Неверојатна сметка за вечера на Меси во ресторан на Ибица

Неверојатна сметка за вечера на Меси во ресторан на Ибица

За Се | пред 11 месеци

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси се наоѓа на одмор во Ибица, каде со својата фамилија и пријатели максимално ги користи убавините на овој шпански остров. Покрај Меси, на Ибица се наоѓаат уште неговиот...

Илјадници евра за една вечера потрошил Меси Сумата доволна за стан во Скопје

Илјадници евра за една вечера потрошил Меси! Сумата доволна за стан во Скопје

Exclusive | пред 11 месеци

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Лионел Меси се наоѓа на одмор во Ибица, каде со својата фамилија и пријатели максимално ги користи убавините на овој шпански остров. Покрај Меси, на Ибица се наоѓаат...

Вистински хит на интернет  Сметката на Меси од вечера во Ибица

Вистински хит на интернет – Сметката на Меси од вечера во Ибица

Сител | пред 11 месеци

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Лионел Меси се наоѓа на одмор во Ибица, каде со својата фамилија и пријатели максимално ги користи убавините на овој шпански остров. Покрај Меси, на Ибица се наоѓаат...

Вистински хит на интернет  Сметката на Меси од вечера во Ибица

Вистински хит на интернет – Сметката на Меси од вечера во Ибица

Попара | пред 11 месеци

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Лионел Меси се наоѓа на одмор во Ибица, каде со својата фамилија и пријатели максимално ги користи убавините на овој шпански остров. Покрај Меси, на Ибица се наоѓаат...

Меси платил вечера од 37 330 евра во ресторан во Ибица

Меси платил вечера од 37,330 евра во ресторан во Ибица

Актуелно24 | пред 11 месеци

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Лионел Меси платил сметка 37,330 евра одкако вечерале со дрштвото во еден ресторан во Ибица, каде Меси е на одмор. За високата сметка се пофалил келнерот на социјалните...

Меси платил вечера од 37 330 евра во ресторан во Ибица

Меси платил вечера од 37.330 евра во ресторан во Ибица

+Инфо | пред 11 месеци

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Лионел Меси платил сметка 37,330 евра одкако вечерале со дрштвото во еден ресторан во Ибица, каде Меси е на одмор. За високата сметка се пофалил келнерот на социјалните...

Лудост или не  Меси Суарез и Фабрегас за една вечер потрошиле 37 330 евра

Лудост или не - Меси, Суарез и Фабрегас за една вечер потрошиле 37.330 евра

Гол | пред 11 месеци

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, моментално својот годишен одмор го поминува на прекрасната Ибица, во друштво на Луис Суарез и Сеск Фабрегас. Но, она што предизвика внимание во јавноста е висината на...

Меси со реакција за сметката од Ибица која стана вирален хит

Меси со реакција за сметката од Ибица која стана вирален хит

Дерби | пред 11 месеци

Фискалната сметка на која се гледа колку пари потрошил Лионел Меси при една своја луда ноќ на Ибица во друштво на Луис Суарез, Сеск Фабрегас и поубавите половини стана вирален хит на социјалните мрежи,...

Меси платил вечера од 37 330 евра во ресторан во Ибица

Меси платил вечера од 37,330 евра во ресторан во Ибица

Макфакс | пред 11 месеци

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Лионел Меси платил сметка 37,330 евра одкако вечерале со дрштвото во еден ресторан во Ибица, каде Меси е на одмор. За високата сметка се пофалил келнерот на социјалните мрежи.

Вистински хит на интернет  Сметката на Меси од вечера во Ибица

Вистински хит на интернет – Сметката на Меси од вечера во Ибица

Прес 24 | пред 11 месеци

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Лионел Меси се наоѓа на одмор во Ибица, каде со својата фамилија и пријатели максимално ги користи убавините на овој шпански остров. Покрај Меси, на Ибица се наоѓаат...

Вистински хит на интернет  Сметката на Меси од вечера во Ибица

Вистински хит на интернет – Сметката на Меси од вечера во Ибица

Reporter.mk | пред 11 месеци

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Лионел Меси се наоѓа на одмор во Ибица, каде со својата фамилија и пријатели максимално ги користи убавините на овој шпански остров. Покрај Меси, на Ибица се наоѓаат...

Луд провод на Ибица Меси Суарез и компанија отворија 41 шише шампанско

Луд провод на Ибица: Меси, Суарез и компанија отворија 41 шише шампанско!

Спортски | пред 11 месеци

Лео Меси, Луис Суарез, Цеск Фабрегас, нивните поубави половини и блиски пријатели беа гости во еден ресторан на Ибица, а за цехот кој го направија денес зборува цел свет. Сметката е огромна, нормално од...

Луд провод на Ибица Меси Суарез и компанија отворија 41 шише шампанско

Луд провод на Ибица: Меси, Суарез и компанија отворија 41 шише шампанско!

Таратур | пред 11 месеци

Лео Меси, Луис Суарез, Цеск Фабрегас, нивните поубави половини и блиски пријатели беа гости во еден ресторан на Ибица, а за цехот кој го направија денес зборува цел свет. Сметката е огромна, нормално од...

Меси платил вечера од 37 330 евра во ресторан во Ибица

Меси платил вечера од 37,330 евра во ресторан во Ибица

Sky | пред 11 месеци

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Лионел Меси платил сметка 37,330 евра одкако вечерале со дрштвото во еден ресторан во Ибица, каде Меси е на одмор. За високата сметка се пофалил келнерот на социјалните...

Вечера на Меси и пријателите  37 330 евра

Вечера на Меси и пријателите – 37.330 евра

Екипа | пред 11 месеци

Се ближи денот на свадбата на Лионел Меси (30 јуни), а аргентинскиот ас во меѓувреме ужива на Ибица со своите добри пријатели. Ѕвездата на Барса синоќа ги одведе Луис Суарез и Цеска Фабрегас со семејствата...

Сметката на Меси во ресторан на Ибица го запали интернетот

Сметката на Меси во ресторан на Ибица го запали интернетот

Република | пред 11 месеци

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Лионел Меси се наоѓа на одмор во Ибица, каде со својата фамилија и пријатели максимално ги користи убавините на овој шпански остров. Покрај Меси, на Ибица се наоѓаат...

Вистински хит на интернет Сметката на Меси од вечера во Ибица

Вистински хит на интернет: Сметката на Меси од вечера во Ибица

Дерби | пред 11 месеци

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Лионел Меси се наоѓа на одмор во Ибица, каде со својата фамилија и пријатели максимално ги користи убавините на овој шпански остров. Покрај Меси, на Ибица се наоѓаат...

GRID.MK не произведува сопствена содржина туку ги анализира релевантните македонски (и светски) веб-сајтови. GRID.MK ги организира, групира, рангира и прикажува содржините од веб-сајтовите согласно дозволените законски и морални норми. Овие функции ги извршуваат компјутерски алгоритми што ги дизајниравме и на кои ќе продолжиме да работиме. Човечкиот фактор нема никакво влијание па затоа можни се грешки.

Контакт · Маркетинг

Copyright © 2010 - 2018 · Приватност