Кер им дозволи на играчите да се договараат како ќе играат Голден Стејт го прегази Феникс со 46 разлика

Кер им дозволи на играчите да се договараат како ќе играат, Голден Стејт го „прегази“ Феникс со 46 разлика

МКД | пред 3 месеци

Тренерот на Голден Стејт, Стив Кер секогаш бил иновативен па реши да им дозволи на своите играчи сами да се договараат како ќе играат, „Воините" одговорија со победа од 129-83 над Феникс Очигледно Голден...

Стив Кер ги остави воините среде натпревар и му ја препушти таблата на Игудала

Стив Кер ги остави „воините“ среде натпревар и му ја препушти таблата на Игудала!

Точка | пред 3 месеци

Голден Стејт го растури Феникс на домашен терен и успеа да стигне до третата победа во низа по двата неочекувани порази кои ги претрпе од Денвер и Оклахома, а овој меч на „воините“ се разликуваше од сите...

Стив Кер ги остави воините среде натпревар и му ја препушти таблата на Игудала

Стив Кер ги остави „воините“ среде натпревар и му ја препушти таблата на Игудала!

Дерби | пред 3 месеци

Голден Стејт го растури Феникс на домашен терен и успеа да стигне до третата победа во низа по двата неочекувани порази кои ги претрпе од Денвер и Оклахома, а овој меч на „воините“ се разликуваше од сите...

Голден Стејт може и без тренер  Тренерот работата им ја препушти на играчит

Голден Стејт може и без тренер! – Тренерот работата им ја препушти на играчит

Спортски | пред 3 месеци

Стив Кер, тренерот на Голден Стејт на сред натпревар против Феникс Санс сфати дека нема што повеќе да ги научи играчите на актуелниот НБА шампион. Во текот на еден тајм-аут, Кер го повика Андреа Игодала...

Стив Кер си седна да гледа Голден стејт синоќа го тренираше еден од кошаркарите

Стив Кер си седна да гледа: Голден стејт синоќа го тренираше еден од кошаркарите!

Спорт 1 | пред 3 месеци

Стив Кер, тренерот на Голден стејт, има најнов метод на работа во кој тренерската палка им ја дава на играчите. Синоќа во натпреварот со Феникс, во еден момент таблата за цртање ја зеде Андре Игуодала...

 Воините можат и без помош на тренерот

„Воините“ можат и без помош на тренерот

Sportmedia | пред 3 месеци

За време на тајм-аутот, Кер го повика Андре Игудала, му ја даде таблата и фломастерот со кој се цртаат одредени акции, и едноставно се тргна од клупата за резервни играчи. Стив Кер, тренерот на Голден...

Вориорс играа без тренер и победија со стил

Вориорс играа „без тренер“ и победија со стил

Basketball | пред 3 месеци

Стив Кер им ја предал палката на повеќе играчи од неговата екипа, сами да раководат со тимот во различни сегменти од подготовката за натпреварот и на натпреварот против Феникс. Вориорс одговорија на предизвикот,...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност