Раиола потврди дека Златан може во Италија

Раиола потврди дека Златан може во Италија

Супер спорт | пред 11 месеци

Агентот на Златан Ибрахимовиќ, Мино Раиола потврди дека неговиот клиент би можел да игра во Италија следната сезона. Раиола за „Скај Италија“ потврди дека има интерес за 35 годишниот напаѓач од целиот...

Раиола не знае за доста Донарума е подобар од Буфон

Раиола не знае за доста: Донарума е подобар од Буфон!

Спортски | пред 11 месеци

Db Milano 12/02/2011 - campionato di calcio serie A / Milan-Parma / foto Daniele Buffa/Image Sport nella foto: Mino Raiola Огромна „прашина“ во светот на фудбалот овие денови крена супер агентот Мино Раиола....

Другата страна на приказната Агентот тврди дека Донарума бил жртва на мобинг во Милан

Другата страна на приказната: Агентот тврди дека Донарума бил жртва на мобинг во Милан

Курир | пред 11 месеци

Менаџерот Мино Раиола, кого повеќето го обвинуваат дека е крив што Џанлуиџи Донарума го одбил новиот договор со Милан, па поради тоа стана најомразена личност, во Монте Карло имаше прес конференција, па...

Рајола од својата кујна ја раскажа неговата верзија за Донарума и Милан

Рајола од својата кујна ја раскажа неговата верзија за Донарума и Милан

МКД | пред 11 месеци

Мино Рајола деновиве е во центарот на вниманието поради одбивањето на Џиџо Донарума да потпише нов договор со Милан, многумина сметаат дека тој е главниот виновник за таквиот развој на настаните. Агентот...

Милан со своја верзија како одговор на Раиола Ќе му простиме на Донарума но нема да го продадеме а Раиола лаже

Милан со своја верзија како одговор на Раиола: Ќе му простиме на Донарума, но нема да го продадеме, а Раиола лаже!

Спорт Клуб | пред 11 месеци

„Росонерите“ го повикуваат младиот голман да се предомисли и му нудат рака за помирување. Не му требаше многу време на Милан да одговори на тврдењата на Мино Раиола околу преговорите кои беа водени за...

Милан се пожали Ќе останеме покуси за 100 милиони евра по одлуката на Донарума парите ќе завршат во џебот на агентот

Милан се пожали: Ќе останеме „покуси“ за 100 милиони евра по одлуката на Донарума, парите ќе завршат во џебот на агентот

МКД | пред 11 месеци

Првиот човек на „Росонерите", Марко Фасоне вели дека Милан ќе претрпи штета од околу 100 милиони евра поради одлуката на Џиџо Донарума да не стави потпис на нов договор Суперталентираниот голман минатата...

Менаџерот на Донарума ја раскажа нивната страна

Менаџерот на Донарума ја раскажа нивната страна

Off.net.mk | пред 11 месеци

Најконтроверзниот менаџер на светот доцна синоќа излезе пред новинарите (некои еминентни го бојкотираа зошто ги викал само кога му требале, инаку ги бркал) и раскажа зошто Џиџо одбил да потпише нов договор....

Раиола Да беше Галиани Ибра веќе ќе беше вратен на Сан Сиро

Раиола: Да беше Галиани, Ибра веќе ќе беше вратен на „Сан Сиро“

Спортски | пред 11 месеци

Контроверзниот менаџер Мино Раиола е главна тема на Апенините, особено после последните случувања со Џиџо Донарума. Раиола призна дека е во лоши односи со новото раководство на Милан и потврди дека тој...

Раиола Да беше Галиани Ибра веќе ќе беше вратен на Сан Сиро

Раиола: Да беше Галиани, Ибра веќе ќе беше вратен на „Сан Сиро“

Таратур | пред 11 месеци

Контроверзниот менаџер Мино Раиола е главна тема на Апенините, особено после последните случувања со Џиџо Донарума. Раиола призна дека е во лоши односи со новото раководство на Милан и потврди дека тој...

Интервјуто кое се чекаше  Мино Раиола Џиџо сакаше да остане ова е моја одлука имаме закани со смрт

Интервјуто кое се чекаше – Мино Раиола: Џиџо сакаше да остане, ова е моја одлука, имаме закани со смрт

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Контроверзниот менаџер ги избра новинарите до кои ќе се обрати и до детали ја раскажа својата верзија на приказната околу Донарума и Милан. Конечно, приказната која ја тресе Италија и европскиот фудбал...

Рајола со нов напад за кинескиот Милан еве зошто Ибра не се вратил на Сан Сиро

Рајола со нов напад за кинескиот Милан, еве зошто Ибра не се вратил на Сан Сиро

24 фудбал | пред 11 месеци

Мино Рајола одново го нападна новото раководство на „Росонерите“, вели дека Златан Ибрахимовиќ веќе ќе бил вратен на Сан Сиро ако Адриано Галијани бил на чело на клубот Контроверзниот агент е во војна...

Донарума понижен со лажни долари

Донарума понижен со лажни долари

Вечер | пред 11 месеци

Агентот на Џиџи Донарума, Мино Раиола е посочен како главен виновник моменталната ситуација, но во последното интервју, контроверзниот агент откри дека неговиот клиент е жртва на мобинг Голманот на калчо...

Милан Донарума ни нанесе штета од 100 милиони парите ќе завршат кај неговиот агент

Милан: Донарума ни нанесе штета од 100 милиони, парите ќе завршат кај неговиот агент!

Спортски | пред 11 месеци

Генералниот директор на Милан, Марко Фасоне вели дека одлуката на Џиџо Донарума да не го продолжи договорот му нанесла штета на клубот од 100 милиони евра. Фасоне во целост ја негираше верзијата на Раиола...

Се огласи Раиола Бевме приморани да донесеме ваква одлука одговорноста е моја

Се огласи Раиола: Бевме приморани да донесеме ваква одлука, одговорноста е моја!

Спортски | пред 11 месеци

Случајот Донарума е главна тема на Апенините, откако младиот голман одби да потпише нов договор од 5 милиони евра по сезона. Целата италијанска јавност го осуди потегот на 18-годишниот голан и го прогласи...

Првиот човек на Милан Донарума ќе не чини 100 милиони евра парите сега ќе завршат кај неговиот агент

Првиот човек на Милан: Донарума ќе не чини 100 милиони евра, парите сега ќе завршат кај неговиот агент

24 фудбал | пред 11 месеци

Генералниот извршен директор на Милан, Марко Фасоне вели дека одлуката на Џиџо Донарума да не стави потпис на нов договор го чини клубот околу 100 милиони евра Суперталентираниот голман минатата недела...

Раиола излезе со своја верзија и го осуди Милан Донарума се преплаши не се парите во прашање

Раиола излезе со своја верзија и го осуди Милан: Донарума се преплаши, не се парите во прашање!

Дерби | пред 11 месеци

Мино Раиола одржа прес-конференција по повод последните контроверзни случувања и пропаднатиот договор на Џиџо Донарума за продолжување на соработката со Милан, но ако досега се одеше во една насока и стриктно...

Рајола ја кажува својата верзија Милан му се закануваше на Донарума и го изгуби

Рајола ја кажува својата верзија: Милан му се закануваше на Донарума и го изгуби

24 фудбал | пред 11 месеци

Агентот Мино Рајола ја раскажа својата верзија за пропаднатите преговори помеѓу Џанлуиџи Донарума и Милан, тој тврди дека клубот со закани сакал да го изнуди потписот на неговиот клиент. Агентот на Донарума,...

Милан одлучи да го испрати на трибини Донарума потиштен Раиола повика пресконфереција

Милан одлучи да го испрати на трибини, Донарума потиштен, Раиола повика пресконфереција!

Спортски | пред 11 месеци

Најталентираниот светски голман Џиџи Донарума одби да го продолжи договорот со Милан што значи дека од следното лето ќе биде слободен играч, но италијанскиот клуб нема намера лесно да помине преку оваа...

Газдата на Милан откри каква ќе биде судбината на Донарума

Газдата на Милан откри каква ќе биде судбината на Донарума

Вечер | пред 11 месеци

Милан има две опции на располагање, првата да го продаде и да заработи некоја поголема парична сума или да го остави на трибините и да го загуби како слободен играч Младиот, 18-годишен голман, Џанлуиџи...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност