Јута Џез незапирлива Падна Сан Антонио за 10 та победа по ред

Јута Џез незапирлива: Падна Сан Антонио за 10-та победа по ред

Точка | пред 3 месеци

Јута Џез ја забележа 10.победа по ред , а овој пат на дневен ред дојде екипата на Сан Антонио Спарс, која беше минимално поразена со резултат од 101:99. Најефикасен во редовите на Јута Џез беше Донован...

Јута Џез незапирилива Падна Сан Антонио за 10 победа по ред

Јута Џез незапирилива: Падна Сан Антонио за 10.победа по ред

Дерби | пред 3 месеци

Јута Џез ја забележа 10.победа по ред , а овој пат на дневен ред дојде екипата на Сан Антонио Спарс, која беше минимално поразена со резултат од 101:99. Најефикасен во редовите на Јута Џез беше  Донован...

Хезоња не може сам Шариќ го потопи Њујорк

Хезоња не може сам, Шариќ го потопи Њујорк

Top Sport | пред 3 месеци

Хрватските репрезентативци Марио Хезоња и Дарио Шариќ ја обележаа изминатата ноќ во НБА лигата, бво која шампионот Голден Стејт Вориорс славеше сп 46 поени разлика во дуелот со Феникс Санс. Орландо Меџик...

НБА 10 победи по ред за Јута Џез

НБА: 10 победи по ред за Јута Џез

Кајгана | пред 3 месеци

Само 6 натпревари беа на програмата на НБА лигата во вчерашната вечер, од кои во поголемиот дел фаворитите ги оправдаа нивните улоги. Единственото изненадување се случи во Јута, каде тимот на Џез триумфираше...

Како уште да е Карл Мелоун во тимот Јута гази десет меча по ред

Како уште да е Карл Мелоун во тимот: Јута гази десет меча по ред!

Спорт 1 | пред 3 месеци

Во Западната конференција од НБА-лигата се јави нов, непланиран кандидат за плејоф. Тоа е тимот на Јута џез кој победува веќе десет натпревари во серија. Последниот е против Сан Антонио со 101-99. Откако...

Шампионот до победа со 46 Хрватите одлични Лејкерси и Теодосиќ до победа против Нетси

Шампионот до победа со +46, Хрватите одлични, Лејкерси и Теодосиќ до победа против Нетси

Спортски | пред 3 месеци

Изминатата вечер во НБА лигата се одиграа шест натпревари. Голден Стејт ја потврди фаворитската улога и убедливо славеше над Феникс Санси со 129:83 и на тој начин им го нанесоа шестиот пораз на Санси....

Голден Стејт го уништи Феникс продолжи победничката серија на Јута

Голден Стејт го „уништи“ Феникс, продолжи победничката серија на Јута

Гол | пред 3 месеци

На денот кога Стив Кер им дозволи на своите кошаркари да ги водат тајм-аутите, Голден Стејт Вориорс го победи Феникс Санс со 46 разлика (129-83). На мечот не настапи Дрејмонд Грин, но затоа тука беше Омри...

Нема шега со Вориорс фантастичен Шариќ

Нема шега со Вориорс, фантастичен Шариќ

Sportmedia | пред 3 месеци

Голден Стејт ја забележа третата победа во низа, откако на домашен терен го совлада Феникс со 129:83. Дарио Шариќ ја предводеше Филаделфија до триумфот над Њујорк 108:92. Голден стејт ја потврдија улогата...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност