ЛЕ Османи Респект за Дачија но Шкендија има квалитет да биде во 2 коло

ЛЕ, Османи: Респект за Дачија, но Шкендија има квалитет да биде во 2. коло!

Спорт365 | пред 11 месеци

Тетовската екипа на Шкендија лани имаше блескави квалификации доаѓајќи до плеј-офот на Лига Европа каде што беше елиминирана од белгискиот клуб Гент. Македонскиот претставник предводен од новиот тренер...

Треневски Сериозно ќе му пристапиме на двомечот со Тре Пене

Треневски: Сериозно ќе му пристапиме на двомечот со Тре Пене

МКД | пред 11 месеци

Работнички е задоволен од денешната ждрепка во Нион, но тренерот Виктор Треневски не сака да го потцени противникот и најавува сериозен пристап „Романтичарите“ беа помеѓу носителите во својата група, па...

Познати и можните ривали за второто коло Работнички може во Белорусија Шкендија во Финска а Пелистер во Норвешка

Познати и можните ривали за второто коло: Работнички може во Белорусија, Шкендија во Финска, а Пелистер во Норвешка

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Македонските претставници во Лигата Европа ги добија и можните противници за второто квалификациско коло од Лигата Европа. Веројатно во моментов е тешко да се каже дали некој од нив помина добро, но во...

Треневски Тре Пене е од Сан Марино но не значи дека ќе биде лесно

Треневски: Тре Пене е од Сан Марино, но не значи дека ќе биде лесно

A1on | пред 11 месеци

Работнички го доби Тре Пене, претставникот од Сан Марино, за прв противник во квалификациите за Лигата на Европа. Во првиот меч составот на Виктор Треневски ќе биде домаќин, а потоа ќе игра и на гости...

Треневски: Тре Пене е од Сан Марино, но не значи дека ќе биде лесно

Sky | пред 11 месеци

Работнички го доби Тре Пене, претставникот од Сан Марино, за прв противник во квалификациите за Лигата на Европа. Во првиот меч составот на Виктор Треневски ќе биде домаќин, а потоа ќе игра и на гости...

Македонските екипи ги добија противниците за Лига Европа

Македонските екипи ги добија противниците за Лига Европа

Супер спорт | пред 11 месеци

Македонските претставници Работнички, Шкендија и Пелистер ги добија своите противници за првото квалификациско коло во Лигата на Европа. Очекувано, Работнички кој беше единствен носител од Македонија доби...

Пелистерци ги чека вистински пекол  ултрасите на Лех се едни од најозлогласените во Европа

Пелистерци ги чека вистински пекол – ултрасите на Лех се едни од најозлогласените во Европа!

Гол | пред 11 месеци

По пауза од 9 години битолски Пелистер повторно ќе ја претставува Македонија на европската фудбалска сцена. Освојувачот на Националниот Куп во првото квалификациско коло за Лига Европа ќе се соочи со тимот...

Цуцули Респект за противникот но верувам дека ќе го елиминираме

Цуцули: Респект за противникот, но верувам дека ќе го елиминираме

Гол | пред 11 месеци

Екипата на Дачиа од Молдавија ќе биде противникот на Шкендија во првото квалификациско коло за групната фаза на Лигата на Европа. Молдавскиот клуб е сосема непознат за нашиот вицешампион, а и покрај тоа...

Динамо Минск Хаугесунд и Хелсинки се можните ривали за 2 коло

Динамо Минск, Хаугесунд и Хелсинки се можните ривали за 2.коло

Македонски Спорт | пред 11 месеци

Работнички ако мине во следната фаза се среќава со победникот од двомечот меѓу Динамо Минск - Рунавик, Пелистер со Хаугесунд - Колерејн а Шкендија со подобриот од двомечот меѓу Конан - Хелсинки И во второто...

ЛЕ Тешки противници за Пелистер и Шкендија Работнички против аутсајдер од Сан Марино

ЛЕ: Тешки противници за Пелистер и Шкендија, Работнички против аутсајдер од Сан Марино

Денар | пред 11 месеци

Македонските претставници во Лига Европа на денешната жрепка во Нион ги добија противниците во второто квалификациско коло. Само Работнички беше миленик на среќата, Пелистер доби тежок противник, а Шкендија...

Треневски Тре Пене е од Сан Марино но не значи дека ќе биде лесно

Треневски: Тре Пене е од Сан Марино, но не значи дека ќе биде лесно

Макфакс | пред 11 месеци

Работнички го доби Тре Пене, претставникот од Сан Марино, за прв противник во квалификациите за Лигата на Европа. Во првиот меч составот на Виктор Треневски ќе биде домаќин, а потоа ќе игра и на гости...

Работнички по Сан Марино оди во Белорусија Хелсинки ја чека Шкендија

Работнички по Сан Марино оди во Белорусија, Хелсинки ја чека Шкендија?

Екипа | пред 11 месеци

Денешната ждрепка во Швајцарија му беше наклонета на тимот на Работнички, кој за противник во првото квалификациско коло од Лигата на Европа ќе се сретне со Тре Пене од Сан Марино. „Романтичарите“ ќе имаат...

ЛЕ Тешки противници за Пелистер и Шкендија Работнички против аутсајдер од Сан Марино

ЛЕ: Тешки противници за Пелистер и Шкендија, Работнички против аутсајдер од Сан Марино

Макфакс | пред 11 месеци

Македонските претставници во Лига Европа на денешната жрепка во Нион ги добија противниците во второто квалификациско коло. Само Работнички беше миленик на среќата, Пелистер доби тежок противник, а Шкендија...

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

A1on | пред 11 месеци

Македонските претставници во второ по квалитет клупско фудбалско натпреварување – Лига Европа, денеска по извлекувањето во Нион ги дознаа своите ривали за првото квалификациско коло. Работнички беше единствен...

ЛЕ Треневски Фаворити сме ќе се подготвиме серизно за Тре Пене

ЛЕ, Треневски: Фаворити сме, ќе се подготвиме серизно за Тре Пене!

Спорт365 | пред 11 месеци

Работнички ќе игра против Тре Пене, претставник од Сан Марино, во првото квалификациско коло од Лигата на Европа. Ова е релативно поволен ждреб за тимот на Виктор Треневски. Работнички на првиот меч ќе...

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

+Инфо | пред 11 месеци

Македонските претставници во второ по квалитет клупско фудбалско натпреварување – Лига Европа, денеска по извлекувањето во Нион ги дознаа своите ривали за првото квалификациско коло. Работнички беше единствен...

Tреневски Го посакувавме Тре Пене но нема да се опуштиме

Tреневски: Го посакувавме Тре Пене, но нема да се опуштиме

24 фудбал | пред 11 месеци

Тренерот на Работнички, Виктор Треневски е задоволен од денешната ждрепка во Нион, вели дека добиле противник по мерка, но нагласува дека сериозно ќе му пристапат на двомечот „Романтичарите“ беа помеѓу...

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

ТВ Нова | пред 11 месеци

Македонските претставници во второ по квалитет клупско фудбалско натпреварување – Лига Европа, денеска по извлекувањето во Нион ги дознаа своите ривали за првото квалификациско коло. Работнички беше единствен...

Ви го претставуваме противникот на Шкендија Дачија  џелатот на Ренова и екипата што требаше да биде шампион на Молдавија

Ви го претставуваме противникот на Шкендија: Дачија – „џелатот“ на Ренова и екипата што требаше да биде шампион на Молдавија

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Иако доаѓа од Молдавија, екипата на Дачија е една исклучително организирана и силна екипа. Тоа на своја кожа најдобро го почувствува Ренова пред две години кога од истиот тим доживеа елиминација со вкупни...

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

Познати противниците на македонските екипи во квалификациите за ЛЕ

Канал 5 | пред 11 месеци

Работнички беше единствен носител од македонските клубови и доби полсен противник, а тоа е Тре Пене од Сан Марино. Работнички ќе биде домаќин на првиот меч на 29 јуни, а по седум дена ќе гостува во Сан...

Лига Европа Пелистер Шкендија и Работнички ги добија противниците

Лига Европа: Пелистер, Шкендија и Работнички ги добија противниците!

Таратур | пред 11 месеци

Македонските претставници во Лига Европа на денешната жрепка во Нион ги добија противниците во второто квалификациско коло. Само Работнички имаше среќа во жребот, Пелистер доби тежок противник, а Шкендија...

Лига Европа Пелистер Шкендија и Работнички ги добија противниците

Лига Европа: Пелистер, Шкендија и Работнички ги добија противниците!

Спортски | пред 11 месеци

Македонските претставници во Лига Европа на денешната жрепка во Нион ги добија противниците во второто квалификациско коло. Само Работнички имаше среќа во жребот, Пелистер доби тежок противник, а Шкендија...

Треневски Добивме ривал од Сан Марино но нема да се опуштиме

Треневски: Добивме ривал од Сан Марино, но нема да се опуштиме

Екипа | пред 11 месеци

Работнички доби убедливо најлесен противник од сите македонски клубови на денешниот ждреб во Нион.„Романтичарите“ ќе играат против Тре Пене, претставник од Сан Марино, во првото квалификациско коло од...

Османи Ниту еден тим не смее да се потцени но верувам во квалитетите на моите фудбалери

Османи: Ниту еден тим не смее да се потцени, но верувам во квалитетите на моите фудбалери

Гол | пред 11 месеци

Екипата на Дачиа од Молдавија ќе биде противникот на македонскиот вицешампион, Шкендија во првото клавификациско коло за Лигата на Европа. Сигурно, претставникот од Молдавија не е познат за тетовските...

РАБОТНИЧКИ ГО ДОБИ ТРЕ ПЕНЕ ОД САН МАРИНО

РАБОТНИЧКИ ГО ДОБИ ТРЕ ПЕНЕ ОД САН МАРИНО

Македонски Спорт | пред 11 месеци

Нашиот тим со најдобар рејтинг во УЕФА го доби и најлесниот ривал во квалификациите од Лигата на Европа. Екс првакот на Сан Марино на 29 јуни гостува во Струмица Тре Пене е екипа која ќе биде ривал на...

Шкендија ќе вози Дачија

Шкендија ќе „вози“ Дачија

Македонски Спорт | пред 11 месеци

Молдавскиот тим, кој што пред две години ја елиминира Ренова, е ривалот на Шкендија Шкендија ја доби Дачија од Молдавија за противник во 1.коло во квалификациите во ЛЕ. Тим кој што мора да се респектира...

Лех Познањ не можеше потешко за Пелистер

Лех Познањ, не можеше потешко за Пелистер

Македонски Спорт | пред 11 месеци

Полскиот клуб е противникот на „зелените“ на стартот во квалификациите во ЛЕ. Првиот меч се игра на 29 јуни во Полска И да сакаше Пелистер не можеше да добие посилен противник. Лех Познањ е тимот со кој...

Работнички во Сан Марино Шкендија во Молдавија Пелистер во Полска

Работнички во Сан Марино, Шкендија во Молдавија, Пелистер во Полска

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Македонските клубови денеска ги добија своите противници за првото квалификациско коло од Лигата Европа. Најдобро помина Работнички имајќи предвид дека се исполни желбата на фудбалерите да добијат противник...

Пелистер против полскиот гигант Лех Познан

Пелистер против полскиот гигант Лех Познан

Off.net.mk | пред 11 месеци

Освојувачот на Купот на Македонија, битолски Пелистер после долги години ќе игра во Европа, а за противник го доби можеби најтешкиот ривал од сите можни. Работнички и Шкендија поминаа добро. Победникот...

Работнички Шкендија и Пелистер ги дознаа противниците за квалификациите од Лига Европа

Работнички, Шкендија и Пелистер ги дознаа противниците за квалификациите од Лига Европа

МКД | пред 11 месеци

Работнички помина најдобро, ќе игра против Тре Пене од Сан Марино, Шкендија ја доби Дачија од Молдавија, а најтежок противник му се падна на Пелистер кој ќе ги одмери силите со Лех Познан од Полска. Работнички...

Работнички противник за мерак на Пелистер тешко му се пишува

Работнички противник за мерак, на Пелистер тешко му се пишува

24 вести | пред 11 месеци

Во Нион се одржа ждрепката и за квалификациските кола од Лига Европа, а во првото од нив Македонија има три претставника. Од сите, најсреќен беше Работнички, а најтешка судбина го снајде Пелистер. Освојувачот...

Ривали во ЛЕ Тре Пене и Дачија малерозни Лех има најцврста одбрана во Полска

Ривали во ЛЕ: Тре Пене и Дачија малерозни, Лех има најцврста одбрана во Полска

Екипа | пред 11 месеци

Работнички имаше најмногу среќа при ждребот за квалификациите за Лигата на Европа, па „романтичарите“ силите ќе ги одмерат со вицешампионот на Сан Марино, Тре Пене. Оваа екипа минатата сезона го загуби...

ЛЕ Пелистер со Лех Познањ Шкендија против Дачија  романтичарите со Тре Пене

ЛЕ: Пелистер со Лех Познањ, Шкендија против Дачија, „романтичарите“ со Тре Пене

Екипа | пред 11 месеци

Македонскиот вицепрвак Шкендија ќе игра против молдавскиот тим Дачија во првото коло од квалификациите во Лигата на Европа. По минатогодишниот одличен настап, кога стигнаа до плејоф-колото за пласман во...

Работнички Шкендија и Пелистер ги добија противниците за квалификациите од Лига Европа

Работнички, Шкендија и Пелистер ги добија противниците за квалификациите од Лига Европа

24 фудбал | пред 11 месеци

Македонските претставници во квалификациите од Лига Европа, Работнички, Шкендија и Пелистер ги добија своите противници, најлесно поминаа „романтичарите“. Работнички бидејќи беше сместен во групата на...

Пред ждрепката во Лига Европа Можните ривали на Шкендија Работнички и Пелистер

Пред ждрепката во Лига Европа: Можните ривали на Шкендија, Работнички и Пелистер!

Спорт365 | пред 11 месеци

Освен ждрепката за извлекување на двојките во квалификациите за Лигата на шампионите… Денеска во Нион со почеток од 13:00 ч. ќе започне и ждрепката и за извлекување на двојките и во квалификациите за Лига...

Лесна задача за Работнички и Шкендија во првите две кола

Лесна задача за Работнички и Шкендија во првите две кола

Вечер | пред 11 месеци

Македонските претставници ги добија своите противници во првото и второто квалификациско коло во Лигата на Европа. Ждрепката која се одржа во Нион сакаше најтрофејниот македонски клуб, Работнички, и вицешампионот...

Нашите екипи во ЛЕ и во второто коло добија незгодни противници

Нашите екипи во ЛЕ и во второто коло добија незгодни противници

Sportmedia | пред 11 месеци

Доколу Пелистер во следната фаза го мине Лех Познањ, ќе игра со подобриот од Хаугесунд - Колерејн, Работнички со победникот од двомечот меѓу Динамо Минск - Рунавик, додека Шкендија со подобриот од двомечот...

Треневски Го добивме посакуваниот противник но нема никакво опуштање

Треневски: Го добивме посакуваниот противник, но нема никакво опуштање

Гол | пред 11 месеци

Екипата на Работнички го доби својот противник во рамки од второ коло од квалификациите за Лигата на Европа, а тоа е Тре Пене од Сан Марино. Тренерот на тимот од Дебар Маало, Виктор Треневски е задоволен...

Работнички против Тре Пене од Сан Марино Пелистер ќе бие битка со Лех Познањ

Работнички против Тре Пене од Сан Марино, Пелистер ќе бие битка со Лех Познањ

Република | пред 11 месеци

Екипата на Работнички во првото квалификациско коло од Лига Европа ќе игра со екипа од Сан Марино, а тоа е Тре Пене. „Романтичарите“ ја искористија поволноста на носител, па добија противник кој е реално...

ШКЕНДИЈА Никако Макаби може со Ширак

ШКЕНДИЈА: Никако Макаби, може со Ширак

Македонски Спорт | пред 11 месеци

Израелскиот гигант е најсилниот можен ривал за Шкендија. Тетовци би немале проблем со ерменскиот Ширак па зошто не и дуел со Дачиа од Молдавиа Познати се петте можни противници за Шкендија во квалификациите...

Работнички патува во Сан Марино Шкендија ја доби Дачиа

Работнички патува во Сан Марино, Шкендија ја доби Дачиа

Гол | пред 11 месеци

Екипата на Работнички во првото квалификациско коло од Лига Европа ќе игра со екипа од Сан Марино, а тоа е Тре Пене. „Романтичарите“ ја искористија поволноста на носител, па добија противник кој е реално...

Пелистер го доби Лех Познањ во квалификациите за ЛЕ

Пелистер го доби Лех Познањ во квалификациите за ЛЕ!

Гол | пред 11 месеци

Битолски Пелистер по девет години повторно ќе игра во европските купови, а на ждрепката во Нион го доби првиот противник во квалификациите за Лига Европа. На патот кон второто квалификациско коло во Лигата...

ЛЕ Пелистер против силниот Лех Познањ

ЛЕ: Пелистер против силниот Лех Познањ

Сител | пред 11 месеци

Фудбалерите на Пелистер добија најсилен противник во Лига Европа од сите наши претставници. Битолчани  ќе играат против Лех Познањ, една од најдобрите полски екипи која неретко стигнува и до групната фаза...

ЛЕ Работнички во Сан Марино Шкендија против Дачија

ЛЕ: Работнички во Сан Марино, Шкендија против Дачија

Сител | пред 11 месеци

На ждрепката во Нион денеска беа извлечени и двојките за квалификациските рунди во Лига Европа.  Како еден од носителите ФК Работнички   за противник го доби Тре Пене од Сан Марино. Шкендија има потежок...

Можните противници на Работнички Пелистер и Шкендија во квалификациите за Лига Европа

Можните противници на Работнички, Пелистер и Шкендија во квалификациите за Лига Европа

МКД | пред 11 месеци

Македонските екипи кои ќе настапуваат во квалификациите од Лига Европа ги дознаа можните противници за денешната ждрепка. Работнички е единствениот носител од македонските екипи, па ќе има полесен противник...

Работнички носител Шкендија и Пелистер неносители пред ждрепката за ЛЕ

Работнички носител, Шкендија и Пелистер неносители пред ждрепката за ЛЕ

Канал 5 | пред 11 месеци

Работнички ќе го очекува ривалот од следниве екипи: Зета (Црна Гора), Тре Пене (Сан МАрино), Санта Колома (Андора), Флориана (Малта) и Сетн Џосефс (Гибралтар). Шкендија за можни ривали ги доби: Тренчин...

Работнички носител Шкендија и Пелистер неносители пред ждрепката за Лига на Европа

Работнички носител, Шкендија и Пелистер неносители пред ждрепката за Лига на Европа

+Инфо | пред 11 месеци

Познати се можните противници на македонските клубови кои ќе настапуваат во квалификациите за фудбалската Лига на Европа. УЕФА Работнички го смести во групата повластени тимови, додека Шкендија и Пелистер...

Работнички носител Шкендија и Пелистер неносители пред ждрепката за ЛЕ

Работнички носител, Шкендија и Пелистер неносители пред ждрепката за ЛЕ

A1on | пред 11 месеци

Познати се можните противници на македонските клубови кои ќе настапуваат во квалификациите за фудбалската Лига на Европа. УЕФА Работнички го смести во групата повластени тимови, додека Шкендија и Пелистер...

Лига на Европа Шкендија против Дачија Пелистер со Лех Познањ Работнички со Тре Пене

Лига на Европа: Шкендија против Дачија, Пелистер со Лех Познањ, Работнички со Тре Пене

ТВ 21 | пред 11 месеци

Тетовска Шкендија го доби противникот од првото квалификациско коло во Лигата на Европа. Станува збор за Дачија од Молдавија, а и ова лето тетовци ќе се обидат да стигнат далеку, откако минатата година...

Работнички Пелистер и Шкендија ги дознаа можните противници за квалификациите во ЛЕ

Работнички, Пелистер и Шкендија ги дознаа можните противници за квалификациите во ЛЕ

24 фудбал | пред 11 месеци

По пет можни противници за Работнички, Пелистер и Шкендија во квалификациите од Лига Европа. Работнички е единствениот носител од македонските екипи, па ќе има полесен противник во првото квалификациско...

Македонските претставници во Лигата на Европа ги добија своите противници

Македонските претставници во Лигата на Европа ги добија своите противници

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Македонскиот вицепрвак Шкендија ќе игра против молдавскиот тим Дачија во првото коло од квалификациите во Лигата на Европа. Шкендија на првиот меч ќе игра на гости во Молдавија, а во реваншот ќе ја пречека...

Македонските клубови ги добија потенцијалните противници во Лигата на Европа Работнички мина најдобро

Македонските клубови ги добија потенцијалните противници во Лигата на Европа: Работнички мина најдобро

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Македонските клубови кои ова лето ќе играат во квалификациите на Лигата на Европа ги добија своите потенцијални противници по поделбата во групи од страна на УЕФА. Работнички, Шкендија и Пелистер денеска...

Дачија е ривалот на Шкендија

Дачија е ривалот на Шкендија

Sportmedia | пред 11 месеци

Македонскиот фудбалски вицепрвак, екипата на Шкендија ќе игра против Дачија од Молдавија, во квалификациите за второто по ранг натпреварување на УЕФА, Лигата на Европа. Ждрепката сакаше Шкендија да биде...

Пелистер го доби Лех Познан

Пелистер го доби Лех Познан

Sportmedia | пред 11 месеци

Освојувачот на Купот на Макдонија, екипата на Пелистер, ќе игра против Лех Познан, во квалификациите од Лигата на Европа. Според ждрепката во Нион, битолчани ќе бидат гости на првиот натпревар, а реваншот...

Неносители во ЛЕ Шкендија би можела со Макаби ТА Пелистер со Лех и со Левски

Неносители во ЛЕ: Шкендија би можела со Макаби ТА, Пелистер со Лех и со Левски

Екипа | пред 11 месеци

Македонските клубови кои ќе настапуваат во квалификациите за Лигата на Европа ова лето, го добија скратениот список на клубови кои се можните противници во ова натпреварување. Шкендија и Пелистер се неносители,...

ЛЕ Работнички носител а Шкендија сака да го избегне Макаби

ЛЕ: Работнички носител, а Шкендија сака да го избегне Макаби

Гол | пред 11 месеци

Денес во 13.00 часот ќе бидат извлечени паровите за квалификациите на Лигата на Европа ова лето, а од трите наши претставници само Работнички е во улогата на носител. додека Шкендија и Пелистер се неносители....

Пелистер Работнички и Шкендија ги чекаат ривалите

Пелистер, Работнички и Шкендија ги чекаат ривалите

Sportmedia | пред 11 месеци

Само „романтичарите“ се носители, додека останатите два наши претставници се во групата на неносители Работнички се надева дека ќе има уште една добра сезона во европските купови. „Романтичарите“, заедно...

ШКЕНДИЈА МОЖЕ СО ШИРАК

ШКЕНДИЈА: МОЖЕ СО ШИРАК

Sportmedia | пред 11 месеци

Израелскиот гигант е најсилниот можен ривал за Шкендија. Тетовци би немале проблем со ерменскиот Ширак па зошто не и дуел со Дачиа од Молдавија Познати се петте можни противници за Шкендија во квалификациите...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност