Македонија во вториот шешир со Данска Белорусија и Шведска

Македонија во вториот „шешир“ со Данска, Белорусија и Шведска

ТВ Нова | пред 11 месеци

Ракометната репрезентација на Македонија е одредена да биде во вториот „шешир“ за извлекувањето на групите за Европското првенство во Хрватска заедно се селекциите на Данска, Белорусија и Шведска. Тоа...

Македонија во вториот шешир со Данска Белорусија и Шведска

Македонија во вториот „шешир“ со Данска, Белорусија и Шведска

A1on | пред 11 месеци

Ракометната репрезентација на Македонија е одредена да биде во вториот „шешир“ за извлекувањето на групите за Европското првенство во Хрватска заедно се селекциите на Данска, Белорусија и Шведска. Тоа...

ЕХФ го објави составт на барабаните за жрепката за ЕП во Хрватска

ЕХФ го објави составт на барабаните за жрепката за ЕП во Хрватска

Локално | пред 11 месеци

ЕХФ денеска го објави изгледот на четирите барабани од кои в петок ќе се влечат групите за групната фаза на ЕП во Хрватска. Македонија, според очекувањата, се најде во вториот барабан, заедно со селекциите...

Македонија во вториот шешир за извлекувањето на групите за ЕП 2018

Македонија во вториот шешир за извлекувањето на групите за ЕП 2018

Спорт365 | пред 11 месеци

Сениорската машка репрезентација на Македонија со победата над Чешка од 33-20 во последното коло од квалификациите, обезбеди пласман на ЕП 2018 во Хрватска како првопласирана во квалификациската група....

Македонија во вториот шешир со Данска Белорусија и Шведска

Македонија во вториот „шешир“ со Данска, Белорусија и Шведска

Курир | пред 11 месеци

Во првиот „шешир“ ќе бидат селекциите на: Германија (европски првак), Шпанија, Франција и Хрватска (домаќин). Во третиот „шешир“ се репрезентациите на: Норвешка, Србија, Црна Гора и Чешка, додека во четвртиот...

ЕХФ ги одреди шеширите ги избегнуваме Данска Белорусија и Шведска

ЕХФ ги одреди шеширите, ги избегнуваме Данска, Белорусија и Шведска

Супер спорт | пред 11 месеци

ЕХФ денес ги објави шеширите пред ждрепката за Европското првенство во Хрватска. Европската ракометна федерација ги одреди носителите на групите по градови, па така Хрватска ќе игра во групата А во Сплит,...

Противниците на ЕП Македонија ќе ги чека од вториот барабан

Противниците на ЕП Македонија ќе ги чека од вториот барабан

Макфакс | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација извлекувањето на групите за Европското првенство во Хрватска ќе го чека од вториот барабан. Покрај Македонија, во овој барабан се Данска, Шведска и Белорусија, што...

Противниците на ЕП Македонија ќе ги чека од вториот барабан

Sky | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација извлекувањето на групите за Европското првенство во Хрватска ќе го чека од вториот барабан. Покрај Македонија, во овој барабан се Данска, Шведска и Белорусија, што...

Ова се учесниците на ЕП во Хрватска

Ова се учесниците на ЕП во Хрватска

Се за спорт | пред 11 месеци

По денешното, последно, квалификациско коло, стана познато кои 16 селекции ќе настапат на ЕП во Хрватска. Важен податок е што нашата 4. квалификациска група партиципира со дури три селекции, што докажува...

ЕП 2018 Македонија ги избегнува Данска Шведска и Белорусија

ЕП 2018: Македонија ги избегнува Данска, Шведска и Белорусија

Екипа | пред 11 месеци

Македонија ќе се најде во вториот шешир при петочното извлекување на групите за Европското Првенство во Хрватска што ќе се одржи во Загреб. Освоеното прво место во нашата квалификациска група ги стави...

Македонија во вториот шешир со Данска Белорусија и Шведска

Македонија во вториот „шешир“ со Данска, Белорусија и Шведска

ТВ 21 | пред 11 месеци

Ракометната репрезентација на Македонија е одредена да биде во вториот „шешир“ за извлекувањето на групите за Европското првенство во Хрватска заедно се селекциите на Данска, Белорусија и Шведска. Тоа...

Македонија за првпат од вториот барабан пред петочната ждрепка за ЕП во Хрватска

Македонија за првпат од вториот барабан пред петочната ждрепка за ЕП во Хрватска

Република | пред 11 месеци

Благодарение на вчерашната убедлива победа над Чешка, нашата најдобра ракометна селекција за првпат во историјата на еден ракометен настан ќе учествува како првопласирана селекција во својата квалификациска...

Македонија тргнува од вториот шешир на Европското во Хрватска

Македонија тргнува од вториот „шешир“ на Европското во Хрватска

Сител | пред 11 месеци

Ракометната репрезентација на Македонија е одредена да биде во вториот „шешир“ за извлекувањето на групите за Европското првнество во Хрватска заедно се селекциите на Данска, Белорусија и Шведска. Тоа...

ЗОШТО ДА НЕ Македонија во група со Хрватска на Лино

ЗОШТО ДА НЕ: Македонија во група со Хрватска на Лино

Sportmedia | пред 11 месеци

Македонската репрезентација и дефинитивно од вториот шешир ќе ги чека противниците за Европското првенство во Хрватска. Раул Гонзалез и неговите избраници ќе ги одбегнат Данска, Белорусија и Шведска. Македонската...

Македонија од вториот шешир ги чека противниците за ЕП во Хрватска

Македонија од вториот шешир ги чека противниците за ЕП во Хрватска

Вечер | пред 11 месеци

Очекувано носители ќе бидат се домаќинот Хрватска, како и велесилите Германија, Франција и Шпанија, додека во нашиот шешир сместени се и селекциите на Данска, Шведска и Белорусија Благодарение на вчерашната...

ЕП Хрватска Македонија во ист шешир со Данска Шведска и Белорусија

ЕП Хрватска: Македонија во ист шешир со Данска, Шведска и Белорусија

Гол | пред 11 месеци

Благодарение на вчерашната убедлива победа над Чешка, нашата најдобра ракометна селекција за првпат во историјата на еден ракометен настан ќе учествува како првопласирана селекција во својата квалификациска...

Македонија убедливо ја победи Чешка одиме на ЕП во Хрватска

Македонија убедливо ја победи Чешка, одиме на ЕП во Хрватска

Бриф | пред 11 месеци

Ракометната репрезентацијата на Македонија ја победи Чешка со 33:20 и обезбеди место на Европското првенство во Хрватска, кое ќе се одржи следната година. Македонија во првиот дел постојано беа во водство,...

Познати сите 16 репрезентации кои се пласираа

Познати сите 16 репрезентации кои се пласираа

Вечер | пред 11 месеци

Покрај нашата, пласман обезбедија и Хрватска, Данска, Унгарија, Белорусија, Србија, Шпанија, Австрија, Чешка, Исланд, Германија, Словенија, Шведска, Црна Гора, Франција и Норвешка. Македонската ракометна...

Комплетиран списокот учесници на ЕП во ракомет

Комплетиран списокот учесници на ЕП во ракомет

A1on | пред 11 месеци

Со одигрувањето на натпреварите од последното 6.коло во групната фаза од квалификациите познати се сите 16 репрезентации кои ќе играат на 13. Европско ракометно првенство што следната година ќе се одржи...

ЕХФ потврди Македонија во вториот шешир пред ждрепката за ЕП

ЕХФ потврди: Македонија во вториот шешир пред ждрепката за ЕП

24 Ракомет | пред 11 месеци

На 23 јуни во Загреб ќе биде ждрепката за групите на ЕП 2018 во Хрватска, а нашата репрезентација ќе биде во вториот шешир. Тоа значи дека во групната фаза нема да играме против Шведска, Белорусија и Данска....

Гонзалес Игравме одлично во текот на целиот меч

Гонзалес: Игравме одлично во текот на целиот меч

Канал 5 | пред 11 месеци

- Одигравме одлично во текот на целиот натпревар. Сите играчи знаеја што треба да играат и немам никакви забелешки. Одиме на ЕП каде што се селекции како Шпанија Германија Данска... Има многу до Хрватска...

Македонските ракометари убедливи против Чешка за потврда на пласманот на ЕП 2018

Македонските ракометари убедливи против Чешка за потврда на пласманот на ЕП 2018

Канал 5 | пред 11 месеци

Предводени од капитенот Кирил Лазаров кој мечот го заврши со 11 голови, „црвено-жолтите“ во текот на сите 60 минути ја имаа контролата на резултатот и во ниту еден момент не ја доведоа победата во прашање....

Комплетиран списокот учесници на ЕП во ракомет

Комплетиран списокот учесници на ЕП во ракомет

Курир | пред 11 месеци

Покрај домаќинот на шампионатот Хрватска, пласман на ЕП како првопласирани селекции во своите групи обезбедија: Македонија (4 група), Данска (1), Белорусија (2), Шпанија (3), Германија (5), Шведска (6)...

Македонските ракометари се пласираа на ЕП 2018

Македонските ракометари се пласираа на ЕП 2018

Алсат-М | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација ја победи Чешка со 33:20 и го освои првото место во четвртата група во квалификациите за Европското првенство 2018 во Хрватска. Капитенот Кирил Лазаров мечот го заврши...

Командантот Раул ги пофали ракометарите Одлични бевме

Командантот Раул ги пофали ракометарите: Одлични бевме

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гоналез, по вчерашната убедлива победа против Чешка и обезбеденото учество на ЕП во Хрватска како првопласирана репрезентација во нашата група,...

Раул Сите знаеја како треба да одиграат

Раул: Сите знаеја како треба да одиграат

24 Ракомет | пред 11 месеци

Раул Гонзалес со Вардар ја освои Лигата на шампионите, а со македонската репрезентација се пласираше на ЕП во Хрватска. Како никогаш досега, Македонија беше доминантна против незгодната Чешка и победи...

Македонските ракометари убедливи против Чешка за потврда на пласманот на ЕП 2018

Македонските ракометари убедливи против Чешка за потврда на пласманот на ЕП 2018

МТВ 1 | пред 11 месеци

Македонија ја победи Чешка со убедливи 33:20 и го освои првото место во четвртата група во квалификациите за Европското првенство 2018 во Хрватска. Предводени од капитенот Кирил Лазаров кој мечот го заврши...

Гонзалес Игравме одлично во текот на целиот меч

Гонзалес: Игравме одлично во текот на целиот меч

Идивиди | пред 11 месеци

Скопје, 19 јуни 2017 (МИА) – Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во...

Македонија од вториот шешир ќе ги чека противниците за ЕП во Хрватска

Македонија од вториот шешир ќе ги чека противниците за ЕП во Хрватска

Спорт Клуб | пред 11 месеци

На 23-ти јуни во Загреб ќе биде ждрепката за групната фаза од Европското првенство во Хрватска, а нашата репрезентација ќе ги чека своите противници од вториот шешир. Тоа е сигурно со оглед на тоа што...

Гонзалес Игравме одлично во текот на целиот меч

Гонзалес: Игравме одлично во текот на целиот меч

A1on | пред 11 месеци

Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство....

Гонзалес Игравме одлично во текот на целиот меч

Гонзалес: Игравме одлично во текот на целиот меч

Курир | пред 11 месеци

– Одигравме одлично во текот на целиот натпревар. Сите играчи знаеја што треба да играат и немам никакви забелешки. Одиме на ЕП каде што се селекции како Шпанија Германија Данска… Има многу до Хрватска...

Гонзалес Игравме одлично во текот на целиот меч

Гонзалес: Игравме одлично во текот на целиот меч

Вистина | пред 11 месеци

Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство....

Гонзалес Игравме одлично во текот на целиот меч

Гонзалес: Игравме одлично во текот на целиот меч

Локално | пред 11 месеци

Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство....

Миркуловски Можеме да ги победиме Исланд и Чешка и на Европското првенство

Миркуловски: Можеме да ги победиме Исланд и Чешка и на Европското првенство

Спортски | пред 11 месеци

Македонската репрезентација на Македонија ја освои Групата 4, во конкуренција на Чешка, Исланд и Украина се пласира на континеталниот шампионат во Хрватска. Инаку, Групата 4 е единствена во квалификациите...

Гонзалес Игравме одлично во текот на целиот меч

Гонзалес: Игравме одлично во текот на целиот меч

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство....

Македонските ракометари се пласираа на ЕП 2018

Македонските ракометари се пласираа на ЕП 2018

Р.С. Европа | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација ја победи Чешка со 33:20 и го освои првото место во четвртата група во квалификациите за Европското првенство 2018 во Хрватска. Капитенот Кирил Лазаров мечот го заврши...

Македонските ракометари убедливи против Чешка за потврда на пласманот на ЕП 2018

Македонските ракометари убедливи против Чешка за потврда на пласманот на ЕП 2018

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Македонија ја победи Чешка со убедливи 33:20 и го освои првото место во четвртата група во квалификациите за Европското првенство 2018 во Хрватска. Предводени од капитенот Кирил Лазаров кој мечот го заврши...

Раул Супер Сега ќе уживаме

Раул: Супер. Сега ќе уживаме

Сител | пред 11 месеци

Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство....

Раул Најважно е што Македонија ќе оди на големо натпреварување

Раул: Најважно е што Македонија ќе оди на големо натпреварување

ТВ 21 | пред 11 месеци

Раул Гонзалес не го криеше задоволството од доминантната игра на македонските ракометари во синоќешниот убедлив триумф над Чешка со кој Македонија по петти пат (четврти во низа) ќе игра на Европското првенство....

Македонските ракометари се пласираа на ЕП 2018

Македонските ракометари се пласираа на ЕП 2018

Exclusive | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација ја победи Чешка со 33:20 и го освои првото место во четвртата група во квалификациите за Европското првенство 2018 во Хрватска. Капитенот Кирил Лазаров мечот го заврши...

Миркуловски Можеме против Чека и Исланд и на ЕП

Миркуловски: Можеме против Чека и Исланд и на ЕП

Макфакс | пред 11 месеци

Македонската репрезентација на Македонија ја освои Групата 4, во конкуренција на Чешка, Исланд и Украина се пласира на континеталниот шампионат во Хрватска. Инаку, Групата 4 е единствена во квалификациите...

Кои репрезентации се пласираа на Европското првенство во Хрватска

Кои репрезентации се пласираа на Европското првенство во Хрватска?

Спорт365 | пред 11 месеци

Вечерва македонската машка сениорска ракометна репрезентација успеа да обезбеди ново учество на евро-шампионатите после победата од 33:20 против Чешка. На тој начин избраниците на селекторот Раул Гонзалез...

 ГАЛЕРИЈА МАКЕДОНИЈА СЕ РАДУВА Чешка на колена Ракометарите извонредни одиме на ново Европско првенство

(ГАЛЕРИЈА) МАКЕДОНИЈА СЕ РАДУВА: Чешка на колена, Ракометарите извонредни-одиме на ново Европско првенство

Фактор | пред 11 месеци

Убав завршеток на денешниот ден и донесоа ракометарците на Македонија . Чешка е декласирана во Скопје, а Македонија се пласираше на ЕП во Хрватска. Крајниот резултат 33:20 (16:10) беше постигнат лесно...

Ракомет Македонија на ЕП 2018 во Хрватска

Ракомет: Македонија на ЕП 2018 во Хрватска

Нова ТВ | пред 11 месеци

Фото: macedoniahandball.com.mk Машката репрезентација на Македонија обезбеди континуитет во настапите на големите ракометни натпреварувања. Вечерва во Скопје ја разнесе Чешка со 33:20 и како првопласирана...

Македонските ракометари со убедлива победа одат во Хрватска на ЕП

Македонските ракометари со убедлива победа одат во Хрватска на ЕП

Локално | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрентацијата забележа убедлива победа против Чешка од 33:20 (16:10) и обезбеди пласман на Европското првенство во Хрватска во 2018-та година. Тие одиграа одличен натпревар и во...

Македонија се пласираше на европското ракометно првенство

Македонија се пласираше на европското ракометно првенство

Фокус | пред 11 месеци

Со убедливата победа над Чешка со резултат 33 наспроти 20, Македонија се пласираше на европското ракометно првенство, што треба да се оддржи наредната година во Хрватска. Најдобриот македонски ракометар...

Раул Гонзалез Ова беше мојата најдобра сезона во кариерата

Раул Гонзалез: Ова беше мојата најдобра сезона во кариерата

МКД | пред 11 месеци

Шпанскиот тренер, Раул Гонзалез е пресреќен откако како селектор на Македонија ја однесе нашата репрезентација на Европското првенство во Хрватска. Македонија со маестрална партија над Чешка се пласираше...

Македонија убедливо ја победи Чешка одиме на ЕП во Хрватска

Македонија убедливо ја победи Чешка, одиме на ЕП во Хрватска

+Инфо | пред 11 месеци

Ракометната репрезентацијата на Македонија ја победи Чешка со 33:20 и обезбеди место на Европското првенство во Хрватска, кое ќе се одржи следната година. Македонија во првиот дел постојано беа во водство,...

Македонија ја растури Чешка и во голем стил се пласираше на Европското првенство во Хрватска

Македонија ја „растури“ Чешка и во голем стил се пласираше на Европското првенство во Хрватска

МКД | пред 11 месеци

Македонските ракометари одиграа фантастична партија против Чешка, победија со дури 13 голови разлика, 33:20 и како првопласирани обезбедија учество на Европското првенство во Хрватска. Македонија го продолжува...

Нов нокаут за Чешка Македонија се пласираше на Европско првенство

Нов нокаут за Чешка- Македонија се пласираше на Европско првенство

Прес 24 | пред 11 месеци

Репрезентацијата на Македонија се пласира на Европското првенство што во 2018 година ќе се игра во Хрватска по убедливата победа над Чешка со 33:20. Нашите ракометари одиграа брилијантен натпревар против...

ВО ШАМПИОНСКИ СТИЛ Македонија оди на ЕП во Хрватска

ВО ШАМПИОНСКИ СТИЛ: Македонија оди на ЕП во Хрватска

Телеграф | пред 11 месеци

Репрентацијата на Македонија забележа голема победа против Чешка од 33:20 и си обезбеди место на Европското првенство во Хрватска. Чесите делуваа немоќно во поголемиот дел од средбата и немаа начин како...

Македонија ја растури Чешка за ново Европско првенство

Македонија ја растури Чешка за ново Европско првенство

Супер спорт | пред 11 месеци

Репрезентацијата на Македонија се пласира на Европското првенство што во 2018 година ќе се игра во Хрватска по убедливата победа над Чешка со 33:20. Нашите ракометари одиграа брилијантен натпревар против...

И волкот сит и овците на број Традицијата продолжува Македонија е на ЕП ФОТОГАЛЕРИЈА

И волкот сит и овците на број: Традицијата продолжува, Македонија е на ЕП (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет | пред 11 месеци

Ракометната бајка во Македонија продолжува, а за одржување на нивото на спортски адреналин се погрижија ракометните сениори кои по петти пат ќе играат на Европско првенство. Во пресрет на последниот квалификациски...

Македонските ракометари убедливи против Чешка за потврда на пласманот на ЕП 2018

Македонските ракометари убедливи против Чешка за потврда на пласманот на ЕП 2018

Сител | пред 11 месеци

Македонија ја победи Чешка со убедливи 33:20 и го освои првото место во четвртата група во квалификациите за Европското првенство 2018 во Хрватска. Предводени од капитенот Кирил Лазаров кој мечот го заврши...

Раул Сезонава е најдобрата во мојата кариера сакам нов успех на ЕП

Раул: Сезонава е најдобрата во мојата кариера, сакам нов успех на ЕП!

Гол | пред 11 месеци

По победата над Чешка од сите наши ракометари беа среќни и со овации поздравени од македонската публика. Рецептот на новиот селектор Раул Гонзалез успеа и Македонија во петти пат ќе игра на Европскот првенство....

Раул Одигравме квалитетно во сите 60 минути

Раул: Одигравме квалитетно во сите 60 минути

Sportmedia | пред 11 месеци

Секој играч си ја знае својата работа, задоволно констатираше шпанскиот стратег на чело на македонската селекција Селекторот на Македонија Раул Гонзалес немаше многу стресови на дуелот против Чешка. Ракометарите...

Нови четири учесници на ракометното ЕП Македонија вечер брка пласман на дуелот со Чешка

Нови четири учесници на ракометното ЕП, Македонија вечер „брка“ пласман на дуелот со Чешка

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Репрезентациите на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското ракометно првенство во Хрватска по освоените бодови во дуелите со директните ривали во натпреварите од последното...

Јоновски и Митревски во составот за дуелот со Чешка

Sky | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација вечерва ќе го одигра клучниот натпревар за пласман на Европското првенство во Хрватска. Ракометарите за противник ќе ја имаат селекцијата на Чешка. Македонија, во...

Чешка прегазена Македонија се пласираше на ЕП во Хрватска

Чешка прегазена, Македонија се пласираше на ЕП во Хрватска

ТВ 21 | пред 11 месеци

Машката ракометна репрезентација на Македонија обезбеди пласман на ЕП во Хрватска и тоа како првопласирана репрезентација во групата откако во директниот дуел за лидерската позиција ја совлада Чешка со...

Македонија во вториот барабан во ждрепката за ЕП 2018

Македонија во вториот барабан во ждрепката за ЕП 2018

24 Ракомет | пред 11 месеци

На 23 јуни во Загреб ќе биде ждрепката за групите на ЕП 2018 во Хрватска, а нашата репрезентација ќе биде во вториот барабан. Тоа е сигурно со оглед на тоа што Македонија е првопласирана во својата квалификациска...

Победа за прво место во групата и пласман на ЕП

Победа за прво место во групата и пласман на ЕП

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Ракометната репрезентација на Македонија вечерва го игра последниот натпревар од квалификациите за ЕП во Хрватска наредната година. Според досега постигнатите резултати на Македонија и е потребна победа...

Јоновски и Митревски во составот за дуелот со Чешка

Јоновски и Митревски во составот за дуелот со Чешка

Актуелно24 | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација вечерва ќе го одигра клучниот натпревар за пласман на Европското првенство во Хрватска. Ракометарите за противник ќе ја имаат селекцијата на Чешка. Македонија, во...

Македонија е сигурно на ЕП битката со Чешка е за прво место и полесна група

Македонија е сигурно на ЕП, битката со Чешка е за прво место и полесна група

Екипа | пред 11 месеци

Резултатите во текот на вчерашниот и денешниот ден им одеа во корист на македонските ракометари, па веќе е јасно дека нашиот национален тим дури и во случај на пораз на вечерашната пресметка со Чешка би...

Само пораз од десет голови разлика од Чешка може да и го одземе Европското првенство на Македонија

Само пораз од десет голови разлика од Чешка може да и го одземе Европското првенство на Македонија

Република | пред 11 месеци

Резултатите во текот на вчерашниот и денешниот ден им одеа во корист на македонските ракометари, па веќе е јасно дека нашиот национален тим дури и во случај на пораз на вечерашната пресметка со Чешка би...

Македонија вечерва бара победа против Чешка за пласман на ЕП

Македонија вечерва бара победа против Чешка за пласман на ЕП

Сител | пред 11 месеци

Embedded video for Македонија вечерва бара победа против Чешка за пласман на ЕП Почетокот на натпреварот на македонската ракометна репрезентација против Чешка е во 20:45 часот, а ќе се игра во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје.

Македонската ракометна репрезентација ќе се бори за пласман на дуелот со Чешка

Македонската ракометна репрезентација ќе се бори за пласман на дуелот со Чешка

Р.С. Европа | пред 11 месеци

Репрезентациите на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското ракометно првенство во Хрватска по освоените бодови во дуелите со директните ривали во натпреварите од последното...

Македонија само министерски до Европско во Хрватска

Македонија само „министерски“ до Европско во Хрватска

24 Ракомет | пред 11 месеци

Во пресрет на последното коло од квалификациите за пласман на Европксото првенство во Хрватска, пред Македонија стои добро позната пречка. Веќе неколку години наназад токму дуелите со Чешка биле талични...

Македонија против Чешка за пласман на Европското ракометно првенство

Македонија против Чешка за пласман на Европското ракометно првенство

Локално | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација вечерва ќе го одигра клучниот натпревар за пласман на Европското првенство во Хрватска. Ракометарите за противник ќе ја имаат селекцијата на Чешка. Македонија, во...

Без паника Македонија оди на ЕП дури и да загуби од Чешка со 9 разлика

Без паника: Македонија оди на ЕП дури и да загуби од Чешка со 9 разлика!

24 вести | пред 11 месеци

По одигрувањето на саботните натпревари од квалификациите за ЕП во Хрватска се комплетираа неколку од седумте групи и се искристализира табелата на третопласираните репрезентации. Имајќи предвид дека најдоброто...

Квалификации за ЕП ракомет И со пораз до 9 гола одиме во Хрватска

Квалификации за ЕП ракомет: И со пораз до 9 гола одиме во Хрватска

Сител | пред 11 месеци

По одигрувањето на саботните натпревари од квалификациите за ЕП во Хрватска се комплетираа неколку од седумте групи и се искристализира табелата на третопласираните репрезентации. Иако се најавуваше дека...

Уште четири селекции со пласман за ЕП во Хрватска

Уште четири селекции со пласман за ЕП во Хрватска

Exclusive | пред 11 месеци

Ракометните репрезентации на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското првенство во Хрватска откако во директните дуели беа поуспешни од своите ривали во натпреварите...

Ракометарите во решачки меч за ЕП 2018 и пак со Чешка

Ракометарите во решачки меч за ЕП 2018, и пак со Чешка…

Екипа | пред 11 месеци

Исто место, исти репрезентации, една година подоцна… На македонските ракометари, Чешка им доаѓа како судбина во уште еден решавачки дуел, овој пат за пласман на ЕП 2018 во Хрватска. Машката ракометна репрезентација...

Јоновски и Митревски во составот за дуелот со Чешка

Јоновски и Митревски во составот за дуелот со Чешка

Макфакс | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација вечерва ќе го одигра клучниот натпревар за пласман на Европското првенство во Хрватска. Ракометарите за противник ќе ја имаат селекцијата на Чешка. Македонија, во...

Јоновски и Митревски се враќаат против Чешка

Јоновски и Митревски се враќаат против Чешка

Спортски | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација вечерва ќе го одигра клучниот натпревар за пласман на Европското првенство во Хрватска, против селекцијата на Чешка. Македонија ја пропушти шансата уште во Украина...

Да се биде или НЕ Македонија вечер брка пласман на ЕП

Да се биде или НЕ, Македонија вечер „брка“ пласман на ЕП

Денешен | пред 11 месеци

Репрезентациите на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското ракометно првенство во Хрватска по освоените бодови во дуелите со директните ривали во натпреварите од последното...

Да се биде или НЕ Македонија вечер брка пласман на ЕП

Да се биде или НЕ, Македонија вечер „брка“ пласман на ЕП

Курир | пред 11 месеци

Црна Гора одигра нерешено со Русија на гости – 27:27, светскиот вицепрвак Норвешка ја победи Литванија со 30:20, Австрија беше поуспешна дома од Босна и Херцеговина со 34:32, додека Словенија ја победи...

Миркуловски Чешка ни е како судбина пак ќе се радуваме на крајот

Миркуловски: Чешка ни е како судбина, пак ќе се радуваме на крајот

Екипа | пред 11 месеци

Филип Миркуловски минатиот јуни беше дел од тимот што во фантастична игра ја совлада Чешка, надминувајќи ја негативата од шест гола од првиот меч во Злин и обезбедувајќи место на СП во Франција. За средниот...

Македонија вечер брка пласман на ЕП

Македонија вечер „брка“ пласман на ЕП

Пулс 24 | пред 11 месеци

Репрезентациите на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското ракометно првенство во Хрватска по освоените бодови во дуелите со директните ривали во натпреварите од последното...

Македонија против Чешка за пласман на Европското првенство во Хрватска

Македонија против Чешка за пласман на Европското првенство во Хрватска

МКД | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација вечерва со почеток од 20:45 го игра клучниот натпревар за пласман на Европското првенство во Хрватска, противник е Чешка од која не смееме да загубиме. Македонија...

Македонија вечер брка пласман на дуелот со Чешка

Македонија вечер „брка“ пласман на дуелот со Чешка

Идивиди | пред 11 месеци

Скопје, 18 јуни 2017 (МИА) - Репрезентациите на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското ракометно првенство во Хрватска по освоените бодови во дуелите со директните...

Нови четири учесници на ракометното ЕП Македонија вечер брка пласман на дуелот со Чешка

Нови четири учесници на ракометното ЕП, Македонија вечер „брка“ пласман на дуелот со Чешка

A1on | пред 11 месеци

Репрезентациите на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското ракометно првенство во Хрватска по освоените бодови во дуелите со директните ривали во натпреварите од последното...

Нови четири учесници на ракометното ЕП Македонија вечер брка пласман на дуелот со Чешка

Нови четири учесници на ракометното ЕП, Македонија вечер „брка“ пласман на дуелот со Чешка

ТВ Нова | пред 11 месеци

Репрезентациите на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското ракометно првенство во Хрватска по освоените бодови во дуелите со директните ривали во натпреварите од последното...

Нови четири учесници на ракометното ЕП Македонија вечер брка пласман на дуелот со Чешка

Нови четири учесници на ракометното ЕП, Македонија вечер „брка“ пласман на дуелот со Чешка

+Инфо | пред 11 месеци

Репрезентациите на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското ракометно првенство во Хрватска по освоените бодови во дуелите со директните ривали во натпреварите од последното...

Ракометарите со победа против Чешка ке обезбедат пласман на ЕП во Хрватска

Ракометарите со победа против Чешка ке обезбедат пласман на ЕП во Хрватска

ТВ Нова | пред 11 месеци

Ракометната репрезентација на Македонија вечерва се среќава со Чешка  и со победа ке обезбеди пласман на континеталниот шампионат во Хрватска на почетокот од следната година. Македонија со победа сигурно...

Вуко Борозан ја однесе Црна Гора на ЕП  пласман обезбедија и Норвешка Австрија и Словенија

Вуко Борозан ја однесе Црна Гора на ЕП - пласман обезбедија и Норвешка, Австрија и Словенија

Гол | пред 11 месеци

Ракометните репрезентации на Норвешка, Црна Гора, Словенија и Австрија обезбедија пласман на Европското првенство во Хрватска откако во директните дуели беа поуспешни од своите ривали во натпреварите од...

Нови четири учесници на ракометното ЕП Македонија вечер брка пласман на дуелот со Чешка

Нови четири учесници на ракометното ЕП, Македонија вечер „брка“ пласман на дуелот со Чешка

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Репрезентациите на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското ракометно првенство во Хрватска по освоените бодови во дуелите со директните ривали во натпреварите од последното...

Уште четири селекции со пласман за ЕП во Хрватска

Уште четири селекции со пласман за ЕП во Хрватска

Сител | пред 11 месеци

Ракометните репрезентации на Црна Гора, Норвешка, Словенија и на Австрија обезбедија пласман на Европското првенство во Хрватска откако во директните дуели беа поуспешни од своите ривали во натпреварите...

Главата горе Шпанија сепак е преголем залак

Главата горе, Шпанија сепак е преголем залак

Вечер | пред 11 месеци

Иако избраниците на Благоја Милевски одиграа одлично во поголемиот дел од натпреварот, првиот натпревар кој го одигравме во групата "Б", заврши со убедлив триумф на репрезентацијата на Шпанија од 5:0 За...

Лазаров Сигурен сум дека ќе го дочекаме подготвени натпреварот со Чешка

Лазаров: Сигурен сум дека ќе го дочекаме подготвени натпреварот со Чешка

24 Ракомет | пред 11 месеци

Македонија е пред ултимативниот испит, утрешниот натпревар за пласман на ЕП 2018 година е последниот меч оваа сезона, но можеби најважаен за амбициите на македонските репрезентативци. Составот на Раул...

Лазаров Имаме сили и доволно мотиви за победа над Чешка

Лазаров: Имаме сили и доволно мотиви за победа над Чешка

Канал 5 | пред 11 месеци

Оптимизам кај капитенот Кирил Лазаров во пресврт на дуелот со ривалот, со кој играме често последните години. - Атмосферата е добра во репрезентацијата. Некој на почетокот да ни ја понудеше оваа ситуација...

Победа против Чешка за пласман на ЕП недела 20 45

Победа против Чешка за пласман на ЕП (недела 20:45)

Сител | пред 11 месеци

Embedded video for Победа против Чешка за пласман на ЕП (недела 20:45) За машката ракометна репрезентација на Македонија останува уште последниот дуел од квалификациите за Европското првенство во Хрватска....

Црна Гора на ЕП Русија во аут  најсреќен Борозан

Црна Гора на ЕП, Русија во „аут“, најсреќен Борозан

Спорт365 | пред 11 месеци

Црногорските ракометари се пласираа на Европското првенство во Хрватска 2018. година. Во еден драматичен натпревар, Црна Гора предводена од поранешниот наш селектор Драган Ѓукиќ и покрај негативата после...

Лазаров Имаме сили и доволно мотиви за победа над Чешка

Лазаров: Имаме сили и доволно мотиви за победа над Чешка

A1on | пред 11 месеци

За машката ракометна репрезентација на Македонија останува уште последниот дуел од квалификациите за Европското првенство во Хрватска. Утре во Скопје, Македонија е домаќин на Чешка. Оптимизам кај капитенот...

Лазаров Имаме сили и доволно мотиви за победа над Чешка

Лазаров: Имаме сили и доволно мотиви за победа над Чешка

ТВ Нова | пред 11 месеци

За машката ракометна репрезентација на Македонија останува уште последниот дуел од квалификациите за Европското првенство во Хрватска. Утре во Скопје, Македонија е домаќин на Чешка. Оптимизам кај капитенот...

Лазаров Имаме сили и доволно мотиви за победа над Чешка

Лазаров: Имаме сили и доволно мотиви за победа над Чешка

Курир | пред 11 месеци

Оптимизам кај капитенот Кирил Лазаров во пресврт на дуелот со ривалот, со кој играме често последните години. – Атмосферата е добра во репрезентацијата. Некој на почетокот да ни ја понудеше оваа ситуација...

Гонзалес Не знам како но мораме да ја победиме Чешка

Гонзалес: Не знам како, но мораме да ја победиме Чешка!

24 Ракомет | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација ќе го одигра својот последен натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство во Хрватска. Во Скопје гостува репрезентацијата на Чешка во натпревар кој...

Лазаров Со победа прво место и подобар шешир

Лазаров: Со победа, прво место и подобар „шешир“

Сител | пред 11 месеци

За машката ракометна репрезентација на Македонија останува уште последниот дуел од квалификациите за Европското првенство во Хрватска. Утре во Скопје, Македонија е домаќин на Чешка. Со оптимизам во пресврт...

Кире Лазаров Одличен расплет на работите за нас утре одиме на победа

Кире Лазаров: Одличен расплет на работите за нас, утре одиме на победа!

Република | пред 11 месеци

Капитенот Кире Лазаров изрази оптимизам и подготвеност на македонската репрезентација во пресрет на последниот дуел од квалификациите за ЕП 2018, утре против Чешка. На македонските ракометари им треба...

Викендов се игра последното коло од квалификаците за ЕП во ракомет Македонија утре ја пречекува Чешка

Викендов се игра последното коло од квалификаците за ЕП во ракомет, Македонија утре ја пречекува Чешка

Спорт Клуб | пред 11 месеци

Викендов ќе биде комплетирана листата на патници на Европското првенство во ракомет чиј домаќин следната година е Хрватска. Македонија својата судбина ќе ја решава на домашен терен утре вечер, кога во...

Лазаров Некој да ни го понудеше ова ќе го прифатевме со две раце

Лазаров: Некој да ни го понудеше ова, ќе го прифатевме со две раце

Екипа | пред 11 месеци

Капитенот Кире Лазаров изрази оптимизам и подготвеност на македонската репрезентација во пресрет на последниот дуел од квалификациите за ЕП 2018, утре против Чешка. На македонските ракометари им треба...

На победа против Чешка за пласман и поволна ждрепка на Европско

На победа против Чешка за пласман и поволна ждрепка на Европско

Off.net.mk | пред 11 месеци

Во последното шесто коло од квалификациите за ЕП 2018, Македонија во недела од 20:45 ќе го брка четвртиот пласман на Европските првенства. Ракометот е спорт број еден во земјава. Доказ за тоа се учествата...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност