Како да се убие културата и зошто

Како да се убие културата и зошто

Слободен печат | пред 3 месеци

Ваквата стратегија и тактика гарантира големи не годишни, туку долгогодишни заштеди за државата. Не е далеку денот кога конечно овие трошоци ќе станат непотребни. Кога, конечно, ќе го снема секторот култура....

СЛОБОДЕН УДАР Како да се убие културата и зошто

СЛОБОДЕН УДАР Како да се убие културата и зошто

+Инфо | пред 3 месеци

Годишната програма и резултатите од годишниот конкурс за проекти од национален интерес во културата влеваат едно чувство на сигурност дека кризата во културата – следствено, и кризата во целото општество...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност