Секако дека го сакам првото место на АТП

Секако дека го сакам првото место на АТП

Вечер Прес | пред 3 месеци

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер вели дека е екстремно мотивиран да го врати првото место на АТП листата првпат по повеќе од пет години на турнирот во Ротердам. Федерер по триумфот на Австралија опен,...

Федерер  Би сакал да се вратам на првото место на АТП листата уште оваа недела

Федерер: Би сакал да се вратам на првото место на АТП листата уште оваа недела

Гол | пред 3 месеци

Швајцарецот Роџер Федерер изјави дека би бил пресреќен доколку ја оствари својата намера на турнирот во Ротердам. По долга пауза, тој би можел да се врати на првото место на АТП листата, што дополнително...

Федерер  Секако дека го сакам првото место

Федерер: Секако дека го сакам првото место

Top Sport | пред 3 месеци

Роџер Федерер вели дека ќе е екстремно мотивиран да го врати првото место на АТП листата првпат по повеќе од пет години на АБН Амро опен во Ротердам оваа недела. 36-годишниот шампион од Австралија опен,...

Босанецот Башиќ испиша историја и го освои АТП турнирот во Софија

Босанецот Башиќ испиша историја и го освои АТП турнирот во Софија

Гол | пред 3 месеци

129. тенисер на АТП листата, Мирза Башиќ од БиХ сензационално победи на турнирот од АТП серијата, Софија опен во Бугарија, откако во финалето во три сета со 7-6/6, 6-7/4, 6-4 го совлада Романецот Мариуш...

Босанецот Башиќ сензационално го сруши Вавринка за место во финалето во Софија

Босанецот Башиќ сензационално го сруши Вавринка за место во финалето во Софија

Гол | пред 4 месеци

Квалификантот од БиХ, Мирза Башиќ сензационално обезбеди место во финалето на АТП турнирот во Софија, откако го победи победникот на три Грен слем турнири, Стен Вавринка со 2-0 во сетови 7-6/6, 6-4. Во...

Вавринка шокиран во полуфиналето во Софија

Вавринка шокиран во полуфиналето во Софија

Дерби | пред 4 месеци

Станислас Вавринка дебитираше на АТП турнирот во Софија како најголем фаворит за титулата, но сепак не успеа да обезбеди место во утрешното финале. Швајцарецот изминатиот период имаше проблеми со повреди...

Федерер мора да го совлада Вавринка на патот кон АТП тронот

Федерер мора да го совлада Вавринка на патот кон АТП тронот

Дерби | пред 4 месеци

Рожер Федерер може да стане најстариот светски рекет број еден доколку дојде до полуфиналето на турнирот во Ротердам, а најсериозен ривал до посакуваниот пласман ќе му биде сонародникот Станислас Вавринка....

Знаете ли кој тенисер го држи рекордот за највозрасен рекет број еден во историјата

Знаете ли кој тенисер го држи рекордот за највозрасен рекет број еден во историјата?

Гол | пред 4 месеци

Пред два дена најуспешниот тенисер на сите времиња, Роџер Федерер , го потврди учеството на АТП 500 турнирот во Ротердам, кој може многу лесно да му донесе прво место на табелата по подолг период. За Федерер...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност