Наместо барок Пелагонија ќе го добие стариот изглед

Наместо барок „Пелагонија“ ќе го добие стариот изглед

Скопје Инфо | пред 4 месеци

Дел од објектите кои гравитираат околу плоштад Македонија, ќе бидат поштедени од барок. Станува збор за зградите на улиците „Димитрија Чуповски“, „Никола Вапцаров“ и улица Македонија. Некои од овие згради...

Шилегов ги стопираше барокните фасади  Забавата заврши

Шилегов ги стопираше барокните фасади: "Забавата заврши"

Прес 24 | пред 4 месеци

Град Скопје и официјално ја стопираше изградбата на барокни фасади низ центарот на градот. На денешната седницата на Советот на Град Скопје советниците го прифатија барањето на градоначалникот Шилегов...

Фајронт за барокот низ Центар Шилегов ја прекина забавата

Фајронт за барокот низ Центар, Шилегов ја прекина „забавата“

Фокус | пред 4 месеци

Дел од објектите кои гравитираат околу плоштад Македонија, ќе бидат поштедени од барок. Станува збор за зградите на улиците „Димитрија Чуповски“, „Никола Вапцаров“ и улица Македонија, за кои претходната...

Советот на град Скопје и официјално ја прекина барокизацијата на фасадите

Советот на град Скопје и официјално ја прекина „барокизацијата“ на фасадите

Build | пред 4 месеци

Ставен е крај на менувањето на постојниот изглед на објектите од централното градско подрачје. Советот на град Скопје денеска и официјално донесе одлука за укинување на Програмата за реконструкција на...

ЗАБАВАТА ЗАВРШИ РЕЧЕ ШИЛЕГОВ И ОФИЦИЈАЛНО ГИ СТОПИРАШЕ БАРОКНИТЕ ФАСАДИ НИЗ СКОПЈЕ

ЗАБАВАТА ЗАВРШИ, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ И ОФИЦИЈАЛНО ГИ СТОПИРАШЕ БАРОКНИТЕ ФАСАДИ НИЗ СКОПЈЕ

Сакам Да Кажам | пред 4 месеци

Град Скопје и официјално ја стопираше изградбата на барокни фасади низ центарот на градот. Градоначалникот Петре Шилегов од самото негово доаѓање на функцијата најави дека фасадите од проектот Скопје 2014...

Град Скопје ја запира понатамошната промена во барок на фасадите во Центар

Град Скопје ја запира понатамошната промена во барок на фасадите во Центар

Локално | пред 4 месеци

Советниците на Град Скопје на утрешната седница ќе одлучуват за укинување на одлуката за изглед на барокни фасади во централното градско јадро. Град Скопје од извршителите ќе бара да ги вратат фасадите...

Шилегов Повеќе не даваме пари за барокни фасади забавата заврши

Шилегов: Повеќе не даваме пари за барокни фасади, забавата заврши

Независен | пред 4 месеци

Градските власти и официјално, на хартија, прекинаа со активностите за нови речиси 100 стилски фасади низ центарот на Скопје. Советот на Град Скопје ги поништи одлуките за програмите за рефасадирање на...

Град Скопје ќе плати за да запре барокот на фасадите во Центар

Град Скопје ќе плати за да запре барокот на фасадите во Центар

Скопје Инфо | пред 4 месеци

Советниците на Град Скопје на денешната седница ќе одлучуват за укинување на одлуката за изглед на барокни фасади во централното градско јадро. Град Скопје од извршителите ќе бара да ги вратат фасадите...

Град Скопје ќе плати за да запре барокот на фасадите во Центар

Град Скопје ќе плати за да запре барокот на фасадите во Центар

Слободен печат | пред 4 месеци

Советниците на Град Скопје на утрешната седница ќе одлучуват за укинување на одлуката за изглед на барокни фасади во централното градско јадро. Град Скопје од извршителите ќе бара да ги вратат фасадите...

Скопските советници утре ќе одлучучат дали ќе го спасат центарот од барок

Скопските советници утре ќе одлучучат дали ќе го спасат центарот од барок

Вечер Прес | пред 4 месеци

Советниците на Град Скопје на утрешната седница треба да одлучуват за укинување на одлуката за изглед на барокни фасади во централното градско јадро на Скопје. Градот со оваа предлог-одлука се обврзува...

Град Скопје ќе плати за барокните фасади да се вратат во првобитна состојба

Град Скопје ќе плати за барокните фасади да се вратат во првобитна состојба

Прес 24 | пред 4 месеци

Советниците на Град Скопје на утрешната седница ќе одлучуват за укинување на одлуката за изглед на барокни фасади во централното градско јадро. Град Скопје од извршителите ќе бара да ги вратат фасадите...

Град Скопје ќе плати за да запре барокот на фасадите во Центар

Град Скопје ќе плати за да запре барокот на фасадите во Центар

MK News | пред 4 месеци

Советниците на Град Скопје на утрешната седница ќе одлучуват за укинување на одлуката за изглед на барокни фасади во централното градско јадро. Град Скопје од извршителите ќе бара да ги вратат фасадите...

Град Скопје со одлука ќе ги спаси од барок Пелагонија  Метропол и други објекти

Град Скопје со одлука ќе ги спаси од барок „Пелагонија“, „Метропол“ и други објекти

A1on | пред 4 месеци

Советниците на Град Скопје на утрешната седница треба да одлучуват за укинување на одлуката за изглед на барокни фасади во централното градско јадро на Скопје. Градот со оваа предлог-одлука се обврзува...

Град Скопје со одлука ќе ги спаси од барок Пелагонија и Метропол и други објекти

Град Скопје со одлука ќе ги спаси од барок „Пелагонија“ и „Метропол“ и други објекти

Кајгана | пред 4 месеци

Советниците на Град Скопје на утрешната седница треба да одлучуват за укинување на одлуката за изглед на барокни фасади во централното градско јадро на Скопје. Градот со оваа предлог-одлука се обврзува...

Град Скопје со одлука ќе ги спаси од барок Пелагонија и Метропол и други објекти

Град Скопје со одлука ќе ги спаси од барок „Пелагонија“ и „Метропол“ и други објекти

Точка | пред 4 месеци

Советниците на Град Скопје на утрешната седница треба да одлучуват за укинување на одлуката за изглед на барокни фасади во централното градско јадро на Скопје. Градот со оваа предлог-одлука се обврзува...

Град Скопје со одлука ќе ги спаси од барок Пелагонија и Метропол и други објекти

Град Скопје со одлука ќе ги спаси од барок „Пелагонија“ и „Метропол“ и други објекти

Макфакс | пред 4 месеци

Советниците на Град Скопје на утрешната седница треба да одлучуват за укинување на одлуката за изглед на барокни фасади во централното градско јадро на Скопје. Градот со оваа предлог-одлука се обврзува...

Град Скопје ќе плати за да запре барокот на фасадите во Центар

Град Скопје ќе плати за да запре барокот на фасадите во Центар

+Инфо | пред 4 месеци

Советниците на Град Скопје на утрешната седница ќе одлучуват за укинување на одлуката за изглед на барокни фасади во централното градско јадро. Град Скопје од извршителите ќе бара да ги вратат фасадите...

Град Скопје со одлука ќе ги спаси од барок Пелагонија и Метропол и други објекти

Град Скопје со одлука ќе ги спаси од барок „Пелагонија“ и „Метропол“ и други објекти

Локално | пред 4 месеци

Советниците на Град Скопје на утрешната седница треба да одлучуват за укинување на одлуката за изглед на барокни фасади во централното градско јадро на Скопје. Градот со оваа предлог-одлука се обврзува...

Град Скопје со одлука ќе ги спаси од барок Пелагонија и Метропол и други објекти

Град Скопје со одлука ќе ги спаси од барок „Пелагонија“ и „Метропол“ и други објекти

Вечер | пред 4 месеци

Советниците на Град Скопје на утрешната седница треба да одлучуват за укинување на одлуката за изглед на барокни фасади во централното градско јадро на Скопје. Градот со оваа предлог-одлука се обврзува...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност