Еве колкава сума добија ракометарите за пласманот на ЕП

Еве колкава сума добија ракометарите за пласманот на ЕП

Скопје Инфо | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација ја декласираше Чешка со 33-20 и како првопласирана заврши во групата 4 од квалификациите за Европското првенство во Хрватска. Поради пласманот на Евро шампионатот...

Позната премијата  Еве колкава сума добија ракометарите за пласманот на ЕП

Позната премијата: Еве колкава сума добија ракометарите за пласманот на ЕП

Курир | пред 11 месеци

Поради пласманот на Евро шампионатот Управниот одбор на ракометната федерација на Македонија реши на ракометарите да им врачи награда од 40.000 евра. Ова е продолжување на континуитетот на македонскиот...

Ракометарите добија премија од 40 000 евра за пласманот на ЕП

Ракометарите добија премија од 40.000 евра за пласманот на ЕП

ТВ Нова | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација ја декласираше Чешка со 33-20 и како првопласирана заврши во групата 4 од квалификациите за Европското првенство во Хрватска. Поради пласманот на Евро шампионатот...

Ракометарите добија премија од 40 000 евра за пласманот на ЕП

Ракометарите добија премија од 40.000 евра за пласманот на ЕП

Слободна Македонија | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација ја декласираше Чешка со 33-20 и како првопласирана заврши во групата 4 од квалификациите за Европското првенство во Хрватска. Поради пласманот на Евро шампионатот...

Ракометарите ќе поделат 40 000 евра за пласманот на шампионатот во Хрватска

Ракометарите ќе поделат 40.000 евра за пласманот на шампионатот во Хрватска

Република | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација ја декласира Чешка со 33-20 и како првопласирана заврши во групата 4 од квалификациите за Европското првенство во Хрватска. Според правилникот на РФМ, играчите ќе...

ГОЛЕМА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА  ГОЛЕМА ФЕДЕРАЦИЈА  Благодариме Македонијо за поддршката

ГОЛЕМА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА, ГОЛЕМА ФЕДЕРАЦИЈА: Благодариме Македонијо за поддршката!

Sportmedia | пред 11 месеци

Зад секоја успешна репрезентација, стои уште поуспешна федерација. Доказ за ова во изминатите години е Ракометната федерација на Македонија. Откако ракометарите обезбедија пласман на ЕП во Хрватска, РФМ...

Ракометарите добија премија од 40 000 евра за пласманот на ЕП

Ракометарите добија премија од 40.000 евра за пласманот на ЕП

Гол | пред 11 месеци

Македонската ракометна репрезентација ја декласира Чешка со 33-20 и како првопласирана заврши во групата 4 од квалификациите за Европското првенство во Хрватска. Според правилникот на РФМ, играчите ќе...

Ракометарите наградени со 40 000 евра

Ракометарите наградени со 40.000 евра

Sportmedia | пред 11 месеци

Според правилникот на Ракометната федерација на Македонија, пласман на големо натпреварување како ЕП или СП се добива парична награда од 30.000 евра. Овојпат таа награда е зголемена Македонската ракометна...

За пласманот во Хрватска   награда за ракометарите од 40 000 евра

За пласманот во Хрватска – награда за ракометарите од 40.000 евра

24 Ракомет | пред 11 месеци

Освен продолжувањето на традицијата да бидеме дел од големите европски и светски натпреварувања, за пласманот на 10 ракометен собир, оние што стигнаа на ЕП 2018 во Хрватска ќе имаат и добра финансиска...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност