Кинеската економија оствари стабилен раст од 6 9  во вториот квартал

Кинеската економија оствари стабилен раст од 6,9% во вториот квартал

Денар | пред 10 месеци

Кинеската економија постигна стабилен раст во вториот квартал од 6,9 проценти, соопштија светските агенции. Ова темпо на зголемување на бруто домашниот производ (БДП) на втората економија во светот, сепак...

Раст од 6 9 отсто на кинеската економија

Раст од 6,9 отсто на кинеската економија

A1on | пред 10 месеци

Кинеската економија задржувајќи го темпото од првиот квартал и во второто тримесечје бележи раст од 6,9 проценти, што е за 0,1 отсто повеќе од очекувањета на аналитичарите. Проекцијата на кинеската Влада...

Раст од 6 9 отсто на кинеската економија

Раст од 6,9 отсто на кинеската економија

Алсат-М | пред 10 месеци

Кинеската економија задржувајќи го темпото од првиот квартал и во  второто тримесечје бележи раст од 6,9 проценти, што е за 0,1 отсто повеќе од очекувањета на аналитичарите. Проекцијата на кинеската Влада...

Раст од 6 9 отсто на кинеската економија

Раст од 6,9 отсто на кинеската економија

ТВ Нова | пред 10 месеци

Кинеската економија задржувајќи го темпото од првиот квартал и во  второто тримесечје бележи раст од 6,9 проценти, што е за 0,1 отсто повеќе од очекувањета на аналитичарите. Проекцијата на кинеската Влада...

Раст од 6 9 отсто на кинеската економија

Раст од 6,9 отсто на кинеската економија

+Инфо | пред 10 месеци

Кинеската економија задржувајќи го темпото од првиот квартал и во второто тримесечје бележи раст од 6,9 проценти, што е за 0,1 отсто повеќе од очекувањета на аналитичарите. Проекцијата на кинеската Влада...

 Фич  предупреди дека зголемениот долг на Кина може да предизвика  економски и финансиски шокови

„Фич" предупреди дека зголемениот долг на Кина може да предизвика „економски и финансиски шокови"

Вечер | пред 10 месеци

Американската бонитетна агенција „Фич" предупреди дека зголемениот долг на Кина може да предизвика „економски и финансиски шокови". Сепак агенцијата го задржа рејтингот на Кина на ниво „А+" со стабилни...

Раст на кинеската економија од 6 9

Раст на кинеската економија од 6,9%

Банкарство | пред 10 месеци

Кинеската економија задржувајќи го темпото од првиот квартал и во второто тримесечје бележи раст од 6,9%, што е за 0,1% повеќе од очекувањета на аналитичарите. Кинеската влада за годинава прогнозираше...

Раст од 6 9 отсто на кинеската економија

Раст од 6,9 отсто на кинеската економија

Вечер | пред 10 месеци

Кинеската економија задржувајќи го темпото од првиот квартал и во второто тримесечје бележи раст од 6,9 проценти, што е за 0,1 отсто повеќе од очекувањета на аналитичарите. Проекцијата на кинеската Влада...

Раст од 6 9 отсто на кинеската економија

Раст од 6,9 отсто на кинеската економија

Сител | пред 10 месеци

Кинеската економија задржувајќи го темпото од првиот квартал и во  второто тримесечје бележи раст од 6,9 проценти, што е за 0,1 отсто повеќе од очекувањета на аналитичарите. Проекцијата на кинеската Влада...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност