Ребаланс на буџет 2017

Ребаланс на буџет 2017

Бриф | пред 10 месеци

Првиот ден од расправата почна со излагањето на министерот Тевдовски кој рече дека станува збор за ребаланс со кој се скратени средствата каде имало слаба реализација, но и дека се работело на одземање...

Расправа по Ребалансот на Буџетот за 2017 во матичната собраниска Комисија продолжува утре

Расправа по Ребалансот на Буџетот за 2017 во матичната собраниска Комисија продолжува утре

+Инфо | пред 10 месеци

Расправата по Ребалансот на Буџетот за 2017 година во матичната Комисија за финансирање и буџет попладнево беше прекината, а продолжението е закажано за утре во 11 часот. Министерот за финансии Драган...

СДСМ Не постои поштетно задолжување од тоа на ВМРО ДПМНЕ

СДСМ: Не постои поштетно задолжување од тоа на ВМРО-ДПМНЕ

Актуелно24 | пред 10 месеци

По серијата обвинувања од ВМРО-ДПМНЕ дека СДСМ, по повеќето напади кон претходната влада за прекумерно задолжување, сега го прави истото, од власта одговорија дека колку и да прават вакви споредби факт...

Расправа по ребалансот на Буџетот прдолжува утре

Расправа по ребалансот на Буџетот прдолжува утре

Алфа | пред 10 месеци

Вкупните приходи во првите шест месеци се 86,4 милијарди денари што е 46 отсто во однос на планираното, а расходите се 94,6 милијарди денари. Министерот за финансии Драган Тевдовски во своето образложение...

Почна расправата за ребаланс на буџетот

Почна расправата за ребаланс на буџетот

Телма | пред 10 месеци

Ребалансот на буџетот ниту е развоен ниту реформски туку козметичка измена со која се крати на почнати инфраструктурни проекти, обвинија пратенците од опозицијата на првиот ден од комисиската расправа...

СДСМ Не постои поштетно задолжување од она на ВМРО ДПМНЕ ребалансот ги насочува парите кај граѓаните

СДСМ: Не постои поштетно задолжување од она на ВМРО-ДПМНЕ, ребалансот ги насочува парите кај граѓаните

Локално | пред 10 месеци

СДСМ писмено реагира на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. „Не постои поголемо и поштетно задолжување од она што ВМРО-ДПМНЕ им го направи на граѓаните на Македонија за време на 11 годишното криминално владеење....

Тевдовски Основнa цел на ребалансот e да се намалат непродуктивните трошоци

Тевдовски: Основнa цел на ребалансот e да се намалат непродуктивните трошоци

Канал 5 | пред 10 месеци

Основната цел на ребалансот, нагласи Тевдовски, е намалување на непродуктивните трошоци. За СДСМ ваквите кратењата се неопходни за да може да се реализираат ветените реформски проекти на Владата, за ВМРО-ДПМНЕ...

Расправа по Ребалансот на Буџетот прдолжува утре

Расправа по Ребалансот на Буџетот прдолжува утре

Прес 24 | пред 10 месеци

Расправата по Ребалансот на Буџетот за 2017 година во матичната Комисија за финансирање и буџет попладнево беше прекината, а продолжението е закажано за утре во 11:00 часот. Министерот за финансии Драган...

Ребалансот на буџетот пред пратениците

Ребалансот на буџетот пред пратениците

ТВ Нова | пред 10 месеци

Намалувањето на непродуктивните трошења од страна на носителите на власта, службени патувања, економски промоции, репрезентации. Ова се дел од причините за ребалансот на Буџетот за 2017 кој се најде пред...

СДСМ: Не постои поштетно задолжување од она на ВМРО-ДПМНЕ, ребалансот ги насочува парите кај граѓаните

Нетпрес | пред 10 месеци

Не постои поголемо и поштетно задолжување од она што ВМРО-ДПМНЕ им го направи на граѓаните на Македонија за време на 11-годишното криминално владеење, реагираше во понеделникот владејачката СДСМ. „ВМРО-ДПМНЕ...

СДСМ Не постои поштетно задолжување од она на ВМРО ДПМНЕ ребалансот ги насочува парите кај граѓаните

СДСМ: Не постои поштетно задолжување од она на ВМРО-ДПМНЕ, ребалансот ги насочува парите кај граѓаните

A1on | пред 10 месеци

СДСМ писмено реагира на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. „Не постои поголемо и поштетно задолжување од она што ВМРО-ДПМНЕ им го направи на граѓаните на Македонија за време на 11 годишното криминално владеење....

Ребаланс на буџет 2017

Ребаланс на буџет 2017

24 вести | пред 10 месеци

Во ребалансот не се предвидени пари за зголемување на пензиите и социјалните надоместоци, а има зголемување на ставките за плати во речиси сите институции, обвини ВМРО-ДПМНЕ на правиот ден од расправата...

СДСМ Не постои поштетно задолжување од тоа на ВМРО ДПМНЕ

СДСМ: Не постои поштетно задолжување од тоа на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс | пред 10 месеци

По серијата обвинувања од ВМРО-ДПМНЕ дека СДСМ, по повеќето напади кон претходната влада за прекумерно задолжување, сега го прави истото, од власта одговорија дека колку и да прават вакви споредби факт...

За пратениците на ВМРО ДПМНЕ ребалансот не е реформски

За пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ребалансот не е реформски

Локално | пред 10 месеци

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека ребалансот на буџетот не е реформски, односно нема развојна компонента. Пратеничката Лилјана Кузмановска и претседателка на Комисијата за буџет и финансирање рече...

СДСМ Владата на ДПМНЕ се задолжуваше за сопствено богатење со ребалансот на Буџетот ќе ги поправаме овие штети

СДСМ: Владата на ДПМНЕ се задолжуваше за сопствено богатење, со ребалансот на Буџетот ќе ги поправаме овие штети

Фокус | пред 10 месеци

„Поголемо и поштетно задолжување од она што ВМРО-ДПМНЕ им го направи на граѓаните на Македонија за време на 11-Вгодишното криминално владеење немало досега“, реагираат од СДСМ. Реакцијата на СДСМ доаѓа...

За пратениците на ВМРО ДПМНЕ ребалансот не е реформски

За пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ребалансот не е реформски

A1on | пред 10 месеци

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека ребалансот на буџетот не е реформски, односно нема развојна компонента. Пратеничката Лилјана Кузмановска и претседателка на Комисијата за буџет и финансирање рече...

За пратениците на ВМРО ДПМНЕ ребалансот не е реформски СДСМ со поддршка на кратењата

За пратениците на ВМРО-ДПМНЕ  ребалансот не е реформски, СДСМ со поддршка на кратењата

Макфакс | пред 10 месеци

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека ребалансот на буџетот не е реформски, однсно нема развојна компонента. Пратеничката Лилјана Кузмановска и претседателка на Комисијата за буџет и финасирање рече дека...

Остра дебата на Комисијата за ребаланс на буџетот

Остра дебата на Комисијата за ребаланс на буџетот

Алсат-М | пред 10 месеци

Остра дебата на собраниската Комисија за ребалансот на буџетот. Опозициската ВМРО – ДПМНЕ ја искритикува политиката на Владата дека ребалансот е само добро шминкање на државната каса, а Владата на Зоран...

Тевдовски Основнa цел на ребалансот e да се намалат непродуктивните трошоци

Тевдовски: Основнa цел на ребалансот e да се намалат непродуктивните трошоци

Канал 5 | пред 10 месеци

Министерот за финансии Драган Тевдовски го презентираше пред членовите на матичната комисија за финансирање и буџет. Опозицијата поднесе 706 амандмани, од власта се задоволни - тој бил одраз на политиките на владата.

Расправата по Ребалансот на Буџетот за 2017 во матичната собраниска Комисија продолжува утре

Расправата по Ребалансот на Буџетот за 2017 во матичната собраниска Комисија продолжува утре

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Расправата по Ребалансот на Буџетот за 2017 година во матичната Комисија за финансирање и буџет попладнево беше прекината, а продолжението е закажано за утре во 11:00 часот. Министерот за финансии Драган...

ТЕВДОВСКИ ГО ОБРАЗЛОЖУВА РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ Повеќе пари за поддршка на граѓаните наместо за службени патувања и рекламирање

ТЕВДОВСКИ ГО ОБРАЗЛОЖУВА РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ: Повеќе пари за поддршка на граѓаните наместо за службени патувања и рекламирање

Фактор | пред 10 месеци

Драстично кратење на кампањите, патувањата, рекламирањето а повеќе пари на сметка на граѓаните и  фирми како што се минималната плата, решение за стечајците, поддршка за малите и средните претпријатија...

Почна расправата по ребалансот на Буџетот во Комисијата за финансирање и буџет

Почна расправата по ребалансот на Буџетот во Комисијата за финансирање и буџет

Алсат-М | пред 10 месеци

Во Собранието на Република Македонија, во матичната Комисија за финансирање и буџет денеска почна расправата по предложениот Ребаланс на Буџетот за 2017 година. Пред членовите ребалансот го образложи министерот...

Кузмановска Во буџетот нема пари за зголемување на пензиите и социјалната помош а има пари за партиски вработувања

Кузмановска: Во буџетот нема пари за зголемување на пензиите и социјалната помош, а има пари за партиски вработувања

ТВ Нова | пред 10 месеци

Граѓаните треба да знаат дека со ребалансот на буџетот нема предвидено пари за зголемување на пензиите и социјалната помош, но има пари за партиски вработувања, истакна денес на Комисијата за финансирање...

Кузмановска: Во буџетот нема пари за зголемување на пензиите и социјалната помош, а има за партиски вработувања

Нетпрес | пред 10 месеци

Граѓаните треба да знаат дека со ребалансот на буџетот нема предвидено пари за зголемување на пензиите и социјалната помош, но има пари за партиски вработувања, истакна денес на Комисијата за финансирање...

Тевдовски Старата власт оставила долг од 2 4 милијарди денари во областа на културата

Тевдовски: Старата власт оставила долг од 2,4 милијарди денари во областа на културата

Актуелно24 | пред 10 месеци

Основнa цел на ребалансот e да ги намали непродуктивните трошоци и да обезбеди простор за реализација на политиките на новата Влада, рече министерот за финансии, Драган Тевдовски, на собраниската Комисија...

ВМРО ДПМНЕ Со предложениот буџет владата го зголемува задолжувањето

ВМРО-ДПМНЕ: Со предложениот буџет владата го зголемува задолжувањето

Телеграф | пред 10 месеци

Со предложениот ребаланс на Буџетот, Владата на СДСМ го зголемува задолжувањето на Македонија, смета ВМРО-ДПМНЕ . – СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост...

Кузмановска Во буџетот нема пари за зголемување на пензиите и социјалната помош а има пари за партиски вработувања

Кузмановска: Во буџетот нема пари за зголемување на пензиите и социјалната помош, а има пари за партиски вработувања

Курир | пред 10 месеци

-Нема зголемување на пензиите, ова пензионерите треба да го знаат. Нема зоглемување на социјалната помош нешто што е еден од проектите на ВМРО-ДПМНЕ во текот на изминатите години, одговорете зошто се прекинува...

Со ребалансот на буџетот треба да се намалат непотребните трошоци тврди Тевдовски

Со ребалансот на буџетот треба да се намалат непотребните трошоци, тврди Тевдовски

Позитив | пред 10 месеци

Министерот за финансии, Драган Тевдовски, на денешната расправа за ребалансот на буџетот на Комисијата за финансирање и буџет, истакна дека основнa цел на ребалансот e да ги намали непродуктивните трошоци...

ВМРО ДПМНЕ Власта е виновна за задолжувањата

ВМРО-ДПМНЕ: Власта е виновна за задолжувањата

ТВ 21 | пред 10 месеци

Иако уште пред да дојдат на власт, СДСМ велеа дека се против задолжувањата, сега го прават токму спротивното обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Според опозициската партија, новата власт предлага ребаланс на Буџет...

Започна расправата за ребалансот на буџетот Ќе се крати на кампањи патувања реклами

Започна расправата за ребалансот на буџетот: Ќе се крати на кампањи, патувања, реклами

Таратур | пред 10 месеци

Комисијата за фнансирање и буџет ја започна расправата за ребаланс на Буџетот за 2017. Како што рече министерот за финансии Драган Тевдовски во образложението, основната идеја е да се намалат непродуктивните...

Тевдовски Со ребалансот сериозно кратење на сите непродуктивни трошоци

Тевдовски: Со ребалансот сериозно кратење на сите непродуктивни трошоци

A1on | пред 10 месеци

Намалување на непродуктивните трошоци и обезбедување простор за реализација на политиките на новата Влада е целта на предложениот ребаланс на Буџетот за 2017 година за кој од денеска почна расправа во...

Кузмановска Во буџетот нема пари за зголемување на пензиите и социјалната помош а има пари за партиски вработувања

Кузмановска: Во буџетот нема пари за зголемување на пензиите и социјалната помош, а има пари за партиски вработувања

Вистина | пред 10 месеци

Граѓаните треба да знаат дека со ребалансот на буџетот нема предвидено пари за зголемување на пензиите и социјалната помош, но има пари за партиски вработувања, истакна денес на Комисијата за финансирање...

Тевдовски Старата власт оставила долг од 2 4 милијарди денари во областа на културата

Тевдовски: Старата власт оставила долг од 2,4 милијарди денари во областа на културата

Макфакс | пред 10 месеци

Основнa цел на ребалансот e да ги намали непродуктивните трошоци и да обезбеди простор за реализација на политиките на новата Влада, рече министерот за финансии, Драган Тевдовски, на собраниската Комисија...

Кузмановска Во буџетот нема пари за зголемување на пензиите и социјалната помош а има пари за партиски вработувања

Кузмановска: Во буџетот нема пари за зголемување на пензиите и социјалната помош, а има пари за партиски вработувања

Денешен | пред 10 месеци

Граѓаните треба да знаат дека со ребалансот на буџетот нема предвидено пари за зголемување на пензиите и социјалната помош, но има пари за партиски вработувања, истакна денес на Комисијата за финансирање...

Тевдовски Со ребалансот сериозно кратење на сите непродуктивни трошоци

Тевдовски: Со ребалансот сериозно кратење на сите непродуктивни трошоци

Локално | пред 10 месеци

Намалување на непродуктивните трошоци и обезбедување простор за реализација на политиките на новата Влада е целта на предложениот ребаланс на Буџетот за 2017 година за кој од денеска почна расправа во...

Тевдовски Скративме за патувања репрезентации економски промоции и рекламирања

Тевдовски: Скративме за патувања, репрезентации, економски промоции и рекламирања

МКД | пред 10 месеци

Намалување на непродуктивните трошоци и обезбедување простор за реализација на политиките на новата Влада е целта на предложениот ребаланс на Буџетот за 2017 година за кој од денеска почна расправа во...

Тевдовски Претходната Влада оставила долг од 2 4 милијарди денари во областа на културата

Тевдовски: Претходната Влада оставила долг од 2,4 милијарди денари во областа на културата

Фокус | пред 10 месеци

Основнa цел на ребалансот e да ги намали непродуктивните трошоци и да обезбеди простор за реализација на политиките на новата Влада, рече министерот за финансии, Драган Тевдовски, на собраниската Комисија...

Се кратат непродуктивните трошоци на власта опозицијата поднесе 1000 амандмани за ребалансот

Се кратат непродуктивните трошоци на власта, опозицијата поднесе 1000 амандмани за ребалансот

ТВ 21 | пред 10 месеци

Започна расправата за ребаланс на Буџетот за 2017 година. Ревидирањето на државната каса го образложи министерот за финансии, Драган Тевдовски. Се кратат службените патувања, рекламирањето, и трошоците...

Тевдовски Старата власт оставила долг од 2 4 милијарди денари во областа на културата

Тевдовски: Старата власт оставила долг од 2,4 милијарди денари во областа на културата

Фокус | пред 10 месеци

Основнa цел на ребалансот e да ги намали непродуктивните трошоци и да обезбеди простор за реализација на политиките на новата Влада, рече министерот за финансии, Драган Тевдовски, на собраниската Комисија...

Кузмановска Во буџетот нема пари за зголемување на пензиите и социјалната помош а има пари за партиски вработувања

Кузмановска: Во буџетот нема пари за зголемување на пензиите и социјалната помош, а има пари за партиски вработувања

Прес 24 | пред 10 месеци

Граѓаните треба да знаат дека со ребалансот на буџетот нема предвидено пари за зголемување на пензиите и социјалната помош, но има пари за партиски вработувања, истакна денес на Комисијата за финансирање...

Ребаланс на буџетот  ВМРО ДПМНЕ со стотици амандмани

Ребаланс на буџетот - ВМРО-ДПМНЕ со стотици амандмани

Р.С. Европа | пред 10 месеци

Во Собранието почна расправата за ребалансот на буџетот, стокмен од владата на ВМРО-ДПМНЕ, а сега коригиран од владата на СДСМ. Опозицијата поднесе 706 амандмани, а од власта се задоволни - тој бил одраз...

Почна расправата по ребалансот на буџетот во Kомисијата за финансирање и буџет

Почна расправата по ребалансот на буџетот во Kомисијата за финансирање и буџет

24 вести | пред 10 месеци

По едночасовна пауза – ребалансот пред пратениците. Ребалансот на буџетот предложен од владата е на дневен ред на собраниската комисија за финансирање и буџет. Осумстотитни и четириесет амандмани стигнале...

Почна расправата по ребалансот на Буџетот во Комисијата за финансирање и буџет

Почна расправата по ребалансот на Буџетот во Комисијата за финансирање и буџет

A1on | пред 10 месеци

Во Собранието на Република Македонија, во матичната Комисија за финансирање и буџет денеска почна расправата по предложениот Ребаланс на Буџетот за 2017 година. Пред членовите ребалансот го образложи министерот...

Тевдовски Се кратат патувањата и репрезентациите на функционерите рекламирањето

Тевдовски: Се кратат патувањата и репрезентациите на функционерите, рекламирањето...

+Инфо | пред 10 месеци

Интегрално го објавуваме обраќањето на министерот за финансии, Драган Тевдовски, во врска со ребалансот на Буџетот на Комисијата за финансирање и буџет која се одржа денеска: Почитувани пратеници, најпрвин...

Тевдовски Со ребалансот сериозно кратење на сите непродуктивни трошоци

Тевдовски: Со ребалансот сериозно кратење на сите непродуктивни трошоци

Канал 5 | пред 10 месеци

Образложувајќи го предлогот министерот за финансии Драган Тевдовски рече дека кога станува збор за ребаланс има ограничување и оти единствената здрава опција била да се намалат непродуктивните трошоци...

Тевдовски Со ребалансот сериозно кратење на сите непродуктивни трошоци

Тевдовски: Со ребалансот сериозно кратење на сите непродуктивни трошоци

ТВ Нова | пред 10 месеци

Намалување на непродуктивните трошоци и обезбедување простор за реализација на политиките на новата Влада е целта на предложениот ребаланс на Буџетот за 2017 година за кој од денеска почна расправа во...

Тевдовски Во областа на културата има долг од 2 4 милијарди денари

Тевдовски: Во областа на културата има долг од 2,4 милијарди денари

Денар | пред 10 месеци

Основнa цел на ребалансот e да ги намали непродуктивните трошоци и да обезбеди простор за реализација на политиките на новата Влада, рече министерот за финансии, Драган Тевдовски, на собраниската Комисија...

Почна расправата по ребалансот на Буџетот во Комисијата за финансирање и буџет

Нетпрес | пред 10 месеци

Во Собранието на Република Македонија, во матичната Комисија за финансирање и буџет денеска почна расправата по предложениот Ребаланс на Буџетот за 2017 година. Пред членовите ребалансот го образложи министерот...

Започна расправата за ребалансот на Буџетот Ќе се крати на кампањи патувања реклами

Започна расправата за ребалансот на Буџетот: Ќе се крати на кампањи, патувања, реклами

Сител | пред 10 месеци

Embedded video for Започна расправата за ребалансот на Буџетот: Ќе се крати на кампањи, патувања, реклами За власта реален, за опозицијата антиреформски. Ребалансот на буџетот според предлагачот има за...

Тевдовски: Со ребалансот ссе кратат сите непродуктивни трошоци

Алфа | пред 10 месеци

Намалување на непродуктивните трошоци и обезбедување простор за реализација на политиките на новата Влада е целта на предложениот ребаланс на Буџетот за 2017 година за кој од денеска почна расправа во...

Почна расправата по ребалансот на Буџетот во Комисијата за финансирање и буџет

Почна расправата по ребалансот на Буџетот во Комисијата за финансирање и буџет

ТВ Нова | пред 10 месеци

Во Собранието на Република Македонија, во матичната Комисија за финансирање и буџет денеска почна расправата по предложениот Ребаланс на Буџетот за 2017 година. Пред членовите ребалансот го образложи министерот...

Почна расправата по ребалансот на Буџетот во Комисијата за финансирање и буџет

Почна расправата по ребалансот на Буџетот во Комисијата за финансирање и буџет

Алфа | пред 10 месеци

Во Собранието на Република Македонија, во матичната Комисија за финансирање и буџет денеска почна расправата по предложениот Ребаланс на Буџетот за 2017 година. Пред членовите ребалансот го образложи министерот...

ВМРО ДПМНЕ Со предложениот ребаланс Владата го зголемува задолжувањето

ВМРО-ДПМНЕ: Со предложениот ребаланс, Владата го зголемува задолжувањето

Локално | пред 10 месеци

Со предложениот ребаланс на Буџетот, Владата на СДСМ го зголемува задолжувањето на Македонија, смета ВМРО-ДПМНЕ. – СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост...

Владата најави драстични кратења за опозицијата тие се тенденциозни

Владата најави драстични кратења, за опозицијата тие се тенденциозни

Нова ТВ | пред 10 месеци

Во продолжението на расправата за ребаланс на Буџетот во Комисијата за финансирање и буџет што започна денеска, претседателката на Комисијата Лилјана Кузмановска од вМРО ДПМНЕ рече дека од презентираното...

Почна расправата по ребалансот на Буџетот

Почна расправата по ребалансот на Буџетот

Прес 24 | пред 10 месеци

Во Собранието на Република Македонија, во матичната Комисија за финансирање и буџет денеска почна расправата по предложениот Ребаланс на Буџетот за 2017 година. Пред членовите ребалансот го образложи министерот...

ВМРО ДПМНЕ Владата со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Владата со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија

24 вести | пред 10 месеци

Преку соопштение денеска реагираа од ВМРО – ДПМНЕ. Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија – реагираат од ВМРО ДПМНЕ. „СДС, Драган Тевдовски...

ВМРО ДПМНЕ Со предложениот ребаланс Владата го зголемува задолжувањето

ВМРО-ДПМНЕ: Со предложениот ребаланс, Владата го зголемува задолжувањето

Алфа | пред 10 месеци

Со предложениот ребаланс на Буџетот, Владата на СДСМ го зголемува задолжувањето на Македонија, смета ВМРО-ДПМНЕ. - СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост...

Поднесени 840 амандмани за расправата за ребалансот на буџетот

Поднесени 840 амандмани за расправата за ребалансот на буџетот

Позитив | пред 10 месеци

Дури 840 амандмани стигнале до собраниската Комисија за финансирање и буџет, во која денеска ќе почне расправата за ребалансот на буџетот. Најмногу амандмани, 706, поднела ВМРО-ДПМНЕ, а другите 134 амандмани...

Во буџетот нема пари за зголемување на пензиите и социјалната помош а има пари за партиски вработувања

Во буџетот нема пари за зголемување на пензиите и социјалната помош, а има пари за партиски вработувања

Пулс 24 | пред 10 месеци

Граѓаните треба да знаат дека со ребалансот на буџетот нема предвидено пари за зголемување на пензиите и социјалната помош, но има пари за партиски вработувања, истакна денес на Комисијата за финансирање...

Кузмановска Во буџетот нема пари за зголемување на пензиите и социјалната помош а има пари за партиски вработувања

Кузмановска: Во буџетот нема пари за зголемување на пензиите и социјалната помош, а има пари за партиски вработувања

Република | пред 10 месеци

Граѓаните треба да знаат дека со ребалансот на буџетот нема предвидено пари за зголемување на пензиите и социјалната помош, но има пари за партиски вработувања, истакна денес на Комисијата за финансирање...

Кузмановска Во буџетот нема пари за зголемување на пензиите и социјалната помош а има пари за партиски вработувања

Кузмановска: Во буџетот нема пари за зголемување на пензиите и социјалната помош, а има пари за партиски вработувања

Пулс 24 | пред 10 месеци

Граѓаните треба да знаат дека со ребалансот на буџетот нема предвидено пари за зголемување на пензиите и социјалната помош, но има пари за партиски вработувања, истакна денес на Комисијата за финансирање...

Почнува собраниската расправа за ребалансот на буџетот

Почнува собраниската расправа за ребалансот на буџетот

24 вести | пред 10 месеци

Ребалансот на буџетот предложен од владата е на дневен ред на собраниската комисија за финансирање и буџет. 840 амандмани стигнале до собраниската комисија за финансирање и буџет -  706, поднела ВМРО-ДПМНЕ,...

ВМРО ДПМНЕ Со предложениот ребаланс Владата го зголемува задолжувањето

ВМРО-ДПМНЕ: Со предложениот ребаланс, Владата го зголемува задолжувањето

ТВ Нова | пред 10 месеци

Со предложениот ребаланс на Буџетот, Владата на СДСМ го зголемува задолжувањето на Македонија, смета ВМРО-ДПМНЕ. – СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост...

ВМРО ДПМНЕ Со ребалансот се зголемува задолжувањето

ВМРО-ДПМНЕ: Со ребалансот се зголемува задолжувањето

Канал 5 | пред 10 месеци

„Уште во првиот месец откако дојдоа на власт ја задолжија државата 60 милиони евра. Според плановите на Заев, до крајот на годината, секој ден граѓаните на Република Македонија кога ќе се разбудат државата...

ВМРО ДПМНЕ Со предложениот ребаланс на буџетот СДС го зголемува задолжувањето на Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Со предложениот ребаланс на буџетот СДС го зголемува задолжувањето на Македонија

A1on | пред 10 месеци

„Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија. СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост дека...

ВМРО ДПМНЕ СДС во првиот месец на власт ја задолжи државата за 60 милиони евра

ВМРО-ДПМНЕ: СДС во првиот месец на власт ја задолжи државата за 60 милиони евра

МКД | пред 10 месеци

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост дека Македонија е презадолжена земја, сега откако дојдоа на власт предлагаат ребаланс на...

ВМРО ДПМНЕ Новиот ребаланс на буџетот само го зголемува долгот на Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Новиот ребаланс на буџетот само го зголемува долгот на Македонија

Фокус | пред 10 месеци

Антиреформската влада на СДСМ со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија, велат во соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата велат дека новиот ребаланс на буџетот...

ВМРО ДПМНЕ Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија

Курир | пред 10 месеци

-Уште во првиот месец дена откако дојдоа на власт ја задолжија државата 60 милиони евра. Според плановите на Заев, до крајот на годината, секој ден граѓаните на Република Македонија кога ќе се разбудат...

Почнува собраниската расправа за ребалансот на Буџетот скратени се трошења за службени патувања и рекламирања

Почнува собраниската расправа за ребалансот на Буџетот, скратени се трошења за службени патувања и рекламирања

Фокус | пред 10 месеци

Во Собранието на Република Македонија денеска почнува расправата по Предлогот за измени и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2017 година. Ребалансот на Буџетот предложен од Владата е на...

ВМРО-ДПМНЕ: Со ребалансот на Буџетот владата на СДСМ го зголемува задолжувањето на земјата

Нетпрес | пред 10 месеци

Антиреформската влада на СДСМ со предложениот ребаланс на Буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија, тврдат од ВМРО-ДПМНЕ, во пресрет на денешното започнување на собраниската расправа за ребалансот...

ВМРО ДПМНЕ Со предложениот ребаланс Владата го зголемува задолжувањето

ВМРО-ДПМНЕ: Со предложениот ребаланс, Владата го зголемува задолжувањето

Прес 24 | пред 10 месеци

Со предложениот ребаланс на Буџетот, Владата на СДСМ го зголемува задолжувањето на Македонија, смета ВМРО-ДПМНЕ. - СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост...

Ребалансот на буџетот денеска првпат пред пратениците

Ребалансот на буџетот денеска првпат пред пратениците

Алфа | пред 10 месеци

Од денеска ребалансот на буџетот влегува во собраниска процедура. Се очекува жестока дебата од пратениците за прекројувањето на државната каса кое предвидува ревидирање на приходите за 1,5% надолу, односно...

СЕ ОЧЕКУВА ДОЛГА И БУРНА РАСПРАВА Ребалансот на буџетот на дневен ред во Собранието

СЕ ОЧЕКУВА ДОЛГА И БУРНА РАСПРАВА: Ребалансот на буџетот на дневен ред во Собранието

Телеграф | пред 10 месеци

Во Собранието на Република Македонија денеска почнува расправата по Предлогот за измени и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2017 година.Ребалансот на Буџетот предложен од Владата е на дневен...

Ребалансот на буџетот на дневен ред на собраниските комисии

Ребалансот на буџетот на дневен ред на собраниските комисии

Кајгана | пред 10 месеци

Во Собранието почнува расправата по Предлогот за измени и дополнување на Буџетот за 2017 година. Ребалансот на Буџетот е на дневен ред на собраниската Комисија за финансирање и буџет. Со него се предвидува...

Собранието ја почнува расправата за ребалансираниот буџет

Собранието ја почнува расправата за ребалансираниот буџет

+Инфо | пред 10 месеци

Собраниската Комисијата за финансирање и буџет,  ја почнува расправата за ребаланосираниот буџет. Поднесени се 840 амандмани. Најмногу амандмани има од ВМРО-ДПМНЕ седумстотини и шест. СДСМ не дала ниту...

Ребалансот на буџетот на дневен ред на собраниските комисии

Ребалансот на буџетот на дневен ред на собраниските комисии

Макфакс | пред 10 месеци

Во Собранието почнува расправата по Предлогот за измени и дополнување на Буџетот за 2017 година. Ребалансот на Буџетот е на дневен ред на собраниската Комисија за финансирање и буџет. Со него се предвидува дефицитот...

ВМРО ДПМНЕ Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија

Вистина | пред 10 месеци

Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија. СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост дека...

Почнува собраниската расправа за ребалансот на Буџетот

Почнува собраниската расправа за ребалансот на Буџетот

Алсат-М | пред 10 месеци

Во Собранието на Република Македонија денеска почнува расправата по Предлогот за измени и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2017 година. Ребалансот на Буџетот предложен од Владата е на...

ВМРО ДПМНЕ ја обвини Влада за луксуз и задолжувања

ВМРО ДПМНЕ ја обвини Влада за луксуз и задолжувања

Нова ТВ | пред 10 месеци

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение обвини дека Владата на СДСМ со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија. -СДСМ, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци...

Почнува собраниската расправа за ребалансот на Буџетот

Почнува собраниската расправа за ребалансот на Буџетот

A1on | пред 10 месеци

Во Собранието на Република Македонија денеска почнува расправата по Предлогот за измени и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2017 година. Ребалансот на Буџетот предложен од Владата е на...

Почнува собраниската расправа за ребалансот на Буџетот

Почнува собраниската расправа за ребалансот на Буџетот

ТВ Нова | пред 10 месеци

Во Собранието на Република Македонија денеска почнува расправата по Предлогот за измени и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2017 година. Ребалансот на Буџетот предложен од Владата е на...

Почнува собраниската расправа за ребалансот на Буџетот

Почнува собраниската расправа за ребалансот на Буџетот

Телма | пред 10 месеци

Во Собранието на Република Македонија денеска почнува расправата по Предлогот за измени и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2017 година. Ребалансот на Буџетот предложен од Владата е на...

Почнува собраниската расправа за ребалансот на Буџетот

Нетпрес | пред 10 месеци

Во Собранието на Република Македонија денеска почнува расправата по Предлогот за измени и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2017 година. Ребалансот на Буџетот предложен од Владата е на...

Тевдовски Со ребалансот сериозно кратење на сите непродуктивни трошоци

Тевдовски: Со ребалансот сериозно кратење на сите непродуктивни трошоци

Вечер | пред 10 месеци

Намалување на непродуктивните трошоци и обезбедување простор за реализација на политиките на новата Влада е целта на предложениот ребаланс на Буџетот за 2017 година за кој од денеска почна расправа во...

Почнува собраниската расправа за ребалансот на Буџетот

Почнува собраниската расправа за ребалансот на Буџетот

ТВ Нова | пред 10 месеци

Во Собранието на Република Македонија денеска почнува расправата по Предлогот за измени и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2017 година. Ребалансот на Буџетот предложен од Владата е на...

Ребаланс Драстично кратење на кампањите патувањата рекламирањето

Ребаланс: Драстично кратење на кампањите, патувањата, рекламирањето

Нова ТВ | пред 10 месеци

Комисијата за фнансирање и буџет ја започна расправата за ребаланс на Буџетот за 2017. Како што рече министерот за финансии Драган Тевдовски во образложението, основната идеја е да се намалат непродуктивните...

КОј добива а кој губи со ребалансот на БУЏЕТОТ

КОј добива а кој губи со ребалансот на БУЏЕТОТ?

Локално | пред 10 месеци

Почнува работата ба пратениците по ребалансот на Буџетот предложен од Владата. Најмногу амандмани, 706, поднела ВМРО-ДПМНЕ, а другите 134 амандмани се од партии од албанскиот политички блок. Со него се...

Тевдовски Со ребалансот сериозно кратење на сите непродуктивни трошоци

Тевдовски: Со ребалансот сериозно кратење на сите непродуктивни трошоци

ТВ 21 | пред 10 месеци

Намалување на непродуктивните трошоци и обезбедување простор за реализација на политиките на новата Влада е целта на предложениот ребаланс на Буџетот за 2017 година за кој од денеска почна расправа во...

Денеска почнува седницата за БУЏЕТ  840 амандмани за старт

Денеска почнува седницата за БУЏЕТ – 840 амандмани за старт!

Локално | пред 10 месеци

Со ребалансот ќе има четириесет и седум милиони евра помалку за трошење и само за приоритетните  и редовни потреби  Од СДСМ велат дека се скратени непотребните трошоци, а парите се враќаат назад кон граѓаните....

Собраниска расправа за ребаланс на буџетот

Собраниска расправа за ребаланс на буџетот

Денар | пред 10 месеци

Денес во Собранието на Република Македонија започнува расправата за ребаланс на буџетот за 2017 година. Со него се предвидува дефицитот да остане 2,9 отсто од БДП, а растот да изнесува 2,2 проценти наместо...

Тевдовски Со ребалансот сериозно кратење на сите непродуктивни трошоци

Тевдовски: Со ребалансот сериозно кратење на сите непродуктивни трошоци

Сител | пред 10 месеци

Намалување на непродуктивните трошоци и обезбедување простор за реализација на политиките на новата Влада е целта на предложениот ребаланс на Буџетот за 2017 година за кој од денеска почна расправа во...

Почна расправата по ребалансот на Буџетот во Комисијата за финансирање и буџет

Почна расправата по ребалансот на Буџетот во Комисијата за финансирање и буџет

Сител | пред 10 месеци

Во Собранието на Република Македонија, во матичната Комисија за финансирање и буџет денеска почна расправата по предложениот Ребаланс на Буџетот за 2017 година. Пред членовите ребалансот го образложи министерот...

Почнува собраниската расправа за ребалансот на Буџетот

Почнува собраниската расправа за ребалансот на Буџетот

Канал 5 | пред 10 месеци

Ребалансот на Буџетот предложен од Владата е на дневен ред на собраниската Комисија за финансирање и буџет. Со него се предвидува дефицитот да остане 2,9 отсто од БДП, а растот да изнесува 2,2 проценти...

Тевдовски Старата власт оставила долг од 2 4 милијарди денари во областа на културата

Тевдовски: Старата власт оставила долг од 2,4 милијарди денари во областа на културата

Sky | пред 10 месеци

Основнa цел на ребалансот e да ги намали непродуктивните трошоци и да обезбеди простор за реализација на политиките на новата Влада, рече министерот за финансии, Драган Тевдовски, на собраниската Комисија...

ВМРО ДПМНЕ Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија

Република | пред 10 месеци

Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија. СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев, кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост дека...

РЕБАЛАНС ПРЕД ПРАТЕНИЦИ Дали македонскиот пица буџет ќе ги угаси апетитите

РЕБАЛАНС ПРЕД ПРАТЕНИЦИ: Дали македонскиот пица-буџет ќе ги угаси апетитите?

Фактор | пред 10 месеци

Ребалансот за буџетот е пред пратениците. Од денеска стартува собраниската расправа за прекроената државна каса. Опозициската ВМРО-ДПМНЕ поднесе 1.000 амандмани за кои ќе треба да се расправа. Комисијската...

Пратениците ќе расправаат за ребалансот на буџетот

Пратениците ќе расправаат за ребалансот на буџетот

Прес 24 | пред 10 месеци

Во Собранието на Република Македонија денеска почнува расправата по Предлогот за измени и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2017 година. Ребалансот на Буџетот предложен од Владата е на...

ВМРО ДПМНЕ Со предложениот ребаланс Владата го зголемува задолжувањето

ВМРО-ДПМНЕ: Со предложениот ребаланс, Владата го зголемува задолжувањето

Вечер | пред 10 месеци

Со предложениот ребаланс на Буџетот, Владата на СДСМ го зголемува задолжувањето на Македонија, смета ВМРО-ДПМНЕ. СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост...

Ребалансот на буџетот во собраниска процедура

Ребалансот на буџетот во собраниска процедура

Р.С. Европа | пред 10 месеци

Комисијата за финансирање и буџет на Собранието на Македонија денеска ја почнува расправата по предлог ребалансот на буџетот. Најмногу амандмани има поднесено ВМРО-ДПМНЕ седумстотини и шест. СДСМ не дала...

Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија

Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија

Пулс 24 | пред 10 месеци

Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија. СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост дека...

ВМРО ДПМНЕ Владата го зголемува задолжувањето на Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Владата го зголемува задолжувањето на Македонија

Нова ТВ | пред 10 месеци

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение обвините дека владата на СДСМ со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија. „СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци...

Почна расправата по ребалансот на Буџетот

Почна расправата по ребалансот на Буџетот

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Во Собранието на Република Македонија, во матичната Комисија за финансирање и буџет денеска почна расправата по предложениот Ребаланс на Буџетот за 2017 година. Пред членовите ребалансот го образложи министерот...

Буџет Средствата за здравство и социјални проекти ќе растат

Буџет: Средствата за здравство и социјални проекти ќе растат

Нова ТВ | пред 10 месеци

На 15 јули, со 92 гласа „за“, без воздржани и против, Собранието ја донесе завршната сметка на буџетот за 2016 година, што практично претставува еден вид попис на парите потрошени од буџетот предвиден...

Денеска во Собранието ќе се расправа за ребалансот на Буџетот

Денеска во Собранието ќе се расправа за ребалансот на Буџетот

Нова ТВ | пред 10 месеци

Денеска во Собранието треба да започне расправата по Предлогот за измени и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2017 година. Ребалансот на Буџетот предложен од Владата е на дневен ред на собраниската...

ВМРО ДПМНЕ СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија

ВМРО-ДПМНЕ:СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија

Infomax | пред 10 месеци

Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија. СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост дека...

Ребалансот на буџетот на дневен ред на собраниските комисии

Ребалансот на буџетот на дневен ред на собраниските комисии

Sky | пред 10 месеци

Во Собранието почнува расправата по предлогот за измени и дополнување на Буџетот за 2017 година. Ребалансот на Буџетот е на дневен ред на собраниската Комисија за финансирање и буџет. Со него се предвидува...

ВМРО ДПМНЕ Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Антиреформската влада на СДС со предложениот ребаланс на буџетот го зголемува задолжувањето на Македонија. СДС, Драган Тевдовски и Зоран Заев кои со месеци наназад зборуваа за нивната загриженост дека...

Почнува собраниската расправа за ребалансот на Буџетот

Почнува собраниската расправа за ребалансот на Буџетот

Вечер | пред 10 месеци

Во Собранието на Република Македонија денеска почнува расправата по Предлогот за измени и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2017 година. Ребалансот на Буџетот предложен од Владата е на...

Прекројувањето на државната каса пред пратениците Доставени 1 000 амандмани за ребалансот на буџетот

Прекројувањето на државната каса пред пратениците: Доставени 1.000 амандмани за ребалансот на буџетот

еМАГАЗИН | пред 10 месеци

Расправата за ребалансот на буџетот ќе стартува денеска во Комисијата за финансирање и буџет.  Поднесени се околу 1000 предлог промени на буџетот од ВМРО- ДПМНЕ и неколку од ДУИ Во ребалансот,се предвидува...

Почнува собраниската расправа за ребалансот на Буџетот

Почнува собраниската расправа за ребалансот на Буџетот

Сител | пред 10 месеци

Во Собранието на Република Македонија денеска почнува расправата по Предлогот за измени и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2017 година. Ребалансот на Буџетот предложен од Владата е на...

Почнува расправата за ребалансот на буџетот 840 поднесени амандмани

Почнува расправата за ребалансот на буџетот, 840 поднесени амандмани

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Дури 840 амандмани стигнале до собраниската Комисија за финансирање и буџет, во која денеска ќе почне расправата за ребалансот на буџетот. Најмногу амандмани, 706, поднела ВМРО-ДПМНЕ, а другите 134 амандмани...

Собранието утре ја почнува расправата за ребалансираниот буџет

Собранието утре ја почнува расправата за ребалансираниот буџет

+Инфо | пред 10 месеци

Собраниската Комисијата за финансирање и буџет, утре ја почнува расправата за ребаланосираниот буџет. Поднесени се 840 амандмани. Најмногу амандмани има од ВМРО-ДПМНЕ седумстотини и шест. СДСМ не дала...

Утре стартува расправата за ребалансот на буџетот поднесени 840 амандмани

Утре стартува расправата за ребалансот на буџетот, поднесени 840 амандмани

Фокус | пред 10 месеци

Дури 840 амандмани стигнале до собраниската комисија за финансирање и буџет, на која утре ќе почне расправата за ребаланост на Буџетот. Најмногу амандмани, 706, а останатите 134 амандмани се од албанските...

ВМРО ДПМНЕ СДСМ се задолжува многу повеќе од планираното

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се задолжува многу повеќе од планираното

Актуелно24 | пред 10 месеци

СДС со години лажно глумеа дека државата е задолжена. Сега откако се на власт, тргнаа во нови задолжувања, многу поголеми од претходно предвидените – обвини денеска на пресконференција Соња Ѓелова Стојанова од...

ЌЕ СЕ РАСПРАВА ЗА РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ Каде ќе има кратења

ЌЕ СЕ РАСПРАВА ЗА РЕБАЛАНСОТ НА БУЏЕТОТ: Каде ќе има кратења?

Фактор | пред 10 месеци

Расправата за ребалансот на буџетот ќе стартува утре во Комисијата за финансирање и буџет. Поднесени се околу 1000 предлог промени на буџетот од ВМРО- ДПМНЕ и неколку од ДУИ. Од ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека...

Ребалансот на буџетот утре во Собрание

Ребалансот на буџетот утре во Собрание

24 вести | пред 10 месеци

Осумстотини и четириесет амандмани стигнале до комисијата за финансирање и буџет, на која утре ќе почне расправата за ребаланост. Најмногу амандмани има од ВМРО-ДПМНЕ седумстотини и шест. СДСМ не дала...

ВМРО ДПМНЕ СДСМ се задолжува многу повеќе од планираното

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се задолжува многу повеќе од планираното

Макфакс | пред 10 месеци

СДС со години лажно глумеа дека државата е задолжена. Сега откако се на власт, тргнаа во нови задолжувања, многу поголеми од претходно предвидените – обвини денеска на пресконференција Соња Ѓелова Стојанова од...

Ребалансот утре пред пратениците се кратат 47 милиони евра и на приходната и на расходната страна

Ребалансот утре пред пратениците, се кратат 47 милиони евра и на приходната и на расходната страна

Алфа | пред 10 месеци

Од утре ребалансот на буџетот влегува во собраниска процедура. Се очекува жестока дебата од пратениците за прекројувањето на државната каса кое предвидува ревидирање на приходите за 1,5% надолу, односно...

Утре стартува расправата за ребаланс на буџетот

Утре стартува расправата за ребаланс на буџетот

Телма | пред 10 месеци

Утре почнува расправата за ребалансот на буџетот во Комисијата за финансирање и буџет. Поднесени се околу 1000 предлог промени на буџетот од страна на опозициската Вмро ДПМНЕ и неколку од страна на ДУИ...

Стојанова СДСМ глумеше дека државата е задолжена а сега тргнува со нови поголеми задолжувања

Стојанова: СДСМ глумеше дека државата е задолжена, а сега тргнува со нови, поголеми задолжувања

A1on | пред 10 месеци

Соња Ѓелова Стојанова од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите кажа дека СДСМ со години лажно глумела дека државата е задолжена, а сега откако дошле на власт, тргнале со нови задолжувања, многу поголеми...

Утре стартува расправата за ребалансираниот Буџет  поднесени 1 000 амандмани

Утре стартува расправата за ребалансираниот Буџет – поднесени 1.000 амандмани

ТВ Нова | пред 10 месеци

Утре стартува собраниската расправа за ребалансот на буџетот во Комисијата за финансирање и буџет. Пратеничките групи до вчера имаа рок да поднесат амандмани. Според информациите од Собранието, досега...

ВМРО ДПМНЕ СДС со години лажно глумеа дека државата е презадолжена сега тргнаа во нови задолжувања

ВМРО-ДПМНЕ: СДС со години лажно глумеа дека државата е презадолжена, сега тргнаа во нови задолжувања

Курир | пред 10 месеци

Имено, со ребалансот на буџетот, СДС, Заев и Тевдовски, сакаат за само 5 месеци да ја задолжат државата над 150 милиони евра. Да потсетиме дека во првите месец дена само што дојдоа на власт, ја задолжија...

ВМРО ДПМНЕ СДС со години лажно глумеа дека државата е презадолжена сега тргнаа во нови задолжувања

ВМРО-ДПМНЕ: СДС со години лажно глумеа дека државата е презадолжена, сега тргнаа во нови задолжувања

Вистина | пред 10 месеци

СДС со години лажно глумеа дека државата е задолжена. Сега откако се на власт, тргнаа во нови задолжувања, многу поголеми од претходно предвидените, истакна на прес-конференција пред партиското седуште Соња...

ВМРО ДПМНЕ СДСМ се задолжува многу повеќе од планираното

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се задолжува многу повеќе од планираното

Sky | пред 10 месеци

СДС со години лажно глумеа дека државата е задолжена. Сега откако се на власт, тргнаа во нови задолжувања, многу поголеми од претходно предвидените – обвини денеска на пресконференција Соња Ѓелова Стојанова...

Гелова Со ребилансот сакаат само да ја задолжат државата

Гелова: Со ребилансот сакаат само да ја задолжат државата

Прес 24 | пред 10 месеци

Интегрален текс од денешната прес конференција, која се одржа во просториите на ВМРО- ДПМНЕ при што се обрати Соња Гелова. СДС со години лажно глумеа дека државата е задолжена. Сега откако се на власт,...

Од утре комисиска расправа за ребалансот на буџетот околу 1000 поднесени амандмани

Од утре комисиска расправа за ребалансот на буџетот, околу 1000 поднесени амандмани

Канал 5 | пред 10 месеци

Неколку амандмани до собраниските служби доставила ДУИ, а се очекува да поднесат и од БЕСА. Од СДСМ не планираат да поднесат амандмани. Сметаат дека ВМРО-ДПМНЕ најмалку има право да поднесува толкав број...

ВМРО ДПМНЕ СДС со години лажно глумеа дека државата е презадолжена сега тргнаа во нови задолжувања

ВМРО- ДПМНЕ: СДС со години лажно глумеа дека државата е презадолжена, сега тргнаа во нови задолжувања

Пулс 24 | пред 10 месеци

СДС со години лажно глумеа дека државата е задолжена. Сега откако се на власт, тргнаа во нови задолжувања, многу поголеми од претходно предвидените, истакна на прес-конференција пред партиското седуште Соња...

Утре ребаланск на буџетот  Опозицијата поднесе 700 амандмани

Утре ребаланск на буџетот - Опозицијата поднесе 700 амандмани

Сител | пред 10 месеци

Embedded video for Утре ребаланск на буџетот - Опозицијата поднесе 700 амандмани Утре стартува собраниската расправа за ребалансот на буџетот.  Забелешки на  прекројувањето како да се трошат државните...

ВМРО ДПМНЕ со 1 000 амандмани ќе го кочи ребалансот на буџет

ВМРО-ДПМНЕ со 1.000 амандмани ќе го кочи ребалансот на буџет

Локално | пред 10 месеци

Околу 1.000 амандамни опозициската ВМРО-ДПМНЕ поднела до Собранието. Неколку амандамни до собраниските служби доставила и ДУИ. Се очекува амандамни да поднесат и БЕСА. Од СДСМ  не најавуваат. Со вака големиот...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност