Русија би можела да воведе забрана за емитување реклами во недела

Русија би можела да воведе забрана за емитување реклами во недела

Локално | пред 10 месеци

Во руската Дума е доставен Предлог-закон со кој се предвидува забрана за емитување реклами на телевизиите и радијата во недела од шест часот наутро до полноќ. Во образложението на предлогот се наведува...

Русија би можела да воведе забрана за емитување реклами во недела

Русија би можела да воведе забрана за емитување реклами во недела

A1on | пред 10 месеци

Во руската Дума е доставен Предлог-закон со кој се предвидува забрана за емитување реклами на телевизиите и радијата во недела од шест часот наутро до полноќ. Во образложението на предлогот се наведува...

Се воведува забрана за емитување реклами во недела

Се воведува забрана за емитување реклами во недела?

Курир | пред 10 месеци

Во образложението на предлогот се наведува дека неделата е ден кога луѓето треба да се одмараат, да имаат можност да гледаат филмови и емисии и никој да не ги прекинува со агресивни реклами. – Сите тие...

Русија би можела да воведе забрана за емитување реклами во недела

Русија би можела да воведе забрана за емитување реклами во недела

Сител | пред 10 месеци

Во руската Дума е доставен Предлог-закон со кој се предвидува забрана за емитување реклами на телевизиите и радијата во недела од шест часот наутро до полноќ. Во образложението на предлогот се наведува...

Русија ќе ги забрани рекламите на ТВ и на радио

Русија ќе ги забрани рекламите на ТВ и на радио

Република | пред 10 месеци

Во руската Дума е предложен нацрт- текст за закон со кој би се забранило емитување на реклами на телевизиите и радијата во ден недела од шест наутро до полноќ. Во објаснувањето се наведува дека недела...

Во оваа земја постои забрана за емитување реклами во недела

Во оваа земја постои забрана за емитување реклами во недела

Прес 24 | пред 10 месеци

Во руската Дума е доставен Предлог-закон со кој се предвидува забрана за емитување реклами на телевизиите и радијата во недела од шест часот наутро до полноќ. Во образложението на предлогот се наведува...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност