Јавен повик за странски експерти за домашни компании

Јавен повик за странски експерти за домашни компании

Макфакс | пред 10 месеци

Третиот јавен повик за проектот „Странски експерти за домашни компании“, денеска беше промовиран во Владата. Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, ја потврди силната заложба и поддршка...

90 проценти од компаниите имаат потреба од странски експерти

90 проценти од компаниите имаат потреба од странски експерти

Локално | пред 10 месеци

90 проценти од домашните претпријатија повторно би аплицирале на проектот „Странски експерти за домашни компании“, поддржан од швајцарската и други амбасади, информираат од Владата каде што беше промовиран...

Проектот  Странски експерти за домашни компании  е прифатлив за домашните компании

Проектот „Странски експерти за домашни компании“ е прифатлив за домашните компании

МКД | пред 10 месеци

Досегашните постигнувања говорат дека дури 78% од компаниите се задоволни од користењето на странска експертиза, а 90% повторно би аплицирале за ваква помош. Ова се првите показатели за досегашните остварени...

Промовиран третиот повик за проектот  Странски експерти за домашни компании

Промовиран третиот повик за проектот „Странски експерти за домашни компании“

A1on | пред 10 месеци

Денеска во Владата на Република Македонија беше промовиран третиот јавен повик за проектот „Странски експерти за домашни компании“, на кој присуствуваа Заменик претседателот на владата задолжен за економски...

Нов оглас за проектот  Странски консултанти

Нов оглас за проектот „Странски консултанти“

24 вести | пред 10 месеци

Новата влада го продолжи проектот на претходната  за ангажирање на странски експерти за домашни компании. Од владата соопштуваат дека проектот се покажал ефикасен и затоа се објавува третиот јавен повик...

Странските експерти и понатаму ќе им помагаат на домашните компании

Странските експерти и понатаму ќе им помагаат на домашните компании

Телма | пред 10 месеци

Подобрување и проширување на производните процеси, подобрена технологија, нови производи, повисоки стандарди и соработка со странски компании. Ова, според вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев,...

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Локално | пред 10 месеци

Македонските мали и средни компании до 29 јули годинава имаат можност да се пријават на третиот јавен повик за ангажирање странски експерти за домашни компании. Аплицирањето може да го направат по интерент...

Трет повик за странски експерти во домашни компании   досега 96 фирми ја искористиле услугата

Трет повик за странски експерти во домашни компании – досега 96 фирми ја искористиле услугата

Канал 5 | пред 10 месеци

Зголемување на комуникацијата и организацијата, се нивните совети. Како дополнителен ризик, вицепремиерот за економски прашања го гледа и трансферот на владеење и недостигот на претприемачки дух кај младите....

Продолжува проектот   ангажирањето странски експерти во домашни компании

Продолжува проектот - ангажирањето странски експерти во домашни компании

Сител | пред 10 месеци

Embedded video for Продолжува проектот - ангажирањето странски експерти во домашни компании Домашните компании задоволни од ангажманот на странските експрети. Поради позитивните ефекти мерката ќе прдолжи...

Анѓушев го продолжува проектот  Странските експерти во домашните компании

Анѓушев го продолжува проектот „Странските експерти во домашните компании“

+Инфо | пред 10 месеци

Несоодветна организација на работата, не се делегитимирани ингеренции, мала ефикасност, загуби, голем притисок врз работниците и ниска комуникација меѓу нив, се главните забелешки кои ги посочиле странските...

Анѓушев продолжува со проектот  Трет повик за ангажман на странски експерти во домашните компании

Анѓушев продолжува со проектот: Трет повик за ангажман на странски експерти во домашните компании

Таратур | пред 10 месеци

Македонските мали и средни компании до 29 јули годинава имаат можност да се пријават на третиот јавен повик за ангажирање странски експерти за домашни компании. Македонските мали и средни компании до 29...

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Трет повик за странски експерти во домашни компании

A1on | пред 10 месеци

Македонските мали и средни компании до 29 јули годинава имаат можност да се пријават на третиот јавен повик за ангажирање странски експерти за домашни компании. Од досегашните два огласа, како што информира...

Објавен е трет јавен повик за ангажирање на странски експерти

Објавен е трет јавен повик за ангажирање на странски експерти

Денар | пред 10 месеци

Објавен е трет јавен повик за ангажирање странски експерти за домашните мали и средни компании. Огласот ќе трае до 29-ти јули годинава. Од досегашните два огласа, како што информира вицепремиерот за економски...

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Прес 24 | пред 10 месеци

Македонските мали и средни компании до 29 јули годинава имаат можност да се пријават на третиот јавен повик за ангажирање странски експерти за домашни компании. Од досегашните два огласа, како што информира...

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Алфа | пред 10 месеци

Македонските мали и средни компании до 29 јули годинава имаат можност да се пријават на третиот јавен повик за ангажирање странски експерти за домашни компании. Македонските мали и средни компании до 29...

Промоција на третиот повик за проектот Странски експерти за домашни компании

Промоција на третиот повик за проектот Странски експерти за домашни компании

A1on | пред 10 месеци

Во Владата на Република Македонија денеска ќе биде промовиран третиот јавен повик за проектот Странски експерти за домашни компании на кој ќе се обратат вицепремеирот за економски прашања Кочо Анѓушев...

Промоција на третиот повик за проектот Странски експерти за домашни компании

Промоција на третиот повик за проектот Странски експерти за домашни компании

ТВ Нова | пред 10 месеци

Во Владата на Република Македонија денеска ќе биде промовиран третиот јавен повик за проектот Странски експерти за домашни компании на кој ќе се обратат вицепремеирот за економски прашања Кочо Анѓушев...

Промоција на третиот повик за проектот Странски експерти за домашни компании

Нетпрес | пред 10 месеци

Во Владата на Република Македонија денеска ќе биде промовиран третиот јавен повик за проектот Странски експерти за домашни компании на кој ќе се обратат вицепремеирот  за економски прашања Кочо Анѓушев...

Промоција на третиот повик за проектот Странски експерти за домашни компании

Промоција на третиот повик за проектот Странски експерти за домашни компании

+Инфо | пред 10 месеци

Владата денеска ќе го промовира третиот јавен повик за проектот „Странски експерти за домашни компании“ на кој ќе се обратат вицепремеирот за економски прашања Кочо Анѓушев и амбасадорката на Швајцарија...

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Вечер | пред 10 месеци

Македонските мали и средни компании до 29 јули годинава имаат можност да се пријават на третиот јавен повик за ангажирање странски експерти за домашни компании. Од досегашните два огласа, како што информира...

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Сител | пред 10 месеци

Македонските мали и средни компании до 29 јули годинава имаат можност да се пријават на третиот јавен повик за ангажирање странски експерти за домашни компании. Од досегашните два огласа, како што информира...

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Трет повик за странски експерти во домашни компании

Слободна Македонија | пред 10 месеци

Македонските мали и средни компании до 29 јули годинава имаат можност да се пријават на третиот јавен повик за ангажирање странски експерти за домашни компании. Од досегашните два огласа, како што информира...

Промоција на третиот повик за проектот Странски експерти за домашни компании

Промоција на третиот повик за проектот Странски експерти за домашни компании

Сител | пред 10 месеци

Во Владата на Република Македонија денеска ќе биде промовиран третиот јавен повик за проектот Странски експерти за домашни компании на кој ќе се обратат вицепремеирот  за економски прашања Кочо Анѓушев...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност