УХМР  Можно е зголемување на нивоата на реките по најавите за врнежи од дожд и снег

УХМР: Можно е зголемување на нивоата на реките по најавите за врнежи од дожд и снег

A1on | пред 3 месеци

По најавите за нови врнежи од дожд и снег, можно е извесно зголемување на водостоите на реките, особено во западните и јужните делови од земјата, но сепак не се очекува излевање, соопштија од Управата...

УХМР апелира за водостојот на реките во западните и јужните делови

УХМР апелира за водостојот на реките во западните и јужните делови

+Инфо | пред 3 месеци

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) попладнево соопшти дека по најавите за нови врнежи од дожд и снег и постудено време можно е извесно зголемување на водостоите на реките особено во западните...

УХРМ апелира за водостојот на реките во западните и јужните делови

УХРМ апелира за водостојот на реките во западните и јужните делови

Локално | пред 3 месеци

Управата за хидрометеоролошки работи (УХРМ) попладнево соопшти дека по најавите за нови врнежи од дожд и снег и постудено време можно е извесно зголемување на водостоите на реките особено во западните...

УХРМ  Можно зголемување на водостојот на реките во западните и јужните делови

УХРМ: Можно зголемување на водостојот на реките во западните и јужните делови

Канал 5 | пред 3 месеци

Зголемување на нивоата се очекува на реките Треска, Црна Река и Голема река во околината на Ресен, како и на водотеците кои допаѓаат од Кожуф и реките во Гевгелиско-валандовска котлина. Од УХРМ велат дека...

УХРМ  Се очекува зголемување на водостоите на Треска  Црна Река  Голема

УХРМ: Се очекува зголемување на водостоите на Треска, Црна Река, Голема…

Слободен печат | пред 3 месеци

Управата за хидрометеоролошки работи (УХРМ) попладнево соопшти дека по најавите за нови врнежи од дожд и снег и постудено време можно е извесно зголемување на водостоите на реките особено во западните...

УХМР предупредува  Новите врнежи може да го зголемат нивото на реките

УХМР предупредува: Новите врнежи може да го зголемат нивото на реките

Прес 24 | пред 3 месеци

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) попладнево соопшти дека по најавите за нови врнежи од дожд и снег и постудено време можно е извесно зголемување на водостоите на реките особено во западните...

УХРМ апелира за водостојот на реките во западните и јужните делови

УХРМ апелира за водостојот на реките во западните и јужните делови

+Инфо | пред 3 месеци

Управата за хидрометеоролошки работи (УХРМ) попладнево соопшти дека по најавите за нови врнежи од дожд и снег и постудено време можно е извесно зголемување на водостоите на реките особено во западните...

УХРМ апелира за водостојот на реките во западните и јужните делови

УХРМ апелира за водостојот на реките во западните и јужните делови

+Инфо | пред 3 месеци

Управата за хидрометеоролошки работи (УХРМ) попладнево соопшти дека по најавите за нови врнежи од дожд и снег и постудено време можно е извесно зголемување на водостоите на реките особено во западните...

УХМР  Можно зголемување на водостојот на реките во западните и јужните делови

УХМР: Можно зголемување на водостојот на реките во западните и јужните делови

Сител | пред 3 месеци

- Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) попладнево соопшти дека по најавите за нови врнежи од дожд и снег и постудено време можно е извесно зголемување на водостоите на реките особено во западните...

УХМР  Можно зголемување на водостојот на реките во западните и јужните делови

УХМР: Можно зголемување на водостојот на реките во западните и јужните делови

Пост | пред 3 месеци

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) попладнево соопшти дека по најавите за нови врнежи од дожд и снег и постудено време можно е извесно зголемување на водостоите на реките особено во западните...

УХМР  Врнежите ќе ги зголемат водостоите

УХМР: Врнежите ќе ги зголемат водостоите

Кумановски муабети | пред 3 месеци

loading... Во текот на денешниот ден и ноќта се најавуваат врнежи од дожд и снег кои според прогнозата на синоптичарите на некои места ќе бидат и пообилни така што локално се предвидуваат и над 30 l/m...

УХМР  Можно зголемување на водостојот на реките во западните и јужните делови

УХМР: Можно зголемување на водостојот на реките во западните и јужните делови

ТВ 21 | пред 3 месеци

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) попладнево соопшти дека по најавите за нови врнежи од дожд и снег и постудено време можно е извесно зголемување на водостоите на реките особено во западните...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност