Неверојатно  Природата цвета на местото на тестирање на нуклеарните бомби

Неверојатно: Природата цвета на местото на тестирање на нуклеарните бомби

A1on | пред 10 месеци

Атолот Бикини во Тихиот океан, каде САД спроведуваа нуклеарни тестови пред повеќе од 70 години, сега е богат екосистем, преполн во растителни и животински видови. Научниците информираат дека на Бикини...

Неверојатно  Природата цвета на местото на тестирање на нуклеарните бомби

Неверојатно: Природата цвета на местото на тестирање на нуклеарните бомби

Курир | пред 10 месеци

Научниците информираат дека на Бикини се развиваат корали големи колку автомобили, околу кои кружат целосно здрави ајкули и туни, па дури и ракови. Истражувањето кое е спроведено за потребите на документарниот...

Неверојатно  Природата цвета на местото на тестирање на нуклеарните бомби

Неверојатно: Природата цвета на местото на тестирање на нуклеарните бомби

Денешен | пред 10 месеци

Атолот Бикини во Тихиот океан, каде САД спроведуваа нуклеарни тестови пред повеќе од 70 години, сега е богат екосистем, преполн во растителни и животински видови. Научниците информираат дека на Бикини...

Неверојатно  Природата цвета на местото на тестирање на нуклеарните бомби

Неверојатно: Природата цвета на местото на тестирање на нуклеарните бомби

ТВ Нова | пред 10 месеци

Атолот Бикини во Тихиот океан, каде САД спроведуваа нуклеарни тестови пред повеќе од 70 години, сега е богат екосистем, преполн во растителни и животински видови. Научниците информираат дека на Бикини...

Неверојатно  Природата цвета на местото на тестирање на нуклеарните бомби

Неверојатно: Природата цвета на местото на тестирање на нуклеарните бомби

Сител | пред 10 месеци

Атолот Бикини во Тихиот океан, каде САД спроведуваа нуклеарни тестови пред повеќе од 70 години, сега е богат екосистем, преполн во растителни и животински видови. Научниците информираат дека на Бикини...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност