Чистењето на градот Скопје продолжува во Карпош

Чистењето на градот Скопје продолжува во Карпош

Екран | пред 3 месеци

Градот Скопје, како дел од краткорочните мерки за намалување на загадувањето, ќе го продолжи чистењето на градот, а следниве неколку денови ќе се чисти територијата на општина Карпош. „Една од причините...

Еко акција за чист и зелен Карпош ВИДЕО

Еко-акција за чист и зелен Карпош ВИДЕО

+Инфо | пред 3 месеци

Оваа недела, во Општина Карпош се спроведува голема еколошка акција за чистење на зеленилото и на јавните површини меѓу зградите, т.н блоковско зеленило. Комуналните служби на Општината, во соработка со...

Големата акција за чистење на Скопје продолжува во Карпош

Големата акција за чистење на Скопје продолжува во Карпош

24 вести | пред 3 месеци

Како дел од краткорочните мерки на град Скопје за намалување на загадувањето, неделава ќе се чистат зеленилото и јавните површини меѓу зградите, т.н блоковско зеленило во општина Карпош. Акцијата ја изведува...

 Генералка  во Карпош

„Генералка“ во Карпош

Независен | пред 3 месеци

На подрачје на општина Карпош се спроведува голема еколошка акција за чистење на зеленилото на јавните површини меѓу зградите, т.н блоковско зеленило. Комуналните служби на Општината, во соработка со ЈП...

Чистењето продолжува и во Карпош  се зазеленуваат и парковите

Чистењето продолжува и во Карпош, се зазеленуваат и парковите

МКД | пред 3 месеци

Градот Скопје, како дел од краткорочните мерки за намалување на загадувањето, ќе го продолжи чистењето на градот, а следниве неколку денови ќе се чисти територијата на општина Карпош. „Една од причините...

Големата акција за чистење на Скопје продолжува во Карпош

Големата акција за чистење на Скопје продолжува во Карпош

Канал 5 | пред 3 месеци

На вториот ден од оваа акција во Карпош присуствуваа претседателката на Советот на Град Скопје Љубица Јанчева, градоначалникот на општината Стефан Богоев  и директорот на ЈП „Паркови и зеленило Ардијан...

Еко   акција за чист и зелен Карпош

Еко – акција за чист и зелен Карпош

A1on | пред 3 месеци

Оваа недела, во Општина Карпош се спроведува голема еколошка акција за чистење на зеленилото и на јавните површини меѓу зградите, т.н блоковско зеленило. Комуналните служби на Општината, во соработка со...

Чистењето на градот продолжува во Карпош

Чистењето на градот продолжува во Карпош

A1on | пред 3 месеци

Градот Скопје, како дел од краткорочните мерки за намалување на загадувањето, ќе го продолжи чистењето на градот, а следниве неколку денови ќе се чисти територијата на општина Карпош. -Една од причините...

Град Скопје ќе продолжи со чистење  како мерка против загадувањето

Град Скопје ќе продолжи со чистење, како мерка против загадувањето

Макфакс | пред 3 месеци

Градот Скопје, како дел од краткорочните мерки за намалување на загадувањето, ќе го продолжи чистењето на градот, а следниве неколку денови ќе се чисти територијата на општина Карпош. „Една од причините...

Како мерка против загадувањето  Град Скопје ќе продолжи со чистењето

Како мерка против загадувањето, Град Скопје ќе продолжи со чистењето

Денар | пред 3 месеци

Градот Скопје, како дел од краткорочните мерки за намалување на загадувањето, ќе го продолжи чистењето на градот, а следниве неколку денови ќе се чисти територијата на општина Карпош. „Една од причините...

Еко акција за чист и зелен Карпош

Еко-акција за чист и зелен Карпош

+Инфо | пред 3 месеци

Оваа недела, во Општина Карпош се спроведува голема еколошка акција за чистење на зеленилото и на јавните површини меѓу зградите, т.н блоковско зеленило. Комуналните служби на Општината, во соработка со...

Се чисти територијата на општина Карпош

Се чисти територијата на општина Карпош

Скопје Инфо | пред 3 месеци

Градот Скопје, како дел од краткорочните мерки за намалување на загадувањето, ќе го продолжи чистењето на градот, а следниве неколку денови ќе се чисти територијата на општина Карпош. -Една од причините...

Големата акција за чистење на Скопје продолжува во Карпош

Големата акција за чистење на Скопје продолжува во Карпош

Сител | пред 3 месеци

Како дел од краткорочните мерки на Град Скопје за намалување на загадувањето, неделава ќе се чистат зеленилото и јавните површини меѓу зградите, т.н блоковско зеленило во општина Карпош. Акцијата ја изведува...

Град Скопје ќе продолжи со чистење  како мерка против загадувањето

Град Скопје ќе продолжи со чистење, како мерка против загадувањето

Вечер | пред 3 месеци

Градот Скопје, како дел од краткорочните мерки за намалување на загадувањето, ќе го продолжи чистењето на градот, а следниве неколку денови ќе се чисти територијата на општина Карпош. „Една од причините...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност