Третото најдобро време во историјата на 100 метри нема да биде признаено

Третото најдобро време во историјата на 100 метри нема да биде признаено

Спорт Клуб | пред 11 месеци

На митингот од Дијамантската лига во Стокхолм беше истрчано ново најдобро време во историјата на трката на 100 метри во машка кокуренција. Тоа му успеа на Андре де Грас од Канада, но неговиот резултат...

Де Грас истрча 9 69 секунди во Стокхолм  но со огромна помош од ветрот

Де Грас истрча 9.69 секунди во Стокхолм, но со огромна помош од ветрот

Гол | пред 11 месеци

Најголемото изненадување на митингот во Стокхолм беше Канаѓанецот, Андре де Грас, кој ги истрча 100. метри со време 9.69 секунди. Сепак, ова време е постигнато со голема помош од ветрот (4,8 во корист),...

Де Грас со ветар до 9 69

Де Грас со ветар до 9.69!

Sportmedia | пред 11 месеци

Андре Де Грас го одбележи митингот на Дијамантската лига во шведската престолнина. Канадскиот атлетичар Андре Де Грас беше звезда на вечерта на Митингот на „Дијамантската лига" одржан во Стокхолм. Де Грас...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност