Од 1000 до 3000 евра отштета ако ве касне куче скитник

Од 1000 до 3000 евра отштета ако ве касне куче скитник

Скопје24 | пред 3 месеци

Доколку ве касне куче скитник, имате право да барате отштета од Град Скопје и Комунална хигиена, а висината на отштетата која треба да ви се исплати се движи од 60.000 до 180.000 денари, во зависност од...

17 годишник каснат од куче

17-годишник каснат од куче

МКД | пред 3 месеци

Вчеравечер во 22 часот во полициската станица Ѓорче Петров, Љ.М. (49) од Скопје пријавил дека неговито син бил каснат од куче. Љ.М. пријавил дека истиот ден во 19.30 часот  на ул. „Лука Геров“ неговиот...

Нов напад на куче  17 годишен скопјанец заврши во болница

Нов напад на куче - 17-годишен скопјанец заврши во болница

Сител | пред 3 месеци

Уште еден напад од бесно куче ги вознемири скопјани. Според информацијата на полицијата, вчераво 22:00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Љ.М. (49) од Скопје пријавил дека истиот ден во 19:30 часот...

Колку париќе ви исплати град Скопје ако ве касне улично куче

Колку париќе ви исплати град Скопје, ако ве касне улично куче?

Вечер | пред 3 месеци

Во случај да ве касне улично куче, може да барате оштета од Град Скопје и „Комунална хигиена". На адреса на градските власти за последниве две години по основ надомест на штета поради каснување од куче...

Од 60 000 180 000 денари оштета ќе ви исплати Град Скопје ако ве касне куче скитник

Од 60.000-180.000 денари оштета ќе ви исплати Град Скопје ако ве касне куче скитник

KARIERA.mk | пред 3 месеци

Во случај да ве касне улично куче, може да барате оштета од Град Скопје и „Комунална хигиена“. На адреса на градските власти за последниве две години по основ надомест на штета поради каснување од куче...

До 180 000 денари оштета ќе ви исплати Град Скопје ако ве касне куче скитник

До 180.000 денари оштета ќе ви исплати Град Скопје ако ве касне куче скитник

Index24 | пред 3 месеци

Во случај да ве касне улично куче, може да барате оштета од Град Скопје и „Комунална хигиена“. На адреса на градските власти за последниве две години по основ надомест на штета поради каснување од куче...

Колку париќе ви исплати град Скопје ако ве касне улично куче

Колку париќе ви исплати град Скопје, ако ве касне улично куче?

За Се | пред 3 месеци

Во случај да ве касне улично куче, може да барате оштета од Град Скопје и „Комунална хигиена". На адреса на градските власти за последниве две години по основ надомест на штета поради каснување од куче...

Ако ве касне куче  60 000 180 000 денари оштета ќе ви исплати Град Скопје нормално ако е скитник

Ако ве касне куче – 60.000-180.000 денари оштета ќе ви исплати Град Скопје, нормално, ако е скитник

News 24 | пред 3 месеци

Во случај да ве касне улично куче, може да барате оштета од Град Скопје и „Комунална хигиена“. На адреса на градските власти за последниве две години по основ надомест на штета поради каснување од куче...

Град Скопје ќе ви исплати отштета од 60 000 180 000 денари ако ве касне куче

Град Скопје ќе ви исплати отштета од 60.000-180.000 денари ако ве касне куче

Прес 24 | пред 3 месеци

Во случај да ве касне улично куче, може да барате оштета од Град Скопје и „Комунална хигиена“. На адреса на градските власти за последниве две години по основ надомест на штета поради каснување од куче...

Од 60 000 180 000 денари оштета ќе ви исплати Град Скопје ако ве касне куче скитник

Од 60.000-180.000 денари оштета ќе ви исплати Град Скопје ако ве касне куче скитник

MK News | пред 3 месеци

Во случај да ве касне улично куче, може да барате оштета од Град Скопје и „Комунална хигиена“. На адреса на градските власти за последниве две години по основ надомест на штета поради каснување од куче...

Од 60 000 180 000 денари оштета ќе ви исплати Град Скопје ако ве касне куче скитник

Од 60.000-180.000 денари оштета ќе ви исплати Град Скопје ако ве касне куче скитник

Скопје Инфо | пред 3 месеци

Во случај да ве касне улично куче, може да барате оштета од Град Скопје и „Комунална хигиена“. На адреса на градските власти за последниве две години по основ надомест на штета поради каснување од куче...

Од 60 000 180 000 денари оштета ќе ви исплати Град Скопје ако ве касне куче скитник

Од 60.000-180.000 денари оштета ќе ви исплати Град Скопје ако ве касне куче скитник

Република | пред 3 месеци

Во случај да ве касне улично куче, може да барате оштета од Град Скопје и „Комунална хигиена“. На адреса на градските власти за последниве две години по основ надомест на штета поради каснување од куче...

Ако ве касне улично куче град Скопје ќе ви плати 1 000 3 000 евра

Ако ве касне улично куче, град Скопје ќе ви плати 1.000-3.000 евра

Вечер | пред 3 месеци

Во случај да ве касне улично куче, може да барате оштета од Град Скопје и „Комунална хигиена". На адреса на градските власти за последниве две години по основ надомест на штета поради каснување од куче...

БАРАЈТЕ ОТШТЕТА ОД ГРАД СКОПЈЕ Од 60 000 180 000 ќе ви исплати град Скопје доколку ве касне куче скитник

БАРАЈТЕ ОТШТЕТА ОД ГРАД СКОПЈЕ: Од 60.000-180.000 ќе ви исплати град Скопје доколку ве касне куче скитник!

Infomax | пред 3 месеци

Во случај да ве касне улично куче, може да барате оштета од Град Скопје и „Комунална хигиена“. На адреса на градските власти за последниве две години по основ надомест на штета поради каснување од куче...

Кучињата скитници напаѓаат како до систем за превенција и отштета

Кучињата скитници напаѓаат, како до систем за превенција и отштета

Кукурику | пред 3 месеци

Состојбата со кучињата скитници во главниот град станува се поалармантна, реагираат жителите кои се загрижени за своето здравје и безбедност. Петмина Скопјани изминатиот викенд во полиција пријавиле дека...

Кучињата скитници напаѓаат како до систем за превенција и отштета

Кучињата скитници напаѓаат, како до систем за превенција и отштета

Локално | пред 3 месеци

Состојбата со кучињата скитници во главниот град станува се поалармантна, реагираат жителите кои се загрижени за своето здравје и безбедност. Петмина Скопјани изминатиот викенд во полиција пријавиле дека...

Ако ве касне куче скитник ви следува оштета од Град Скопје

Ако ве касне куче скитник, ви следува оштета од Град Скопје

Независен | пред 3 месеци

Во случај да ве касне улично куче, може да барате оштета од Град Скопје и „Комунална хигиена“. На адреса на градските власти за последниве две години по основ надомест на штета поради каснување од куче...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност