Зошто Хитлер не ја покорил Швајцарија

Зошто Хитлер не ја покорил Швајцарија?

Кајгана | пред 10 месеци

Швајцарија ја поминала Втората светска војна непокорена, но не и незасегната. Опстанала како слободна, демократска земја во Европа што тогаш треперела под окупаторската чизма на нацистите, но исто така...

Зошто Хитлер не ја покорил Швајцарија

Зошто Хитлер не ја покорил Швајцарија?

Канал 5 | пред 10 месеци

Таа опстанала како слободна, демократска земја во Европа која се тресела пред нацистичката чизма, но и соработувала со Третиот рајх. Точно е тоа дека Швајцарија чувала милијарди долари во злато кои нацистите...

Како Хитлер за малку ќе ја нападнел Швајцарија

Како Хитлер за малку ќе ја нападнел Швајцарија

МКД | пред 10 месеци

Швајцарците можат да тврдат дека помислата дека ќе се соочат со оружена нација ги одвратила Германците, но тешко. И Југославија беше планинска нација населена со исклучително храбри луѓе, па Германците...

Зошто Хитлер не ја покори Швајцарија

Зошто Хитлер не ја покори Швајцарија?

Факултети | пред 10 месеци

По Втората светска војна, Швајцарија останува непокорена. Таа опстанува како слободна, демократска земја во Европа, која се тресе под чизмите на нацистите, а истовремено соработува со Третиот Рајх. Фото: Gettyimages земја

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност