Русија предупредува дека Ал Нусра и Белите шлемови подготвуваат напад со хемиско оружје во Идлиб

Русија предупредува дека Ал-Нусра и Белите шлемови подготвуваат напад со хемиско оружје во Идлиб

A1on | пред 3 месеци

Групата Џабхат ал-Нусра заедно со организацијата Бели шлемови подготвуваат напад со хемиско оружје во Идлиб, предупреди Рускиот центар за помирување на спротивставените страни во Сирија, откако примиле...

Дали се крчка нова блискоисточна војна

Дали се крчка нова блискоисточна војна?

МКД | пред 3 месеци

Кои се импликациите од судирот меѓу Израел-Иран-Сирија во саботата? Додека земјите во од целиот свет во саботата се бореа на мраз и на снежни падини, други земји се бореа во воздух, со потенцијално огромни...

Русите предупредуваат Имаме дојава  Ал Каеда и Белите шлемови ќе изведат хемиски напад во Сирија

Русите предупредуваат: Имаме дојава - Ал Каеда и „Белите шлемови“ ќе изведат хемиски напад во Сирија

Точка | пред 3 месеци

Рускиот центар за помирување во Сирија открива дека добиле информации дека Ал Нусра Фронтот (огранокот на Ал Каеда во Сирија) и организацијата „Бели шлемови“ се подготвуваат за изведување на напад со хемиско...

Израел и Иран сакаат да избегнат меѓусебна војна

Израел и Иран сакаат да избегнат меѓусебна војна...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Аналитичарите оценуваат дека нема да дојде до војна помеѓу двете земји и покрај досега најголемото влошување на односите во изминатиот период, наведува Ал џезеира Балканс Односите помеѓу Израел и Иран...

Москва тврди дека Ал Нурса и Белите шлемови подготвуваат напад со хемиско оружје во Сирија

Москва тврди дека Ал-Нурса и Белите шлемови подготвуваат напад со хемиско оружје во Сирија

Пост | пред 3 месеци

Рускиот центар за помирување на спротивставените страни во Сирија денеска соопшти дека примил телефонски повик со предупредување дека терористичката група Џабхат ал-Нурса, заедно со организацијата Бели...

Русите предупредуваат Имаме дојава  Ал Каеда и Белите шлемови ќе изведат хемиски напад во Сирија

Русите предупредуваат: Имаме дојава - Ал Каеда и „Белите шлемови“ ќе изведат хемиски напад во Сирија

Вечер | пред 3 месеци

Рускиот центар за помирување во Сирија открива дека добиле информации дека Ал Нусра Фронтот (огранокот на Ал Каеда во Сирија) и организацијата „Бели шлемови" се подготвуваат за изведување на напад со хемиско...

Израел ги прекина нападите во Сирија откако Путин му се јавил на Нетанјаху

Израел ги прекина нападите во Сирија откако Путин му се јавил на Нетанјаху

МКД | пред 3 месеци

Рускиот претседател Владимир Путин му се јави на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во саботата со барање да ги прекине воздушните напади врз сириските позиции, кои сириската војска во тој момент ги...

Која грешка придонесе Сиријците да го соборат израелскиот фантом Ф 16

Која грешка придонесе Сиријците да го соборат израелскиот фантом Ф-16?

Локално | пред 3 месеци

Израелски медиуми како весникот “Аарец” ги објави информации за текот на истрагата за причините поради кои довеле до соборувањезагубата на F-16 “Суфа” во Сирија на 10 февруари, сопшти изданието postskriptum.org....

Конвои со израелски ракетни системи се распоредуваат на границата со Сирија Подготовки за нова војна на Блискиот исток

Конвои со израелски ракетни системи се распоредуваат на границата со Сирија: Подготовки за нова војна на Блискиот исток?

Точка | пред 3 месеци

Ситуацијата после соборувањето на израелскиот „Ф-16“ борбен авион ескалира - конвои со израелски ракетни системи се движат кон сириската граница. Како што пренесува израелскиот весник "Jerusalem Post",...

Одмаздата на Израел е брутална Најинтензивна акција против Сирија во последните три децении

Одмаздата на Израел е брутална: Најинтензивна акција против Сирија во последните три децении

Вести24 | пред 3 месеци

Израелската армија изведе интензивни ракетни напади на цели во Сирија, откако бил пресретнат и соборен ирански дрон кој што полетал од база во Сирија кон израелска територија. За време на нападите кои...

Нетанјаху Зададовме тешки удари врз Сирија и врз Иран

Нетанјаху: Зададовме тешки удари врз Сирија и врз Иран...

Нова Македонија | пред 3 месеци

Нетанјаху: Зададовме тешки удари врз Сирија и врз Иран Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија нанела тешки удари врз Иран и Сирија во низата воздушни напади извршени завчера....

Одмаздата на Израел е брутална Најголема акција против Сирија во последните 30 години

Одмаздата на Израел е брутална: Најголема акција против Сирија во последните 30 години

Index24 | пред 3 месеци

Израелската армија изведе интензивни ракетни напади на цели во Сирија, откако бил пресретнат и соборен ирански дрон кој што полетал од база во Сирија кон израелска територија. За време на нападите кои...

Одмаздата на Израел е брутална Најинтензивна акција против Сирија во последните три децении

Одмаздата на Израел е брутална: Најинтензивна акција против Сирија во последните три децении

Точка | пред 3 месеци

Израелската армија изведе интензивни ракетни напади на цели во Сирија, откако бил пресретнат и соборен ирански дрон кој што полетал од база во Сирија кон израелска територија. За време на нападите кои...

Одмаздата на Израел е брутална Најинтензивна акција против Сирија во последните три децении

Одмаздата на Израел е брутална: Најинтензивна акција против Сирија во последните три децении

Вечер | пред 3 месеци

Израелската армија изведе интензивни ракетни напади на цели во Сирија, откако бил пресретнат и соборен ирански дрон кој што полетал од база во Сирија кон израелска територија. За време на нападите кои...

Сирија употреби воени авиони произведени од советско време за да собори неколку израелски Ф 16

Сирија употреби воени авиони произведени од советско време за да собори неколку израелски Ф-16

Локално | пред 3 месеци

Времето на неказнувањето на израелските напади мина и сирискиот народ ја докажа својата способност да реагира на секој чин на агресија, изјави секретарот на Врховниот совет за национална безбедност на...

ПЕКОЛНО ЗМИСКО ЛЕГЛО  Тука се вкрстува најмоќното оружје  се е спремно за Трета Светска војна

ПЕКОЛНО „ЗМИСКО ЛЕГЛО“: Тука се вкрстува најмоќното оружје – се е спремно за Трета Светска војна!

Infomax | пред 3 месеци

Иако ИСИС е уништен, најопасната терористичка организација во свеотот во Сирија не мирува. Како што се покажа по последните постапки, превенството во тероризмот го презема Ал Нусра фронт. Нападите и оружјето...

Нетанјаху Зададовме тешки удари врз Сирија и врз Иран

Нетанјаху: Зададовме тешки удари врз Сирија и врз Иран

A1on | пред 3 месеци

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија нанела тешки удари врз Иран и Сирија во низата воздушни напади извршени вчера. Тој нагласи дека без какви било сомнежи разјаснил дека...

Нетанјаху Зададовме тешки удари врз Сирија и врз Иран

Нетанјаху: Зададовме тешки удари врз Сирија и врз Иран

Сител | пред 3 месеци

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави денсека дека израелската армија нанела тешки удари врз Иран и Сирија во низата воздушни напади извршени вчера. Тој нагласи дека без какви било сомнежи разјаснил...

ИЗРАЕЛСКИОТ АВИОН СОБОРЕН СО СОВЕТСКО ОРУЖЈЕ Израелската војска објави со какво оружје е соборен нивниот Ф 16

ИЗРАЕЛСКИОТ АВИОН СОБОРЕН СО СОВЕТСКО ОРУЖЈЕ: Израелската војска објави со какво оружје е соборен нивниот Ф-16!

Infomax | пред 3 месеци

Како што соопшти израелската војска вчера, соборен е авион Ф-16 на израелското воздухопловство „За време на нападот неколку противвоздушни ракети беа лансирани на израелските авиони. Еден од нив е погоден....

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност