Серена Вилијамс ќе игра против Холандија

Серена Вилијамс ќе игра против Холандија

Вечер Прес | пред 3 месеци

Американската тенисерка Серена Вилијамс ќе се врати на терените на мечот против Холандија од првиот коло на Светската група на Фед Купот. Серена веќе е пријавена во двојки заедно со Лорен Дејвис. Серена...

Серена играше прв пат по породувањето   еден детал ја фрли тенисерката во втор план

Серена играше прв пат по породувањето – еден детал ја фрли тенисерката во втор план!

Република | пред 3 месеци

Американската тенисерка Серена Вилијамс се врати на терен после породувањето. Таа со сестра и Венус одигра дубл во рамки на Фед купот против Холандија. Тие двете беа поразени од парот Керхова-Шурс со 2:0...

Венус Вилијамс со победи ја маркираше илјадарката

Венус Вилијамс со победи ја маркираше илјадарката

Sportmedia | пред 3 месеци

Венус Вилијамс има уште еден рекорд со кој може да се гордее, а со две победи во Федерејшн купот ја мина границата од илјада мечеви во сингл на светската тениска сцена Венус Вилијамс има уште еден рекорд...

Неславен кам бек  Серена се врати на терените заедно со нејзината сестра но со пораз

Неславен кам-бек: Серена се врати на терените заедно со нејзината сестра но со пораз

Дерби | пред 3 месеци

Серена Вилијамс и официјално го имаше своето враќање на терените по раѓањето на нејзината ќеркичка. Таа поради бременоста не смееше да игра и мораше да направи пауза од играње тенис. Нејзиното долго најавувано...

Серена Вилијамс пријавена за Федерејшн Купот против Холандија

Серена Вилијамс пријавена за Федерејшн Купот против Холандија

Гол | пред 3 месеци

Серена Вилијамс ќе се врати на терените на мечот против Холандија од првиот коло на Светската група на Федерејшн Купот. Серена веќе е пријавена во двојки заедно со Лорен Дејвис. 36-годишната Американка...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност