За седум години Албанија ја напуштиле 330 илјади граѓани

За седум години Албанија ја напуштиле 330 илјади граѓани

Канал 5 | пред 3 месеци

Според податоците на државниот Институт за статистика на Албанија, во периодот 2011-2017 бројот на иселените лица надвор од државата изнесува 330 илјади. Овој Институт нагласува дека најголемиот број иселени...

За седум години Албанија ја напуштиле 330 илјади граѓани

За седум години Албанија ја напуштиле 330 илјади граѓани

Локално | пред 3 месеци

Продолжува процесот на иселување на албанските државјани од својата држава. Според податоците на државниот Институт за статистика на Албанија, во периодот 2011-2017 бројот на иселените лица надвор од државата...

330 илјади граѓани ја напуштиле Албанија за седум години

330 илјади граѓани ја напуштиле Албанија за седум години

A1on | пред 3 месеци

Продолжува процесот на иселување на албанските државјани од својата држава. Според податоците на државниот Институт за статистика на Албанија, во периодот 2011-2017 бројот на иселените лица надвор од државата...

За седум години Албанија ја напуштиле 330 илјади граѓани

За седум години Албанија ја напуштиле 330 илјади граѓани

Точка | пред 3 месеци

Продолжува процесот на иселување на албанските државјани од својата држава. Според податоците на државниот Институт за статистика на Албанија, во периодот 2011-2017 бројот на иселените лица надвор од државата...

За седум години Албанија ја напуштиле 330 илјади граѓани

За седум години Албанија ја напуштиле 330 илјади граѓани

Макфакс | пред 3 месеци

Продолжува процесот на иселување на албанските државјани од нивната држава. Според податоците на Државниот Институт за статистика на Албанија, во периодот 2о11-2о17, бројот на иселените лица надвор од...

За седум години Албанија ја напуштиле 330 илјади граѓани

За седум години Албанија ја напуштиле 330 илјади граѓани

Вечер | пред 3 месеци

Продолжува процесот на иселување на албанските државјани од нивната држава. Според податоците на Државниот Институт за статистика на Албанија, во периодот 2о11-2о17, бројот на иселените лица надвор од...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност