваат словенечкиот претставник Цеље во дуел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните” имаат обезбедено пласман на Ф4 турнирот, но со евентуална победа ќе биде многу...

ЦРВЕНО ЦРНИТЕ НА ЧЕКОР ДО ПРВО МЕСТО  Вардар вечерва играат против Целје

ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ НА ЧЕКОР ДО ПРВО МЕСТО: „Вардар“ вечерва играат против „Целје“

Рипост | пред 3 месеци

Ракометарите на „Вардар“ вечер го пречекуваат словенечкиот претставник „Целје“ во дуел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните” имаат обезбедено пласман на Ф4 турнирот, но со евентуална победа ќе биде...

Ракометарите на Металург се смилуваа отпатуваа во Загреб

Ракометарите на Металург се смилуваа, отпатуваа во Загреб

Sportmedia | пред 3 месеци

И покрај финансиските проблеми и натаму неподмирените долгови, ракометарите на тимот од Автокоманда ќе го одиграат утрешниот дуел со ППД Загреб во рамките на СЕХА-лигата. Штрајкот во Автокоманда е одложен....

Чупиќ и натаму е проблем за Вардар

Чупиќ и натаму е проблем за Вардар

Sportmedia | пред 3 месеци

Иван Чупиќ нема да биде во составот на Вардар за утрешната средба против Целје во рамките на СЕХА-лигата. Нема одмор за Вардар. По поразот од Барселона, македонскиот тим веќе го чекаат СЕХА-обврски. Раул...

Раул Гонзалес Мора да ја сопреме брзата игра на Целје

Раул Гонзалес: Мора да ја сопреме брзата игра на Целје

Sportmedia | пред 3 месеци

Раул Гонзалес повикува на максимално внимание пред мечот на европскиот првак Вардар против Целје во рамките на СЕХА лигата. Раул Гонзалес повикува на максимално внимание пред мечот на европскиот првак...

Металург замина за Загреб

Металург замина за Загреб

РК Металург | пред 3 месеци

Македонскиот вицешампион пред малку замина за Загреб, каде утре го чека средба со екипата на ППД Загреб. Се работи за натпревар од 14. коло на СЕХА-лигата, кој е закажан со почеток во 19 часот. Овие две...

Целје форсира брз центар но ние сме спремни за таква игра

Целје форсира брз центар, но ние сме спремни за таква игра

Вечер Прес | пред 3 месеци

Македонскиот ракометен шампион Вардар утре (20.30 часот) го пречекува тимот на Целје во рамките на Регионалната СЕХА Лига. . „Црвено-црните” имаат обезбедено пласман на Ф4 турнирот во регионалното натпреварување,...

Јања Војводиќ Дуелот од есенскиот дел против Целје ни е поука за утре

Јања Војводиќ: Дуелот од есенскиот дел против Целје ни е поука за утре

24 Ракомет | пред 3 месеци

На пет кола до крајот на регуларниот дел од СЕХА-лигата, Вардар е убедливо на врвот со 12 победи и едно реми, а веќе е јасно дека актуелниот освојувач на трофејот ќе го брани истиот и годинава на фајнл-фор...

Раул Целје е добра екипа која игра брз центар нам ни требаат натпревари за да се воиграме

Раул: Целје е добра екипа која игра брз центар, нам ни требаат натпревари за да се воиграме

Гол | пред 3 месеци

Утре, актуелниот шампион во СЕХА лигата, Вардар на домашен терен ќе го пречека Целје Пивоварна Лашко , кого го победи на претходните три меѓусебни дуели во регионалната лига. Тренерот на вардарци, Раул...

Раул Гонзалес Целје игра брз центар но подготвени сме за таква игра

Раул Гонзалес: Целје игра брз центар, но подготвени сме за таква игра

24 Ракомет | пред 3 месеци

Утре во Скопје гостува екипата на Целје против која Вардар ќе одигра нов меч во СЕХА-лигата. Средбата почнува од 20:45 часот, а Вардар е фаворит за нов триумф и се очекува да нема никаков проблем за да...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност