Пилотска грешка  најверојатна причина за падот на Рускиот авион

Пилотска грешка – најверојатна причина за падот на Рускиот авион

Канал 5 | пред 3 месеци

Истражителите утврдиле дека најверојатно причина за авионската несреќа во која загинаа 65 патници и шест членови на екипажот , е тоа што пилотот пред полетувањето заборавил да го активира греењето на опремата...

Декодирани се црните кутии на рускиот авион Откриена е можната причина за падот

Декодирани се црните кутии на рускиот авион: Откриена е можната причина за падот

Прес 24 | пред 3 месеци

Меѓудржавниот воздухопловен комитет на Русија соопшти дека било завршено декодирањето на црните кутии од авионот „Ан-148" на „Саратов Ерлајнс". Авионот на авиокомпанијата „Саратов Ерлајн" патувал од Москва...

Замрзнување на брзиномерите можна причина за уривањето на рускиот авион

Замрзнување на брзиномерите можна причина за уривањето на рускиот авион

Р.С. Европа | пред 3 месеци

Руските истражители соопштија дека авионската несреќа во близина на Москва во која загинаа 71 лице, е можно да била предизвикана поради замрзнување на уредите за мерење на брзината. Московскиот Комитет...

Причина за авионската несреќа кај Москва е откажување на индикаторот за брзина покажува истрагата

Причина за авионската несреќа кај Москва е откажување на индикаторот за брзина, покажува истрагата

Кајгана | пред 3 месеци

Падот на рускиот патнички авион Ан-148 во московскиот регион најверојатно бил предизвикан поради неправилни податоци за брзина на летот поради замрзнување, соопшти интерната Комисија за воздухопловство...

Декодирани се црните кутии на рускиот авион Откриена е можната причина за падот

Декодирани се црните кутии на рускиот авион: Откриена е можната причина за падот...

Точка | пред 3 месеци

Меѓудржавниот воздухопловен комитет на Русија соопшти дека било завршено декодирањето на црните кутии од авионот „Ан-148“ на „Саратов Ерлајнс“. Авионот на авиокомпанијата „Саратов Ерлајн“ патувал од Москва...

Причина за авионската несреќа кај Москва е откажување на идникаторот за брзина покажува истрагата

Причина за авионската несреќа кај Москва е откажување на идникаторот за брзина, покажува истрагата

Макфакс | пред 3 месеци

Падот на рускиот патнички авион Ан-148 во московскиот регион најверојатно бил предизвикан поради неправилни податоци за бризна на летот поради замрзнување, соопшти интерната Комисија за воздухопловство...

Авионската несреќа на А 148 може да се случила поради дефект на индикаторот за брзината

Авионската несреќа на А-148 може да се случила поради дефект на индикаторот за брзината

МКД | пред 3 месеци

Уривањето на патничкиот авион Ан-148 во московскиот регион може да е предизвикана од неточни податоци за брзината на летот поради замрзнување, соопшти Меѓудржавниот авијациски комитет (ИАК) по дешифрирањето...

Пронајдена црната кутија од урнатиот руски антонов

Пронајдена црната кутија од урнатиот руски „антонов“...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Пронајдена црната кутија од урнатиот руски „антонов“ Руските власти потврдија дека спасувачките екипи ја пронашле црната кутија од авионот „антонов ан-148“, кој завчера се урна во близината на Москва,...

Декодирани се црните кутии на рускиот авион Откриена е можната причина за падот

Декодирани се црните кутии на рускиот авион: Откриена е можната причина за падот...

Вечер | пред 3 месеци

Меѓудржавниот воздухопловен комитет на Русија соопшти дека било завршено декодирањето на црните кутии од авионот „Ан-148" на „Саратов Ерлајнс". Авионот на авиокомпанијата „Саратов Ерлајн" патувал од Москва...

Причина за авионската несреќа кај Москва е откажување на идникаторот за брзина покажува истрагата

Причина за авионската несреќа кај Москва е откажување на идникаторот за брзина, покажува истрагата

Вечер | пред 3 месеци

Падот на рускиот патнички авион Ан-148 во московскиот регион најверојатно бил предизвикан поради неправилни податоци за бризна на летот поради замрзнување, соопшти интерната Комисија за воздухопловство...

Руската компанија била на црната листа Авионот со години го чувале во хангар

Руската компанија била на црната листа: Авионот со години го чувале во хангар

Локално | пред 3 месеци

Само неколку минути после полетувањето, се сруши авион недалеку од Москва пред два ден, а во несреќата загинаа 65 патници и шест членови на екипажот. Како што пренесува руската новинска агенција „ТАСС“,...

Руската компанија била на црната листа Авионот со години го чувале во хангар а забрането им било да летаат во неколку земји

Руската компанија била на црната листа: Авионот со години го чувале во хангар, а забрането им било да летаат во неколку земји

Точка | пред 3 месеци

Само неколку минути после полетувањето, се сруши авион недалеку од Москва пред два ден, а во несреќата загинаа 65 патници и шест членови на екипажот. Како што пренесува руската новинска агенција „ТАСС“,...

ВИДЕО Снимка со дрон од местото каде се сруши рускиот авион

ВИДЕО Снимка со дрон од местото каде се сруши рускиот авион

Слободен печат | пред 3 месеци

Патничкиот авион Антонов АН-148 полета кон Орск, во околината на Урал, од аеродромот Домодедово и по неколку минути исчезна од радарите. Во авионот имаше вкупно 65 патници и шест членови на екипажот, од...

Камерите го снимија смртоносниот пад на рускиот авион

Камерите го снимија смртоносниот пад на рускиот авион

MK News | пред 3 месеци

Градоначалникот Андреј Одинстов, во Руската Оренбуршка облас денеска прогласи ден на алост по падот на патничкиот авион Ан-148 кој летал од Москва кон Орска во тој регион. Повеќето патници во авионот биле...

Рускиот авион во кој загинаа 71 лице експлодирал при ударот во земја

Рускиот авион во кој загинаа 71 лице, експлодирал при ударот во земја

Канал 5 | пред 3 месеци

„Експлозијата се случила кога авионот удрил во земја“, изјави Петренко. Таа додаде дека содржината на црните кутии ќе им овозможи на експертите на Меѓународниот воздухопловен комитет детално да го реконструираат...

Објавена уште една снимка од местото каде падна рускиот авион

Објавена уште една снимка од местото каде падна рускиот авион

Фактор | пред 3 месеци

Рускиот Истражен комитет објави видеоснимка од местото на несреќата, каде авионот се урна во близина на Москва. Видеото го прикажува снежниот пејзаж по кој се расфрлани делови од паднатиот авион. Може...

Инспекторите пуштија нова снимка од дрон од местото на несреќата кај Москва

Инспекторите пуштија нова снимка од дрон од местото на несреќата кај Москва

МКД | пред 3 месеци

Еден ден откако руски авион се урна во близина на Москва, рускиот Истражен комитет објави видеоснимка од местото на несреќата, на која од воздух се гледа степенот на трагедијата. Видеото го прикажува снежниот...

Русин во последен момент го заменил билетот за авионот што се урна вчера inShare Share via emailShare Преземи како  Save as Word Document Save as HTML Save as Text  Istraga urnat avion na Saratov Erlajns vo Moskva Слични написи Загинаа 71 лиц

Русин во последен момент го заменил билетот за авионот што се урна вчера inShare Share via emailShare Преземи како: Save as Word Document Save as HTML Save as Text Istraga urnat avion na Saratov Erlajns vo Moskva Слични написи Загинаа 71 лиц...

Локално | пред 3 месеци

Максим Коломејцев од Сочи избегнал сигурна смрт во вчерашната авионска несреќа во Москва, бидејќи пред тргнување на авионот на компанијата „Саратов Ерлајнс“ билетот го заменил за една недела подоцна, јави...

Пронајдена црната кутија на рускиот авион се испитуваат причините за несреќата

Пронајдена црната кутија на рускиот авион, се испитуваат причините за несреќата

МТВ 1 | пред 3 месеци

65 патници и шестчлен екипаж загинаа кога се уран авион на „Саратов Ерлајнс“ по полетувањето од московскиот аеродром Домодедово. Авионот првин исчезнал од радарите, по што било потврдено дека леталото...

Авион се урна кај Москва најмалку 70 лица загинати

Авион се урна кај Москва, најмалку 70 лица загинати...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Авионот „антонов ан-148“, со кој патувале 65 патници и шест члена на екипажот, се урнал непосредно по полетувањето на околу 80 километри од Москва Авион на руската компанија „Саратов ерлајнс“ се урнал...

Пронајдена црната кутија на урнатиот руски авион

Пронајдена црната кутија на урнатиот руски авион

Бркај работа | пред 3 месеци

Спасувачките екипи ја пронајдоа црната кутија на авионот Ан-148, кој вчера се урна во подрачје југоисточно од Москва, информира шефот на регионалниот директорат на руското Министерство за вонредни ситуации...

Пронајдена црната кутија на рускиот авион што се урна вчера

Пронајдена црната кутија на рускиот авион што се урна вчера

МТВ 1 | пред 3 месеци

Спасувачките екипи ја пронајдоа црната кутија на авионот АН-148, кој се урна во област југоисточно од Москва. Руските власти соопштија дека меѓудржавниот воздухополовен комитет работи на потврдување и...

Местото на трагедија Пронајдени над 200 делови од тела ќе требаат недели за да ги состават

Местото на трагедија: Пронајдени над 200 делови од тела, ќе требаат недели за да ги состават

Република | пред 3 месеци

Сите 65 патници и 6 членови на екипажот загинаа во падот на авион во Русија, а причините за несреќата се истражуваат. Руското Министерство за вонредени ситуации соопшти дека се пронајдени 209 фрагменти...

Ден на жалост во Русија по тешката авионска несреќа

Ден на жалост во Русија по тешката авионска несреќа

Алфа | пред 3 месеци

Ден на жалост во Русија по авионската несреќа, во која загина 71 лице. Меѓу жртвите се 3 деца на возраст меѓу 5 и 12 години, како и на 17-годишна возраст. Ден на жалост во Русија по авионската несреќа,...

Објавена снимка од моментот на уривањето на рускиот авион

Објавена снимка од моментот на уривањето на рускиот авион

МКД | пред 3 месеци

Руски патнички авион се урна набрзо по полетувањето од московскиот аеродром Домодедово, а претседателот Владимир Путин нареди истрага за причините на несреќата во која загинаа сите 71 патници и членови...

Се утврдува причината за авионската несреќа во Москва

Се утврдува причината за авионската несреќа во Москва

24 вести | пред 3 месеци

Руските истражни органи се уште се обидуваат да ја откријат причината која доведе до авионската несреќа во која животот го загубија 65 патници и 6 члена на екипажот. Во моментов се истражуваат неколку...

Пронајдени црните кутии од паднатиот руски авион

Пронајдени црните кутии од паднатиот руски авион

DW | пред 3 месеци

По падот на руски патнички авион, при што загинаа 71 лице, екипите на терен ги пронашле црните кутии во близина на местото на несреќата. Едната од пронајдените црни кутии од урнатиот авион била полесно...

Објавена снимка од падот на рускиот авион во кој загинаа 71 лице

Објавена снимка од падот на рускиот авион во кој загинаа 71 лице

Локално | пред 3 месеци

Руски патнички авион вчера се урна кратко по полетувањето од московскиот аеродром Домодедово, а претседателот Владимир Путин, нареди истрага за причините за несреќата во која загинаа сите 71 патници и...

Пронајдена црната кутија на рускиот авион што се урна вчера

Пронајдена црната кутија на рускиот авион што се урна вчера

Алфа | пред 3 месеци

Спасувачките екипи ја пронајдоа црната кутија на авионот Ан-148, кој вчера се урна во подрачје југоисточно од Москва, информира шефот на регионалниот директорат на руското Министерство за вонредни ситуации...

Објавена снимка од падот на рускиот авион во кој загинаа 71 лице

Објавена снимка од падот на рускиот авион во кој загинаа 71 лице

Index24 | пред 3 месеци

Руски патнички авион вчера се урна кратко по полетувањето од московскиот аеродром Домодедово, а претседателот Владимир Путин, нареди истрага за причините за несреќата во која загинаа сите 71 патници и...

Објавена снимка од падот на рускиот авион во кој загинаа 71 лице

Објавена снимка од падот на рускиот авион во кој загинаа 71 лице

Точка | пред 3 месеци

Руски патнички авион вчера се урна кратко по полетувањето од московскиот аеродром Домодедово, а претседателот Владимир Путин, нареди истрага за причините за несреќата во која загинаа сите 71 патници и...

Пронајдена црната кутија на урнатиот руски авион

Пронајдена црната кутија на урнатиот руски авион

Прес 24 | пред 3 месеци

Спасувачките екипи ја пронајдоа црната кутија на авионот Ан-148, кој вчера се урна во подрачје југоисточно од Москва, информира шефот на регионалниот директорат на руското Министерство за вонредни ситуации...

Пронајдена црната кутија од урнатиот руски авион

Пронајдена црната кутија од урнатиот руски авион

A1on | пред 3 месеци

Шефот на регионалниот директорот на руското министерство за вонредни ситуации, Сергеј Полетјкин информираше дека била пронајдена црната кутија на авионот Ан-148 кој вчера се урна во подрачје југоисточно...

Објавена снимка од падот на рускиот авион во кој загинаа 71 лице

Објавена снимка од падот на рускиот авион во кој загинаа 71 лице

Актуелно24 | пред 3 месеци

Руски патнички авион вчера се урна кратко по полетувањето од московскиот аеродром Домодедово, а претседателот Владимир Путин, нареди истрага за причините за несреќата во која загинаа сите 71 патници и...

Објавена снимка од падот на рускиот авион во кој загинаа 71 лице

Објавена снимка од падот на рускиот авион во кој загинаа 71 лице

Макфакс | пред 3 месеци

Руски патнички авион вчера се урна кратко по полетувањето од московскиот аеродром Домодедово, а претседателот, Владимир Путин, нареди истрага за причините за несреќата во која загинаа сите 71 патници и...

Пронајдена црната кутија на урнатиот руски авион

Пронајдена црната кутија на урнатиот руски авион

Нетпрес | пред 3 месеци

Спасувачките екипи ја пронајдоа црната кутија на авионот Ан-148, кој вчера се урна во подрачје југоисточно од Москва, информира шефот на регионалниот директорат на руското Министерство за вонредни ситуации...

Пронајдена црната кутија на урнатиот руски авион

Пронајдена црната кутија на урнатиот руски авион

Курир | пред 3 месеци

Спасувачките екипи ја пронајдоа црната кутија на авионот Ан-148, кој вчера се урна во подрачје југоисточно од Москва, информира шефот на регионалниот директорат на руското Министерство за вонредни ситуации...

Камерите го снимија смртоносниот пад на рускиот авион  прогласен ден на жалост

Камерите го снимија смртоносниот пад на рускиот авион - прогласен ден на жалост

Прес 24 | пред 3 месеци

Градоначалникот Андреј Одинстов, во Руската Оренбуршка облас денеска прогласи ден на алост по падот на патничкиот авион Ан-148 кој летал од Москва кон Орска во тој регион. Повеќето патници во авионот биле...

Пронајдена црната кутија на рускиот авион што се урна вчера

Пронајдена црната кутија на рускиот авион што се урна вчера

Независен | пред 3 месеци

Спасувачките екипи ја пронајдоа црната кутија на авионот Ан-148, кој вчера се урна во подрачје југоисточно од Москва, информира шефот на регионалниот директорат на руското Министерство за вонредни ситуации...

ВО ЖИВО Хорор на местото на трагедија пронајдени над 200 делови од тела ќе требаат недели за да ги состават

ВО ЖИВО: Хорор на местото на трагедија, пронајдени над 200 делови од тела, ќе требаат недели за да ги состават

Сител | пред 3 месеци

Сите 65 патници и 6 членови на екипажот загинаа во падот на авион во Русија, а причините за несреќата се истражуваат. Руското Министерство за вонредени ситуации соопшти дека се пронајдени 209 фрагменти...

Пронајдена црната кутија на рускиот авион што се урна вчера

Пронајдена црната кутија на рускиот авион што се урна вчера...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Пронајдена црната кутија на рускиот авион што се урна вчера Спасувачките екипи ја пронајдоа црната кутија на авионот Ан-148, кој вчера се урна во подрачје југоисточно од Москва, информира шефот на регионалниот...

Снимката на падот на рускиот авион Најдена е и другата црна кутија  безбедносните камери забележале ужасна глетка

Снимката на падот на рускиот авион: Најдена е и другата црна кутија - безбедносните камери забележале ужасна глетка

Сител | пред 3 месеци

Спасувачките екипи ја пронајдоа црната кутија на авионот Ан-148, кој вчера се урна во подрачје југоисточно од Москва, информира шефот на регионалниот директорат на руското Министерство за вонредни ситуации...

Ја најдоа втората црна кутија на авионот падна во Русија

Ја најдоа втората “црна кутија” на авионот падна во Русија

Локално | пред 3 месеци

Откриена втората “црна кутија” на урнатиот руски авион Ан-148 крај Москва, соопштува РИА Новости, повикувајќи се на оперативниот штаб на местото на инцидентот. Забележано е дека втората кутија е во задоволителна ...

Пронајдена црната кутија на рускиот авион што се урна вчера

Пронајдена црната кутија на рускиот авион што се урна вчера

24 вести | пред 3 месеци

Спасувачките екипи ја пронајдоа црната кутија на авионот Ан-148, кој вчера се урна во подрачје југоисточно од Москва, информира шефот на регионалниот директорат на руското Министерство за вонредни ситуации...

Пронајдена црната кутија на рускиот авион што се урна вчера

Пронајдена црната кутија на рускиот авион што се урна вчера

Алсат-М | пред 3 месеци

Спасувачките екипи ја пронајдоа црната кутија на авионот Ан-148, кој вчера се урна во подрачје југоисточно од Москва, информира шефот на регионалниот директорат на руското Министерство за вонредни ситуации...

Објавена снимка од падот на рускиот авион во кој загинаа 71 лице

Објавена снимка од падот на рускиот авион во кој загинаа 71 лице

Вечер | пред 3 месеци

Руски патнички авион вчера се урна кратко по полетувањето од московскиот аеродром „Домодедово“, а претседателот Владимир Путин нареди истрага за причините за несреќата во која загинаа сите 71 патници и...

Пронајдена црната кутија на рускиот авион што се урна вчера

Пронајдена црната кутија на рускиот авион што се урна вчера

Вечер Прес | пред 3 месеци

Спасувачките екипи ја пронајдоа црната кутија на авионот Ан-148, кој вчера се урна во подрачје југоисточно од Москва, информира шефот на регионалниот директорат на руското Министерство за вонредни ситуации...

ВО ЖИВО Хорор на местото на трагедија пронајдени над 200 делови од тела ќе требаат недели за да ги состават

ВО ЖИВО: Хорор на местото на трагедија, пронајдени над 200 делови од тела, ќе требаат недели за да ги состават

Вечер | пред 3 месеци

Сите 65 патници и 6 членови на екипажот загинаа во падот на авион во Русија, а причините за несреќата се истражуваат. Руското Министерство за вонредени ситуации соопшти дека се пронајдени 209 фрагменти...

Снимен падот на рускиот Антонов нема преживеани

Снимен падот на рускиот Антонов, нема преживеани

Фактор | пред 3 месеци

Од безбедносна камера во приватна куќа во близина на Москва е снимен падот на рускиот авион Антонов на авиокомпанијата Saratov Airlines. Последните моменти на Ан-148 се забележани во ова застрашувачко...

Пронајдена црната кутија на рускиот авион што се урна вчера

Пронајдена црната кутија на рускиот авион што се урна вчера

Сител | пред 3 месеци

Спасувачките екипи ја пронајдоа црната кутија на авионот Ан-148, кој вчера се урна во подрачје југоисточно од Москва, информира шефот на регионалниот директорат на руското Министерство за вонредни ситуации...

Пронајдена црната кутија на рускиот авион што се урна вчера

Пронајдена црната кутија на рускиот авион што се урна вчера

Република | пред 3 месеци

Спасувачките екипи ја пронајдоа црната кутија на авионот Ан-148, кој вчера се урна во подрачје југоисточно од Москва, информира шефот на регионалниот директорат на руското Министерство за вонредни ситуации...

Како падна рускиот авион

Како падна рускиот авион

Независен | пред 3 месеци

На интернет се појави аматерска видео снимка од падот на рускиот патнички авион на авиокомпанијата „саратов ерлајнс“, при што загинаа 71 патници и членови на екипажот. Руската служба за вонредни ситуации...

Се истражуваат причините за несреќата не се споменува тероризам

Се истражуваат причините за несреќата, не се споменува тероризам

Нова ТВ | пред 3 месеци

Руските истражители се обидуваат да ја утврдат причината за несреќата на авионот во близина на Москва во која загинаа сите 65 патници и шестмина членови на екипажот. Засега се испитуваат сите претпоставки-...

Руската авионска несреќа втора во светот по бројот на жртви

Руската авионска несреќа, втора во светот по бројот на жртви

Кајгана | пред 3 месеци

Падот на авионот на рускиот Ан-148, кој се урна вчера попладнето, е втор во светот по бројот на жртви од овој вид несреќи, објави руската новинска агенција, ТАСС. Првото место во црната статистика го држи...

Двајца странци загинаа со несреќа на Ан 148

Двајца странци загинаа со несреќа на Ан-148

Локално | пред 3 месеци

Операцијата за спасување на местото каде што се урна рускиот  Ан-148 со Саратов ерлајнс  е завршена. Потврдено е  дека нема преживеани. Во авионот имало 65 патници и 6 членови на екипажот. Меѓу жртвите...

Идентификувани првите жртви од падот на рускиот авион  меѓу нив и дете

Идентификувани првите жртви од падот на рускиот авион – меѓу нив и дете

Кумановски муабети | пред 3 месеци

loading... Едно дете, двајца тинејџери и тројца странци се помеѓу жртвите од авионската несреќа која се случи во близина на Москва. Како се наведува, еден од странците е државјанин на Швајцарија. На местото...

Три деца и тројца странски државјани на листата на загинати во авионската несреќа кај Москва

Три деца и тројца странски државјани на листата на загинати во авионската несреќа кај Москва

Слободен печат | пред 3 месеци

Руските власти за објавија листата на загинати во падот на авионот Ан-148, а меѓу нив се тројца тинејџери и тројца странци се меѓу жртвите на авионската несреќа што денеска се случи во близина на Москва,...

Камера го забележала падот на рускиот авиона 71 живот згасна во секунда ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО

Камера го забележала падот на рускиот авиона: 71 живот згасна во секунда (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Кумановски муабети | пред 3 месеци

loading... Се појави снимка од падот на рускиот авион „Антонов 148“ кој се сруши непосредно по полетувањето од московскиот аеродром „Домодедово“. Снимката од авионската несреќа во која животот го загубија...

Идентификувани првите жртви на авионската несреќа  меѓу нив и едно дете и двајца тинејџери

Идентификувани првите жртви на авионската несреќа - меѓу нив и едно дете и двајца тинејџери

МКД | пред 3 месеци

Едно дете, двајца тинејџери и тројца странци се меѓу жртвите на авионската несреќа што денеска се случи во близина на Москва. Се тврди дека странците се државјанин на Швајцарија, на Азербејџан и на Казахстан....

Идентификувани првите жртви по падот на авионот меѓу нив и дете

Идентификувани првите жртви по падот на авионот, меѓу нив и дете

Макфакс | пред 3 месеци

Едно дете, двајца тинејџери и тројца странци се меѓу жртвите на авионската несреќа што се случи во близина на Москва. Како што се наведува, еден од странците бил државјанин на Швајцарија. На местото на...

Идентификувани првите жртви по падот на авионот меѓу нив и дете

Идентификувани првите жртви по падот на авионот, меѓу нив и дете

Република | пред 3 месеци

Шестгодишно дете, двајца тинејџери и тројца странци се меѓу жртвите на авионската несреќа што се случи во близина на Москва. Како што се наведува, еден од странците бил државјанин на Швајцарија. На местото...

Пронајдена една црна кутија повеќе теории за падот на авионот

Пронајдена една црна кутија, повеќе теории за падот на авионот

Актуелно24 | пред 3 месеци

На местото на падот на рускиот авион „Ан-148“ со 65 патници и шест членови на екипажот, пронајдена е една црна кутија. Властите велат дека истражител испитува неколку теории за падот на авионот, а потрагата...

Се урна руски патнички авион

Се урна руски патнички авион

Флеш | пред 3 месеци

Патнички авион Ан-148 што полетал од московскиот аеродром Домодедово, се урнал, а според информациите кои ги пренесуваат светските медиуми нема преживеани. Бројот на жртви е 71, од нив 65 биле патници,...

Руската авионска несреќа втора во светот по бројот на жртви

Руската авионска несреќа, втора во светот по бројот на жртви

Макфакс | пред 3 месеци

Падот на авионот на рускиот Ан-148, кој се урна попладнево,  е втор во светот по бројот на жртви од овој вид несреќи, објави руската новинска агенција, ТАСС . Првото место во црната статистика го држи...

Авионот се урнал 5 минути по полетувањето никој не преживеа ФОТО ВИДЕО

Авионот се урнал 5 минути по полетувањето, никој не преживеа (ФОТО+ВИДЕО)

МКД | пред 3 месеци

Пилотот на урнатиот авион Антонов Ан-148, кој исчезна од радарите 2 минути по полетувањето и се урна, пријавил технички дефект, според извор близок до истрагата. Се очекувало авионот принудно да слета....

Пронајдена една црна кутија повеќе теории за падот на авионот

Пронајдена една црна кутија, повеќе теории за падот на авионот

Макфакс | пред 3 месеци

На местото на падот на рускиот авион „Ан-148“ со 65 патници и шест членови на екипажот, пронајдена е една црна кутија. Властите велат дека истражител испитува неколку теории за падот на авионот, а потрагата...

Пронајдена е една црна кутија од авионот што се урна крај Москва

Пронајдена е една црна кутија од авионот што се урна крај Москва

Канал 5 | пред 3 месеци

На местото на падот на авионот АН-148 е најдена црната кутија , како и неколку  тела . Руските власти ги испитуваат причините за несреќата , меѓу кои временските услови , човечкиот фаткот или техничка...

Во падот на рускиот авион загинале 65 патници и 6 членови на екипажот

Во падот на рускиот авион загинале 65 патници и 6 членови на екипажот

Кукурику | пред 3 месеци

Тасс пренесе дека нема преживеани, а на таа вест се повикуваат и меѓународните медиуми. Остатоците од авионот биле пронајдени 40 километри од аеродромот во Москва. Сите 65 патници и 6 членови на екипажот...

Рускиот авион се урнал нема преживеани

Рускиот авион се урнал, нема преживеани

Алсат-М | пред 3 месеци

Руски патнички авион со 71 патник се урнал веднаш по полетувањето од московскиот аеродром, соопштија руските власти. Авионот Антонов Ан-148 на компанијата Саратов ерлајнс летал од аеродромот Домодедово...

Нема преживеани во авионската несреќа близу Москва

Нема преживеани во авионската несреќа близу Москва

Вечер Прес | пред 3 месеци

Авион на руската компанија Саратов ерлајнс во кој имало 71 патник, се урна денеска во подрачје југоисточно од Москва, а извори од службата за вонредни ситуациаа наведуваат дека нема преживеани. Агенциата...

Се урна руски авион 65 патници и шест членови на екипажот загинаа

Се урна руски авион, 65 патници и шест членови на екипажот загинаа

24 вести | пред 3 месеци

Патнички авион се урна денеска во Русија. Авионот во кој се наоѓале 65 патници како и шест члена на екипажот исчезнат од радарите само неколку минути по полетувањето од аеродромот Домодедово во Москва....

 АУДИО СНИМКА НА ПИЛОТОТ Извор на истрагата објави дека имало експлозија на еден од моторите на паднатиот Ан 148

(АУДИО СНИМКА НА ПИЛОТОТ) Извор на истрагата објави дека имало експлозија на еден од моторите на паднатиот Ан-148

Локално | пред 3 месеци

Патничкиот авионот Ан-148 биле во воздух речиси две минути. Потоа исчезнал од радарот и престанал да одговара на повиците на авиодиспечерите. Авионот паднал меѓу селата Степановско и Аргуново. Ниту еден...

Пронајдена една црна кутија почнаа и со теории за падот на авионот

Пронајдена една црна кутија, почнаа и со теории за падот на авионот

Вечер | пред 3 месеци

На местото на падот на рускиот авион „Ан-148" со 65 патници и шест членови на екипажот, пронајдена е една црна кутија. Властите велат дека истражител испитува неколку теории за падот на авионот, а потрагата...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност